Jump to content

SUR "Boli glava pasta" + gde valja pasta/pizza


Recommended Posts

@FATA najbitnije u celoj prici je da ako ti imas ideju, ako ces ti da ulozis svoje istrazivanje, znanje i rad a oni pratece stvari (novac, prostor, i sl.) onda su oni nista drugo do investitori. shodno tome takav procenat i dobijaju. kazem ti, pre svega ko sta radi, i najvaznije ko snosi odgovornost za sta.

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, oddball said:

@FATA najbitnije u celoj prici je da ako ti imas ideju, ako ces ti da ulozis svoje istrazivanje, znanje i rad a oni pratece stvari (novac, prostor, i sl.) onda su oni nista drugo do investitori. shodno tome takav procenat i dobijaju. kazem ti, pre svega ko sta radi, i najvaznije ko snosi odgovornost za sta.

Dada kapiram, nisam razmisljao u tom pravcu jer eto nisam imao prilike za nesto slicno ranije, svakako zabelezeno.

Tu ima jos jedna zackoljica a to se potkradalo od pocetka, a to je da mi deluje da ortak hoce da se on za sve pita i radi kako je zamislio a ja da uplivam sa receptom i samo pravim i pecem picu. Kapiram ja da ce to da utice na krajnji ishod jer je nub i da nije bas najbolja opcija za biznis, ali kada budem trazio da stavimo na papir potegnucu i ovo pitanje. Meni bi mozda i najbolje bilo da prihvatim tih 35% i onda izadjem iz price nakon X meseci jer bih onda imao garantovana pasivna primanja za pocetak neceg svojeg. Videcu kad mu pomenem za sta je otvoren ako uopste jeste.

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, FATA said:

Dada kapiram, nisam razmisljao u tom pravcu jer eto nisam imao prilike za nesto slicno ranije, svakako zabelezeno.

Tu ima jos jedna zackoljica a to se potkradalo od pocetka, a to je da mi deluje da ortak hoce da se on za sve pita i radi kako je zamislio a ja da uplivam sa receptom i samo pravim i pecem picu. Kapiram ja da ce to da utice na krajnji ishod jer je nub i da nije bas najbolja opcija za biznis, ali kada budem trazio da stavimo na papir potegnucu i ovo pitanje. Meni bi mozda i najbolje bilo da prihvatim tih 35% i onda izadjem iz price nakon X meseci jer bih onda imao garantovana pasivna primanja za pocetak neceg svojeg. Videcu kad mu pomenem za sta je otvoren ako uopste jeste.

proceni sta ti je bitno, ali dobro vodi racuna. ideja i znanje je nesto sto oni nemaju a to je ono sto ce donositi kintu. inicijalna investicija je super ali ona ne sme biti izgovor da oni uzmu veci procenat. oni investiraju i imace povrat novca za svoju investiciju. moj ti je savet da obavezno, ali obavezno da se konsultujes sa makar dva razlicita advokata da cujes makar dva razlicita misljenja, i sa dvojicom razlicitih knjigovodja. platis konsultacije ali resis gomilu dilema, i mozes na taj nacin da preveniras neke izuzetno ozbiljne probleme. oni ce te svakako iz svog iskustva posavetovati sta ti je ciniti kada im objasnis celu situaciju.

ionako ce advokat morati da ti sastavlja ugovore sa ovom dvojicom.

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, oddball said:

proceni sta ti je bitno, ali dobro vodi racuna. ideja i znanje je nesto sto oni nemaju a to je ono sto ce donositi kintu. inicijalna investicija je super ali ona ne sme biti izgovor da oni uzmu veci procenat. oni investiraju i imace povrat novca za svoju investiciju. moj ti je savet da obavezno, ali obavezno da se konsultujes sa makar dva razlicita advokata da cujes makar dva razlicita misljenja, i sa dvojicom razlicitih knjigovodja. platis konsultacije ali resis gomilu dilema, i mozes na taj nacin da preveniras neke izuzetno ozbiljne probleme. oni ce te svakako iz svog iskustva posavetovati sta ti je ciniti kada im objasnis celu situaciju.

ionako ce advokat morati da ti sastavlja ugovore sa ovom dvojicom.

"plot twist" ortak je advokat i on ce mi sastavljati ugovore! 

Hvala za pomoc svakako i kad krene prica ili bolje vreme zovem na has sve dobre ljude koji su pomogli savetima da " boli glava pastpizza" zaigra na ulicama BGa! U to ime hrana sa menija od ove nedelje! 

IMG_20231128_160059.jpg

IMG_20231125_214920.jpg

 

IMG_20231130_210223_edit_335812385275319.jpg

Edited by FATA
  • Like +1 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Dada karbonarica! Nisam je spremao par meseci pa je bacio na tiganj da se podsetim. Sledece nedelje cu da probam aliolio i kaciopepe, njih sam bas slabo spremao ne znam kakve ce ispasti.

9 minutes ago, oddball said:

javi kad krene prica, nebitno je vreme, dolazim sa sinom 😉 

Naravno!

