Jump to content

Koji auto da kupim


Neptune

Recommended Posts

ja ovom prilikom javno da kažem da sam promenio mišljenje u vezi sa nissan x-trailom kao dobrom ponudom. igrom slučaja sam baš taj top model sa akcije danas detaljnije zagledao, ono je bre malecni auto! manji od rav4! užas!

izvinjavam se ako ga je neko kupio na osnovu moje prethodne preporuke 🙏 

  • Like +1 1

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, dovlagsi said:

ja ovom prilikom javno da kažem da sam promenio mišljenje u vezi sa nissan x-trailom kao dobrom ponudom. igrom slučaja sam baš taj top model sa akcije danas detaljnije zagledao, ono je bre malecni auto! manji od rav4! užas!

izvinjavam se ako ga je neko kupio na osnovu moje prethodne preporuke 🙏 

bukvalno znam trojicu koji su sutra hteli da idu da daju kaparu!

šalu na stranu, nije on manji od RAV, zapravo je i duži i viši a skoro isto širok, nego je fora u tome što je dizajnerski nekako neobičan i vizuelno deluje malo, kao neka "kocka". 

na primer viši je i duži i od CX-5, ja bih nekako uvek rekao da je CX-5 veći auto, a možda bih čak rekao i da je od Stelvia manji a ono je duži i viši (Stelvio je širi). 

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, killYg0r said:

Najduzi je i najsiri od trojice ali linije mogu ozbiljno da ukanale auto

image.thumb.png.cc9a4827548ff9e9d4cc5ae485d314dd.png

pa da, to ti kažem - ima jedan ovde u kraju i stalno ga viđam i verovatno bih i ja na prvu rekao da je RAV4 veći auto, pre svega zato što ima dužu "njonju" (kao i CX-5) a i pozadi ima ispupčen taj zadnji deo slično malo kao XC60 i onda vizuelno deluje veće. X-Trail je mnogo "kompaktniji" u tom smislu, ali kad otvoriš vrata i pogledaš unutra (posebno zadnja) vidiš da ima solidno mesta.

Na kraju krajeva i po slici ovde ako dobro kapiram ima najveći prtljažnik od sva tri modela i ujedno je najviše izdignut od zemlje. Naravno centimetri su ovde u ptianju oko same razlike, nisu to razlike u klasama, ali nije ni "mnogo manji".

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Lucky said:

ljudi su raznorazni pero 🙂 ja recimo nisam siguran da bih ikada vozio auto skuplji od 100k jer mi je prosto preveliko opterećenje 🙂 ne mislim finansijsko, nego "mentalo" 🙂ono, bez obzira na kasko i sve 🙂ali jbg to sam ja, možda je to sve neutemeljeno u praksi ali eto.

opet, imaš one koji se ne lože toliko na kola i bez obzira da li imaju 100k za kola kupili bi auto do 50k i drugih 50 dali za šta god. i njima je Tojota pojam automobila i tu se ta lista završava 🙂

jebote al ste usli u filozofiju. Znaci, ja ovde pricam o stvarima na koje smo se lozili kao klinci, sta ti je zapalo za oko, sta ti se svidelo. Ne sta koliko kosta, da li mi pravi opterecenje i slicno. I ok je da imas ljude koji se ne loze, i koje to ne zanima, ali mi ovde prdimo na forumu o automobilima. Znaci, ako te nimalo ne zanima, verovatno preskaces ovaj forum, jelte. Znaci, imas sirok budzet, nemas mentalna i finansijska opterecenja, kupujes sebi auto da uzivas u njemu, da ti je lepo, da li ti je mazda prvi pick? I to suv?

To je isto kao, ja volim da putujem, ali znas, najvise volim da idem u Buljarice ili Paraliju

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Highl1 said:

To je isto kao, ja volim da putujem, ali znas, najvise volim da idem u Buljarice ili Paraliju

eh sad mazda je buljarice ili paralija! buljarice ili paralija može da bude klot fiat tipo! ili dacia sandero!

1 hour ago, Highl1 said:

jebote al ste usli u filozofiju. Znaci, ja ovde pricam o stvarima na koje smo se lozili kao klinci, sta ti je zapalo za oko, sta ti se svidelo. Ne sta koliko kosta, da li mi pravi opterecenje i slicno. I ok je da imas ljude koji se ne loze, i koje to ne zanima, ali mi ovde prdimo na forumu o automobilima. Znaci, ako te nimalo ne zanima, verovatno preskaces ovaj forum, jelte. Znaci, imas sirok budzet, nemas mentalna i finansijska opterecenja, kupujes sebi auto da uzivas u njemu, da ti je lepo, da li ti je mazda prvi pick? I to suv?

