Jump to content

EV i Plug-in automobili - pričajte


dovlagsi

Recommended Posts

On 5/30/2024 at 11:23 PM, f4ts0 said:

vaj du ga lo ma!

ti nemas sportski auto, firmin EV se ne racuna, sry

@kilij jesam, to cu da uradim, sad imam samo keramiku na Macanu, ali ne stiti toliko od tih nekih sitnijih ogrebotina i sl

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Meni je samo tu problem svakodnevne vožnje auta koji zapravo jako gotiviš po Beogradu. U smislu ja imam utisak da kad kupiš nov auto za vožnju po Beogradu računaš da si ga već upropastio, da imam neki za koji sam baš privržen mnogo bi me više bolelo i smaralo, ovako ih tretiram kao potrošnu robu pa nije tako strašno. 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Zwerko said:

Meni je samo tu problem svakodnevne vožnje auta koji zapravo jako gotiviš po Beogradu. U smislu ja imam utisak da kad kupiš nov auto za vožnju po Beogradu računaš da si ga već upropastio, da imam neki za koji sam baš privržen mnogo bi me više bolelo i smaralo, ovako ih tretiram kao potrošnu robu pa nije tako strašno. 

ja kad prođem nekim ulicama pitam se kako tuda prolaze ovi što imaju porše poput pere uskoro!

najozbiljnije - 3/4 ulica je za ladu nivu 🙂

ajd doduše kad idem smartom tu tek osetiš svaku rupu i najmanju, ali opet samo se treska levo desno, poskakuje, pa svako malo rupa koju ne vidiš osim ako ne ideš tuda redovno pa znaš da postoji.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Highl1 said:

ti nemas sportski auto, firmin EV se ne racuna, sry

@kilij jesam, to cu da uradim, sad imam samo keramiku na Macanu, ali ne stiti toliko od tih nekih sitnijih ogrebotina i sl

Vise sam mislio na deo oko 70 godina, ali ovo mi bas prija 😄 😄
 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Highl1 said:

@kilij jesam, to cu da uradim, sad imam samo keramiku na Macanu, ali ne stiti toliko od tih nekih sitnijih ogrebotina i sl

I ja sam stavljao na 2 poslednja auta keramiku i dobro je u smislu da se manje prlja i jace sija kad operes ali za zastitu nije nikako, a folija ce stvarno da ublazi sve sitne gluposti. 

Pritom ima i bag da ako imas keramiku ni ne mozes da stavis foliju preko, nego bi morao da skidas sto je vec sacuvaj boze.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, killYg0r said:

I ja sam stavljao na 2 poslednja auta keramiku i dobro je u smislu da se manje prlja i jace sija kad operes ali za zastitu nije nikako, a folija ce stvarno da ublazi sve sitne gluposti. 

Pritom ima i bag da ako imas keramiku ni ne mozes da stavis foliju preko, nego bi morao da skidas sto je vec sacuvaj boze.

da, ali videh da moze prvo folija pa specijalna keramika preko, da to rade u mpolishu

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

keramika ti je 500-1000e, dobra debela ppf folija je preko 3k

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Highl1 said:

keramika ti je 500-1000e, dobra debela ppf folija je preko 3k

opa, ne kažem da se ne isplati, posebno za skuplja vozila, ali nisam imao pojma, mislio sam da generalno to nije preko 'iljadarke kako za keramiku tako i za foliju. očigledno sam foliju omanuo dobrano 🙂

ofc ako je auto 100k, onda je to "smešan" trošak 🙂

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, killYg0r said:

Bas sam se dopisivao sa par njih sto rade to u vezi cene toga i definitivno je to zakljucak 

 

znači za ne-IT vozila samo keramika eventualno 🙂

plus je verovatno pitanje i ko to sve radi i postavlja, kapiram sad svaki "tuta" otvorio svoju "keramičarsku radnju" kao ono što su pre x godina svi radili poliranje, pa malo posle svi radili dubinsko pranje itd.

Link to comment
Share on other sites

A ne vrlo je prosta situacija, ima nekolicina samo koja zna da odradi keramiku kako treba a svi ostali su bukvalno random likovi iz garaze koje treba izbegavati za takve poduhvate. I zastitne folije rade razni mungosi ali samo par njih u stvari zna kako tacno (cak i blackglass fejluje pa se ljudi vrlo cesto vracaju na popravke)

Link to comment
Share on other sites

On 2/23/2024 at 9:41 AM, Lucky said:

malo mi je čudno da se pored svega odluče da ostave običan ključ umesto start/stop, ali mimo toga ostatak je očekivan.

da se nadovežem na samog sebe, evo i najpovoljnijeg EV vozila trenutno:

Cene za Spring na našem tržištu startuju od 19.990 evra, koliko košta Extreme verzija sa 48 kW/65 KS.

Cargo verzija (takođe sa 48 kW/65 KS) ima cenu 21.480 evra.

Sve navedene cene su sa PDV-om, ali bez uračunate subvencije za električna vozila

Što će reći da na ovo imaš još 5000 eur subvencije tj. 15.000 eur 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 6/4/2024 at 9:39 AM, Zwerko said:

Meni je samo tu problem svakodnevne vožnje auta koji zapravo jako gotiviš po Beogradu. U smislu ja imam utisak da kad kupiš nov auto za vožnju po Beogradu računaš da si ga već upropastio, da imam neki za koji sam baš privržen mnogo bi me više bolelo i smaralo, ovako ih tretiram kao potrošnu robu pa nije tako strašno. 

dobar savet, ostaviću onda kupovinu za peti ili šesti život, pošto mi je ovo tek prvi, pa ima vremena, hvala Zverko

On 6/6/2024 at 10:07 AM, killYg0r said:

mpolishbeograd
autofolije_cobra
blackglassgroup
car_wrapping_team

99% ostalih su random garaza batice iliti "imam ja ortaka koji to radi jeftinije"

titanium su profi, i veoma sam zadovoljan kako su odradili posao i šta su mi od drugih stvari preporučili. Mislim da je i Rambo tamo radio svašta na svojim automobilima

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Jeste tamo Rambo radio M2 a i ja isto 3 auta, samo reci pohvale imam, iskljucivo jedina zamerka mi je bila sto skidaju originalni ram za tablice da bi stavili svoju reklamu : )

Samo je pitanje da li rade folije (koje tacno i koliko dobro u odnosu na ove sto to rade svakodnevno) jer su fokusiirani na detailing, cak vidim da na sajtu ni nemaju u ponudi

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, killYg0r said:

Jeste tamo Rambo radio M2 a i ja isto 3 auta, samo reci pohvale imam, iskljucivo jedina zamerka mi je bila sto skidaju originalni ram za tablice da bi stavili svoju reklamu : )

 

moram da priznam da mi ovo dosta ide na onu stvar 🙂 i to radi svako ... koji smarači.

doduše ne koliko i grci na trajketu koji ti zalepe njihovu nalepnicu prečnika 15cm na zadnje staklo 😞 koju još uvek nisam skinuo 😞

1 hour ago, dovlagsi said:

sve automobile radim kod njih, sjajni momci

šta je sad titanium, nema ga na kilijevoj listi, dajte link!

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...