Jump to content

Kupujem laptop za gaming :)


qwert00

Recommended Posts

Idealno da je u garanciji ali ne mora baš ako je cena ok.

 

Šta mi treba - nešto za neki solidan gaming kad sam na Zlatiboru 😄 dakle neka ok grafika koja može da pokreće nove igre. 

15" ..17" mislim da ne bih jer je preteško..iako možda i može 🙂 bem li ga...

dajte sve detalje model stanje cena dal je u garanciji ..lično u Beogradu  😄 😄

 

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

Nisam ti odgovorio jer, da ponovim svoje mišljenje od $899 gaming laptopu i ovde :)

9b308989795d4a19cec96c728268106641b225cf604c91db79be9a3a7bcdb615.jpg.bc332a3d6756c0bc07541c548663b68a.jpg

 

Razlozi su ti verovatno poznati, prerano crkava GPU, loš kvalitet izrade, problemi sa hlađenjem, lomljenjem plastika, baterijama,punjačima, bog sveti zna šta još... Posebno za IdeaPad seriju, ona je đubre i u integrisanoj i normlanijoj varijanti, gde su sve štedeli kod gejmerskog IdeaPada strah me da pomislim.

S druge strane, ako nešto znači, i možeš da se ispružiš za neki iz Legion serije - čisto znam par likova kojima Legioni ulaze u treću godinu sad, i nisu imali većih žalbi i problema (i pod pretpostavkom da ne kriju probleme od mene da ne bi ispalo da sam bio u pravu da je gaming laptop svaki sranje :)

Standardno preporučujem što dužu garanciju, doplatu i poštovanje procedura za prduženu garanciju, i otarašavanje od istog 3-4 meseca pred istek garancije.

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, qwert00 said:

Dan neki predlog onda? Ako ima do 120 hiljada max? 🙂

Imaš svega par Legiona tako 120-140k u Gigatronu i BC Group sam video, pogledaj i sam, pa im daj šansu :D Da sam baš u situaciji da moram nešto tih mogućnosti da uzmem, ne bih ispod toga išao. Na primer (ali pogledaj i ostale, a pošto imaš firmu, cimaj i za neke B2B ponude :)

https://www.bcgroup-online.com/laptopovi/lenovo-legion-5-15imh6-(phantom-black)-full-hd-ips.-i5_10500h.-8gb.-512gb-ssd.-rtx3050-4gb-(82nl002eya)-104491?utm_source=eponuda.com&utm_medium=product_price_click&utm_campaign=Eponuda.com&utm_term=es_0_2_pp

 

https://gigatron.rs/laptop-racunari/lenovo-legion-5-17ach6-82k0001gya-428958

 

Edit - možda ovo i da doplatiš za još RAM

https://www.tehnomedia.rs/it-uredjaji/laptop/lenovo-legion-5-15arh05-82b50096rm.html#

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Ma kad mi je Eve dao B2B to je gore od maloprodaje..jer ti po deafoltu daju najgoru početnu B2B .. 🙂 moraš prvo da kupimes skuplje od maloprodajnih na drugim mestima pa onda vremenom ti daju bolji deal 😄

7 hours ago, millanče said:

Imaš svega par Legiona tako 120-140k u Gigatronu i BC Group sam video, pogledaj i sam, pa im daj šansu 😄 Da sam baš u situaciji da moram nešto tih mogućnosti da uzmem, ne bih ispod toga išao. Na primer (ali pogledaj i ostale, a pošto imaš firmu, cimaj i za neke B2B ponude 🙂

https://www.bcgroup-online.com/laptopovi/lenovo-legion-5-15imh6-(phantom-black)-full-hd-ips.-i5_10500h.-8gb.-512gb-ssd.-rtx3050-4gb-(82nl002eya)-104491?utm_source=eponuda.com&utm_medium=product_price_click&utm_campaign=Eponuda.com&utm_term=es_0_2_pp

 

https://gigatron.rs/laptop-racunari/lenovo-legion-5-17ach6-82k0001gya-428958

 

Edit - možda ovo i da doplatiš za još RAM

https://www.tehnomedia.rs/it-uredjaji/laptop/lenovo-legion-5-15arh05-82b50096rm.html#