 

pa ne'am pojma, ja kad sam bio klinac dopadao mi se mercedes onaj neki 250, 350 kabriolet sa kraja sedamdesetih. nemam pojma koliko sad košta i dal' ga ima ali svakako ne bi bio prevozno sredstvo day-to-day nego nešto u garaži za vožnju vikendom. Ali za to imamo onaj drugi topic 🙂

a ti si mu ga dao ovde "only sith deals in absolutes" 🙂 znači ako nemaš cilj da voziš auto od 100k eur onda ti je cilj da voziš Zastavu 10 🙂

Ja volim da prdim o automobilima jer mi se to dopada kao tema ali sam daleko od poznavaoca kola što sam pisao ovde više puta. Valjda me to ne diskvalifikuje iz diskusije. Ali mislim da je ovde pitanje šta kupiti od kola u okviru budžeta koji neko ima i samim tim kola koja su mu "top" za taj budžet a ne šta su nam kola koja sanjarimo da imamo nekad u perspektivi.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, manson said:

To sve stoji, ali čovek je gore lepo napisao budžet i otprilike koju klasu gleda, I ti onda krećeš sa 100k automobilima. Zašto samo 100k, zašto ne 200k, 500k, milion+? 🙂 

uopste nisam pricao o tome, ne pratis, ja sam pokrenuo nevezano za cenu da je neko FAN MAZDE uopste

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

On 9/23/2024 at 7:34 PM, dovlagsi said:

znaš da godinama već razmišljam kako se nije pojavio neki bajko da napravi neki eastern europian flotni auto bez ekrana, senzora i kuraca, da pokrije i nas uboge i blisku aziju npr. ok EU ne može zbog raznih propisa, ali brt toliko ljudi i toliko tržište je van, kako se ne isplati? kapram do 15k može solidan auto da se smisli!

Da se vratim na ovo, valjda sam pominjao Fiat-a pa mi iskočila ova reklama
image.png

A sa druge strane čak i bez reciklaže ima Tipo za 17k u nekoj iole pristojnoj opremi dizel https://www.akkompresor.rs/tipo/763-fiat-tipo-sedan-1-3-mjtd-95ks-style-tech

Mislim ok, nije baš 15k, ali s obzirom da ono Clio startuje od 16k evra ovo za tu tvoju varijantu flotnih prodaja i sl stvarno deluje kao top ponuda. Iskreno nisam vozio Tipo sa ovim dizelom, ali sam vozio 500L sa tim motorom i vozio sam Tipa sa benzicem, ništa da bi bilo fensi, ali je onako vrlo solidan auto sveukupno, za firmu tek realno dobra ponuda. 

 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Highl1 said:

uopste nisam pricao o tome, ne pratis, ja sam pokrenuo nevezano za cenu da je neko FAN MAZDE uopste

gomila sredovecnih srednjestaleznih muskih osoba negoduje

  • Like +1 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

salu na stranu, ja mogu da razumem mansona, moj sledeci auto ce biti isto civic : D eto, trenutno sam mnogo zadovoljan, najbolji je osecaj od svih (4-5) vozila koja sam vozio. kad budem seo u 10 boljih auta  verovatno cu da promenim misljenje, do tad cu biti fan honde, prosto.. kad je izaso svemirac bio sam u srednjoj skoli i tad mi je dizajn tog auta bio vau, a vec sam pricao o tome na forumu mislim, ja kad vidim svemirca to mi (ovo ce zvucati gej) budi neke osecaje 😄 a kad vidim crnog audija novog od 60k nemam nikakav osecaj (niti vidim sebe u njemu - iako je naravno pametnija kupovina kad bih imao pare za to :D) sto kaze menson ljudi kupuju vozila i srcem, moj sef rus koji sigurno moze da priusti da vozi sta god hoce, lozi se da vozi oldtajmere i da cacka oko njih, ima crvenog golfa 2 :D. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, manson said:

I zašto ne može neko da bude fan Mazde ili bilo čega drugog? Čak i da ima taj 100k+ auto, opet može da bude Mazda fan, ne mora ni da kupi Mazdu na kraju krajeva. Ono relativno mali, nezavisan, proizvodjač, gura nešto svoje, ima zanimljiv, jedinstven dizajn, čak i za SUV vozila. Unutra neki funkcionalni minimalizam. Vozačko iskustvo je odlično, za klasu u kojoj su. Plus ima iza sebe i neke legendarne modele (RX-7, 8, MX-5, 787B...), tehnologije (vankel, kupili i pokušavaju i dalje nešto sa tim da urade, čak i ova skajaktiv).

 

Eto Kili, gleda taj CX-5, ne znam cene, ali kaže da je tu oko 40k. OK. Kapiram da su i ovi ostali (RAV4, X-trail) tu negde. Da li je Mazda objektivno najbolja kupovina? Verovatno i da nije. Možda je malo skuplja, brže gubi vrednost, manje je popularna ovde kod nas, slabiji motor ili više troši, ima neku opremu koja ti nije bitna, a nema nešto što ti možda deluje korisnije...  Manje mesta pozadi, a veći gepek, ili obrnuto. Svašta nešto još.