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Jurim neki hibrid NY i romane da bude hrskava i sa teksturom ako uspem da nabodem to. Ova pica odozgo je pokidala ukusom, ali me kolje rerna. Bukvalno ne mogu da postignem da se korice i testo generalno prepece. Koristim obicnu elektricnu kojoj je maks 240C. Za posao bih gadjao neku elektricnu na 350+. Nema mogucnosti za otvoren plamen ili nesto jace ovamo zbog instalacija. Idemo sutra u izvidjanje (ja po prvi put) pa cu da vidim kakva je situacija. Mozda se pitas zasto ne jurim napoletanu... Lokacija je takva da nema gde da se sedne i bukvalno je za poneti ili narucivanje za dostavu, a misljenja sam da to ne pase napoletani jer se brzo zgumeni i kad je hladna nije to to.

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, FATA said:

 

Salim se malo, ali uvek sam imao tu deformaciju da probam i prihvatim bilo kakvu pricu koja mi se otvori a ni jedna nije bila losa po mene, bar nije sve do ove pa cemo videti 😄
Probaj i ti nekada, ko zna sta se dobro rodi!

 

pa dobro, nije bas da nisam promenio zivot iz korena, presekao i ostavio sve, te otisao u drugu zemlju, promenio posao i grad ovde 2 puta, bavim se zeljenom specijalizacijom i tako...da nisam rizikovao i imao herca jos bih sedeo u DZ u SDu i pisao recepte:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nista lose nisam mislio niti osudjivao, i to sto si uradio je vise nego sto ce 99% populacije uraditi za zivota. Ako nista makar si pokusao sa kriptom! 😄

Ono na sta sam aludirao je da razmisljas o nekoj svojoj prici i u cemu uzivas jer ti 9-17 srece nece doneti. Meni je npr. baceno vreme i protracen potencijal otici preko, izrudariti pare i baciti ih na auto/stan al jbg nisi gastos ako to ne uradis 😄

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dule_smor said:

 

pa dobro, nije bas da nisam promenio zivot iz korena, presekao i ostavio sve, te otisao u drugu zemlju, promenio posao i grad ovde 2 puta, bavim se zeljenom specijalizacijom i tako...da nisam rizikovao i imao herca jos bih sedeo u DZ u SDu i pisao recepte:)

Mislio je da prestanes da juris udate zene 😉

  • Like +1 1

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Dule_smor said:

 

pa dobro, nije bas da nisam promenio zivot iz korena, presekao i ostavio sve, te otisao u drugu zemlju, promenio posao i grad ovde 2 puta, bavim se zeljenom specijalizacijom i tako...da nisam rizikovao i imao herca jos bih sedeo u DZ u SDu i pisao recepte:)

bez uvrede, Dule, ali to sto je nama promena zivota iz korena da se preselimo negde, je na zapadu sasvim najnormalnija stvar. I to samo pokazuje koliko smo ucaureni

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Jeste normalna stvar u okviru svoje zemlje da se presele i promene posao, ali nije bas da nauce novi jezik i odu u drugu zemlju da zive i rade. A razlika izmedju te dve stvari nije bas mala. Ne kazem da nema i toga, ali je vrlo mali broj, ja recimo ne znam nijednog Nemca koji je to uradio, a poznajem ih dosta. A sto bih se vredjao, jesmo generalno ucaureni kao ljudi, a i ja licno, zato je ovo sto sam ja uradio jos veci uspeh za mene.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Dule_smor said:

Jeste normalna stvar u okviru svoje zemlje da se presele i promene posao, ali nije bas da nauce novi jezik i odu u drugu zemlju da zive i rade. A razlika izmedju te dve stvari nije bas mala. Ne kazem da nema i toga, ali je vrlo mali broj, ja recimo ne znam nijednog Nemca koji je to uradio, a poznajem ih dosta. A sto bih se vredjao, jesmo generalno ucaureni kao ljudi, a i ja licno, zato je ovo sto sam ja uradio jos veci uspeh za mene.
 

Nemci nisu reper, jer su jedni od najlenjih ljudi na svetu. Ali ima dosta primera gde se ljudi sele svako malo zbog posla. I ono, nauce novi jezik, realno gomila ljudi uradi i to, nije sad neki wow. Mislim, necu da omalovazavam, ali smatram da to nije neka specijalna zivotna promena, imajuci u vidu taj globalizam danas i migracije ljudi

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Jbg hajli iako sam misljenja kao i ti da nije nesto specijalna ipak jeste zivotna promena da se ne lazemo, prvi korak svakako jeste e sad da li ima zelju da preraste u nesto vece to je drugo. Rizik nije nikako za to mogu da se slozim.

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, FATA said:

Jbg hajli iako sam misljenja kao i ti da nije nesto specijalna ipak jeste zivotna promena da se ne lazemo, prvi korak svakako jeste e sad da li ima zelju da preraste u nesto vece to je drugo. Rizik nije nikako za to mogu da se slozim.

