Jump to content

Koji auto da kupim


Neptune

Recommended Posts

16 hours ago, togFU said:

mislim da je ovde neko pisao da su prednosti tog čudnog sistema:
- performanse E motora (ubrzanje ofc)
- manje mehaničkih delova za prenos snage (menjač, kvačilo itd...) = lakše održavanje (?)
- možeš da natočiš gde god za 5 min i nema čekanja!
 

verovatno i te neke olakšice za hibride u finansijskom smislu... jeste i dalje čudno, al jebem li ga ne znam ni ja

aha sus motor umesto baterije. Pa mozda ima logike sve zavisi opet od potrosnje/km.
Mozda moze i mali vodopad da se ugradi u auto pa da imamo malu hidro elektranu i tako imamo auto na vodu

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Santa said:

Kupi se ukraden auto preko, prekuca se broj šasije sa ovog na kradenog.

haha, pa zar onda ne bi i ovaj oglas trebalo da bude nelegalan? 🙂 makar polu legalan pa da ga ovi sa polovnih sklone? 🙂

Inače, malo sam obišao pokoji salon sad u proteklih X dana, našao nešto vremena.

Ja ne znam dal' su ti ljudi ispunili svoje kvote, ili su ubijeni u pojam jer neće ispuniti svoje kvote ili nešto deseto, ali takav nivo bola u onoj stvari skoro nisam video - možda su me samo procenili da nisam kupac! :))

ono, sede pričaju niko ne konstatuje kad neko uđe, onda i kad ti se obrate i dalje sede, niko ne nudi nikakve informacije, svakako ne opciju da vidiš, probaš, sedneš, provozaš, jedino gde su me maks ispoštovali bilo u Volvou. 

Pri čemu ne mislim na ono da te saleće neko odmah čim uđeš na vrata što ni ja ne volim previše, ali kao kad već uđeš u priču onda očekujem neki nivo zainteresovanosti 🙂

bukvalno ne bih kupio u tom nekom salonu auto samo zbog takvih prodavaca otišao bih u neki drugi 🙂

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, killYg0r said:

Ja prvi zelim da me niko nista ne pita i ne objasnjava svoju sales/marketing pricu

Nisam ni ja daleko od toga, ali ako dođem i kažem "e ok, zanima me sad ovaj model" onda očekujem da prodavac kaže "aha, pa evo, ovo su karakteristike, jel hoćete da probate, provozate, hajde da sednete unutra da vidite kako izgleda" itd a ne kao da su im sve lađe potonule. jedan lik mi je bukvalno rekao "evo, to su ovi tamo modeli" i to je to :)))

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, manson said:

A valjda treba i malo i o servisu, ceni, na koliko, ima li mali, veliki... da se popriča.

ma jok, to niko ništa nije ni pomenuo :))

48 minutes ago, killYg0r said:

Karakteristike pogledas sam na netu pre dolaska

U auto svakako udjes da pogledas i pipnes

I ako hoces da se provozas dodjes si pitas

I dalje ne vidim problem : D

SLOŽIMO SE DA SE NE SLAŽEMO!

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

svakako može da ti kaže nešto što ne možeš znati, kao npr e ovaj model očekujemo u dolasku, sačekaj malo maćora vrh će biti cena/oprema ili nešto u tom fazonu. svi oni imaju kvote za uvoz na kašičicu i svako ima nešto u dolasku što je interesantnije od drugog, ili pak na lageru jer oće da rasproda po mnogo nižoj ceni itd.

  • Like +1 1

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

On 12/23/2023 at 1:00 PM, Lucky said:

haha, pa zar onda ne bi i ovaj oglas trebalo da bude nelegalan? 🙂 makar polu legalan pa da ga ovi sa polovnih sklone? 🙂

Inače, malo sam obišao pokoji salon sad u proteklih X dana, našao nešto vremena.

Ja ne znam dal' su ti ljudi ispunili svoje kvote, ili su ubijeni u pojam jer neće ispuniti svoje kvote ili nešto deseto, ali takav nivo bola u onoj stvari skoro nisam video - možda su me samo procenili da nisam kupac! :))

ono, sede pričaju niko ne konstatuje kad neko uđe, onda i kad ti se obrate i dalje sede, niko ne nudi nikakve informacije, svakako ne opciju da vidiš, probaš, sedneš, provozaš, jedino gde su me maks ispoštovali bilo u Volvou. 

