Jump to content

Rio Tinto


Recommended Posts

2 hours ago, oddball said:

ono sto je najbitnije protest je protekao mirno iako je bilo par sporadicnih gluposti. 

Koja je poenta i rezonovanje iza ovakvog stava? Pitam jer stavrno ne razumem, a nisi sam (npr. ti, cali, abso, laki, dule, igi, alfa, G i ostali).

Koja je poenta tog mekog stava kad nikad nista nije uradjeno istim? Setamo i protestvujemo "demokratski"  evo skoro 24 godine i jebu nas ko volove svskim danom sve vise i vise.

Sloba je smenjen tek kad je goreo grad (demonstracije, gradjanska neposlusnost, paljevina, barikade, vandalizam, nasilje itd.). Pederske parade i lezbejku premijera nismo imali sve dok su dobijali batine na trgu i dok je bio rusen grad. Kovid maltretiranje je prestalo tek kad se 5000 zakacilo sa policijom.

E sad moj rezon je sledeci. Zaduzeni smo 40bn, od cega je veci deo zaduzen za finansiranje raskalasnog zivota elite jer sigurno nece ziveti na svoj racun. Taj dug cemo mi otplacivati, nece oni.

E sad postoje dve opcije, da citiram: "sve dok je mirno mogu da šetaju još deset godina".

Ili da izadje ovaj broj ljudi da izore i zapali ceo grad i da kaze "mamu vam jebem bezobraznu od danas ne moze vise ovako".

To sto izoremo i zapalimo neka bude 100m. Koliko vredi ta priroda, zemlja i pijaca voda koja ce biti unistena projektom reci ti meni? Koliko vredi samo poruka koja ce biti poslata bahatim govnima?

To sto cemo da zapalimo i da preoremo, mi cemo i da obnovimo. To sto zapalimo i preoremo, mi cemo i da platimo...

Pa te iz tog razloga pitam koji kurac znaci ta mirna setnja i sta se postize istom?

  • Like +1 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Ok, slazem se sa tobom delimicno 😅

Ne bih bas da se pali i unistava grad, ali relano je da su tek blokade autoputa i slicne akcije dale rezultat.

Daklem, ovo je bilo to od govorancije, sledece je blokada saobracajnica i sl...sve ostalo je puHanje u balon koji ce jednom da pukne i onda je gotovo...

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Fato, prezaduzivanje nije pocelo pre 12 godina, pocelo je mnogo ranije. Rusenje grada nije resenje i nasilna smena vlasti opet nije resenje jer sve sto se unisti opet mi placamo. I to kroz nove kredite koji bi bili podignuti da se sanira steta. Dakle, opet zaduzivanje. Sa druge strane izuzetno je licemerno da su danas najveci zagovornici zastite zivotne sredine upravo oni koji su onda doveli Rio Tinto upravo iz tog razloga. Ubedjen sam da ukoliko dodje do nasilne smene vlasti i vrate se Zwerkovi da nece proci dugo kada ce svakako poceti kopanje litijuma pod izgovorima tipa "mi ne zelimo ALI PRETHODNA VLAST je potpisala sve ugovore i sporazume, a mi smo u full fazonu postovanja zakona i prava blabla tako da nemamo drugog izbora" i naravno ona stara "evropa nema alternativu, a mi to moramo kako bismo bili deo demokratske EU zajednice, kako bismo usli u EU i BILI RAVNOPRAVNI CLAN" i ostale budalastine. ipak je Solc licno dolazio a nije da nije imao pametnija posla. EU boli dupe i za tebe i za mene, njih zanima litijum. Njih ne zanima ni potencijalna ekoloska katastrofa koja moze da se desi jer smo mi nizvodno od njih. Da njih zanima naste zdravlje ne bi nas bombardovali osiromasenim uranijumom. Jedino njima odgovara da se mi koljemo ovde i unistavamo sto vise jer oni imaju direktni benefit na vise nivoa. I clanci po prozapadnim medijima su jezivi. za razliku od OU koji je dokazano stetan i kancerogen oni su pricali maltene da leci SIDU i sve sadasnje i buduce neizlecive bolesti ovoga sveta (karikiram), a sada treba da me ubede da govore istinu za stetnost projekta oko litijuma. Ne kazem da nije stetan, ali zbog iskustva koje imam sa medijima sve dovodim u pitanje. I iz iskustva sa protestima i motive nekih prisutnih dovodim u veliko pitanje. Zato i kazem da je dobro sto nije bilo velikih incidenata. 

koje je resenje? svakako nije da se DS vrati. niti bilo ko od trenutnih postojecih. Dakle, neko novi. Ovde je pravo pitanje kako doci do tog novog, i ko bi on/ona bio/bila. Da li je resenje da se lomi i unistava po gradu? Smatram da nije. Pritisak na vlast svakako jeste jedno od resenja, i deo resenja.