 

Pa ne bih bas rekao da nije nikakav rizik dati otkaz na drzavnom poslu za stalno i otici u drugu drzavu bez sigurnosti da ce ti biti nostrifikovana diploma itd. Al nebitno potpuno, em da ti ne hi-jackujemo topic vise, em meni zaista ne treba potvrda od bilo koga za moj zivotni put 😄 

  • Like +1 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

@Dule_smor Sto se srdis matoreee?! Ja bih voleo da znam kako je to rizik bez uticaja na tvoj zivotni put 😄

Isto tako mi je zanimljivo to sto si kao za poredjenje neke sigurnosti uzeo drzavni posao pa me zanima otkud to? Plata od ~600-800€ za 160+ sati mesecno ceo zivotni vek da bi imao penziju od ~300€ mi deluje samoubilacki ili neostvarivanje potencijala. Meni deluje da si investirao u buducnost, ali ako hoces to da nazoves rizikom neka ti bude!

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Ne ljutim se bre, pricamo samo. A u tom trenutku je bio rizik, jer sam mogao da izgubim i tu crkavicu koju sam imao u Srb i da posle vise ne mogu da se zaposlim ni tamo jer sve ide preko veze. I jer u tom trenutku nisam imao pojma da li cu uspeti u DE, poloziti sve ispite, nostrifikovati diplomu itd. Svi misle ovde samo dodjes i odmah ti je sve otvoreno, jeste kurac, koliko ljudi znam koji su fejlovali pa se vratili. I to ne zato jer su glupi pa nisu mogli da poloze ispite, ima ovde X faktora, birokratija itd. Tako da ne kapiram kako za tebe to nije bas nikakav rizik.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 11/30/2023 at 9:51 PM, oddball said:

javi kad krene prica, nebitno je vreme, dolazim sa sinom 😉 

Буквално сам зато дошао, да постујем да јави кад крене да дођем.

Фато `оће бити башта? ДА УЛЕТИМ КОЛИМА МЕЂУ СТОЛОВЕ ЛОЛОЛОЛО!1111

  • Upvote (+1) 2

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Dule_smor said:

Ne ljutim se bre, pricamo samo. A u tom trenutku je bio rizik, jer sam mogao da izgubim i tu crkavicu koju sam imao u Srb i da posle vise ne mogu da se zaposlim ni tamo jer sve ide preko veze. I jer u tom trenutku nisam imao pojma da li cu uspeti u DE, poloziti sve ispite, nostrifikovati diplomu itd. Svi misle ovde samo dodjes i odmah ti je sve otvoreno, jeste kurac, koliko ljudi znam koji su fejlovali pa se vratili. I to ne zato jer su glupi pa nisu mogli da poloze ispite, ima ovde X faktora, birokratija itd. Tako da ne kapiram kako za tebe to nije bas nikakav rizik.
 

Potcenjujes koliko su ljudi nesposobni da se snadju pa mi taj argument njih koji su se vratili ne pije nesto vodu. Da si npr. imao samo 8 razreda osnovne skole kao ja i drzavni posao pa da kazemo da je rizik jer sta vise da ocekujes? Ovako sa skolom, jezikom i voljom da ides gore je bio zicer. Jbt ja sam bez jezika i skole imao ponudu da idem da radim u Geri u nekom kol centru doduse za neki minimalac od 1400€ tamo 2015. Imao sam isto kombinaciju za norvesku, da kupim ovde diplomu medicinskog tehnicara pa da gore radim u domu za dinosauruse ili u kini da predajem engleski. I Igor cimao nekog ortaka da radim na banderi (hvala Igi duzan sam ti nisam zaboravio!) gde sam se ipak odlucio za ovaj sadasnji posao jer sam imao priliku da obidjem pola sveta. Mislim da nisi svestan koliko je lako uspeti samo ako imas volju a kod tebe je to mozda bio i najjaci adut.

13 hours ago, SATAN said:

Буквално сам зато дошао, да постујем да јави кад крене да дођем.

Фато `оће бити башта? ДА УЛЕТИМ КОЛИМА МЕЂУ СТОЛОВЕ ЛОЛОЛОЛО!1111

Nema baste ali uleci slobodno, kroz zid! 

  • Haha (+1) 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

On 12/3/2023 at 7:16 AM, FATA said:

Nema baste ali uleci slobodno, kroz zid! 

pošto internet sve prati i posmatra, a verovatno zbog one raspale pice što sam poručio, izašli mi ovi:

https://wolt.com/en/srb/belgrade/restaurant/pizza-pasta-bike

https://www.instagram.com/pizza_pasta.bike/

Deluje mi baš kao ovo nešto što ti hoćeš, pa možda da baciš pogled i špijuniraš ih 🙂

Ako se ne varam lokal je tamo gde je bio Saint, znači ili je neka njihova priča ili su se oni tu zatvorili pa ovi upali u već "razrađen lokal" (opet bitno zbog troškova što smo pričali).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...