Koja sam cicija. Ja kod Lenovo legion vidim sve isto samo 30k veća cena. Al ću da pratim . Ipak nije hitno da kupim bukvalno sutra kako sam.mislio..mozda naleti šta i polovni ok u narednom periodu 🙂

kuci uvek samo desktop. Laptop sam samo na poslu koristio 🙂

  • Downvote (-1) 1

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, qwert00 said:

Ma kad mi je Eve dao B2B to je gore od maloprodaje..jer ti po deafoltu daju najgoru početnu B2B .. 🙂 moraš prvo da kupimes skuplje od maloprodajnih na drugim mestima pa onda vremenom ti daju bolji deal 😄

Koja sam cicija. Ja kod Lenovo legion vidim sve isto samo 30k veća cena. Al ću da pratim . Ipak nije hitno da kupim bukvalno sutra kako sam.mislio..mozda naleti šta i polovni ok u narednom periodu 🙂

kuci uvek samo desktop. Laptop sam samo na poslu koristio 🙂

Poslovni dobar imaš uvek kod mene :D Te gejemre su mi nudli, ali to mi se ne uzima, buvalno je mačka u džaku i ne znaš kad će crći grtafika pre svega, a tu su i oni drugi problemi. Nek je sa srećom, svakako, šta god da naleti :)

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

ja sam covek u penziji 😄 ne treba mi poslovni 😄  proslo vreme za to 😄 

ps. opet kod mene gaming laptop mi treba kad nisam u Bgd i kad kupim  ne verujem da cu vise od 30-40 da ga koristim..ostalo vreme imam desktop... tako da nije isto kao da ga svaki dan koristim 🙂 

Edited by qwert00

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

Prvih par godina sam igrao bar 3-4 dana u nedelji po nekoliko sati u cugu. Poslednjih par godina se manje vise igram po pola sata-sat, ne duze...Osim ako se ne navucem na nesto, onda bude duzi period od mesec dana dok se ne smorim 🙂 greje se graficka i malo bude bucna ali fercera OK. Iskreno, vise mi se greje SSD nego graficka. Koristim ga svakodnevno za rad (ne igranje), ako ti to nesto znaci. 

Link to comment
Share on other sites

super . verujem da sam onda sa logikom 30-50 dana godisnje ja tek miran 🙂 jos cu malo da sacekam.. iako me i dalje privlaci onaj za 90 hiljada..koji ce mi uz ustede izaci samo tipa 65 hiljada... manje od 600e 🙂 

 

ali cekacu a i da vidim jos. najvise me zeza to ako nesto skupo uzmem - a stajace mi 11 meseci godisnje 🙂

Moj desktop je drasticno skuplji ali njega korisim svaki dan..za sve..pa mi onda nije zao..samo grafika mi vredi vise od celog ovog laptopa sto gledam 🙂 

Edited by qwert00

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

Omen 15 5800h, 3070rtx

Ovaj sam uzeo pre 8 meseci sa amazona, bas zadovoljan. Malo se mucio sa visokim frejmrejtom na 2k ekranu u ovim malo kompetativnijim igrama, al nije nesto sto bi smetalo vecini.

Baci pogled na Jarrods tech kanal, uporedjivao je razlike izmedju 3050, 3060, 3070 u laptop i pc verziji, kul je videti kod kojih je manja a kod kojih grafickih je veca razlika.
Vidi i da li laptop koj gledas ima Mux switch, i koliku snagu trosi da gura graficku, ima razlika u performansama prilicnih, naravno i u buci ventilatora vezano za to :D

Edited by Diego

I see by your outfit, that you are a cowboy.

Link to comment
Share on other sites

Q ja sam prošle jeseni uzeo u WinWinu Lenovo Gaming 3 kao poslednji model koji su imali na stanju, sa Ryzen 5 4600H, 16GB rama i 1650 TI za ~680 EUR. Prodao sam ga posle manje od mesec dana za više novca nego što sam ga platio. Sada ih stalno viđam u verziji sa petom generacijom ryzena i 30X0 serijom grafika, za sličan novac. Mogu samo da ga pohvalim po pitanju svega, i dalje ga koristi moj kolega kojem sam prodao i odlično je hlađenje i ponašanje te verzije. Malo su glomazni i teški za moj ukus ali ti i sam kažeš da ga uzimaš za gejming. Možda možeš to da potražiš.

