Jump to content

pričajte


manson

Recommended Posts

malo kasnim, ali Tunic je bas bas dobar, ako volite taj neki "Metroidvania open world puzzler" trip. borba je relativno jednostavna, veci akcenat je na misteriji celog tog sveta, gde vam se igra otvara deo po deo kako nalazite razbacane stranice manuala i dobijate blagi hint u kom smeru da razmisljate. najjace je sto vam igra cesto pokaze nesto sto otkljucava nove delove igre i kao budes u fazonu "omg, pa ovo sam mogao da uradim odmah na pocetku igranja posle dva minuta" i krene onaj mindblown meme. igra koristi izmisljeni jezik koji se delimicno otkljucava kako igrate i sve vise i vise stvari krene da ima smisla i nekako organski ucite sta se desava i gde dalje da bijete.

mind-blow-galaxy.gif

jaka prica.

Edited by evgeniy
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nešto sam kopao po Steamu i tražio neke igre pogodne za TV i naiđem na A good snowman is hard to build

https://store.steampowered.com/app/316610/A_Good_Snowman_Is_Hard_To_Build/

Ispostavi se da je krajnje kul puzzler na temu sokobana ali sa tvistom da se grudve povećavaju kako ih kotrljaš po snegu (nije neviđeno naravno do sad). 

Glavna fora je što su obratili pažnju na dosta drugih detalja i svaki nivo ima neku svoju "zezalicu" za "heh" momenat. Grafika je jednostavna i dopadljiva, naravno postaje sve teže kako se prolaze nivoi ali ima neku zanimljivu zaraznost 🙂

 

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Као поштовалац ФромСофта и тог њиховог фазона, а и поучен пријантим искуством са "Салт н Сенкчуари" инсталирам "Салт н Сакрифајз". И пробам да се играм.
Ау мајко моја ...

Још ја будала не сконтам колико је сати када оваква игра нема ни мапу на нету коју су направили фанови. Нема ни приближно ложане као око других сличних игара. Ништа. Колекција одличних идеја умотаних у тако опасна говна да сам баталио.

  • Like +1 1
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, manson said:

2023 je konačno godina Linuxa? 🙂 Prestigli MacOS na Steamu 🙂

 

teško prestići MacOS :)) ja sam iznenađen da je i ovoliko igara radilo na Mac-u do sad. 

Ajde otkad su se vratili na sopstveni silikon (!) malo bolje šljakaju te igre čak i na običnim M1 i M2, može ponešto da se odigra. Zapravo i nešto malo zahtevnije ali je i dalje optimalno za neke potezne strategije, logičke itd igre.

ali tu neće broj tako dramatično da skače kao ovo što kaže vudsi zbog steam decka i steamosa.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

https://www.dsogaming.com/news/rockstar-just-proved-how-important-piracy-is-for-game-preservation/

Quote

Discovered by modder ‘Silent’, the Steam version of Midnight Club 2 is actually the version that the scene group “Razor 1911” cracked back in 2003. Let me repeat that. Rockstar was selling on Steam a cracked copy of its game.

 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, manson said:

bukvalno su carevi 🙂 

kako li je do toga došlo i ko li je to odobrio, živo me zanima 🙂

ali jeste u pravu članak, da nije piraterije i sređivanja tih verzija igara da liče na nešto, propade sve!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...