Jump to content

Najprodavaniji automobili u Srbiji 2017


Lucky

Recommended Posts

18094395235a609cee84fde033013695_w640.jpg

U 2017., kao i u 2016. godini, Fiat i Škoda su najprodavanija vozila u Srbiji i zajedno čine četvrtinu (25.8%) svih novoregistrovanih automobila. Na prvom mestu se našao Fiat sa 3.927 vozila (13.56% tržišta), koji je već drugu godinu zaredom najprodavanija marka vozila na teritoriji Srbije. Za njim je, na drugom mestu, Škoda sa 3.568 (12.32%), a prate ih Volkswagen sa 2.663 prodatih automobila (9.19%), Renault sa 2.070 (7.15%) i Ford sa 1.846 (6.37%). U Top 10 su još Opel (6.08% tržišta), Dacia (6.04%), Toyota (4.42%), Hyundai (4.09%) i Mercedes (3.98%). 

U odnosu na prethodnu, najveće poboljšanje u prodaji vozila su ostvarili Ford (+18%) i Toyota (+11.5%). Blagi pad u odnosu na 2016. godinu su imali Renault (-4.5%), Hyundai (-4.0%) i VW (-2.4%). 

3875976465a609cee9bc48880054006_w640.jpg

GOLF na trećem mestu, šta je ovo!

 

Link to comment
Share on other sites

Skup je za Srbiju... Realno Fiat 500L je najpristupačniji ljudima, a Škoda Octavia je bukvalno default službeni auto u bilo kojoj firmi :) Plus srpska logika "to je VW samo sa drugim znakom". 

Mene iznenadjuje relativno loša pozicija Dacie, mislio sam da će biti među prvih pet sigurno, čak možda i u prvih 3. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

to što si ti sirotilja pa ti nije pristupačno 15k evra je druga priča

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

To si ti retard stavio Fiat 500l od 15k evra i pristupačno u istu rečenicu. Imali su i prošle godine reciklažu gde ako daš neki prastari krš koji možeš da nabaviš za 200 evra možeš da dobiješ 500L ispod 10k evra, a da ne pričam o kreditima za 114 evra mesečno za "nacionale" varijantu itd, itd. 

 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Zwerko said:

To si ti retard stavio Fiat 500l od 15k evra i pristupačno u istu rečenicu. Imali su i prošle godine reciklažu gde ako daš neki prastari krš koji možeš da nabaviš za 200 evra možeš da dobiješ 500L ispod 10k evra, a da ne pričam o kreditima za 114 evra mesečno za "nacionale" varijantu itd, itd. 

 

HAHAHAH VIĆA RETARD

ČAK TI JE I ZVERKO KOJI JE NAJMIRNIJE I NAJFINIJE STVORENJE NA PLANETI REKAO DA SI RETARD

HAHAHAHAH VIĆA RETARD

HAHAHAHAHAHAH

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tortky said:

Što će reći da je ostalih 8 meseci bila puna cena i da ne treba govoriti da je auto pristupačan jer pod jedan, nije, kanda ljudi nemaju hleba da jedu, a ne da kupuju novo auto i pod dva, ko normalan daje 10,000 za jebenog 500L šta je sa tobom?

Čak i onaj od 12, klot verzija - ne može se reći da je "pristupačan" jer apsolutno nije ni po jednom osnovu.

Nije ostalih 8 meseci bila puna cena, ako baš moraš da se kačiš na svaki moj post onda makar pročitaj... Od 1. septembra je bila akcija za 114 evra mesečno za nacionale verziju, što izađe na oko 13k za 7 godina, i što jeste dobra kreditna ponuda, tako da je praktično na akciji bio 2/3 godine, a verovatno bi bio i više da nisu pravili prelazak na restajling model. 

Ja nisam rekao da je nit dobar izbor, nit isplativ, nit bilo šta od toga, nego sam rekao da je pristupačan jer fakat pod sličnim uslovima nema ni približno nijednog drugog novog automobila slične veličine, veličine da se tretira kao "porodični".

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Mawtchie said:

Naravno da je prethodna generacija Fijeste u pitanju. Nisu prodavali novi model do sredine 2017. Vidim da sad imaju akcijske cene za novu Fijestu: 5v u trend verziji je 11900.

ja imam utisak da te cene i akcijske i obične neko određuje tako što baca kockice, kao ono sa dizajnom majica onaj strip što ima. mislim, dal su oni normalni? :)

Link to comment
Share on other sites

Izasla ista statistika za polovne automobile, Golf najbolje auto ofc. Ne znam samo kako je ovo nemacko najgore auto tako dobro plasirano...

 

 

Top 5 polovnih automobila koji se traže u Srbiji

 

U godini za nama automobilska industrija beležila je solidne rezultate.

 

Tako, prema podacima koje obrađuje istraživačka agencija Smart Plus Research, a 2017. je registrovano 28.962 novih vozila, što znači da je prodato 6.5% više nego u prethodnoj godini (u 2016. 27.194 novih vozila).

 

Što se tiče putničkih automobila, prodato je 23.083 vozila, dok je u kategoriji lakih komercijalnih vozila prodato 5.879. 

 

U poslednjem kvartalu 2017. godine je prodato 7.022 vozila, što je za 8.4% više u odnosu na treći kvartal. Svakako je drugi kvartal 2017 sa 9.721 prodatim vozilom bio najproduktivniji period i ove godine. S druge strane, kao i 2016. godine, najslabija prodaja je ostvarena početkom godine, u januaru i februaru, koji po pravilu važe za “mrtve mesece”. 

 

Gde su na statistici polovni automobili: 

 

Prema podacima kojima je raspolagala Smart Plus Research, u prošloj godini prodato je ukupno 123,555 polovnih automobila, od toga je najviše pazareno Volksvagenovih polovnih automobila - čak 20.014, što je 16, 20 odsto više nego prošle godine. 

 

Na drugom mestu je Opel sa prodatih 15. 585 vozila (12, 61 odsto). U Srbiji su se pazarila dosta i vozila marke Pežo - 13, 2773 (10, 74%), zatim Reno 12, 105 (9, 80%). Nešto ispod 10.000 polovnih automobila prodao je Fijat (7, 88%). 

 

Polovnih "audija" otišlo je 6.924, a prati ga "mercedes" sa 6, 924 vozila. BMW je za branik iza (5,492), dok su ostali proizvođači automobila imali oko ili ispod 500 prodatih polovnih vozila. 

 

Prodati su i po jedan polovan Lamborgini, rols rojs, ali i je i jedan moskivc našao vlasnika. 

 

Kada je reč i modelima, najviše se tražio polovan VW golf (njih 8.397), zatim reno megan (6.136). Popularna je bila i opel astra (5.596 prodatih, odnosno 4, 53 odsto), ali i pežo 307 (prodato ih je 4617). Kupljeno je 4,622 polovna vozila marke fijat punto, dok je na primer, od skoro 7.000 ukupno prodatih audija, čak 3,316 bio model A4.

 

 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...