...

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, shpanac said:

Q ja sam prošle jeseni uzeo u WinWinu Lenovo Gaming 3 kao poslednji model koji su imali na stanju, sa Ryzen 5 4600H, 16GB rama i 1650 TI za ~680 EUR. Prodao sam ga posle manje od mesec dana za više novca nego što sam ga platio. Sada ih stalno viđam u verziji sa petom generacijom ryzena i 30X0 serijom grafika, za sličan novac. Mogu samo da ga pohvalim po pitanju svega, i dalje ga koristi moj kolega kojem sam prodao i odlično je hlađenje i ponašanje te verzije. Malo su glomazni i teški za moj ukus ali ti i sam kažeš da ga uzimaš za gejming. Možda možeš to da potražiš.

 

mozda si vidja ranije ali je sada to minimum 900 ili pre 950e ... nema toga za te pare.. verovatno sad zbog inflacije

 

npr ovo

https://www.ctshop.rs/lenovo-ideapad-gaming-3-82k200afya-gejmerski-laptop-15-6-quot-fhd-amd-ryzen-5-5600h-16gb-512gb-ssd-geforce-rtx3050ti-crni.html

 

ali kako videh nema ih ispod jedno 115 hiljada ti lenovo gaming 3 sada

Edited by qwert00

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, millanče said:

 

izbegao bih to sa radnom garancijom. na stranu sto na cenu novog imam realno umanjenje cene jedno 25%... npr onaj sugavi laptop kako rece ti sa 1650 iz gigatrona bi me realno kostao jedno 65 hiljada. Istina vodio bi se kao osnovno sredstvo za rad. A to ima svoje minuse.

Edited by qwert00

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

https://www.ekupi.rs/rs/Računari/Laptopovi-i-oprema/Laptopovi/c/10068?sort=price-asc&q=%3Arelevance%3ANamjenaLaptopa%3AGaming#

 

ovde mi deluje najpovoljnije online? jel moze ovaj asus tuf za 90 hiljada sa 1650? svakako je bolji od onog iz gigatrona generalno? ili da idem na ove skuplje? i koji ? opet jako je bitna stavka sto ja kuci imam 3080 desktop. i ovo ce samo da sluzi kad sam na zlatiboru(ne verujem da cu vise od 45 dana godisnje biti tamo tj laptop ce uglavnom da stoji bez koriscenja...mozda i u bgd vrlo retko zbog potrebe posla ga budem koristio ali svih ovih godina jedino mi za neke biznis skype sastanke znacio mob kad treba da nesto i procitam sa ekrana...).. Zato mi se cini da je ovo 90 hiljada asus tuf dovoljno...?

 

ps. recimo da sam izbor sveo na ovo:

 

 

https://www.ekupi.rs/rs/Računari/Laptopovi-i-oprema/Laptopovi/Laptop-ASUS-TUF-GAMING-F15-(FA506IHRB-HN082)-FHD-IPS-144Hz-Ryzen-5-4600H-16GB-512GB-GTX1650-4GB/p/EK000459410

 

https://www.ekupi.rs/rs/Računari/Laptopovi-i-oprema/Laptopovi/Laptop-Asus-TUF-Gaming-F15-(FX506HCB-HN161)-FHD-IPS-144Hz-i5-11400H-16GB-512GB-RTX-3050-4GB/p/EK000418195?gclid=CjwKCAjw3qGYBhBSEiwAcnTRLhC2iW1LXDz4f2jmUPlf6-SGJY9MlLi-1Wyb-bxfHwALpSSAZIEjFRoCp7wQAvD_BwE#tabDetails

 

https://www.ekupi.rs/rs/Računari/Laptopovi-i-oprema/Laptopovi/Laptop-Lenovo-Legion-5-15IMH6-(82NL002JYA)-FHD-IPS-165Hz-i5-10500H-16GB-512GB-RTX-3050Ti%2C/p/EK000420433

