Jump to content

Koji od tri TV-a?


Lucky

Recommended Posts

Nemam pojma dal' se neko razume ja sam malo ispao iz štosa. Pošto je OLED/QLED etc preskup u ovoj dijagonali, a treba mi ova dijagonala, jel valja šta od ovih modela? Ne tražim ludilo sliku ljudi da padaju na dupe (znam treba mi OLED za to) već mi treba korektna slika da može da se nakači playstation i cepa fudbal, basket šta god.

  1. Televizor LG 86UR78003LB/LED/86"/Ultra HD/smart/webOS ThinQ AI/crna 
  2. Televizor TCL 85P735/LED/85"/4K HDR/120Hz/GoogleTV/crna 
  3. Televizor SAMSUNG UE85CU7172UXXH/LED/85"/UHD/smart/Tizen/crna

bitno je u suštini da nisu kršine sa duhovima i ono crna koja je svetlo siva i ti fazoni 🙂

Hvala!

Link to comment
Share on other sites

85"? Overcompensating much? 

Spoiler

Za Smarta, naravno :)))))

Meni se mnogo vise dopada WebOS od Tizena. Androd je upotrebljiviji, ali sigurno ces da gledas TV preko provajderovog STB, pa nije mnogo vazno. Ionako ce OS da forsirano zastari kod svih, vec u nekoliko godina, tako da eventualna kupovina nekog android sticka tu.

Nisam bas primetio prednosti 120Hz na uobicajenom sadrzaju. To mozda radi za konzole i odredjene igre, ispitaj. Ne igram se, pa ne znam.

OLED je svakako odlican ekran, pa moj glas ide LG. E, kad ne vidim dobro (jbga, stvarno...). Ako nije OLED, ja, da upotrebim blage izraze, ne bih racunao da je to dobar prikaz bez duhova, problema sa verodostojnim prikazom boja i ostalim problemima. Ovo zvuci snobovski ali pricam iz (nevelikog) iskustva. @Lucky, smanji dijagonalu i reci koliki je budzet, jer ovako mozemo samo da nagadjamo.

Edited by Praso
Link to comment
Share on other sites

haha, pa pazi, treba mi za neke promocije, samim tim opcija da je manja dijagonala otpada jer jednostavno za neki "efekat" treba da bude veći tv. 

nisu OLED jer OLED u tim dijagonalama je 3000 evra, a to ne bih, ovo što je oko 1500e je za sada ok budžet koji može da se odradi.

Link to comment
Share on other sites

Za 1500, mda, moze 55" OLED, mozda 65" jeftinije marke ili stariji model od pre 2 godine.

U tom slucaju, moj savet je da uzmes onaj sa najduzom garancijom i najnizom cenom. Neku manu ces uvideti bilo kojem koji kupis. Bez gledanja u specifikacije, to su sigurno VA paneli koji imaju problem sa bojama prilikom gledanja sa strane (45 stepeni i veci ugao), manju ili vecu poteskocu sa prikazom crne. Verovatno ce biti nekog krvarenja osvetljenja itd. Mozemo samo da se nadamo da ipak te primerke vecih dijagonala, koje prodaju proporcionalno dosta skuplje u odnosu na povecanje utrosenog materijala, ipak prave s malo vise paznje, pa da ne bude banalnih i nemarnih propusta u izradi.

Link to comment
Share on other sites

ej!

zna se sta se valja u sapcu! nismo mi pijacari!

jbg ne znam nista o 85", znam da sam posle 5-6 godina  uzeo prosle godine QE55Q60BAU i da sam pao na guzicu jer sam smatrao da nikakva slika ne moze da me odusevi i da je sve to marketing i izmisljanje rupe na saksiji

OS na ovom TV-u je brz lep i efikasan, i tu sam drugi put pa na guzicu, jer se generalno ne primam na tv kao uredjaj

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, G!!! said:

ej!

zna se sta se valja u sapcu! nismo mi pijacari!

jbg ne znam nista o 85", znam da sam posle 5-6 godina  uzeo prosle godine QE55Q60BAU i da sam pao na guzicu jer sam smatrao da nikakva slika ne moze da me odusevi i da je sve to marketing i izmisljanje rupe na saksiji

OS na ovom TV-u je brz lep i efikasan, i tu sam drugi put pa na guzicu, jer se generalno ne primam na tv kao uredjaj

OS su "odavno" usavršili ako je Android ili čak i webOS i Tizen itd, prosto uznapredovao je "kompjuter" u televizorima u ovih 10ak godina koliko je to aktuelno, tu više nemam zamerke čak i na krš modelima.

