Jump to content

Kepler 452b


Dule_smor

Recommended Posts

Od preko 4000 planeta koje je pronasao svemirski teleskop Kepler za nesto vise od 5 godina, ova je mozda najslicnija Zemlji. Steta samo sto je necemo skoro moci da proverimo da li ima zivota na njoj, udaljena je oko 1400 svetlosnih godina.

http://edition.cnn.com/2015/07/23/us/feat-nasa-kepler-planet-discovery/

 

Edited by Dule_smor

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Čak i kad bi putovali brzinom svetlosti trebalo bi nam 1400 godina da dođemo do nje, seems legit :D

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

kako si došao do tog proračuna?

​Pa svetlosna godina je rastojanje koje svetlost pređe za godinu dana, ako je ovo 1400 svetlosnih godina udaljeno od nas onda bi nam trebalo 1400 godina sve i da putujemo brzinom svetlosti.

  • Upvote (+1) 1

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

opet si se napio Doktore!

 

:tf:

 

Čabke račundžija!!!! svemirom očigledno nije planirano putovati na našem nivou razvitka. putovaćemo kad zakrivimo Kosmos, a do tada da vidimo pošto benzin.

 

Stari Grci su ne samo zali da je Zemlja okrugla, već su znali i kolika je tačno, dragi Zverko.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Pa nije da sam ja hteo nešto da računam, samo sam hteo da konstatujem našu nemoć kada je kosmos u pitanju... A u drugom postu mislio sam prvo da Doca nije video da se pominje udaljenost od 1400 sg, pa sam mu zato dao temeljan odogvor :D

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ova vest je vise interesantnija iz ugla zagovornika zivota na drugim planetama, u fazonu ako su slicni bazicni uslovi na povrsini (atm. pritisak, gravitacija,

postojanje techne vode) onda postoji i shansa da postoji zivot tamo.... Voleo bih pre nego odapnem da cujem da smo pronasli nekakav zhivot tamo negde.....

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Meni je najfascinantnije u toj prici koliko je svemir ogroman cinjenica da mi trenutno vidimo tu planetu onako kako je ona izgledala pre 1400 godina, otprilike kada mi nismo ni znali da je zemlja okrugla :)

​meni je u toj priči ogromnosti svemira najfascinantnije da je ovo i dalje naša galaksija. 

also, naravno da su naši mediji brže bolje pohitali da kažu da je otkrivena nova zemlja, a zapravo je otkrivena planeta koja je u tom habitable zone-u, što u suštini znači da je planeta dovoljno udaljena od svog sunca, koje je slično našem, da potencijalna voda ne ispari niti da se zaledi, a da li ima vode na njoj ćemo saznati za najmanje 1400 godina :D

Link to comment
Share on other sites

​meni je u toj priči ogromnosti svemira najfascinantnije da je ovo i dalje naša galaksija. 

also, naravno da su naši mediji brže bolje pohitali da kažu da je otkrivena nova zemlja, a zapravo je otkrivena planeta koja je u tom habitable zone-u, što u suštini znači da je planeta dovoljno udaljena od svog sunca, koje je slično našem, da potencijalna voda ne ispari niti da se zaledi, a da li ima vode na njoj ćemo saznati za najmanje 1400 godina :D

​Ja sad nisam siguran da li postoje mozda neke metode da vizuelno odrede da li ima vode? Ako postoje ili ce postojati u narednih fazon 1000 godina onda moze da bude i ranije nego sto se nadas :) Meni je tu potpuno fascinantan podatak i sa kolikim zakasnjenjem mi uopste opazamo te stvari. Primera radi otkrijemo sada slicnu planetu na udaljenosti od 15.000 svetlosnih godina, sto je recimo i dalje nasa galaksija, na toj planeti je mogla teoretski (ako gledamo primer ljudi) da se razvije i nestane civilizacija od momenta kada je nastala slika koju primamo danas do danasnjeg dana :) Ceo taj koncept vremena i ogromnosti svemira mi je toliko zbunjujuci. 

I ovo sto kaze Niger - fazon da saznamo da li postoji negde zivot za vreme naseg zivotnog veka? Kad krenes da razmisljas u tim kosmickim proporcijama skontas da je taj nas zivotni vek toliko mali da je besmisleno ga uzimati uopste u razmatranje :) A mi se tu kao nesto cimamo, brinemo i sl :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Kad se vec bavimo raznoraznim pretpostavkama evo da i ja bacim jednu :D
Napravi se tehnologija koja omogucava da se tela transportuju brzinama xy puta c (brzine svetlosti) i dodjemo na jednu, drugu, trecu planetu koje su kao Zemlja, i na svim zateknemo "nas" ljude, sve ovozemaljske zivotinje i biljke. Zar to ne bi bio najjaci trol ikad? :D

Link to comment
Share on other sites

i daje antibiotike babama napamet!

btw, ovo sto nigger kaze, voleo bih da dozivim da otkriju vanzemaljski zivot, makar to bili neki mikrobi na titanu ili evropi...a kad bi stupili u kontak sa inteligentnim zivotom to bi pre bilo kao u Lemovom Fijasku nego nesto kul

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...