Jump to content

Eurobasket 2015


Atomic

Recommended Posts

kad se sve sabere, iako je ostala utakmica za treće mesto, odigrali smo poprilično dobar turnir. Ova poslednja tekma, sudije su imali par diskutabilnih odluka (faul nad Bogdanom  u onom našem poslednjem napadu, Bogdanova blokada, bilo je još par situacija kojih sad ne mogu da se setim), ali je i tačno da smo mi previše srljali u odbrani, i imali katastrofalan šut za tri, iako je sigurno bilo 5-6 ako ne i više otvorenih šuteva za tri, od kojih smo morali da damo barem neki. Ono što je meni malo zasmetalo je što se sa njima nismo tukli, što nismo pravili agresivnije faulove, i što nam je zakazao skok, a u kom smo do sada manje više bili dominantni. Nekako je falila ta agresivnost, za ništa drugo ne mogu da prigovorim, odlično prvenstvo, zalaganje i ponašanje na nivou.

Mislim da ćemo sledeće godine pred Rio na tom kvalifikacionom turniru biti još bolji, jer će Kuzmić i Raduljica biti u formi (prvi je ipak, iako ima potencijal, igrao razvojnu ligu, dok Raduljica ništa nije odigrao), Bjelica i Bobi će iza sebe imati sezonu u NBA ligi, Kalinić će imati iskustvo igranja u ozbiljnoj ekipi sa pravim trenerom (plus će igrati i sa Bogdanom), kao i Milutinov, Gagi, Nedović, a verujem da ćemo rešiti i pitanje te trojke da Simon više ne ide na prvenstva (ruku na srce, večeras je odlično odigrao odbranu, ali je delovao potpuno izgubljeno u napadu, i samo je na njemu svojstven način dodavao loptu bez ijednog driblinga). Ono što generalno brine jeste mali broj igrača iz domaćih timova koji se mogu priključiti A reprezentaciji, jedino mi padaju na pamet mali Vanja Marinković i Luka Mitrović, mada po meni Luka ne napreduje već dve sezone. Megu ne računam, Miška zabole, on pred svaku sezonu izabere koga će da gura da bude prvi indeks igrač kako bi ga što lakše zavaljao. Od Dangubića, Krstića, Micića ništa nismo videli, nek me demantuju Jokić i Miljenović, mada ne verujem. 

  • Upvote (+1) 2

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Svaku prethodnu utakmicu smo imali barem jednog igraca koji je pokidao i dao preko 20 poena. Ovu jednostavno nikoga nije islo.
Treca cetvrtina nas sjebala i neverovatno mi je da su Litvanci imali 2/14 trojke i da su opet pobedili. (naravno i mi smo masili, ali zar nije specijalnost litvanaca sut za tri?) Ne znam, mozda smo i mi trebali da prestanemo sa trojkama ako ne idu, bas kao sto su i oni. Od tih 28 pokusaja za tri, da su malo pokusavali sa poludistance...sta ja znam, zao mi je jer su gotivan tim

Link to comment
Share on other sites

Bogdanović je bože me sačuvaj, da ga ne pozove čovek više u repku. Litvanci su od početka nametnuli svoj tempo igranja, sporo, tvrdo i malo poena, a naši se pogubili i to je to...

Glupo je da Bogdana hejtuješ naročito jer ceo šampionat igra sa bolovima u leđima i naročito jer je cela repka fejlovala večeras, jednostavno su svi imali loše veče. Plus Litvanci su sve samo ne spori, tvrdi i na malo poena, jer su oni šuterska nacija decenijama bukvalno i igru baziraju na tome.

@ tekma

Što se tekme tiče, meni je užasno koliko smo poena primili nakon što se mrtvi Kalnietis ili Sebiutis stušte na koš i jednostavno polože loptu lagano, Raduljica nije postojao faktički u odbrani, plus nismo ni blizu bili čvrstoći koju su oni pokazali. Mnogo, mnogo promašenih čistih šuteva, Litvanija bukvalno mislim da nema nijednog igraca top klase u sastavu (posto iskreno ne rejtujem nešto Valančijunasa iako igra NBA) i bukvalno ne mogu da verujem da smo ovo izgubili. Užasno sam se smorio.

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Cela reprezentacija je odigrala lose, najvise sam zato ispizdeo. Mislim da je najvise sjebao taj pritisak nase javnosti da smo vec prakticno uzeli zlato.

