Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

bio sam do luke beograd nešto poslom

ne znam dal' mi je genijalnije što luka beograd sad naplaćuje ulaz i parking

ili što to sve rade nelegalno jer ne mogu da budu leglani kao entitet zbog dugova i onda ne bi mogli ni da posluju.

tako da naravno samo solarna naplata bez računa :))

Link to comment
Share on other sites

Šta se događa inače sa mlekom, jajima i to? 

U pola radnji nema jaja u pola nema mleka, gde ima mleka ono poljsko je (kakav bedak za nas)

Quote

 

Према његовим речима, ситуација у вези са млеком је на неколико фронтова различита, најпре је била прерасподела, то јест продаја сировог млека – ко од кога купује, ко има већу количину да преради, ко има мању. У наредним данима ће се стабилизовати.

Одговарајући на питање зашто су фармери незадовољни, указује да је цена одлична и да они добро зарађују – 65 и 75 динара за литар сировог млека, на то држава даје у овом кварталу 15 динара, исплаћено је скоро две милијарде динара субвенција за млеко.

Напомиње да је исплата почела пре седам или осам дана. Дошло је до промене у вредности премије са 10 на 15 динара.

"Важно је да су економски стабилни, да смо ослободили тржиште млека – нема више уредбе где се ограничава цена млека, само се ограничава 10 одсто марже на млеко", подсећа Ђаковић.

Ако желимо домаће млеко, треба да га платимо онолико колико вреди, истакао је Ђаковић.

Плаћаћете реалну цену млека. Ако желимо да пијемо домаће млеко, морамо да га платимо онолико колико кошта, каже саветник министра пољопривреде.

Тренутно је 200 динара литар и по млека, каже Ђаковић, додајући да је конкуренција огромна.

О цени уља и шећера
Ђаковић је рекао да је цена уља 189 динара данима, негде 194. У Француској је четири евра, на Малти пет евра. Имамо довољне количине уља, просечна породица троши један до два литра месечно, напоменуо је Ђаковић. 

Пољопривредницима који су протестовали обећана је боља зарада на сунцокрету. Осврћући се на то, Ђаковић каже да се увелико прешло са речи на дела.

"Испуњени су сви захтеви за сунцокрет, 14. октобра почиње пријава за додатне субвенције за сунцокрет и траје месец дана. Могу да се пријаве сви произвођачи који су произвели и продали сунцокрет компанијама које се баве прерадом или су извршили компензацију", додао је он.

Они имају право да месец дана подносе захтеве, од 14. октобра до 14. новембра, поновио је Ђаковић.

 

Šećera nema u shop&go, ali bilo u Idei ali praznjikavo, Idea nema ništa od jaja ali dobro to makar ima na pijaci, deluje kao raspad sistema apsolutni pa ko se kako snađe.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, togFU said:

banane 220 din lol, a imam osećaj da su pre mesec dana bile 120... tako je to kad jebiga ne patimo baš sve detaljno i onda nas tako te neke "sitne" stavke iznenade...

pa nije baš, ali su bile tipa 150 din otprilike, kupujem s vremena na vreme pokoju. pa onda 170 din i sad 220, sve u roku od par meseci.

Link to comment
Share on other sites

Ja delim period pre i posle mora (to je samo 10 dana). 😄 sada sam prešla na mandarine, tako da opušteno. Perwoll paket od 3 je i dalje isto u maksiju ~1000din tj koji petoparac niže cene. Nisam merodavna za komentarisanje cena, jer porodični troškovi su mnogooo gori od mene jedne. Evo malo pre sam se vratila iz waikikija (sutra idem u neke goste, pa detetu neku garderobu da kupim), cene su nerealne. Košulja ~2k din, pantalone ~2.5k. Kao za odrasle, a dete je tek krenulo u školu..

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Nek' said:

Kravica milksejk u tetrapaku od 250ml je - 235ml. Mada su, istini za volju, to bas istakli  na pakovanju.  A dete zapelo, pa zapelo iz sveg glasa

te sve mlečne stvari sad samo rokaju onim karagenanom, tako da bi trebalo pomalo izbegavati u skladu sa mogućnostima.

19 hours ago, rbds said:

Ja delim period pre i posle mora (to je samo 10 dana). 😄 sada sam prešla na mandarine, tako da opušteno. Perwoll paket od 3 je i dalje isto u maksiju ~1000din tj koji petoparac niže cene. Nisam merodavna za komentarisanje cena, jer porodični troškovi su mnogooo gori od mene jedne. Evo malo pre sam se vratila iz waikikija (sutra idem u neke goste, pa detetu neku garderobu da kupim), cene su nerealne. Košulja ~2k din, pantalone ~2.5k. Kao za odrasle, a dete je tek krenulo u školu..

videh juče u maksiju da je 1,5kg jogurt 230 dinara :))) "do juče" je bio 150 dinara.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

pa kad pijete kafu po fensi mestima!

ma brate seo sam u onaj nemački kvazi starbaks jer mi je bio najbliži, nije to sad ne znam kako fensi mesto.

doduše, istini za volju posle toga sam jeo kod nekih turaka neki kebab box sa mesom za 4,5 evra, to je popravilo utisak! 

da nema tih turaka ne bi čovek imao šta da pojede u nemačkoj (i holandiji i tako tim zemljama).

47 minutes ago, killYg0r said:

U maksiju nema nijedno mleko danas a u superveru samo poljsko

ja mislim da sam u maksiju sad malopre video samo neko hrvatsko, ili možda češko, nisam dobro obratio pažnju, samo znam da nije ovo poljsko što sam našao pre neki dan u dućanu.

Link to comment
Share on other sites

Rendom pitanje na rendom topicu - ako neko ima da preporuči neku outsource ekipu IT-jevaca neka mi javi. Kad kažem IT-jevci mislim na developere naravno, manje-više web based priča - web dev, backend, php, možda nešto i wordpressa, the usual!

hvala!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...