Jump to content

Kupovina kofera


Recommended Posts

Pozdrav društvo.

Planiram da kupim veći kofer a imam 0 prethodnog iskustvo oko ovoga pa bi mi bilo kakvi saveti dobro došli.

Treba mi ona neka veća verzija, visine 70cm+.

Gledao sam Carpisu koja i nema neki preterani izbor, a i kvalitet mi se ne dojmi nešto, ali su cene recimo ok (oko 100e).
Samsonite mi je preskup (200e+).

Gde/šta/kad/kako gledati?

Kapiram da su točkići bitni jer mogu najlakše da se razjebu.

Stvarno nemam predstavu gde da gledam a Google ni lokalna mesara nisu uspeli da mi pomognu.

.

Link to comment
Share on other sites

http://www.sportsdirect.com/accessories/luggage-and-suitcases

Do 50 evra nema carine, postarina je izmedju 13 i 17 eur.

 

Sad koji je kvalitet dunno, ali meni ovi deluju sasvim fino..

http://www.sportsdirect.com/kangol-chocolate-wheelie-holdall-708016?colcode=70801692

 

http://www.sportsdirect.com/kangol-4-wheel-suitcase-708201?colcode=70820194

Edited by Crno-Sunce

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Izbor u Carpisi zavisi i od lokala do lokala, pa možda da obiđeš nekoliko.

Inače ti ovako ne mogu baš pomoći, ja sam se posle nekoliko kineskih i nekih "malo boljih" tipa Goodyear na kraju ipak opredelio za Samsonite, koji je bio tačno 200e u toj veličini i dobro šljaka, iako i on pokazuje znake habanja.

Jedino što su mi rekli a tebi možda koristi je da ne kupuješ one "plastične" jer iako su kao izdržljivi i šta god, kad se jednom "ulube" teško ih je ispraviti i čak se i ovima u Stylosu vraća veliki broj primeraka.

Link to comment
Share on other sites

Carpisa je ok, ima moja šveca njihove, deluju pošteno, a stvari koje su meni bitne kad putujem (što naravno ne mora da znači i za tebe) jeste da ima četiri točkića, i da nije pretežak sam po sebi, ako često putuješ avionom, pa znaš gde će te drkati oko težine

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

slozio bih se sa dzankijem.. uzmi nesto od 50e sto ce ti zavrsavati posao da prebacis stvari od tacke A do tacke B, a ne da das 200e i onda kad ga useres/useru da ti bude zao datih para. ja sam uzeo dormeo 2013 preko necije klub kartice i mislim da me je izaslo 60e tada. brutalan kofer za te pare i zavrsava mi sve sto se zavrsiti moze, ne mogu samo skije da stavim u njega. koristim ga godisnje sigurno 20-30x sto po automobilima, autobusima sto avionima a da ne pricam koliko puta sam ga vuko po 5km ulicama i sokacima. nije reklama za dormeo, samo savet da ne bacas brdo para vec kupis neki mid rejndz da ti zavrsava posao.

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

pazi samsonajt košta 200 eura, ali vredi. 

moji su jedni od onih "samo samsonajt samo cepter skupo al vredi" ljudi, 93. su kupili dva kofera koji su trajali do pre jedno 7-8 godina, onda su uzeli dva nova plastična sa točkićima samsonajt, izgrebali su se malo jebiga, ali su u principu kao novi, točkići ko na formuli i to

al to je investiranje u cipele priča, tako da ako ti se ne radi to onda uzmi neki jeftiniji i drljaj ga 3-4 godine dok ti se ne raspadne pa onda opet
s tim što bih ja gledao dimenzije kofera da budu takve da stanu u prtljag aviona iznad sedišta, kad letiš low costovima da možeš bez plaćanja prtljaga da prođeš. taj kofer je onako manji, ali je praktičan do jaja

Link to comment
Share on other sites

pazi jos nesto, taj kofer je oversize, uvek ces placati extra prtljage...ja se tako zajebo :D

Inace ja sam kupio dunlop govno preko sportsdirekta :D. Kao plasticni je, ali max 5 putovanja moze podneti po mojoj proceni. No, imajuci u vidu da je bio 30 eur sa isporukom, bmk.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ја путујем са овим:

http://www.ospreypacks.com/us/en/product/porter-46-PORTER46.html

Стаје у претинац изнад седишта, осим у малим авионима, отвара се као кофер, не као ранац. Има два ручке за ношење као кофер, ако нећеш на леђа, ремење су увлачи да се не оштети када га гураш по гепецима и сл. Вреди.

Ручке нису на средини, не удара у ногу кад се носи као кофер.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, FATA said:

slozio bih se sa dzankijem.. uzmi nesto od 50e sto ce ti zavrsavati posao da prebacis stvari od tacke A do tacke B, a ne da das 200e i onda kad ga useres/useru da ti bude zao datih para. ja sam uzeo dormeo 2013 preko necije klub kartice i mislim da me je izaslo 60e tada. brutalan kofer za te pare i zavrsava mi sve sto se zavrsiti moze, ne mogu samo skije da stavim u njega. koristim ga godisnje sigurno 20-30x sto po automobilima, autobusima sto avionima a da ne pricam koliko puta sam ga vuko po 5km ulicama i sokacima. nije reklama za dormeo, samo savet da ne bacas brdo para vec kupis neki mid rejndz da ti zavrsava posao.

Ta prva serija Dormeo kofera je zaista sabijala, ali na žalost nema ih više u prodaji (imam jedan L veličine, nisam uspeo da nabavim S). Čak mi je neko rekao da se proizvode u istoj fabrici gde i Samsonite (ne mogu ovo da garantujem, ali ovako kad se "opipa", platno "nepderivo"... zaista deluje skoro kao Samsonite samo sa Dormeo znakom, ima i TSA lock sistem koji takođe i samsonite koristi itd... a ono što me možda i najviše tera da poverujem u to je činjenica da je nabavna cena bila dosta visoka, pa se zbog visoke mp cene nisu prodavali, onda su na kraju morali da idu na rasprodaju i to je to, to je i jedan od razloga zašto se više ne prodaju...

Evo ako imaš nekog u Bosni da ti kupi i pošalje :)
http://www.dormeo.ba/dormeo-go-kofer.html

Link to comment
Share on other sites

Ipak mi je potreban veliki kofer, baš onaj što ne može da stane u kabinski prtljag, sve manje od toga mi nije dovoljno.

Gledao sam u par Carpisa radnji i naisao na tipa 2 roze veća kofera. Valjda je završena sezona pa je izbor mali.

Ovaj dormeo mi deluje super, čak bih i imao koga izbosne da mi donese ali mi ne odgovara veličina, visina mora da bude bar 70cm.

 

.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, jasamnepismen said:

Ipak mi je potreban veliki kofer, baš onaj što ne može da stane u kabinski prtljag, sve manje od toga mi nije dovoljno.

Gledao sam u par Carpisa radnji i naisao na tipa 2 roze veća kofera. Valjda je završena sezona pa je izbor mali.

Ovaj dormeo mi deluje super, čak bih i imao koga izbosne da mi donese ali mi ne odgovara veličina, visina mora da bude bar 70cm.

 

zamenili su dimenzije ako pogledas malo bolje...

L =  72 x 45 x 28,5 cm

S =  50 x 35 x 20,5 cm

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...