Jump to content

Samoinicijativna prijava prihoda iz inostranstva


Recommended Posts

16 hours ago, DJAPEH8 said:

 Dalje, nisam shvatio zasto bi DOO imao bolje uslove povracaja pdva, nego ako si recimo preduzetnik? 

Preduzetnici nisu u sistemu PDV-a, samim tim nemaju ni pravo na povraćaj PDV-a kad kupe nešto kao osnovno sredstvo. To je naravno ako pričamo o preduzetnicima paušalcima, ti možeš da budeš i preduzetnik koji je u sistemu PDV-a, ima tu dosta stvari za koje je jedna pravna forma bolja od druge, nije baš tako jednostavno. Naravno definitivno smisao povraćaja PDV-a nije da kupiš televizor za gajbu 🙂 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
On 2/24/2023 at 11:26 PM, shpanac said:

Mislim da nije. Prema novom zakonu (pocevsi od 2023. godine, dok ce za prethodne godine poreska slati resenja na kucne adrese) bice moguce platiti porez preko web aplikacije ili preko saltera. Ovo treba proveriti i u poreskoj ali ne ocekuj neki smislen odgovor posto ono, majka Srbija...

Moja preporuka je da pratis ovaj sajt https://ufp.rs/. Napravili su i aplikaciju za racunanje poreza po novom zakonu (mozes da izaberes neki od 2 modela), a slobodno ih pitaj sta god zelis preko mejla i odgovorice ti. Oni (takodje sa ovima https://uri.rs/) su ucestvovali u tim pregovorima sa vladom i prate sve to.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
13 hours ago, kruko said:

Moja preporuka je da te boli kurac dok te ne pozove poreska.

Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
 

Ako nema nekih kazni onda svakako :))

Gledah nešto oko ovoga što su silno menjali za prijave poreza i konačno sad ide preko ePoreza i pride poreska obračuna za tebe, fala onoj stvari, a ne kao onomad e evo ti računaj sam, ali ako nisi lepo računao tj. ne poklapa se sa onim što smo mi sračunali, plaćaj kaznu. Pa mislim, ako već imate cifru samo dajte koliko je da se plati :))

Sad su čak otišli korak dalje da i sami rade prijavu ako ti ne uradiš.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ma koja kazna, nemaju vremena ni da obrade sve, frilenserima stiže da plate u poslednjoj (petoj) godini pre zastarevanja. GPDG preko e-poreza je ok odrađen, ubaci ako imaš neka poreska umanjenja (tipa za izdržavana lica, kao da nemaju uvid u to, ali zašto bi ti oni sami računali umanjenje :)), plati i teraj.

Sent from my M2101K9AG using Tapatalk

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...