Jump to content

SUR "Boli glava pasta" + gde valja pasta/pizza


Recommended Posts

20 minutes ago, evgeniy said:

22cm pica 800rsd

 

roflmario

iako su ovo wolt cene a one su malo jače nego kad zoveš direkt itd, nemoj da se time iznenađuješ, pa sad nemaš "krštenu" picu da poručiš ispod 1000 kinti. 

ne znam koliko košta ono četvrt parče u karibiku i to ali me ne bi čudilo da je doguralo do jedno 250-300 din.

Link to comment
Share on other sites

ma prolupali su ljudi samo tako, one najkrs pljeke sto nisu meso videle su sad fazon 250rsd / 150gr, 350-380rsd / 200gr, "gurmanska" sa 1x1cm kockicama sunke i kackavalja 450rsd, itd, najgore dostave hrane valjaju firmama porudzbine od po 6-7k dinara i uspesno rade i obrcu kintu lol, pica kod masinca uz koju su ranije delili jogurt za dzabaka se preselila u centar, istripovali da su turisticka destinacija i da prave dobru klopu i sad biljni kackavalj i neku random pica sunku placas 1000rsd / 33cm, dok je parce 340 kinti.

nista od navedenog ne jedem vec podugo jer sam kuci volim i mogu da napravim bolje i znam sta jedem, a i bojkotujem cene svega generalno. ali uvek me istiltuje kad u intervalima od par meseci vidim aktuelne cene tako nekih stvari

Link to comment
Share on other sites

On 12/2/2023 at 4:35 PM, Dule_smor said:

Ne ljutim se bre, pricamo samo. A u tom trenutku je bio rizik, jer sam mogao da izgubim i tu crkavicu koju sam imao u Srb i da posle vise ne mogu da se zaposlim ni tamo jer sve ide preko veze. I jer u tom trenutku nisam imao pojma da li cu uspeti u DE, poloziti sve ispite, nostrifikovati diplomu itd. Svi misle ovde samo dodjes i odmah ti je sve otvoreno, jeste kurac, koliko ljudi znam koji su fejlovali pa se vratili. I to ne zato jer su glupi pa nisu mogli da poloze ispite, ima ovde X faktora, birokratija itd. Tako da ne kapiram kako za tebe to nije bas nikakav rizik.
 

sry Dule, ali ako posle xy godina skole ne znas da li ces poloziti neki ispit (sta god da je), i da je rizik izgubiti drzavni posao, ne znam sta da ti kazem, ono kao, go live a life. Pretuzno mi je da znam veliki broj doktora (koji su najveci vrh obrazovanja koji moze da postoji u drustvu) i da imaju to "ali drzavni posao". 

Ti koji fejluju u Nemackoj, su realno nesposobni

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

drzis diskusiju na nivou domacih politicara :tf: 

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, evgeniy said:

ma prolupali su ljudi samo tako, one najkrs pljeke sto nisu meso videle su sad fazon 250rsd / 150gr, 350-380rsd / 200gr, "gurmanska" sa 1x1cm kockicama sunke i kackavalja 450rsd, itd, najgore dostave hrane valjaju firmama porudzbine od po 6-7k dinara i uspesno rade i obrcu kintu lol, pica kod masinca uz koju su ranije delili jogurt za dzabaka se preselila u centar, istripovali da su turisticka destinacija i da prave dobru klopu i sad biljni kackavalj i neku random pica sunku placas 1000rsd / 33cm, dok je parce 340 kinti.

Mašinac se samo proširio koliko ja znam nije se preselio. Ima i Mašinac u Belvilu 🙂

mimo toga, relativno skoro sam otišao u Caldo gde nisam bio sto godina, i uzmem piletinu u susamu i platim dve 870 dinara :)) i kao wtf, čekaj, bilo je bukvalno 300 kad sam bio prošli put a ne tako davno (tj. dve 600).

ne znam da li zbog hladnoće ili cena, tek bilo je prazno a navikao sam da je uvek prepuno.

