Jump to content

JOKARA ZANAVIJEK!


Lex

JOKARA 16/17  

79 members have voted

  1. 1. Da li je Nikola Jokić najbolji srbski sportista svih vremena?

    • Naravno da jeste, LOL!
      8
    • Iskreno jeste, ali i dalje volim Nola, pa to ne mogu sebi da priznam.
      12
    • Mora da osvoji bar jedan prsten pre nego što o tome krenemo da pričamo.
      8
    • Ne samo to, nego je i najbolji Medžik posle Medžika.
      11
    • Znaću tačan odgovor na pitanje tek nakon što prebrojim blic linkove o njemu i Noletu.
      12
    • Naravno da nije, LOL!
      5
    • Biće ukoliko mu organizam dobro odreaguje na ljubav i ishranu zrnevljem.
      23


Recommended Posts

hahaha

 

6 hours ago, shpanac said:

Dali su MVP-a Embiidu, kampanja uspešna. Lik do 15. decembra nije nijednom bio u top 5 nijedne MVP tracker liste, i nosio ga je tim koji ga nosi i u plej-ofu. Smećar flopperski.

pa da, ne znam doduše koliko je direktna kampanja po tviteru itd dala rezultate, generalno bilo je dovoljno samo da X poznatih faca iz sveta sporta kaže da Jokić nije MVP i to mu već bude dovoljno da može da formira dalje mišljenje kako im odgovara.

Quote

 

Јасно је да је између прве две статистике јако мала разлика и да су и једна и друга импресивне, али се поглед на њих мења чињеницом да је Јокићу припало осам од 11 основних статистичких категорија.

Од Ембида је био бољи у: скоковима, асистенцијама, украденим лоптама, процентима шута, процентима шута за три поена, офанзивном рејтингу, учинку екипе док играч наступа и учинку екипе кад је играч ван тима.

Три категорије у којима је Јокић био инфериорнији су поени по мечу, блокаде и дефанзивни рејтинг у ком су одлучивале нијансе.

Податак који иде на руку камерунском кошаркашу је 13 утакмица са 40 или више поена ове сезоне, али корисност једног кошаркаша за своју екипу боље показује однос победа и пораза када је био на паркету.

Филаделфија је са Ембидом уписала 43 победе, док је поражена 23 пута, да би Денвер са Јокићем на паркету имао 48 победа уз 21 пораз.

 

 

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je žao što nije dobio ali cenim da i oni gledaju da to malo izbalansiraju, još od Birda niko nije dobio 3 MVP titule zaredom, čak ni Dzordan, LeBron, Dzabar... A i ne može se reći da je Embid imao lošu sezonu, naprotiv. Svakako se nadam da će Jokic imati još ovakvih sezona u budućnosti a za sada bih najradije da ozbiljno napadnu titulu.

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Slično sam i ja razmišljao kao *werko.

Mislim da bi mnogo bilo i da je verovatno odlučilo i to da se ne izjednači sa Lerijem.

 

 

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zwerko said:

Meni je žao što nije dobio ali cenim da i oni gledaju da to malo izbalansiraju, još od Birda niko nije dobio 3 MVP titule zaredom, čak ni Dzordan, LeBron, Dzabar... A i ne može se reći da je Embid imao lošu sezonu, naprotiv. Svakako se nadam da će Jokic imati još ovakvih sezona u budućnosti a za sada bih najradije da ozbiljno napadnu titulu.

balansiraju kad njima odgovara! da je neki ukrajinac bio u trci za MVP dobio bi i za ovu i za sledeću godinu unapred :))

Link to comment
Share on other sites

Dobro, to je kad treba baš da bude neki politički statement, ovo je ovako regularna sezona 🙂

Inače moram da ukažem na razliku između ove dve situacije 😄 

 

 

Ovaj plače od sreće u stilu plaćene babe narikače, a ovaj naš je bio u fazonu "sve ok, sve regularno" 😄 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Кошаркаши Финикс санса савладали су Денвер нагетсе 121:114 у трећем мечу полуфинала Западне конференције, а првом на домаћем паркету. Јокићева екипа након овог меча води 2:1 у серији.

Упркос изостанку Криса Пола, Финикс санси си предвођени Девином Букером и Кевином Дурентом успели да одбране први меч на домаћем паркету и смање предност Денвера на 2:1 у серији.

У екипи Денвера, Никола Јокић уписао је нови велики трипл-дабл са 30 поена уз 17 скокова и исто толико асистенција. Џамал Мари постигао је 32 поена, док је Мајкл Портер додао 21 уз 12 скокова.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja Mareja nikad nisam nesto voleo, nije konstantan. Zacudio sam se bio kad su mu dali max deal.