Trebao nam je Bobi sa nekim laganim poenima iz reketa. Neka ga duvaju Misko i Coki(poz za Vitju) i pomocni trener Zvezde sa onom izjavom i njihovih posranih 625k dolara zbog kojih nije smeo da igra ovo prvenstvo. (Sale Djordjevic ih je napusavao zbog ovoga)

 

Link to comment
Share on other sites

Steta jbg. Procitali su igru, u prvom poluvremenu sudije su imale bar 5 katastrofalnih gresaka ( lakat u nedica, banana posle table, faulovi, njihova igra sa kontaktom non stop) itd itd.... posle cega je jako tesko uci u duel.  Jako smo sporo delovali u napadu previse isiljenih suteva za tri (koji su nas realno vadili u ranijim tekmama) raduljica stopiran totalno ( treci faul je roflmao), cudi me kalinic da nije mogao da se izbori sa ovakvom ekipom u smislu duela skoka i muda na terenu. Jako malo pokusaja suta za dva jebem li ga....

 

 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bogdanović je bože me sačuvaj, da ga ne pozove čovek više u repku. Litvanci su od početka nametnuli svoj tempo igranja, sporo, tvrdo i malo poena, a naši se pogubili i to je to...

Glupo je da Bogdana hejtuješ naročito jer ceo šampionat igra sa bolovima u leđima i naročito jer je cela repka fejlovala večeras, jednostavno su svi imali loše veče. Plus Litvanci su sve samo ne spori, tvrdi i na malo poena, jer su oni šuterska nacija decenijama bukvalno i igru baziraju na tome.

 

Litvanci su na ovom prvenstvu igrali takav basket, fizički su snažna ekipa, prosečno su davali dosta manje poena od nas. Tačno se videlo da je Kazlauskas uspeo da nametne igru kakvu je zamislio i to nas je paralisalo... 

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

baš mi je žao, momci su i više nego zaslužili barem to finale, a boga mi i zlato. no nema veze, morao se valjda desiti neki kiks ovoj ekipi da vide gde su slabi i šta je to što ih vuče u poraz pa da se ispravi. 

hteo sam da bacim neku analizu tekme ali baš nema potrebe, sve je rečeno. dodaću samo da mislim da je ovo bio jedini način da ovi momci izgube i litvanci su to nekako iščačkali. baš su bili spremni za nas i proučili su nam igrače u detalj, što se i čulo na tajmautu kad im trener objašnjavao kako se zatvaraju erceg i bjelica, između ostalih. kad se na to doda da mi se plakalo koliko nas šut nije hteo i činjenica da su litvanci igrali pred domaćom publikom, sve se nekako sklopilo i eto ga, poraz srbije.

 

nema veze, preživećemo i ovaj smor. nadam se da će sad da odmore i pređu preko ovoga i da gledaju napred. idemo po bronzu i to je to. jasno je da je ovo ekipa za medalje tako da jedva čekam olimpijadu, tu očekujem pun sjaj ovih careva.

Link to comment
Share on other sites

Jesmo mi odigrali lose, sve to stoji. ALI!

#1 Lakat Nedovicu u facu nakon cega primamo 3 poena,
#2 Markovic dobija blokadu nakon sto je lopta udarila u tablu,
#3 Bogdan blokira Macijulisa cisto, ovaj dobija faul i daje dva slobodna

Samo te tri situacije su -5 poena za Litvance i +2 za nas (efektivno 66-62) pa vi gledajte da li treba da pljujemo nase ili smo ponovo iskusno pokradeni, na sta je nasa losa igra doprinela da ne bude toliko ocigledno.

Link to comment
Share on other sites

Jesmo mi odigrali lose, sve to stoji. ALI!

#1 Lakat Nedovicu u facu nakon cega primamo 3 poena,
#2 Markovic dobija blokadu nakon sto je lopta udarila u tablu,
#3 Bogdan blokira Macijulisa cisto, ovaj dobija faul i daje dva slobodna

Samo te tri situacije su -5 poena za Litvance i +2 za nas (efektivno 66-62) pa vi gledajte da li treba da pljujemo nase ili smo ponovo iskusno pokradeni, na sta je nasa losa igra doprinela da ne bude toliko ocigledno.

ne mozes tako racunati jbg... npr: i markovic je usao iz auta kada mu je bogdan dodao presecenu loptu posle presinga... gledao sam u kaficu tako da ne mogu da tvrdim, ali sam 99% siguran da je bogdanovic imao kontakt pre nego sto je lupio bananu 0.2 sec kasnije... prvo kontakt, pa se odvojio, pa mu lupio bananu...

apsolutno se nije izdvojio NIKO da se usere u litvance... jbg... tuzna prica... idemo dalje... ne zameram nikome nista i sve ih volim kao bracu...

ali sam izgoreo na bogdanovica, ne zato sto je sibnuo trojku sa 9 metara u petoj sekundi napada, nego zato sto je zaglavinjao i trazio faul na 10sec pre kraja... sve i da dobije bacanja, sve i da pogodi oba... litvanci su imali time aut i 10 sek za pobedu... gde bi sudije 99% svirale faul ako lopta dodje do reketa...

imaj muda, imaj srce, promasuj, kali se... ali jebemmumater ukljuci i mozak... 