2 hours ago, evgeniy said:

nista od navedenog ne jedem vec podugo jer sam kuci volim i mogu da napravim bolje i znam sta jedem, a i bojkotujem cene svega generalno. ali uvek me istiltuje kad u intervalima od par meseci vidim aktuelne cene tako nekih stvari

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Lucky said:

pošto internet sve prati i posmatra, a verovatno zbog one raspale pice što sam poručio, izašli mi ovi:

https://wolt.com/en/srb/belgrade/restaurant/pizza-pasta-bike

https://www.instagram.com/pizza_pasta.bike/

Deluje mi baš kao ovo nešto što ti hoćeš, pa možda da baciš pogled i špijuniraš ih 🙂

Ako se ne varam lokal je tamo gde je bio Saint, znači ili je neka njihova priča ili su se oni tu zatvorili pa ovi upali u već "razrađen lokal" (opet bitno zbog troškova što smo pričali).

image.thumb.png.bbe306bab7e9b61d4cdc11a6a6c188e5.pngSto igi kaze, italijani cupaju kosu i spremaju se za napad 😄

Da zanemarim cene svaka ima neutralnu sto je kita, a ako ovo smece prodaju po ovim cenama lagano bih mogao svoje da dupliram.

Sto se tice spijuniranja nema potrebe jer ovo je samo kopija ostalih samo sa drugim imenom. Nije nemoguce da je saint propao pa su ovi uleteli da popune prazninu.. Imam ja neku ideju kako bih to voleo da izgleda samo da se dogovorim i ispeglam sa sofronijem!

Dulo cuo 2 drugacija misljenja i odmah prekinuo da diskutuje. Osim sam sa sobom, uz casicu 😄

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Dule_smor said:

Pa sta ima da diskutujem sa nekim ko se u sve najbolje razume i ima tako nadmen stav, plus omalovazava druge. Po tebi je recimo nasa zajednicka drugarica Milena nesposobna? I jos mnogi primeri izuzetno pametnih i sposobnih ljudi koji nisu uspeli preko iz raznih razloga.

pa nije stvar ko se najbolje razume, nego kazem da to sto treba da odes i polozis ispite, a vec si zavrsio medicinu, pa brate, ne ocekujes valjda da fejlujes?
I Milena nije nesposobna, ona je devojka otisla, i videla da to ne zeli, i vratila se. Jezik je sabila, da je htela da ostane, mogla bi samo tako, polozila bi ona sve ispite kao iz picke, jer kida, na nju bukvalno kladza ne bi dala kvotu na fail. Jednostavno procenila je da odlazak ne vredi, da bi previse dala u odnosu na to sta bi dobila (i tu se kompletno slazem sa njom), i odlucila je da ne nastavi. Poenta moje price je, zavrsio si faks, odlucio da ides, ucis jezik, dajes ispite, putanja je veoma prava i jasna, znas sta treba da uradis. Da je situacija takva da si ti polozio za C1, nostrifikaciju, dobio posao, i onda te otpustili posle 6 meseci jer Nemacka drzava krati 20% doktora svugde, onda bih se slozio sa tobom, jer bi sav trud bio uzalud zbog nekog treceg faktora. Ovako, ne vidim sta je tu rizicno, osim sto moras naravno da ulozis vreme i da eto napustis taj drzavni posao, koji ako si vec resio da ides, treba da ti bude najmanja prepreka. 

Razumem ja cimanje, ali brate ima gomilu dosta problematicnijih profesija gde ljudi zapnu iz sve snage, i onda jednostavno ne prodju zbog kvote, ili nekih levih okolnosti na koje oni ne mogu da uticu. Evo ti, sta je ta ista korona ucinila na zapadu za manje biznise, ili npr kriza oko gasa u zadnje 2 godine, samo je bilo katanac u bravu. Za doktora, inzenjera, etc, mislim da je taj rizik dosta nizak i ocekivan, znas pravila igre, sta treba da uradis i ako ispunis sta se od tebe ocekuje, procice sve ok. Moja profesija, programer si, cime god da se bavis, svakih par godina malo obnovis znanje, na 5-10 godina moras mozda kompletno da promenis smer kojim se bavis, ali dok se edukujes, obrazujes, engleski, malo menadzment, bices ok, nema nekog spec rizika.

