Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

12 hours ago, Dende said:

Ljubomoran si sto i dalje pasem u 34/34 pantalone sa 35 godina!

Pases kad se hranis onom hranom za kerove iz lidla pa ti se vise ne jede nego jede!

55 minutes ago, Lucky said:

ovaj Faton kao da nema suprugu :))

OdvikO sam je od tih bednih prodavnica. Mozda ide krisom mada ne bih reko jer joj se popravio ukus! 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, FATA said:

OdvikO sam je od tih bednih prodavnica. Mozda ide krisom mada ne bih reko jer joj se popravio ukus! 

'de li kupuje sad me interesuje, XYZ ili na međunarodnim aerodromima samo Gucci!

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Junkie said:

Do covida je radila većina radnji i nedeljom, doduše skraćeno (tipa 9-17h). Tu negde su doneli na snagu zakon da je zabranjeno i od tada samo kafići, restorani, pumpe, zdravstvo. Ima još izuzetaka, ali su manje više nebitni.

Ja sam stvarno nešto imao u glavi da oni nikada nisu radili nedeljom, verovatno od te traume sa gorivom gde pumpe ne rade u 21h a kod nas sve rade 24h dnevno 🙂 Ali da, slažem se da je donekle glupo da se baš zabrani da se radi nedeljom, pogotovu što ti kažeš što ima ljudi koji i dalje rade kao što su restorani, a sa druge ima ljudi koji moraju da rade kao što je zdravstvo, prevoz, hitne službe i sl. I onda sad kao samo trgovine ne smeju da rade nedeljom to je malo bzvz, bolje to da se propiše da je nedeljom i praznicima dnevnica veća za xx% i da se to striktno kontroliše pa ukoliko Lidl odluči da im se isplati da više plaćaju radnike jer im je nedeljom veći pazar onda je to ok. Ali ne ono kao radi svake nedelje šest dana u nedelji i baš nas zabole kao što je situacija u svim tržnim centrima i marketima u Beogradu. 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Lucky said:

 

pa nek šiftuju da prodavnice ne rade ponedeljkom ili nekako drugačije pomere, kao ono sa muzejima - zato i muzeji ne rade ponedeljkom ali rade nedeljom da bi mogao da ih posetiš. a već i sada unutar ovih lanaca postoji (koliko znam) kad ko radi nedeljom a kad ne, da ne bude baš da svi uvek rade nedeljom.

 

Ne znam Laki, ja kod mene dole u Idei uvek iste ljude viđam i radnim danom i vikendima :c

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

i oni sad kazu medju sobom "svaki dan, svaki vikend vidimo istog onog advokata kako kupuje rucak"

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, f4ts0 said:

i oni sad kazu medju sobom "svaki dan, svaki vikend vidimo istog onog advokata kako kupuje rucak"

Sigurno nema zenu jer je nikad nismo videli kako kupuje

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, absolute said:

Ne znam Laki, ja kod mene dole u Idei uvek iste ljude viđam i radnim danom i vikendima :c

i ja, ali ne mogu da ti garantujem da sam ih video baš svake nedelje. npr u tempu ovde kod mene 100% nisu isti jer ja samo nedeljom idem tamo i uvek je druga na onim samouslužnim kasama, od njih 4-5 koje se smenjuju.

na kraju krajeva, sad se setih, jednom prilikom mi je rekla ta "ma ja baš volim da radim nedeljom, tad su svi kod kuće pa ne mogu da ih gledam" :))) "bolje mi je kad sam slobodna radnim danom, prazna kuća, skuvam kafu, uživam" 🙂 ima jedno 50 godina žena 🙂

Link to comment
Share on other sites

brate ovo je svadbeno odelo nemoj tako!

Inače, nema veze sa ovim nego sad naleteh, uvek se oduševim kad objave imovinske karte političara i onda dođe Bajatović :)) Naravno ne znači da Vučić živi samo od 200k plate kao predsednik ili Mali samo sa stanom od 30 kvadrata, ali Bajatović kida

Mesečna primanja od 35.000 evra ili nešto više od četiri miliona dinara, čak 107 nepokretnosti u zemlji i inostranstvu, traktor, kamion, čamac i automobili. Ukratko, ovo je imovinska karta funkcionera SPS i dugodišnjeg direktora „Srbijagasa“ Dušana Bajatovića.

