Jump to content

U koju banku preći?


Recommended Posts

17 hours ago, Lucky said:

Zavisi u smislu što će svi novi krediti da poskupe.

Pre neki dan mi šalje Intesa SPECIJALNU PONUDU za keš kredit sa kamatom od SAMO 12% 🙂

Dobio sam isti mejl, nisam ga ni otvarao jer sam znao da je neka nestvarna ponuda napravljena samo za mene 🙂

Link to comment
Share on other sites

ah čekajte, ovo nije njuz :))


Specijalna ponuda za dozvoljeno prekoračenje po platnom računu

Za sve majke, naše klijentkinje koje primaju zaradu preko platnog računa u Banca Intesa, i imaju decu starosti do 36 meseci, pripremili smo specijalnu ponudu kojom želimo da vam obezbedimo dodatnu ekonomsku podršku u periodu odrastanja i odgoja male dece, kada su finansijske potrebe porodice veće.

Na raspolaganju je Specijalna ponuda za dozvoljeno prekoračenje po platnom računu:

    Za majke zaposlene na neodređeno ili određeno vreme koje primaju zaradu u Banca Intesa
    60% popusta na kamate i 0 RSD naknade za odobravanje 
    Fiksna kamatna stopa na godišnjem nivou
    Dozvoljeno prekoračenje po platnom računu odobrava se na 3 godine
    Pored standardne dokumentacije za ovaj proizvod, prilikom apliciranja potrebno je dostaviti i original ili kopiju Izvoda iz matične knjige rođenih za dete

  • Sad 2
Link to comment
Share on other sites

vidim da mobi banka ima neku veliku kampanju a znam da je neko ovde pitao za račun u banci za koji se ne plaća održavanje, pa možda bude korisno:

Quote

Kada postaneš korisnik Progresiv paketa Mobi Banke i prebaciš zaradu ili njen deo u minimalnom iznosu od 35.000 RSD, ostvaruješ 5+ pogodnosti:
 
BEZ NAKNADE
za podizanje novca sa bilo kog bankomata bilo koje banke u Srbiji, na više od 3000 lokacija
za održavanje viševalutnog tekućeg računa: u dinarima, evrima i dolarima
za sve transakcije u domaćem platnom prometu do 300.000 RSD
za plaćanje u inostranstvu uz Mastercard kartice Mobi Banke 

ne znam gde je kvaka, koliko sam video u onim detaljnijim uslovima nema ni tu nikakvog troška.

možda hoće da navuku veći broj korisnika da bi posle se prodali nekome ili nešto tako, ne znam, ali deluje zgodno da nemaš održavanje a plus ne moraš da brineš sa kog bankomata podižeš pare.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Drale brale možeš da se posvetiš još većem postovanju na forumu sada! Zamenjuju vas kompjuterima!

Quote

 

Народну банку која одобрава дозволе новим финансијским институцијама ипак више занима примена дигитализације у процени инфлације.

Гувернерка Народне банке Србије Јоргованка Табаковић наводи да су развили сопствени модел за праћење инфлације који им омогућава да то чине у реалном времену.

"О томе не говоримо много да нас Републички завод за статистику не би доживео као конкуренцију или контролора, али ми то имамо за своје потребе", каже Табаковићева, додајући да се модел примењује од марта прошле године.

Према њеним речима, модел је базиран на аутоматском прикупљању цена са интернет продавница, такозвани веб скрепинг, који им даје на увид и пре званичног објављивања у ком правцу се креће инфлација.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija/banke-spremaju-nove-cenovnike-sta-nas-ceka-od-1-septembra-2368494

Quote

1. septembra ove godine prestaje da važi dogovor između Narodne banke Srbije (NBS) i poslovnih banaka o "zamrzavanju" svih naknada i provizija.

To praktično znači da će od tog datuma banke moći da povećaju cene svojih usluga.

Da li će? 🙂 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Bilo bi zanimljivo videti da NBS izvuče ove statistike i za nas. Nemamo mi taj broj turista kao Japan, ali verovatno cifra nije beznačajna.

Наиме, јапанске кредитне компаније, чији су оснивачи крупне банке попут "Мицубиши УФЈ" и "Сумитомо-Мицуи", процењују да ће до краја године искусити губитак од близу 140 милиона долара, ако се настави раст броја страних посетилаца.