OLED je super slika, nema priče, ali kao što rekoh OLED u ovoj dimenziji je tipa 3000 evra min 🙂 Biće 1000 za jedno dve godine verovatno 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

i dalje razmatram da li da uzmem PS5 i neki ok TV (ili da ulozim kintu u komp i budem lagan narednih 5 godina minimum), ali ajde da pitam - sta mu dodje dobar value-for-buck ovih dana? videh da se Hisense U8K mini LED bas dobro pokazao na vise mesta, ranije sam vidjao da je neki najjeftiniji Samsungov Crystal UHD(?) bio ok opcija, itd. ko daje najvise za najmanje para sa akcentom na konzolaske фичре? jurio bih 55/60", ne vise od toga.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam bio u sličnoj dilemi nedavno i onda sam zaključio da će u dnevnoj sobi većinu vremena žena da gleda televizijski program ili tako nešto i odustao od značajne investicije u televizor do nekih budućih vremena 🙂 Elem, imaš 55" i 65", između praktično ne postoji. Ja sam na kraju uzeo 65" Hisense E7 Pro jer sam ga našao po prilično ok ceni, 80.000 dinara, a ima sve što u teoriji treba za konzolu (koju trenutno i nemam) kao što je 120Hz i VRR. Ako gledamo recimo 55" dijagonalu taj modeli ti je (sve cene sa eponude) trenutno oko 52.000 dinara a U8K ti je oko 122.000, dakle između ta dva je razlika PS5. S tim da meni tu nije postojala ta sredina kao što je U8K jer mi je ovaj jeftiniji "dovoljno dobar", a ako bih baš išao da imam dobar kvalitet slike onda bih išao na LG OLED C3 koji imam na poslu i stvarno je perverzan. Ali ti je on u 55" 177.000 dinara, još jedan PS5 🙂 

Uz napomenu da sam E7 Pro video samo u radnji, isporučili su mi ga ali se još nisam preselio pa ću objektivno da ga probam tek za jedno mesec dana dok se završe radovi po gajbi. 

  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

MIslim da je i sada skoro isto stanje. U8 koristi android TV, kao i Soni. Vidaa je ostala na jeftinijim modelima.

 

Ali kad pogledas - i ne treba ti. Svi gledamo TV sa nekog provajderovog android boxa, android stikovi su jeftini, a taj OS u teveu ce da zastari vec za 3, 4 godine, maks.

Link to comment
Share on other sites

HBO Max nema aplikaciju za VIDAA, nešto sam čuo da bi trebalo da se pojavi početkom sledeće godine ali se više i ne sećam gde sam to našao, niti je 100% sigurno. U svakom slučaju meni konkretno ta aplikacija nije bitna, ove druge sam probao i rade ok tako da se nisam previše opterećivao s obzirom da ga i ne koristim. 

Edit:

54 minutes ago, 1 od 1 said:

Ali kad pogledas - i ne treba ti. Svi gledamo TV sa nekog provajderovog android boxa, android stikovi su jeftini, a taj OS u teveu ce da zastari vec za 3, 4 godine, maks.

Ja bih rekao da to dosta zavisi od toga kako koristiš tv, ja recimo vrlo malo koristim te smart funkcije baš iz tog razloga što obično ide preko nečeg drugog. A recimo sam bio na to i nateran kada je Samsung nekim updateom na starom televizoru iz 2010. ubio Youtube, koji sam jedini koristio, pa sam popizdeo 🙂 Doduše drugi, nešto noviji Samsung iz recimo 2015-16 godine koji već ima Tizen evo već godinama radi televizija preko aplikacije bez STB-a, radi Youtube i sve što mi treba. Čak sam se oduševio da sam na njega mogao da povežem Samsung Galaxy telefon u onom DeX wireless modu. U tom smislu mislim da su i ti operativni sistemi već dostigli neku zrelost da ne zastarevaju baš tako brzo, makar za te neke osnovne stvari. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

tebra, uzmi sva ti pa nam prenesi utiske da se mi ne zajebemo. ako mozes u GSP mozes i ti tri TVa da kupis. WTF bro?! take another one for the team!

 

 

:tf: 

Edited by oddball

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

Ja sa druge strane koristim samo android OS, jer nemam nijedan taj drugi uređaj tako da nemam ni šta drugo da koristim. I ono, dovoljno je dobar i brz za aplikacije (vlc, youtube, itd), može i da se nakači tastatura ili miš što je korisno kad se nešto više kuca i tako to, mimo toga za 90% radnji je daljinski dovoljan. Vidi se velika razlika u odnosu na neke druge OS, mada se webOS i tizen dosta poboljšao u proteklom periodu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...