Jump to content

Olimpijske igre


Lucky

Recommended Posts

Kad smo kod pravila za 3v3 basket, moze neki link sa zvanicnim pravilima. Posto sam vidim ovde Svabe kad igraju ako neki igrac promasi sut i protivnicki igrac uhvati loptu pod kosem, on nece nikad ici na polaganje iako ima otvoren kos, vec se vraca nazad i krecu novi napad spolja. Ceo zivot sam igrao basket u kraju i niko nije tako igrao. Ok to ima smisla kad se igra 1v1 i eventualno 2v2, ali za 3v3 je cista glupost po meni.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mora da izađe van linije za trojku, pa onda može da krene napad.
Američka pravila, niko ni kod nas nikad nije tako igrao.

S tim što nisam siguran da to da mora da izađe napolje važi ako recimo ukradu loptu ili lupe bananu, mislim da to važi samo za defanzivni skok.
Naravno, poznavanje pravila zasnivam na igranju nba 2k 😄

 

https://www.usatoday.com/story/sports/olympics/2024/07/30/3x3-basketball-olympics-paris-2024-rules-court-dimensions-length-team-usa-rosters-halfcourt/74604924007/

Edited by baltam0s
  • Thanks (+1) 1

Forum neprikladan za signaturu!

:)

Link to comment
Share on other sites

ja sam gledao u nekoliko navrata ovih par godina  i to je to, americki fazon

cak i sudija kada izvodi loptu dodaje loptu ekipi koja ne zapocinje napad tj u dobrani je a oni kao dodaju ovima koji krecu sa igrom

ono sto je sranjkasto, je opet kao VAR tj kamera i gledanje sudija, i neko sudjenje sa faulovima kao da je kosarka u pitanju, basket ipak treba da bude vise liberalan po pitanju kontakta 

anyway evo pravila, kratka su https://www.kss.rs/files/Download/3_FIBA_кosarkaska_pravila/FIBA_3x3_Pravila_igre_2019_tekst.pdf

 

pogledao sam ženski boks onu ruskinju sto boksuje za nas, i džudo

nije mi bilo svejedno 😄

 

Edited by G!!!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Dule_smor said:

Kad smo kod pravila za 3v3 basket, moze neki link sa zvanicnim pravilima. Posto sam vidim ovde Svabe kad igraju ako neki igrac promasi sut i protivnicki igrac uhvati loptu pod kosem, on nece nikad ici na polaganje iako ima otvoren kos, vec se vraca nazad i krecu novi napad spolja. Ceo zivot sam igrao basket u kraju i niko nije tako igrao. Ok to ima smisla kad se igra 1v1 i eventualno 2v2, ali za 3v3 je cista glupost po meni.

Nemoguće da nisi gledao White Men can't jump kad si bio klinac? 😄 

28 minutes ago, baltam0s said:

S tim što nisam siguran da to da mora da izađe napolje važi ako recimo ukradu loptu ili lupe bananu, mislim da to važi samo za defanzivni skok.
Naravno, poznavanje pravila zasnivam na igranju nba 2k 😄

Ja sam mislio da je samo za skok, ali nije, i za ukradenu loptu/blokadu je isto, kad god se promeni onaj ko drži loptu a da nije dat koš. U pravilima u sekciji 8.

 

 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

Kad smo kod pravila za 3v3 basket, moze neki link sa zvanicnim pravilima. Posto sam vidim ovde Svabe kad igraju ako neki igrac promasi sut i protivnicki igrac uhvati loptu pod kosem, on nece nikad ici na polaganje iako ima otvoren kos, vec se vraca nazad i krecu novi napad spolja. Ceo zivot sam igrao basket u kraju i niko nije tako igrao. Ok to ima smisla kad se igra 1v1 i eventualno 2v2, ali za 3v3 je cista glupost po meni.

ja sam mislio da je "čišćenje" lopte neko ono opšte znanje, pošto ja nisam neki pratilac sporta a znam za to. A bukvalno sam saznao još davnih dana bio neki basket na komodoru čak rekao bih i kad uhvatiš loptu i šutneš na koš on ti oduzme loptu i poen i ja kao wtf šta je bre ovo, i onda sam posle pročitao zbog čega se to događa :))

31 minutes ago, G!!! said:

pogledao sam ženski boks onu ruskinju sto boksuje za nas, i džudo

 

a jel ti se dopalo, to je ključno pitanje? :)))

26 minutes ago, Zwerko said:

Ja sam mislio da je samo za skok, ali nije, i za ukradenu loptu/blokadu je isto, kad god se promeni onaj ko drži loptu a da nije dat koš. U pravilima u sekciji 8.