Aj' 35.000 evra plata, ali 107 nekretnina :)) Zeznuo i Đokovića!

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Zwerko said:

A šta mu teško, kupi po nekretninu od svake druge-treće plate, stisne se malo, tri koverte i to radi! S obzirom da je direktor Srbijagasa od 2008. nakupi se tu dosta u kovertama 😄 

ali od svih političara i ekipe i svega 'de baš Bajatović da bude that guy 🙂

inače kad smo kod careva političara:

 

Predsednik SAD Džozef Bajden, drugi put ove nedelje pomešao je imena evropskih lidera, pomenuvši dva puta pokojnog nemačkog kancelara Helmuta Kola, umesto nekadašnje kancelarke Angele Merkel.

Bajden je govorio na događaju u Njujorku, gde su prikupljana sredstava za njegovu predizbornu kampanju. Opisivao je, između ostalog, i  razgovore koje je vodio sa evropskim liderima na sastanku Grupe sedam (G7) u Velikoj Britaniji 2021. godine.

Bajden je međutim propustio da pomene da je predsednik Abdel Fatah el Sisi – predsednik Egipta, i da je meksički predsednik – Andres Manuel Lopez Obrador. Reč je o dvojici lidera koje je američki predsednik sreo poslednjih godina.

Novi lapsus dogodio se nekoliko minuta nakon što je Bajden rekao da je njegovo pamćenje „dobro“ kao odgovor na oštar izveštaj koji je ranije tog dana objavio pravnik Robert Hur o Bajdenovom pogrešnom „upravljanju“ poverljivim dokumentima i o njegovim tvrdnjama o, na primer, tome da Bajden zaboravlja neke važne datume, pa i one ključne iz sopstvenog života.

Kada je u sredu boravio na Menhetnu, Bajden je rekao donatorima da je razgovarao sa bivšim nemačkim kancelarom Helmutom Kolom o pobuni na Kapitolu 6. januara — četiri godine nakon smrti evropskog političara.

Ranije ove nedelje, Bajden je pobrkao aktuelnog francuskog predsednika Emanuela Makrona sa bivšim liderom Fransoa Miteranom, koji je umro pre skoro 30 godina.

Link to comment
Share on other sites

haha, čekajte, one kocke sa trga što su prvo stavili, pa skapirali da nisu dobre, pa okrenuli naopako, pa lepili silikonom, sad vade i opet stavljaju asfalt? :)))

Više od osam miliona evra iz gradskog budžeta izdvojeno je za rekonstrukciju Trga republike. Promenjena je stara podloga, a stavljene su nove kocke. Četiri godine kasnije kocke su izvađene, a ulica kod Narodnog pozorišta asfaltirana je. Mnogi postavljaju pitanje da li je to sve moglo da se uradi pre četiri godine i zbog čega su utrošeni milioni evra na investiciju koja je očigledno propala.

U petak 9. februara, kasno u noć počelo je vađenje kocki i rekonstrukcija Trga koji je rekonstruisan pre samo četiri godine. Razlog novih radova u centru Beograd leži u činjenici što su kocke postavljene pre nekoliko godina popucale i potonule.

Obnova Trga republike trajala je zvanično od avgusta 2018. do avgusta 2019. godine.

Prema podacima Istinomera, osnovni ugovor rekonstrukcije Trga vredi 921 milion dinara, da bi kasnijim izmena vrednost narasla na 960 miliona dinara, odnosno 8 miliona evra.

U međuvremenu, promenila se gradska administracija, a došlo je vreme da se zamene i kocke.

Ovoga puta rekonstrukcija je odrađena u znatno kraćem roku, za svega nekoliko dana jer je Ulica Vase Čarapića, gde su i bile kocke, jednostavno asfaltirana. Zbog toga se nameće logično pitanje zbog čega je vlast utrošila milione da bi na kraju postigla rezultat koji je mogla već prvog dana.