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, absolute said:

Ok, slazem se sa tobom delimicno 😅

Ne bih bas da se pali i unistava grad, ali relano je da su tek blokade autoputa i slicne akcije dale rezultat.

Daklem, ovo je bilo to od govorancije, sledece je blokada saobracajnica i sl...sve ostalo je puHanje u balon koji ce jednom da pukne i onda je gotovo...

Dobro nisam ni ja ZA da se odmah pali i ore, postoji vise nivoa eskalacije, gde bi poslednji bio paljenje i unistavanje, ali sa stavom "najbitnije da su protesti mirni" se gubi svaka poenta draskove crvene linije!

Recimo da se blokiraju ulice i AP. Vucko posalje bagere i skoda likove koji rasciste to. Masa ce se razloziti i umesto da eksplodira, balon ce se izduvati. Sta onda dalje, povijanje repova

14 minutes ago, oddball said:

Fato, prezaduzivanje nije pocelo pre 12 godina, pocelo je mnogo ranije.

Malo si izvrnuo moje vidjenje stvari.

Nisam ni mislio da je zaduzivanje pocelo poslednjih 12 godina, napisao sam da nas jasu ko volove 24 i to je neko vreme kada je pocelo. Sigurno nije pocelo za vreme Slobe.

30 minutes ago, oddball said:

 

16 minutes ago, oddball said:

Rusenje grada nije resenje i nasilna smena vlasti opet nije resenje jer sve sto se unisti opet mi placamo. I to kroz nove kredite koji bi bili podignuti da se sanira steta.

Nisam pominjao rusenje vlasti. Lomljen je grad i zbog pederbala pa DS nije bio smenjen.

Sto se tice zaduzivanja evo pitam te jer si preskocio taj deo. Da li je 100m duga skupa cena za ~2000h plodne zemlje, ekosistema i pijace vode za veliki deo Srbije?

31 minutes ago, oddball said:

Sa druge strane izuzetno je licemerno da su danas najveci zagovornici zastite zivotne sredine upravo oni koji su onda doveli Rio Tinto upravo iz tog razloga.

Zasto odmah mesas Zwerkove kad nisu pomenuti? To ko su zagovornici ne bi trebalo da te zanima jer dolazimo do podele a to razlaze masu. U ovom slucaju ne zelimo RT u Srbiji, da li pod AV, da li pod DS, nije nam bitno.

To da li je dolazio Sulc, koja vlast je potpisala sta kurcu ne znaci. Na telefonu sam pa ne mogu da trazim, ali ima po africi mesta gde su imali privatnu vojsku pa su opet popusili ako mozes da izguglas. I da se zaduzimo i platimo penale, ko ga jebe, naucicemo na greskama pa cemo sutra biti mudriji.

Ono sto meni smeta je stav edukovanog dela Srbije. U zivotu prosto ne postoji opcija gde se boris za nesto sto zelis da postignes a da bude lako. Da bi nama bilo bolje, treba da se skinemo sa prosjacke sise. Bice do jaja tesko mozda 10-20-30 godina, ali cemo se izboriti za nasu omladinu i buducnost Srbije. Sta mislis za koga i zbog cega su ginuli nasi preci? Posrali smo se po njihovim zrtvama i zivotima, a ti ne mozes 5 godina bez mora, ajfona, interneta, auta i ostalog, ne mislim na tebe nego generalno i za veci deo ovog foruma.

 

  • Like +1 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, oddball said:

