Jump to content

Olimpijske igre


Lucky

Recommended Posts

22 minutes ago, Dule_smor said:

AE BRE!

Deluje da mu je koleno bilo ok, pomogao Sveti Ilija danas! Zato u nedelju vs Alcaraza treba zaista divine intervention, ali nista nije nemoguce!

Biće mega zajebano, ali sigurno će Nolo da ima dodatni vetar u leđa tj. fokus da bude što bolji.

Sad je samo pitanje šta će smisliti kao taktiku za meč jer mislim da sad moraju da razmisle i šta bi strateški bilo dobro protiv alkaraza, a ne kao pre samo ono "nolo odradi ti samo ono svoje i gg" :))

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Dule_smor said:

Inace mnogo se danas nervirao i prilicno gresio, mora nekkako da se iskulira u nedelju.

iskreno mislim da je njemu veći pritisak sad bio na polufinalu nego za finale. ono, mind trick momenat gde gubi u polufinalu, još ono pred kraj meča se zadihao ja mislio umreće na terenu. iz tog ugla mislim da će lakše da odigra finale što se glave tiče.

Link to comment
Share on other sites

МЕЂУНАРОДНА БОКСЕРСКА АСОЦИЈАЦИЈА (ИБА) додијелиће Италијанки Ангели Карини новчану награду од 50.000 долара упркос томе што је изгубила осмину финала у полутешкој категорији од Алжирке Имане Келиф на Олимпијским играма у Паризу. Алжирка Келиф и Тајванка Лин Ју-тинг су две боксерке којима је забрањено учешће на прошлогодишњем светском првенству након што су тестови показали присуство мушког КСИ хромозома.

Ипак, обојица имају право наступа на Олимпијским играма у Паризу. У првом колу Хелиф је победио Италијана Каринија, који је предао меч после 46 секунди. ИБА, којој је Међународни олимпијски комитет (МОК) прошле године одузео међународно признање, објавила је да ће Карини добити 50.000 долара, њена федерација 25.000 долара, а њен тренер додатних 25.000 долара.

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, manson said:

Kažu za ovu Alžirku da je stvarno žensko, rodjena tako sa tim muškim hromozomom, nije tranzicija, ako ne lažu naravno 🙂 

Pa koliko sam shvatio ove bokserske federacije se oko toga i prepiru sada - dal' je ili nije.

mislim, ako za trenutak ostavimo po strani celu woke priču i uzmemo da je stvarno tako, onda je to opet dosta nezgodna situacija za nju samu - gde onda treba da se takmiči? 🙂 ovamo sa ženama ne može, sa muškarcima opet čak i ako je egal ne može jer je žensko (a i pitanje je dal' bi muškarci u ring sa ženom) itd.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Lucky said:

МЕЂУНАРОДНА БОКСЕРСКА АСОЦИЈАЦИЈА (ИБА) додијелиће Италијанки Ангели Карини новчану награду од 50.000 долара упркос томе што је изгубила осмину финала у полутешкој категорији од Алжирке Имане Келиф на Олимпијским играма у Паризу. Алжирка Келиф и Тајванка Лин Ју-тинг су две боксерке којима је забрањено учешће на прошлогодишњем светском првенству након што су тестови показали присуство мушког КСИ хромозома.

Ипак, обојица имају право наступа на Олимпијским играма у Паризу. У првом колу Хелиф је победио Италијана Каринија, који је предао меч после 46 секунди. ИБА, којој је Међународни олимпијски комитет (МОК) прошле године одузео међународно признање, објавила је да ће Карини добити 50.000 долара, њена федерација 25.000 долара, а њен тренер додатних 25.000 долара.

 

Ahaha ksi hromozom, ko pise ove tekstove jbte. Y je "muski" hromozom, XY su normalni muskarci, XX zene. Postoje mnogi poremecaji, tipa X0, XXX, XXY, XYY itd, gde te osobe imaju razlicito razvijene genitalije, ili nedostatak nekih delova...Turnerov sindrom je X0, Klinefelterov XXY valjda itd, guglajte ako vas zanima.

  • Like +1 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Dule_smor said:

Ahaha ksi hromozom, ko pise ove tekstove jbte. Y je "muski" hromozom, XY su normalni muskarci, XX zene. Postoje mnogi poremecaji, tipa X0, XXX, XXY, XYY itd, gde te osobe imaju razlicito razvijene genitalije, ili nedostatak nekih delova...Turnerov sindrom je X0, Klinefelterov XXY valjda itd, guglajte ako vas zanima.

TBH tekst deluje pre kao nešto automatski AI generisano ili prevedeno, nego kao da je pisao "neko" ko zna sta radi i o čemu piše :) To nam je budućnost u raznim oblastima, plašim se :(

Svakako se stvar sada zakomplikovala, ok, rođena je kao žensko zvanično, ali ostaje pitanje da li je prednost koju ima usled svoje "anomalije" u odnosu druge takmičarke fer ili ne. 

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Jel ume neko da mi objasni od ovih što prate sport, zašto sudije ne zaustavljaju igru (makar i posle gotovog napada) da igrači u vateropolou stave nazad svoje kapice? igraju naši već 3 minuta tj. jedno 3-4 napada i odbrane tako što 2 pa posle 3 igrača nemaju kapice na glavi, deluje mi da bi u nekom pravilniku o vaterpolou moralo da stoji da igrač mora da ima kapicu na glavi?

razumem da se ne prekida napad npr ako je spala, sve ok, ali kao sve vreme da nema nešto mi čudno?

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Lucky said:

razumem da se ne prekida napad npr ako je spala, sve ok, ali kao sve vreme da nema nešto mi čudno?

Nebitna je kapica jer ne sluzi icemu osim lakseg prepoznavanja za iskljucenja i golove. Vise stete se pravi  prekidom tempa utakmica nego li potrebom da se ima kapa.

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

image.png

šta se bre događa u ovom gemu :((

mora ovaj Nolo da dobije, ako bude brejk ode mas' u propas'.

4 hours ago, FATA said:

Nebitna je kapica jer ne sluzi icemu osim lakseg prepoznavanja za iskljucenja i golove. Vise stete se pravi  prekidom tempa utakmica nego li potrebom da se ima kapa.

fala na pojašnjenju!

edit: uze ga nekako!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...