Pre bih uzeo nekog konstantog batu koji daje 15-20 poena sa ok % 😛 

Bice zajebano, mada da ga jebes nece ni ovaj Buker sutirati 20-25 i 5-8. Gledam onu prvu cetvrinu lik kako god da baci loptu ona udje.

  • Like +1 2

Is there a flower shop in the tahraji desert?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

Auuu jbte, Jokara rekord karijere od 53 poena i izgubise na kraju. Nista, ako ispadnu sad vreme je da Meloun konacno leti.

ja delimično navijam za to samo zbog tebe Dule! 🙂

Inače, ovo mora da je bilo veoma zanimljivo:
 

Quote

 

На два и по минута до краја меча при резултату 121:116 Денвер је имао прилику да се на један напад приближи ривалу након серије од пет узастопних поена Николе Јокића.

Мајкл Портер украо је лопту Девину Букеру, међутим уместо да сачека екипу и одиграју позициони напад истрчао је контру нерезонски шутнуо за три и помашио читав кош.


 

:)) k'o basket u srednjoj školi :))

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Odgledah čitavu... Prebolesna utakmica.

Sudije su svirale 30-ak faulova Finiksu, a ovi su napravili 100-njak. Svejedno su više bacanja šutnuli igrači Finiksa iako je Denver napravio manje faulova. Jokića su faulirali barem 5 puta u poslednje 2 četvrtine bez sviranja, jako je bio iznerviran zbog toga, ali je svejedno vukao svaki napad i odbranu do kraja. Na kraju je rezultat toliki bio u korist Finiksa kolika je razlika u šutnutim bacanjima.

Od saigrača nije nikoga imao osim malo KCP-a i malo Gordona. Užasno nemaštoviti i neefikasni.

I onda na kraju utakmice kad su konačno ostali bez gasa Durant i Booker, Shamet, Harrison i Londale su dali 20 poena u možda 8 šuteva.

Možda najbolji prikaz utakmice je napad gde je Murray jedva na 16 sekundi preveo, potrosio još 7 tapkajući loptu u mestu, i onda dodao Jokiću dok se on i ostala 3 igrača Denvera kriju iza odbrane do kraja napada gde Jokić ima 0 realnog vremena da kreira nešto.

Ovo ostalo na utakmici nije za komentarisanje, klasično jajarenje domaćeg tima i vlasnika franšize.

  • Like +1 1

...

Link to comment
Share on other sites

Dule će na kraju svaki post završavati sa "uostalom, smatram da Melouna treba najuriti" :)

Šteta samo što nije imao podršku saigrača, odlična njegova partija, nadajmo se da ostane na tom nivou u Denveru a da se ovi malo probude. Doduše ne može se reći ni da Kevin Durent i Buker nisu imali isto baš jaku partiju, što bi se reklo i do njih je malo. Mada onaj Durentov koš na kraju prve četvrtine... Mislim da bi ih neki trener tipa Obradovića ili Vujoševića bukvalno davio za neke poteze :)

Što se "incidenta" tiče Jokić je baš dobro odgovorio na konferenciji - kao "jel pravila kažu da navijači ne smeju da utiču na igru? Jel kažu da navijači ne smeju da dodiruju igrače? Ne vidim šta sam ja pogrešio." Onda je neki novinar naravno prikenjao kako je ovaj vlasnik Sansa a ovaj nonsalantno odgovorio kako je svako ko sedi u publici navijač i da se ta pravila primenjuju na njega.

  • Like +1 1
  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Srpski košarkaš Nikola Jokić mogao bi naknadno da bude kažnjen zbog koškanja sa publikom iz prvog reda na meču sa Finiksom u Arizoni.

Centar Denvera je u toj situaciji napustio granice terena, krenuo da uzme loptu koja se u tom trenutku našla u rukama vlasnika domaće franšize Meta Išbije – i oteo mu je.

Ako ostane na tome biće sjajno po našeg košarkaša, međutim, prema slovu NBA pravilnika koji su odmah uzeli da tumače pojedini američki mediji, Nikola bi mogao da bude suspendovan za naredni meč upravo zbog ulaska među publiku.

"Ako igrač namerno uđe među navijače a da razlog tome nije nastavak igre (borba za loptu na primer), mora biti izbačen iz igre", kaže tačka 4. pomenutog pravlnika.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ahaha, pa jebote...i posle mi ludi kad kazemo da diskriminisu Srbe u sportu...i to one najbolje naravno, od Cavica, Noleta, Jokare itd...utkmicu i hajlajtse nemam zivaca da gledam, ionako sam se iznervirao. Pogotovo kad vidim da se u vestima mnogo vise prica o tom glupom izmisljenom incidentu nego o partiji sezone. Gade mi se mediji tamo, sramota je kako malo paznje posvecuju Jokarinim igrama, a circlekerkuju cim neko govno njihovo ubaci 40 poena.

  • Like +1 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...