I u toj situaciji možda uzmeš Mazdu zato što si Mazda fan (pošto su sva tri Japanci, ne možeš da se vadiš samo da si Japan fan 🙂 )

 

Bar sam ja tako uzeo Mazdu3 🙂 kapiram da je objektivno bolji izbor bio Golf ili Oktavija, ali meni se Mazda više svidela, pogotovu kada sam seo unutra i uzeo je 🙂 imho, auto kupuješ i srcem, naravno u okviru svojih mogućnosti i potreba 🙂 Ne znači da sledeće nešto neće biti taj tvoj za 100k ili nešto jeftnije ili neki Kinez, ili ko će ga znati šta, videću tada 🙂 Ali i dalje ću biti Mazda/Japan fan 🙂 pa čak i da nikad ne budem uspeo da kupim RX-7 ili NSX 🙂 

tebra, i to sam rekao. Ajde da si fan miate, rx-7, rx-8, necega egzoticnog, nisi brate fan cx3

2 hours ago, reki said:

salu na stranu, ja mogu da razumem mansona, moj sledeci auto ce biti isto civic : D eto, trenutno sam mnogo zadovoljan, najbolji je osecaj od svih (4-5) vozila koja sam vozio. kad budem seo u 10 boljih auta  verovatno cu da promenim misljenje, do tad cu biti fan honde, prosto.. kad je izaso svemirac bio sam u srednjoj skoli i tad mi je dizajn tog auta bio vau, a vec sam pricao o tome na forumu mislim, ja kad vidim svemirca to mi (ovo ce zvucati gej) budi neke osecaje 😄 a kad vidim crnog audija novog od 60k nemam nikakav osecaj (niti vidim sebe u njemu - iako je naravno pametnija kupovina kad bih imao pare za to :D) sto kaze menson ljudi kupuju vozila i srcem, moj sef rus koji sigurno moze da priusti da vozi sta god hoce, lozi se da vozi oldtajmere i da cacka oko njih, ima crvenog golfa 2 :D. 

opet, jedno je oldtajmer, stari auto, etc, drugo je "MATORI FAN SAM NOVOG KASKAIJA"

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Highl1 said:

tebra, i to sam rekao. Ajde da si fan miate, rx-7, rx-8, necega egzoticnog, nisi brate fan cx3

Pošto sam ja prvi pomenuo Mazda fan, pročitaj opet, nigde nije rečeno fan CX-5 u ovom slučaju. Nego je napisano da je taj CX-5 najbolja kupovina jedino ako je neko Mazda fan (Mazde generalno, ne to tog konkretnog modela, pošto sumnjam da je bilo kome izbor naj auta SUV, pa makar to bio Porše, Lambo ili Mazda 🙂 ), pa mu to malo prevagne na tu Mazda stranu. Ako su tu negde slične cene i opreme. Pošto je čovek pitao da li je CX-5 najbolja kupovina.

Edited by manson
Link to comment
Share on other sites

Bukvalno postoje fanovi svakog random automobila... I meni je bilo cudno, ali video sam na istagramu dva primera:

1. Mazde CX-3 ili CX-30, neki reels u kom voze u grupi njih 10 fazon, neki meet up, vidi se da su ulozili u svoje mazde, felne neke nabudzene, folije, zatamnjena stakla itd... Ja bih rekao da su to fanovi

2. Postoje cak i fanovi jebenog VW Caddy-ja :DD ista prica kao za mazde, tjunirani motori, promenjen ceo enterijer, ubacena R-line sedista neka itd... Evo nasao sam primer 

https://www.instagram.com/reel/C-ibaOHsacx/?igsh=MWNibDlxaWV3a3U5Yg==

 

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Zwerko said:

Mislim ok, nije baš 15k, ali s obzirom da ono Clio startuje od 16k evra ovo za tu tvoju varijantu flotnih prodaja i sl stvarno deluje kao top ponuda. Iskreno nisam vozio Tipo sa ovim dizelom, ali sam vozio 500L sa tim motorom i vozio sam Tipa sa benzicem, ništa da bi bilo fensi, ali je onako vrlo solidan auto sveukupno, za firmu tek realno dobra ponuda. 

 

za firme je tipo top (tip top, kapiraš!) jer je sedan, ima solidan gepek, a jeftin auto, verovatno je dosta klot unutra tako da je to sasvim ok.

15 hours ago, dovlagsi said:

moju ljiljanu kad pitate u 2024. koje je najbolje auto, reći će vam tuareg jer je tuareg prvi ozbiljniji auto koji je ikad vozila
a ja mazdu ne bih mogao da điram znajući da u celoj cifri njene cene država učestvuje sa svojih 12,5% carine

pa šta ti je mazda kriva zbog države!

 

12 hours ago, togFU said:

2. Postoje cak i fanovi jebenog VW Caddy-ja :DD ista prica kao za mazde, tjunirani motori, promenjen ceo enterijer, ubacena R-line sedista neka itd... Evo nasao sam primer 

 

šta li im je pozadi u prtljažnom delu? ako nije neka nabudžena muzika ili tipa rasklopivi sto za stoni tenis, ništa!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...