40 minutes ago, evgeniy said:

pa i hajli se vratio nazad iz njemacku, kakav je ovo selfpwn sad :tf:

uopste ne smatram da je vracanje fejl, nego kazem da odlazak nije toliki rizik kao sto je nekad bio, jasna su pravila igre za odlazak, sta te tamo ceka, i licni je izbor ko sta zeli i planira. Ali "siguran posao" mi nije dovoljno dobar argument da neko ne proba, migracije su sasvim normalna stvar danas

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

U pravu si ovako kad se to stavi na papir u teoriji, ali nije u praksi bas sve tako. A i nemas pravi info za Milenu, nije ona tek tako odlucila da se vrati, nego ju je sjebala nemacka birokratija i debili u bolnici gde je radila. Ali nije prica za forum, a i ona generalno ne prica o tome, tako da nek ostane medju nama (niko sa foruma osim Pere ne zna devojku, pa zato mogu ovako otvoreno da pisem). Tako da nije bas zicer kao sto ljudi misle, neki rizik uvek postoji.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Dule_smor said:

U pravu si ovako kad se to stavi na papir u teoriji, ali nije u praksi bas sve tako. A i nemas pravi info za Milenu, nije ona tek tako odlucila da se vrati, nego ju je sjebala nemacka birokratija i debili u bolnici gde je radila. Ali nije prica za forum, a i ona generalno ne prica o tome, tako da nek ostane medju nama (niko sa foruma osim Pere ne zna devojku, pa zato mogu ovako otvoreno da pisem). Tako da nije bas zicer kao sto ljudi misle, neki rizik uvek postoji.

ok, sjebala ju je birokratija, ali mislis da se dalje nije prijavljivala, sa jezikom, i sl, da ne bi negde drugde otisla? Mislim dobijaju i sad ITjevci po BGu otkaze jer se firme krate, mislis da se nece negde drugde zaposliti uskoro? 
Rizik postoji bukvalno kad izadjes na ulicu (jaka floskula), ali ono, mislim da je jako smanjen ako ti vec imas neke radne navike tipa da ucis, i onda je jedna prava linija koju pratis. Sa druge strane, npr da ti probas sutra da otvoris privatnu praksu u Nemackoj, e tu je rizik da se useres

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Naravno da je veci rizik u takvim stvarima, ili recimo kod nas uleteti u kredit da bi otvorio nesto privatno kao sto Fata razmislja, pa to sam i njemu napisao u startu. Ali tih prica, "matori, ti si doktor, samo odes u Nemacku i sve te ceka, zicer" mi je pun kurac iskreno i to mogu da kazu samo ljudi koji nemaju pojma koja je procedura za sve to. Ti si i bio u Nemackoj, pa znas makar kako im je usrana birokratija. Doduse u ITu gde ti recimo nije trebao jezik, niti nostrifikovanje diplome i verovatno ti je firma pomogla oko svega, od papira pa do vize, radne dozvole itd. Dok ja recimo nisam imao tu srecu. Drugo ne znam ko napisa ovde, Fata cini mi se, kako je teze otici kao obican radnik ili nekvalifikovana radna snaga, nego kao visokoobrazovani. Opet jos jedna zabluda, ne moze da se poredi koliko je vece cimanje od ambasade, papira, nostrifikacije diploma, jezika i svega, nego kad ides na baustelu gde ti nista ne treba od toga. Tako da Fato, nisam cuo drugo misljenje i zato prestao da diskutujem, nego stvarno nemam zivaca vise da se ubedjujem sa ljudima oko nekih stvari. I ne znam sta se se uhvatili ove teme, napisah jos pre 2 strane nebitno, topic je o tvom biznisu, nemojmo vise u offtopic, evo prestajem prvi.

  • Like +1 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Matori, osecaj se slobodno na ovom topiku kao u kafani! 😄
 

Inace moja jedina zamerka je bila na tvoj komentar (razmisljanje) da je rizik napustiti drzavni posao radi odlaska u inostranstvo. Uostalom niko nije pomenuo da moras da odes iz prve. Nisam istrazivao pa iskreno ne znam, ali i da ne uspes iz prve i da te odbiju, verujem da postoji opcija da opet probas nakon 6/12/18 meseci ili koliko vec ako uopste i ima tih ogranicenja. Svakako ces otici pre nego sto se oslobodi mesto na drzavnoj sisi ovde kod nas kako kazes.

Sto se tice kredita nije to neki rizik jer ga dobijas po jasno definisanim lopovskim uslovima na koje necu da pristanem u startu. Pocetkom godine ide javno nadmetanje za zakup poslovnog prostora, pa cu probati i tamo da vidim da li ima nesto zanimljivo ako ne uspe ova prica sa ortakom.

