Jump to content

Srbi putuju u Grčku


absolute

Recommended Posts

17 hours ago, dovlagsi said:

Super je, ne razmišljaj 👍 

ja već neko vreme razmišljam o tome da ako idem u grčku hvatam neki granični prelaz prema rumuniji pa da idem na dole ili onaj neki prvi prema bugarskoj koji nam je ovde najbliži itd da izbegnem tamo onaj dole gde idu svi turci, jer kontam da nema baš puno pritiska na vrškoj čuki :)) i onda samo dole "pravo", posebno ako čovek ide na tasos ili ajde da kažemo i halkidiki. Ili onaj što je blizu Negotina isto kako god da se zove. Malo je blesavo ako se ide dole na Volos ili Atina itd, ili Lefkada, tu ideš okolo ali za ovo mi deluje da nema bolje.

Link to comment
Share on other sites

Do Halkidikija je duze preko Sofije, makar prema Guglu? Mozda zbog ovih oznacenih radova? NIje neka razlika, ali je ima.
Btw, nIje mi ni ponudio bugarsku rutu, dok nisam stavio medjutacku na obilaznicu oko Sofije.

 

image.png.964fa05621d550cce096fff3316b05bd.png image.thumb.png.bbc92db506bea6e00516bafebd70867d.png

 

Sad, argument jedne granice stoji, ali poenta je u zadrzavanju na istim. Prosle godine sam proveo oko 15-20 minuta ukupno na obe granice, i u odlasku i u povratku, a to je bilo na prelazu jula u avgust, dakle sami spic sezone. Ima mnooooogoo uticaja  kojeg dana u nedelji se putuje.

 

Btw, kolike su putarine u Bugarskoj? Nasao sam, vinjete https://web.bgtoll.bg/Evignette/ValidityPeriod?vignetteVehicleTypeID=1

Edited by Dick Warlock
Link to comment
Share on other sites

Vinjete, cena 4,5 eur dnevno 

Takođe kroz Grčku možeš sa ove rute da zaobiđeš Solun gde su vazda radovi, ide se preko planina. Malko duži ali lepši put, grčke putarine do Sitonije 4,5 eur ukupno bile. 👍 

  • Like +1 1

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, dovlagsi said:

Mi prekjuče došli u 7 ujutru na granicu sa bugarskom, bili 20 minuta ukupno. Nije bilo nikakvih radova na putevima. KOME VEROVATI

Verujem da ima ogromne razlike to sto si u utorak putovao u poredjenju sa putovanjem za vikend 😄 

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Nikad vikendom 🙂

Mada, mi smo prošle godine u ponedeljak na Evozoniju sredinom avgusta čekali dobrih 3 sata :c. Mislim da smo negde oko 8-9 ujutru bili na granici Makedonija - Grčka, što se nije pokazalo kao najbolja opcija.

 

Ove godine, opet idemo u ponedeljak, ali ćemo verovatno drugo vreme da tempiramo da budemo na granici. Da li ranije ili kasnije, ne znam još, a razmišljam i da idemo na Dojran ili preko Bugarske, pa te zato i pitam kako izgleda ta Bugarska varijanta.

  • Like +1 1

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

On 6/25/2026 at 9:51 AM, Lucky said:

ja već neko vreme razmišljam o tome da ako idem u grčku hvatam neki granični prelaz prema rumuniji pa da idem na dole ili onaj neki prvi prema bugarskoj koji nam je ovde najbliži itd da izbegnem tamo onaj dole gde idu svi turci, jer kontam da nema baš puno pritiska na vrškoj čuki :)) i onda samo dole "pravo", posebno ako čovek ide na tasos ili ajde da kažemo i halkidiki. Ili onaj što je blizu Negotina isto kako god da se zove. Malo je blesavo ako se ide dole na Volos ili Atina itd, ili Lefkada, tu ideš okolo ali za ovo mi deluje da nema bolje.

Čudan put od Sežane do Makarske...

 

:tf:

  • Like +1 1
  • Haha (+1) 1

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

U odlasku 20 minuta čekali na Đevđeliji, u povratku preko Evzoni kolona na 700m do granice, 3 sata je trebalo da prođemo. Posle na Makedonskoj granici 10 min. 

Povratak 21 jun, realno nije ni počela sezona.