Link to comment
Share on other sites

Ma znam ja to, nego su to sve situacije koje bi drugacije diktirale tempo. Bila je i ona Teova trojka koju nisu priznali jer su svirali faul nad Raduljicom a Teo je vec bio u skoku, u fazi suta je li, tako da su morali da je priznaju. Ali su nam priznali istu situaciju nekoliko minuta kasnije na -10 i tad smo stigli litvance i otisli na -1 na poluvremenu. Sve su to male stvari koje te jos vise izbace iz takta. I to stoji sto kazes, kakav kontakt u zadnjem napadu kad ti nisu svirali nista celu utakmicu. Lepo sut za pobedu pa jbg ako udje udje, a nas je bar sreca sluzila po tom pitanju kroz istoriju. Krivo mi je samo sto niko od nasih nije stis'o muda da nakon onog lakta Nedovicu posalje jedan pasivno-agresivni lakat nekome od Litvanaca medju vita rebra. Makar i po cenu diskvalifikacije sa utakmice. Mene kad su samarali i stipali, Bogme na ulazu visoko koleno pa se ti sine poturi ako imas muda da primis kad vec volis da dajes. Idemo dalje, nadam se da ce momci nauciti iz ovoga i sledeci put odigrati s kamenim mudima.

Link to comment
Share on other sites

kad se sve sabere, iako je ostala utakmica za treće mesto, odigrali smo poprilično dobar turnir. Ova poslednja tekma, sudije su imali par diskutabilnih odluka (faul nad Bogdanom  u onom našem poslednjem napadu, Bogdanova blokada, bilo je još par situacija kojih sad ne mogu da se setim), ali je i tačno da smo mi previše srljali u odbrani, i imali katastrofalan šut za tri, iako je sigurno bilo 5-6 ako ne i više otvorenih šuteva za tri, od kojih smo morali da damo barem neki. Ono što je meni malo zasmetalo je što se sa njima nismo tukli, što nismo pravili agresivnije faulove, i što nam je zakazao skok, a u kom smo do sada manje više bili dominantni. Nekako je falila ta agresivnost, za ništa drugo ne mogu da prigovorim, odlično prvenstvo, zalaganje i ponašanje na nivou.

Mislim da ćemo sledeće godine pred Rio na tom kvalifikacionom turniru biti još bolji, jer će Kuzmić i Raduljica biti u formi (prvi je ipak, iako ima potencijal, igrao razvojnu ligu, dok Raduljica ništa nije odigrao), Bjelica i Bobi će iza sebe imati sezonu u NBA ligi, Kalinić će imati iskustvo igranja u ozbiljnoj ekipi sa pravim trenerom (plus će igrati i sa Bogdanom), kao i Milutinov, Gagi, Nedović, a verujem da ćemo rešiti i pitanje te trojke da Simon više ne ide na prvenstva (ruku na srce, večeras je odlično odigrao odbranu, ali je delovao potpuno izgubljeno u napadu, i samo je na njemu svojstven način dodavao loptu bez ijednog driblinga). Ono što generalno brine jeste mali broj igrača iz domaćih timova koji se mogu priključiti A reprezentaciji, jedino mi padaju na pamet mali Vanja Marinković i Luka Mitrović, mada po meni Luka ne napreduje već dve sezone. Megu ne računam, Miška zabole, on pred svaku sezonu izabere koga će da gura da bude prvi indeks igrač kako bi ga što lakše zavaljao. Od Dangubića, Krstića, Micića ništa nismo videli, nek me demantuju Jokić i Miljenović, mada ne verujem. 

qft

Jokica i Miljenovica ceka dokazivanje u timu koji nije Mega, a mislim da obojica imaju dobru buducnost u kosarci. Takodje i Marinkovica i Dangubic koji bi trebalo da dobiju mnogo bitniju ulogu u svojim klubovima.

 

Mislim da su Francuzi pali jos vise od nas posle poraza u polu-finalu, malo je interesovanje njihovih navijaca za utakmicu za 3. mesto(svi ocekivali finale)...treba da uzmemo ovu bronzu, pa da onda u Julu napravimo odlicnu ekipu i odemo na te OI.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...