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

ako na javnom nadmetanju bude zanimljiv objekat po korektnoj ceni, ono "dobra prića brate", velika je sansa da ce na ulasku u objekat gde se vrsi licitacija stajati neki fini momci koji ce ti sugerisati da se ne nadmeces 😄

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Raspitao sam se i oko toga!

Ti zanimljivi objekti sa finim baticama su uglavnom odvojeni i dati pre oglasavanja pa nece imati potrebe za cupanjem kolena sto digi kaze! Za ostale rupe koje nisu zanimljive glavudzama se nadmece sirotinja kao ja. Ima cak i dizanja cene a i prodavanja odustanka za tipa petsto ili iljadu maraka! No bacicu oko svakako!

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

Naravno da je veci rizik u takvim stvarima, ili recimo kod nas uleteti u kredit da bi otvorio nesto privatno kao sto Fata razmislja, pa to sam i njemu napisao u startu. Ali tih prica, "matori, ti si doktor, samo odes u Nemacku i sve te ceka, zicer" mi je pun kurac iskreno i to mogu da kazu samo ljudi koji nemaju pojma koja je procedura za sve to. Ti si i bio u Nemackoj, pa znas makar kako im je usrana birokratija. Doduse u ITu gde ti recimo nije trebao jezik, niti nostrifikovanje diplome i verovatno ti je firma pomogla oko svega, od papira pa do vize, radne dozvole itd. Dok ja recimo nisam imao tu srecu. Drugo ne znam ko napisa ovde, Fata cini mi se, kako je teze otici kao obican radnik ili nekvalifikovana radna snaga, nego kao visokoobrazovani. Opet jos jedna zabluda, ne moze da se poredi koliko je vece cimanje od ambasade, papira, nostrifikacije diploma, jezika i svega, nego kad ides na baustelu gde ti nista ne treba od toga. Tako da Fato, nisam cuo drugo misljenje i zato prestao da diskutujem, nego stvarno nemam zivaca vise da se ubedjujem sa ljudima oko nekih stvari. I ne znam sta se se uhvatili ove teme, napisah jos pre 2 strane nebitno, topic je o tvom biznisu, nemojmo vise u offtopic, evo prestajem prvi.
 

1. morao sam da nostrifikujem diplomu, taj proces mi je trajao oko 2 meseca, sto mi je oduzilo dobijanje radne dozvole i odlazak na 4.5 meseca (gde sam naivno dao otkaz ranije, pa sam 3.5 meseca bio bez prihoda)
2. firma nista nije pomogla oko vize, ni kasnije oko plave karte, osim sto su poslali ugovor o radu, sve dalje zavrsava sam, jos se tad cekalo sa migrantima od 5 ujutru u Frankfurtu, nije bilo zakazivanja i brojeva da podneses za plavu kartu
3. takodje nista nisu pomogli oko nalazenja stana, toga da li ja imam pare da uzmem stan ili ne, etc, sve je na tebi, i regulisanje osiguranja, i da dobijes poreski broj na vreme i sl, jednostavno berza ima 15k zaposlenih globalno, boli ih kurac da se cimaju sa svakim

opet, ne smatram da je to neko preveliko cimanje, jer ono, to je sve papirologija oko koje se usemis i zavrsavas sam. Isto kao i svaka druga administracija, npr uzimas kredit za stan

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, FATA said:

Raspitao sam se i oko toga!

Ti zanimljivi objekti sa finim baticama su uglavnom odvojeni i dati pre oglasavanja pa nece imati potrebe za cupanjem kolena sto digi kaze! Za ostale rupe koje nisu zanimljive glavudzama se nadmece sirotinja kao ja. Ima cak i dizanja cene a i prodavanja odustanka za tipa petsto ili iljadu maraka! No bacicu oko svakako!

ako misliš da ideš samo na isporuku a ne i šalter prodaju, to ima smisla.

ako hoćeš i šalter onda su ta mesta ili već nedostupna ili će licitacijom doći na neke astronomske cifre koje ti se neće isplatiti.

ako si baš u tom fazonu prošetaj krajem gde bi želeo da imaš lokal, vidi kakva je situacija, siguran sam da se makar neki od njih izdaje u svakom trenutku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...