Jump to content

Gorivo na NIS-u


prota_

Recommended Posts

8 hours ago, dovlagsi said:

ja samo da se javim da ipak ima razlike u gorivu koje se sipa!!

bar za turbo benzince ... imao sam priliku da svoj auto u prethodnih par dana stavim na rotore u revo chip-u, jednom sa 95-icom drugi put sa Gdrive-om. Oko 10% je bila razlika u snazi na fabričkoj mapi! Nm su bili skoro isti though. Isti su bili dani, temp i pritisak vazduha, tako da nije bilo spoljnih uticaja.

Tako da eto, za turbo motore je ipak preporučljivo da se sipa taj bolji benzin!

mislim da nam treba duže ispitivanje, suviše ti je mali uzorak!

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Dule_smor said:

ovde je to standardno u Luxemburgu recimo...stanes, stavis karticu u automat, ukucas pin i natocis koliko hoces, uzmes karticu i vozis

U Francuskoj to postoji od kad postoje kartice 🙂

Ja sam inače sad tako skoro točio u španiji, opet slična priča ovamo gde su "sipači" stoji milion automobila, a ovamo gde je na karticu ima dva. I naravno završiš znatno brže sve.

59 minutes ago, Nek' said:

Zvuci kao da se prica o Beer festu

to sa beer festom ove godine je fejl svoje klase 🙂

2 hours ago, manson said:

Još da stave i mašine za kartice na one sprave za točenje 🙂 i dignu cene naravno 🙂 

k'o što reče reki, imaš onaj drive and go, sipaš i platiš preko telefona odmah i voziš dalje.

 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Lucky said:

imaš onaj drive and go, sipaš i platiš preko telefona odmah i voziš dalje.

 

Jeste li zadovoljni kako radi? Sipam jednom u nikada, pa nisam imao volje da testiram.

BTW u Makedoniji izbacili POS terminale na same pumpe, pa em ti sami sipaju, em ti odmah naplate karticu.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Jose Jimenez said:

BTW u Makedoniji izbacili POS terminale na same pumpe, pa em ti sami sipaju, em ti odmah naplate karticu.

U Italiji sam isto naleteo na to da cikica stoji sa terminalom pored kola, sipa za tebe I naplacuje. Jos je fora da ako on ne sipa naplacuju vise (jedva smo se sporazumeli oko ovoga)

To je bilo pre oko 3 meseca.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, dovlagsi said:

Ja sam u Italiji ulazio u kafić do pumpe da mi neko objasni kako da sipam benz. Nema objekat, samo "točione pozicije", jedina je pumpa u tom kraju, a ja na teškoj rezervi jbg.

I ja sam bio pre 3 meseca tamo, verovatno smo se sreli! 👍

i kako se sipa? 🙂

6 hours ago, Jose Jimenez said:

Jeste li zadovoljni kako radi? Sipam jednom u nikada, pa nisam imao volje da testiram.

 

radi "kako je oglašeno" 🙂 što se kaže na srpskom (dok ne vidi fata!)

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, dovlagsi said:

Ja sam u Italiji ulazio u kafić do pumpe da mi neko objasni kako da sipam benz. Nema objekat, samo "točione pozicije", jedina je pumpa u tom kraju, a ja na teškoj rezervi jbg.

I ja sam bio pre 3 meseca tamo, verovatno smo se sreli! 👍

o/ \o

Na duzim putovanjima gledam da ne idem ispod cetvrtine, a ako su zime ili neki zajebani uslovi na pola sipam

Link to comment
Share on other sites

On 8/21/2022 at 1:53 PM, Lucky said:

i kako se sipa? 🙂 

Staviš pištolj u rupu hehe i tek onda ubaciš karticu, pa ubaciš iznos i onda ti naplati pa tek onda točenje. Moraš sve vreme da vičeš mamma mia i da pokazuješ ono sa prstima. 

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, dovlagsi said:

Staviš pištolj u rupu hehe i tek onda ubaciš karticu, pa ubaciš iznos i onda ti naplati pa tek onda točenje. Moraš sve vreme da vičeš mamma mia i da pokazuješ ono sa prstima. 

a čekaj, to mi nešto poznato, ima to još negde ... možda u USA nešto slično tome radi da moraš da ga metneš prvo (dizvineš).

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Junkie said:

ima i ovde samouslužnih. čvakneš da bi max 60e recimo i kad završiš sipanje, koliko god bilo ti skine tu cifru.. pa i ako je manja.

da, da, tako je i ova carefour što sam ja koristio preko, imaš tipa 10-20-30e ili "max" a "max" je to da on uzme tipa 100e pa posle naplati koliko bude na kraju.

edit: nije takva, loše sam pročitao rečenicu 🙂 ovde ako ideš na maks skine zapravo koliko si sipao ali prethodno "rezerviše" stotku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...