Pri čemu ne mislim na ono da te saleće neko odmah čim uđeš na vrata što ni ja ne volim previše, ali kao kad već uđeš u priču onda očekujem neki nivo zainteresovanosti 🙂

bukvalno ne bih kupio u tom nekom salonu auto samo zbog takvih prodavaca otišao bih u neki drugi 🙂

prvo treba da kazes koji salon, pa da znamo.
I ovde se slazem sa tobom, npr iskustvo u EF, kad sam bio za A klasu, poprilicno osrednje. Ne znaju koje sve opcije postoje,  da li su dostupne, kazu stize ti auto iz jedne fabrike, posle ispadne da je iz druge, kompletno nezainteresovano, na kraju mi je bilo samo drago sto tamo nisam kupio auto. Drugar je gledao GLE tamo, isto iskustvo, tako da nije do para / automobila koji kupujes, nego jednostavno misle da im se moze, i to naravno sve pocinje od nekog menadzmenta koji iste takve prodavce zaposljava. 

On 12/22/2023 at 3:33 PM, dovlagsi said:

sad kad kaže audi ili nešto još gore!

audi bio prosli, ne vracamo se jos dok ne obrnemo ceo krug 🙂

On 12/23/2023 at 1:34 PM, killYg0r said:

Karakteristike pogledas sam na netu pre dolaska

U auto svakako udjes da pogledas i pipnes

I ako hoces da se provozas dodjes si pitas

I dalje ne vidim problem : D

mislim da nisi u pravu, npr ja kad sam uzimao auto, bas su mi dali par dobrih saveta gde da potrosim pare, gde ne, jer su mi na vise modela pokazali razlike, i rekli jos neke hintove, i poprilicno mi je znacilo. Ne mozes sve da znas sa neta iz konfiguratora nikako, narocito kod nekih nevidljivih opcija (tipa razliciti tipovi koze / stofa), razliciti tipovi volana, boja, etc

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Highl1 said:

prvo treba da kazes koji salon, pa da znamo.

pa znaš kako, ovako sad na prvu ako bih delio:

  • Najgore iskustvo - AK Kole, AK Kompresor, British motors, Hit Auto, Mercedes kod Airporta
  • Srednje iskustvo - Toyota Ada, Porsche Ada, 
  • OK iskustvo - Volvo 

ali ovo za OK uzeti sa rezervom jer uopšte nisam ušao u neku dublju spiku pa da vidimo šta bi tu ispalo.

Link to comment
Share on other sites

A u Poršeu si gledao koji brand, ako nije tajna?

za British sam čuo sve najgore, a za EF se 100% slažem

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Highl1 said:

A u Poršeu si gledao koji brand, ako nije tajna?

 

ma što bi bila tajna, Audi i Porsche mada ne znam što sam ulazio u Audi kad mi se on apsolutno ne sviđa 🙂

ali rek'o daj da vidim šta se nudi, da budem u toku.

Ne kažem da bih bio kupac za Porše, ali sam hteo da uporedim "kvalitet izrade" onu čuvenu stavku koja mi smeta kod novih vozila 🙂

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Lucky said:

ma što bi bila tajna, Audi i Porsche mada ne znam što sam ulazio u Audi kad mi se on apsolutno ne sviđa 🙂

ali rek'o daj da vidim šta se nudi, da budem u toku.

Ne kažem da bih bio kupac za Porše, ali sam hteo da uporedim "kvalitet izrade" onu čuvenu stavku koja mi smeta kod novih vozila 🙂

jebiga, onda ti na čelu piše da nisi ozbiljan kupac :tf: 

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

zato je najbolje kupovati sluzbeno auto 😄

"dobar dan gosspodine dakle imamo za vas...."

"moze li u cisco budzet kappucino koza sa belim koncem?"

"ne moze nazalost"

"onda bilo koji do budzeta ali da ima 360 kameru"

 

  • Like +1 2

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Šta znam, meni auto od 60K evra koji se hvali kako ima prednje i zadnje parking senzore u 2023. godini ne deluje kao neka mega ponuda 🙂 Mislim jasno mi je da je to A6 i da je velika i lepa limuzina ali bih ovakav spisak opreme očekivao od Dacie u srednjem paketu 😄 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...