Fato, prezaduzivanje nije pocelo pre 12 godina, pocelo je mnogo ranije. Rusenje grada nije resenje i nasilna smena vlasti opet nije resenje jer sve sto se unisti opet mi placamo. I to kroz nove kredite koji bi bili podignuti da se sanira steta. Dakle, opet zaduzivanje. Sa druge strane izuzetno je licemerno da su danas najveci zagovornici zastite zivotne sredine upravo oni koji su onda doveli Rio Tinto upravo iz tog razloga. Ubedjen sam da ukoliko dodje do nasilne smene vlasti i vrate se Zwerkovi da nece proci dugo kada ce svakako poceti kopanje litijuma pod izgovorima tipa "mi ne zelimo ALI PRETHODNA VLAST je potpisala sve ugovore i sporazume, a mi smo u full fazonu postovanja zakona i prava blabla tako da nemamo drugog izbora" i naravno ona stara "evropa nema alternativu, a mi to moramo kako bismo bili deo demokratske EU zajednice, kako bismo usli u EU i BILI RAVNOPRAVNI CLAN" i ostale budalastine. ipak je Solc licno dolazio a nije da nije imao pametnija posla. EU boli dupe i za tebe i za mene, njih zanima litijum. Njih ne zanima ni potencijalna ekoloska katastrofa koja moze da se desi jer smo mi nizvodno od njih. Da njih zanima naste zdravlje ne bi nas bombardovali osiromasenim uranijumom. Jedino njima odgovara da se mi koljemo ovde i unistavamo sto vise jer oni imaju direktni benefit na vise nivoa. I clanci po prozapadnim medijima su jezivi. za razliku od OU koji je dokazano stetan i kancerogen oni su pricali maltene da leci SIDU i sve sadasnje i buduce neizlecive bolesti ovoga sveta (karikiram), a sada treba da me ubede da govore istinu za stetnost projekta oko litijuma. Ne kazem da nije stetan, ali zbog iskustva koje imam sa medijima sve dovodim u pitanje. I iz iskustva sa protestima i motive nekih prisutnih dovodim u veliko pitanje. Zato i kazem da je dobro sto nije bilo velikih incidenata. 

koje je resenje? svakako nije da se DS vrati. niti bilo ko od trenutnih postojecih. Dakle, neko novi. Ovde je pravo pitanje kako doci do tog novog, i ko bi on/ona bio/bila. Da li je resenje da se lomi i unistava po gradu? Smatram da nije. Pritisak na vlast svakako jeste jedno od resenja, i deo resenja.

Nisi za rusenje vlasti na ulici a ne mozes da ih smenis na izborima? Sta onda raditi?

Svi ovi protesti ce se razvodniti jer nemaju efektivno vodjstvo, strukturu i cilj delovanja. Pritom mi deluje da dosta ovih glavonja koji vuku proteste rade tajno za Vucica.

Sa druge strane, SNS je mala, izrazito efektivna, odlicno organizovana i obilato finansirana grupa ljudi ciji je jedini cilj dobijanje izbora. Pritom im je vazal svaki nesrecnik koji ima posao u javnom sektoru. Tesko ce jedna masa okuplja oko necega sto su ipak tercijarni prioriteti (ekologija i zivotna sredina) u drustvu u kome se 70-80% medijalne plate koristi za osnovne zivotne potrebe.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, FATA said:

Koja je poenta i rezonovanje iza ovakvog stava? Pitam jer stavrno ne razumem, a nisi sam (npr. ti, cali, abso, laki, dule, igi, alfa, G i ostali).

Koja je poenta tog mekog stava kad nikad nista nije uradjeno istim? Setamo i protestvujemo "demokratski"  evo skoro 24 godine i jebu nas ko volove svskim danom sve vise i vise.

 

 

Samo da se ogradim, ja nisam ovog stava...samo govnjiva motka pomaze da se covek oslobodi okupacije, a mi jesmo fakticki okupirani od stranih placenika...e sad nazalost nije vreme od pre 200 godina, svet je mnogo bolesniji postao...sad da neki Karadjordje povede ustanak i oslobodi nas od Dahija (sto ovvi prakticno jesu, samo u sluzbi ko zna koga) odmah bi medjunarodna zajednica intervenisala protv ''protivustavne promene vlasti heh''...a na stranu sto Karadjordja nemamo

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Predsednik je postao Koštunica, iznenadio se da su organizovani protesti!


Председник Вучић стигао је у зграду Председништва на Андрићевом венцу синоћ после 23 часа, поводом протеста против ископавања литијума и блокаде железничких станица.

Тада је најављено, како је пренела агенција Фонет, да ће Вучић у наредним сатима донети одлуку о томе како ће ситуација бити решена.

 

2 hours ago, FATA said:

Koja je poenta i rezonovanje iza ovakvog stava? Pitam jer stavrno ne razumem, a nisi sam (npr. ti, cali, abso, laki, dule, igi, alfa, G i ostali).

 

hm, ne sećam se kad sam ja to konkretno napisao, ali da se ne kačim na vozić sa svima drugima koji su ti već odgovorili kad su pomenuti 🙂 ja tu imam trenutno samo nekoliko "izazova":

  • a. Instruisano nasilje od strane vlasti infiltrirane u proteste - koje može da ode na potpuno pogrešnu stranu.
  • b. Uništavanje tuđe imovine koja nema veze sa protestima. Znači ako kao pre X godina protesti budu "nasilni" i onda kradu ljudi patike, ne vidim neki rezultat toga. 
  • c. Cela mašinerija PR-a koja se iskoristi u tom smislu od strane države.