 

mene je više istripovao onaj u priči sa faulovima juče, kao do ne znam 7 faulova je sve ok, onda od 7 šutaju slobodna posle svakog faula, a valjda posle 11 se vodi kao tehnička pa šutiraju i imaju loptu, neko ludilo.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Dule_smor said:

Ma koje bre opste znanje/pravilo ciscenje lopte lol. U zivotu nisam video da kod nas neko tako igra basket niti smo tako igrali. Nemoguce da se jedino u Srb tako igra.

ne kažem, možda je stvarno izuzetak, ali eto od tih nekih stvari to sa "čišćenjem" znam - možda i zbog NBA2K što reče gore @baltam0s

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

Nego da li je realno da je ovo dozvoljeno i to jos u borilackim sportovima? Posle Dule lud kad kaze da je kometa resenje...

 

Tu je problem što je u pitanju svađa između Olimpijskog komiteta te bokserske asocijacije koja je diskvalifikovala te dve takmičarke (ili takmičara) prošle godine na Svetskom prvenstvu jer su pale na testu kog su pola, ne znam sad tačno šta je u pitanju. I sad im je neka druga bokserska federacija rekla da su ok za OI, šta god opet to značilo. Ali fakat su iste učestvovale i na OI u Tokiju 2021. godine tako da ne bih rekao da je to sad neki značajan skandal trenutno. A plus je ta bokserska federacija koju su sad otkačili povezana sa Rusijom pa je to dodatno i politička priča, za obe strane. E sad kojeg su pola, jebemliga...

Druga stvar je što borilački sportovi imaju težinske kategorije, nisam siguran koliko je žena slabija od muškarca iste težine. Za plivanje i sl je jasno kad vidiš onog lika koji je pet puta veći od svih žena okolo. S druge strane imaš i ove klipove:

Riba ima 220cm, jedini razlog što ne igra sada na OI je što ima premalo godina, za sledeće 😄 Pa čak i slike Wembayame u odnosu na japance deluju ludački. 

  • Downvote (-1) 3

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Lucky said:

a jel ti se dopalo, to je ključno pitanje? :)))

mene je više istripovao onaj u priči sa faulovima juče, kao do ne znam 7 faulova je sve ok, onda od 7 šutaju slobodna posle svakog faula, a valjda posle 11 se vodi kao tehnička pa šutiraju i imaju loptu, neko ludilo.

jeste, ova nasa ruskinja lepo udara, dobar rad nogu, fino je prosla protiv protivnice koja je i visa i ima duže ruke

a perisicka je prosla u džudou jednim fenomenalnim potezom, a posle se u par navrata dobro odbranila... vise nego zanimljivo, nekako mi ovi borilacki sportovi sa ženama imaju nekog smisla, za razliku npr od kosarke koja zna da se spusti na deciji nivo u nekim momentima. Samo sto ja nisam nikakav u pracenju boksa i dzudoa osim eto ponekad kao sad. Eto tekvondo mogu da pratim, jer mi je mala trenirala 6 godina 

3vs3:

Spoiler

7.1. Ekipa se nalazi u situaciji kazne nakon što načini 6 grešaka. Igrači se ne udaljuju iz igre prema čl. 16 na osnovu broja ličnih grešaka.

7.2. Ako šut na koš iz igre nije uspešan, greške u toku akcije šutiranja unutar luka kažnjavaju se 1 slobodnim bacanjem, dok se greške u toku akcije šutiranja izvan luka kažnjavaju sa 2 slobodna bacanja.

7.3. Ako je šut na koš iz igre uspešan, pogodak se računa i igraču koji je šutirao dodeljuje se 1 dodatno slobodno bacanje.