 

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

haha, čekajte, one kocke sa trga što su prvo stavili, pa skapirali da nisu dobre, pa okrenuli naopako, pa lepili silikonom, sad vade i opet stavljaju asfalt? :)))

Srbistan, da li je ikome ovako nesto i dalje cudno? 😄

  • Like +1 2
Link to comment
Share on other sites

Iskreno, ja da sam Vučić, jednostavno bi ovog Vesića umočio u katran i posuo perjem i tako ga gurnuo među rulju da ga kamenuju.

 

Ne razumem potrebu da ga i dalje drži i posle ovakvih, malo je reći, gafova koje je imao.

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, absolute said:

Iskreno, ja da sam Vučić, jednostavno bi ovog Vesića umočio u katran i posuo perjem i tako ga gurnuo među rulju da ga kamenuju.

 

Ne razumem potrebu da ga i dalje drži i posle ovakvih, malo je reći, gafova koje je imao.

Vesara je toliko dominirao dok je bio gradonačelnik, i onda ga je stavio za ministra i nikom ništa.

tako da može da ga metne 'de god hoće da izvineš.

a verovatno mu odgovara jer je ovaj razradio posao i sve šeme pa mu je glupo da traži drugog sad i "obučava" ga.

Link to comment
Share on other sites

Томе су, каже, највише допринеле мере Народне банке, али и успоравање инфлације у свету и пад тражње. Пресудно је, ипак, утицала пољопривреда, односно храна.

"Цене поврћа су од јула до децембра кумулативно смањене за 16,1 одсто. Такође, цене у оквиру базне инфлације су у првој половини 2023. расле за 4,2 одсто, а у другој половини за 2,4", објашњава Саво Јаковљевић, директор сектора Истраживања у НБС.

Истиче да у другој половини године у свим компонентама и структури имамо пад доприноса и раста, што су фактори који су утицали на смањење инфлације.

Juče su neki stranci hteli da im kupim neki kolač u onoj Bulanžeriji i ja kao ajde, i ono parče kolača 700 dinara, u fazonu čekaj jel sam dobro video, da nisu mislili dva komada 🙂 Mislim da nigde preko nisam video kolač za 6 evra da budem iskren :))

 

На старо питање како то да су неки производи у другим земљама јефтинији, гувернерка кривца адресира на монополе, марже и ексклузивне добављачке уговоре.

"Неко ко је склопио ексклузивни уговор, тешко да ће се повући с тржишта где је монополиста, не дозвољавајући конкуренцију. Знате ли колика је маржа на шећер, што то уопште није оправдано. А ко се прозива – произвођач шећера", наводи Табаковићева.

Eh to slobodno tržište!

Link to comment
Share on other sites

EPS se odbranio od hakerskog napada samo dva meseca kasnije i ljudi mogu da plate račune na šalteru!

Од данас је поново могућа наплата рачуна за струју на шалтерима Електропривреде Србије. Шалтери нису радили више од два месеца због хакерског напада.

Kakva efikasnost!

Link to comment
Share on other sites

CG kreću u dalje ograničavanje cena i marži, videćemo kako će to da se odrazi na ponudu u radnjama. I naravno dal' će to naši da iskoriste nakon vrhunski uspele "bolja cena" akcije sa parizerom od 200 dinara. Sad više ni ne vidim te nalepnice u radnjama, kapiram gotova je akcija.

Trgovačke marže u veleprodaji i maloprodaji biće ograničene na pet do 15 odsto za dio osnovnih životnih namirnica, prehrambenih proizvoda i sredstava za održavanje higijene.

To je predviđeno izmjenama odluke o privremenim mjerama za ograničavanje cijena proizvoda od posebnog značaja za život i zdravlje ljudi i listi proizvoda. Ovaj dokument je pripremilo Ministarstvo ekonomskog razvoja (MER) kojim rukovodi ministar Nik Đeljošaj. “Vijesti” imaju uvid u predlog Odluke koja bi trebalo da bude na sjednici Vlade ove sedmice.

U obrazloženju je navedeno da je u pitanju sveobuhvatna akcija jer se ne odnosi samo na po jedan artikal iz određene grupe proizvoda već na sve artikle iz date kategorije proizvoda. Na primjer, ograničenje marži za “pileće meso” odnosi se na piletinu u cijelo, batak, bijelo pileće meso, krilca.., tako da obuhvata u svakom većem maloprodajnom lancu i više stotina kategorija proizvoda.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...