Znači, ako nešto tog tipa i treba da se radi, onda se mora dobro znati šta se zapravo radi 🙂

 

 

Link to comment
Share on other sites

Fato, ti i ja se slazemo oko vecine stvari. Jedino gde se ne slazemo je nasilje. Postoje primeri gde se vlast menjala na izborima, ili kada se vlast menjala iznutra. I sve je bilo nenasilno. Za nasilje nisam jer ne postoje danas ljudi, a i sto kaze Dule i vremena su sasvim drugacija nego sto su bila, ne postoje danas ljudi poput recimo Emilijana Zapate. Sto ne znaci da nece neko takav u buducnosti da se pojavi. Tada revolucija ima smisla.

A Zwerkove sam spomenuo jer su bili na protestima, i zaista ne zelim da oni na njima izadju u prvi plan.

I ovo sto je Laki rekao: Ako se nesto radi mora da se zna sta, kako i zasto se nesto radi. I sta ne sme da se radi. A tzv "infiltraciju" zarad provokacija imas na svakom protestu, i svi to rade.

1 hour ago, Dende said:

Nisi za rusenje vlasti na ulici a ne mozes da ih smenis na izborima? Sta onda raditi?

tacno, nisam za rusenje vlasni ali jesam za smenu vlasti. ako neko ove proteste iskoristi da bi pokusao da rusi vlast onda ispada da je Vucic u pravu. a najgore prodju ljudi (kao i na svim protestima) koji su tu dosli iz iskrenih razloga i verom u borbu za nesto bolje i pravi cilj.

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, oddball said:

tacno, nisam za rusenje vlasni ali jesam za smenu vlasti. ako neko ove proteste iskoristi da bi pokusao da rusi vlast onda ispada da je Vucic u pravu. a najgore prodju ljudi (kao i na svim protestima) koji su tu dosli iz iskrenih razloga i verom u borbu za nesto bolje i pravi cilj.

Pa znaci vodio bi ljubav a da ti ne udje 😄

Jasno je da se vlast nece smeniti na izborima iz najmanje tri razloga:

1. Potrebna je ogromna kolicina para da bi se promenila vlast koju sadasnja prozapadna opozicija ne dobija od Amerikanaca, jer

2. Vucic ispunjava sve sto mu se ispostavi kao zahtev bez pogovora kako bi ostao na vlasti i vladao kako zeli, zbog cega ce

3. Rio Tinto napraviti rudnik jer ce se ovi protesti rasuti kao i svi prethondi iz identicnih razloga, cime ce konacno taj deo Srbije biti zauvek unisten.

Situacija sa Rio Tintom me podseca kao na 1991. i ljude koji misle da nece biti rata.
Ako imas tamo zemlju - prodaj i bezi sto dalje od sliva Save.
Ako zivis u slivu Save, gledaj da se preselis negde izvan.
Ako ides da protestujes, nadji nesto pametnije da radis kako bi naucio nesto ili zaradio vise para svojoj porodici. Odvedi dete na sladoled u krajnjoj liniji.

Ne postoje institucije koje ce spreciti vlast da sprovede Rio Tinto program.

Link to comment
Share on other sites

1991. je poceo rat, a vrlo dobro se znalo i da ce ga biti. 1990. ti je bila tzv Balvan revolucija. svega se secam iako sam tada imao 12 godina. verovatno mislis na 1989. godinu kada se padom Zida osetilo da moze nesto da se desi ali jos uvek ljudi nisu ni pomisljali na rat.

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, alfa said:

Trudiću se da budem fin, al opet bespotrebno kenjaš

Dobro, idi protestuj i traci vreme. Tvoj izbor. Jedini protesti koji su ikada ista promenili u Srbiji (ne ulazim na bolje ili gore) je bio 5. oktobar koji je debelo finansiran od Amerikanaca.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Dende said:

Dobro, idi protestuj i traci vreme. Tvoj izbor. Jedini protesti koji su ikada ista promenili u Srbiji (ne ulazim na bolje ili gore) je bio 5. oktobar koji je debelo finansiran od Amerikanaca.

Ponavljam, digao si ruke od Srbije - skroz ok, želim ti sve najbolje najiskrenije.

Nema potrebe da kenjaš i pišaš po ljudima koji su ostali i pokušavaju nešto da promene. Mislim da zapravo i nisi svestan realne slike, da vidiš samo neke klince koji pevuše ispred policije, a ne npr. seljake koji su spremni da dignu kuku i motiku.