7.4. Nesportske i diskvalifikujuće greške broje se kao 2 greške u računanju grešaka ekipe. Prva nesportska greška igrača kažnjava se sa 2 slobodna bacanja, bez poseda lopte. Sve diskvalifikujuće greške (uključujući drugu nesportsku grešku igrača) kažnjavaju se sa 2 slobodna bacanja i posedom lopte.

7.5. Sedma, osma i deveta greška ekipe uvek se kažnjava sa 2 slobodna bacanja. Deseta i svaka naredna greška ekipe kažnjava se sa 2 slobodna bacanja i posedom lopte. Ova odredba se takođe primenjuje na nesportske greške i na greške u toku akcije šutiranja i prevladava tačke 7.2, 7.3 i 7.4. 7.6. Sve tehničke greške uvek se kažnjavaju 1 slobodnim bacanjem.. Nakon 1 slobodnog bacanja, igra se nastavlja kao što sledi: - Ako je tehničku grešku načinio igrač odbrane, sat za šut se vraća na 12 sekundi za protivnike. - Ako je tehničku grešku načinila ekipa u napadu, sat za šut nastavlja od vremena u kom je zaustavljen. Napomena: Greška u napadu ne kažnjava se slobodnim bacanjima.

 

za detalje imate link koji postavih na neciji zahtev, al vidim svima tesko da kliknu 😄

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, mladenq said:

poprilicno

Ok, ali onda imamo situaciju da bi takmičar, ukoliko je muško u ženskoj kategoriji, trebalo da delje sve protivnice bez problema? A na prošlim Olimpijskim igrama obe osobe u pitanju su učestvovale nisu postigle nikakav značajan rezultat? Što znači da ili prosto nisu muškarci ili su neki mnogo loši muškarci 😄 

21 minutes ago, FATA said:

Zavisi sve od toga da li treniraju neki borilacki sport. Ako su klot oboje nema sta da trazi 99% vremena

Valjda neko ko se takmiči na Olimpijskim igrama u borilačkom sportu mora i da trenira taj sport? :tf:

  • Downvote (-1) 4

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ja sam skroz za to da se transgender osobama u potpunosti zabrani takmičenje u bilo kom sportu zajedno sa ženama, jer je to apsolutno nefer prema ostalim takmičarkama. Problem je što ovde situacija nije tako jasno definisana kao u slučaju onog lika što pliva i ostavlja sve ostale takmičarke za pola bazena. Prvo imaš svađu bokserskog saveza i OI, pa drugi savez, pa onda kontraverze oko toga da li su one zapravo žene ili muškarci, a na kraju i činjenicu da na prošlim Olimpijskim igrama su ista dva takmičara ili takmičarke učestvovali i nisu pokazali nikakvu dominaciju, daleko od toga da je neko mogao da nastrada u ringu kao što se navodi u inicijalnom tvitu. Edit: Ima čak po tviteru ovi iz Alžira kače njene šatro slike kad je imala 5-6 godina i bila mamina i tatina princeza 😄 

Što će nas dovesti verovatno do apsurda da će u budućnosti žene morati da rade neke testove da bi dokazale da su žene, i da će pravila u tom smislu morati da se pooštre slično kao za doping, pa da se proverava i nivo testosterona zajedno sa ostalim nedozvoljenim supstancama, ali jbg u takvom svetu živimo... 

  • Downvote (-1) 4

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Zwerko said:

Valjda neko ko se takmiči na Olimpijskim igrama u borilačkom sportu mora i da trenira taj sport?

 

38 minutes ago, manson said:

Normalna žena vs normalan muškarac nema žena šta traži. Isto tako pro žena vs pro muškarac nema šta žena da traži.

Objasnio manson malo blize

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Zwerko said:

Ja sam skroz za to da se transgender osobama u potpunosti zabrani takmičenje u bilo kom sportu zajedno sa ženama, jer je to apsolutno nefer prema ostalim takmičarkama. Problem je što ovde situacija nije tako jasno definisana

ma da zvekiliii, mada je veci problem sto ti MNOGO SEREEEEEEEES

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...