 

opet ova druga dva su dosta skuplja a samo malo jaca grafika i malo jaci novi cpu....opet glavna misao ovde je da ce laptop da se koristi do maksimalno 40-50takdana godisnje a mozda i manje..a da ce ostalo vreme da stoji ugasen 🙂 na stranu sto sam potrosio dosta para na apartman 😄

Ako nema jasnih razloga da moraju ova druga dva uzecu ovaj asus tuf od 90 hiljada

Edited by qwert00

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

A jebemumiša, ja mu jedno, on drugo :D jebigha, tvoje su pare, al hteo si mišljenje sa malo iskustva, i ide ovako -

Asus laptop ne bih uzeo u životu da mi plati neko, poslednje što je Asus napravio da nečemu valja su one K52, K53 serije do negde Intela i3-i5 druge-treće generacije, mislim i tim mašinama su random crkavale tastatrue i baterije kao i svakom asusu, to je neizlečiva bolest, ali naručiš, zameniš i teraš dalje, bar znaš da su hlađenje i konstrukcija "on point", ali od tada im je sve kita.

Pored Asusa, nagledao sam se i naslušao žalbi, muka, otvarao i konstatovao nerešivih/neisplativih kvarova i sablažnjavao se izradom i hlađenjem svakojakih drugih gamerskih serija, jedino što sam primetio da šljaka ok, ponavljam se, i dodajem na ovo od Mikca Novosadsog, je ta Legion Y serija od pre 2-3-4 godine. Ovi sad nemaju Y u nazivu, ali valjda je to taj neki naslednik i kvalitet, nadam se...

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Meni su njihovi laptopovi bili zlo, bukvalno, kad neko donese ili nudi :D

Ti nikad ne možeš znati, naravno, da nije neki proizvođač u novim serijama rešio da popravi kvalitet i reši probleme starijih serija, pa možeš i eksperimentisati ako želiš sa onim što ti se sviđa i koja ti više odgovara cena. Možda i ovi sad Legion nisu taj kvalitet i možda imaju probleme koje oni Y od pre nekoliko godina nisu imali :D

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

videcu..nego sam potrosio ovaj mesec malo vise sto bi se reklo 😄 😄

 

a glavno je sto mi laptop ne treba stalno nego povremeno.  Zato mi se svidja ovaj asus..jos ima 16gb al malo slabiji CPU no skroz ok...ubacim hdd i to je to 🙂 jer ono 512gb ssd su dve vece igre i cao 🙂  

Edited by qwert00

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

Ja imam Legion Y-740 i mogu da takođe kažem da vrlo lepo radi. Ima tu stvari koje bih voleo da su drugačije ali nije to sad ne znam kako bitno. Doduše mi je specifično bio potreban 17" (nohomo) ali slično je i u 15" kategoriji.

Za razliku od onog Dell G3 kako beše što sam i ovde kritikovao par puta koliko je grdan. 

ASUS svaki koji sam imao a imao sam par tih gaming i kasnije ROG su prestali da rade na ovaj li onaj način.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Lenovo Legion su među korektnijim od tih gaming modela, za Ideapad Gaming ne bih smeo da dam preporuku. Ja imam Asus TUF Dash F15 i on je skroz ok, s tim da je on kao malo manjih dimenzija pa se malo više dere kad si igraš. Ovaj koji si ti poslao link je mislim starija generacija za koju su malo pljuvali da se pregreva šasija (mislim da je to taj, nisam 100% siguran), u smislu ne da se kvario nego pre throtluje grafika nego što bi trebalo pa su performanse nešto lošije. Ali baš taj svakako ne bih preporučio.

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

hvala svima. Sad sam stekao utisak pa cu da odlucim. Opet posto je plan da ga malo koristim i dalje ne otpisujem ovaj asus od 90 hiljada ako ga bude bilo 🙂 al sacekacu...Polovno u duzoj pisanoj garanciji tesko da cu da nadjem a polovno bez garancije necu da gledam za ovo.

 

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...