Тај губитак генерише провизија које оне као јапански заступници плаћају америчким кућама као што су "Виза" и "Мастеркард" и страним банкама које су издале кредитне картице тих брендова.

У Јапану домаће кредитне компаније на сваку финансијску трансакцију извршену картицама у продавницама добијају провизију од 1,9 одсто, али када страни туристи изврше плаћање кредитним картицама у њиховој земљи, дужне су да 1,8 одсто износа проследе банкама у иностранству које су те картице издале, те "Визи" и "Мастеркарду" уступе још 0,8 одсто тог износа.

То, дакле, значи да јапанске кредитне компаније као што су "УФЈ Никос" или "Сумитомо-Мицуи кард" сваки пут када неки странац купи робу или услугу у Јапану кредитном картицом издатом у иностранству бележе губитак у висини од 0,7 одсто уплаћеног износа.

С друге стране, када се плаћања врше кредитним картицама издатим у Јапану, исте компаније бележе добитак од 0,2 посто уплаћене суме.

Naravno vraćamo se onda na situaciju a što bi neko koristio Dinu sa kojom nema nikakve benefite nigde nikad i još ne radi preko a najčešće nema ni pay pass, pisali smo već o tome, ali to je neka druga tema.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

@Debeli šokirao banke!

Банке делују затечено одлуком централне банке. За сада се не оглашавају. Незванично, у току су ванредне седнице менаџмента, кажу да анализирају мере и спремају одговор.

У Србији се отплаћује 158.000 стамбених кредита, а наложено смањење камате обухватиће око 100.000, кажу у централној банци.

Jorgovanka se smeje, menadžment banaka ne zna šta da radi! 

Šalu na stranu, nije mala razlika, ne može da se kaže:

"Просечна пондерисана каматна стопа, говорим о јулским подацима, износила је 6,28 процената на нивоу банкарског сектора, за све кредите одобрене пре 31. 7. биће умањење на 4,08 процената. Конкретно, ова мера за кориснике стамбеног кредита, а у зависности од тренутка када су узимали кредит, па до преосталог рока доспећа рате утицаће на смањење рате од 10 па и више од 25 посто", објашњава директор Сектора за контролу НБС Дарко Стаменковић.

За кредит од 100.000 евра са фиксним делом камате од три одсто, плус шестомесечни еурибор, тренутни ануитет је 694 евра, а камата готово седам одсто. Од октобра камата се спушта на 4,08 одсто, а рата на 532 евра, дакле 162 евра мање.

Link to comment
Share on other sites

ovo je mera n 15 mesevci. Nakon toga, banke ce izdivljati. 
Mada ne znam kako. 
Kada sam uzeo kredit pre 13 god, bilo je fiks(4.5) plus euribor. Gde je sitno bilo da fix nije bas fix moze da se menja sto je znacilo da moze biti i fiks(100) plus euribor.
NBS je tu odreagovala odlicno pa je promenjeno da je fix-fix.

tako da mogu samo da vrate na taj fix + euribor.

Nije mala razlika ni malo. Izbori idu, ali na kraju, hvala ACI I DOBELOM sto brinu

  • Like +1 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Debeli said:

Осим што ће сви разлику дужници платити кад-тад...

pa dobro, kaže NBS da banke ne smeju posle 15 meseci da naplate ovo od korisnika.

neki drugi način će naći to je jasno, ali nije ni mala razlika da bi im tek tako posle šuknuli kao neke dodatne troškove.

a opet ako banka posle izmisli nešto da nadoknadi i to nije baš fer, očekujem opet da NBS spasi narod!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
27 minutes ago, manson said:

I ovo završeno
B92: AIK Banka zvanično postala vlasnik još jedne banke u Srbiji http://www.b92.net/biz/vesti/srbija/aik-banka-zvanicno-postala-vlasnik-jos-jedne-banke-u-srbiji-2426078

Eurobank Direktna

ima AIK da postane druga najjača banka u Srbiji otpr 🙂

a koliko su fejlovali kad su se spajali sa Sberom, ovo će tek da bude zabava.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...