Da li će nešto biti od svega ovoga ne znam, na nama je da se izborimo. A od ovih što samo kenjaju i ništa ne rade mi je više muka nego od celog SNSa.

  • Like +1 2

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Dende said:

Dobro, idi protestuj i traci vreme. Tvoj izbor. Jedini protesti koji su ikada ista promenili u Srbiji (ne ulazim na bolje ili gore) je bio 5. oktobar koji je debelo finansiran od Amerikanaca.

Pa ovako, dva primera iz poslednjih par god:

 

1. Protest za vreme kovid ludila, kojim je sprecen jos jedan lockdown

2. Protesti nakon kojih je Vucic rekao "Otkazujemo projekat Rio Tinto Jadar, iako ce nam to naneti stetu".

 

Ja sam ovde samo nabrojao uspesne proteste na papiru. Naravno, mozemo diskutovati koliko je taj uspeh Vuciceva predstava ili ne, da li se stvarno usrao ili ne itd... 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, alfa said:

Ponavljam, digao si ruke od Srbije - skroz ok, želim ti sve najbolje najiskrenije.

Nema potrebe da kenjaš i pišaš po ljudima koji su ostali i pokušavaju nešto da promene. Mislim da zapravo i nisi svestan realne slike, da vidiš samo neke klince koji pevuše ispred policije, a ne npr. seljake koji su spremni da dignu kuku i motiku.

Da li će nešto biti od svega ovoga ne znam, na nama je da se izborimo. A od ovih što samo kenjaju i ništa ne rade mi je više muka nego od celog SNSa.

Sve dok imam srpski pasos i pravo glasa, jesam deo ove zajednice i pitam se nesto. Pa Srbija prakticno zivi na doznakama iz inostranstva, pitaj Debelog 🙂

9 hours ago, togFU said:

Pa ovako, dva primera iz poslednjih par god:

 

1. Protest za vreme kovid ludila, kojim je sprecen jos jedan lockdown

2. Protesti nakon kojih je Vucic rekao "Otkazujemo projekat Rio Tinto Jadar, iako ce nam to naneti stetu".

 

Ja sam ovde samo nabrojao uspesne proteste na papiru. Naravno, mozemo diskutovati koliko je taj uspeh Vuciceva predstava ili ne, da li se stvarno usrao ili ne itd... 

Realno gledano, mozda i jeste taj protest protiv kovid zakljucavanja nesto uradio. Ali, na skali prioriteta izaci iz stana svakome od nas je verovatno bitnije od Rio Tinta. Ja bih voleo da nije tako, ali jeste.

Jedina razlika je mehanizam kojom Vucic sprovodi odluku o Rio Tintu u delo. Kao fol je Vlada zabranila kopanje pa se Ustavni sud probudio iz dubokog sna, odlucio da je zabrana Vlade neustavna (lol) i eto sad moramo da kopamo jer su zuti doveli Rio Tinto u Srbiju a mi eto necemo da placamo ugovorne penale 😄
Vise ne donosi Vlada po njegovom diktatu odluke nego je ubacio i sudstvo u miks. Genije.

Link to comment
Share on other sites

Samo da konstatujem da imanje glasačkog prava u Srbiji baš i ne predstavlja neki specijalni leveridž, bilo u ovom, bilo u bilo kojem drugom pitanju trenutno. Zato Vučić i sam kaže "ajde da raspišemo referendum oko Rio Tinta" i onda će da ga "dobije" sa 80% glasova za kopanje... 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Samo da konstatujem da imanje glasačkog prava u Srbiji baš i ne predstavlja neki specijalni leveridž, bilo u ovom, bilo u bilo kojem drugom pitanju trenutno. Zato Vučić i sam kaže "ajde da raspišemo referendum oko Rio Tinta" i onda će da ga "dobije" sa 80% glasova za kopanje... 
Dobice kurac, sto kaze ona gospodja!

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Dule_smor said:
33 minutes ago, Zwerko said:
Samo da konstatujem da imanje glasačkog prava u Srbiji baš i ne predstavlja neki specijalni leveridž, bilo u ovom, bilo u bilo kojem drugom pitanju trenutno. Zato Vučić i sam kaže "ajde da raspišemo referendum oko Rio Tinta" i onda će da ga "dobije" sa 80% glasova za kopanje... 

Dobice kurac, sto kaze ona gospodja!

Kako nece? Pa ovo mu je laganica da odradi. Biracki spiskovi ionako nisu sredjeni.

50 minutes ago, reki said:

imas imas, i mesto na jednom spisku, ne ONOM spisku, ali postoji i drugi spisak :tf:

Ja sam kriv samo sto sam dav'o

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...