Edited by Sting
  • Sad 2

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Dick Warlock said:

Do Halkidikija je duze preko Sofije, makar prema Guglu? Mozda zbog ovih oznacenih radova? NIje neka razlika, ali je ima.

pa duže je, ali ljudi hoće da izbegnu dve granice, otuda cela priča, plus je možda na ovoj nekoj našoj sa bugarskom manja gužva nego direkt dole na grčkoj.

3 hours ago, absolute said:

Nikad vikendom 🙂

Mada, mi smo prošle godine u ponedeljak na Evozoniju sredinom avgusta čekali dobrih 3 sata :c. Mislim da smo negde oko 8-9 ujutru bili na granici Makedonija - Grčka, što se nije pokazalo kao najbolja opcija.

 

Ove godine, opet idemo u ponedeljak, ali ćemo verovatno drugo vreme da tempiramo da budemo na granici. Da li ranije ili kasnije, ne znam još, a razmišljam i da idemo na Dojran ili preko Bugarske, pa te zato i pitam kako izgleda ta Bugarska varijanta.

to je sve vrlo čudno, jedini koji me do sada nije "izdao" je prohor pčinjski, tu kad god sam išao stvarno nije bilo više od 3-4 automobila u oba smera a interesantan je i put plus ima sam manastir itd. a da kažemo nije toliki detour.

ovo drugo sve je totalni rendom.

recimo baš kad pomenu Dojran, mi smo pre godinu dve išli na Dojran u odlasku, nikog nije bilo, utorak, sve kul. Malo ideš okolo ali ajde. U povratku mi takođe Dojran, opet isto nije bilo nikoga.  Jedina napomena tu je da kad prođeš onaj Serres i sve do granice nema ničeg živog, nijedna pumpa ništa sve zatvoreno ali odlučimo da prespavamo tu na jezeru sa makedonske strane. Sutra krećemo nazad u neko vreme slično kad smo prolazili Dojranom "na tamo" red kola onoliki ne vidi se gde se završava. Zašto kako, pojma nemam.

A evo recimo kad kažeš to bili oko 8-9 ujutru na granici Makedonija Grčka, mi smo tako možda baš prošle godine ili one pre više se ni ne sećam kad smo išli i na makedonskoj nije bilo nikoga, na Grčkoj malo više ali ništa specijalno.

Link to comment
Share on other sites

Pričao sa kolegom Bugarinom, počeli da zaobilaze Srbiju zbog nenormalnih gužvi. Umesto toga kad idu u centralnu Evropu, zapiče preko lošijih puteva do Rumunije, pa se preko Mađarske "uvežu" na autoputeve. 

Kapiram da je za robni saobraćaj još veća razlika zbog granica.

Link to comment
Share on other sites

Brat moj recimo godinama iz Beča kad ide u kuću u Kladovu ide preko Rumunije. 

 

Fakaju granica Srbija - Mađarska.

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, cali said:

Pričao sa kolegom Bugarinom, počeli da zaobilaze Srbiju zbog nenormalnih gužvi. Umesto toga kad idu u centralnu Evropu, zapiče preko lošijih puteva do Rumunije, pa se preko Mađarske "uvežu" na autoputeve. 

Kapiram da je za robni saobraćaj još veća razlika zbog granica.

 

11 minutes ago, absolute said:

Brat moj recimo godinama iz Beča kad ide u kuću u Kladovu ide preko Rumunije. 

 

Fakaju granica Srbija - Mađarska.

Ako. Taman nama manje guzve :tf2:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, cali said:

Pričao sa kolegom Bugarinom, počeli da zaobilaze Srbiju zbog nenormalnih gužvi. Umesto toga kad idu u centralnu Evropu, zapiče preko lošijih puteva do Rumunije, pa se preko Mađarske "uvežu" na autoputeve. 

Kapiram da je za robni saobraćaj još veća razlika zbog granica.

potpuno očekivano i o tome smo već i pričali ovde svojevremeno.

na kraju krajeva i oni nesretnici PAOK navijači što su izginuli _u_rumuniji_ su išli _u_francusku_ - bukvalno su produžili sebi put 300 kilometara da ne bi išli kroz srbiju.

verujem da je to malo i individualno ali ja sam od onih što bi pre vozio pola sata nego stajao u koloni pola sata, tako da ako je put duži 1h to je rizik koji bih prihvatio u odnosu na to da nemam pojma dal' ću da zakucam 3 sata na granici sa Srbijom ili eto proći ću za 15 minuta jer nije bilo gužve.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...