Jump to content

Koji auto da kupim


Neptune

Recommended Posts

inače valjam se od smeha na ovaj sad novi "trend" uvoza iz norveške, ne znam kako je to sad popularno ali ajde.

i onda ovi što su za 

"a brate to ti je sve očuvano, malo prešlo, znaš ti kolika je norveška tamo niko ne ide van grada kolima sve vozom ili avionom, daleko sve, pa samo po gradu voze i to je maks 50k pređe pa na prodaju"

a onda ima i ovi protiv

"znaš ti kakvi su tamo uslovi, to ti so od okeana pojede karoseriju celu"

:))

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Znam lika koji je dovezao nekoliko automobila odande prošle godine - long story short Norveška daje neke ozbiljne subvencije na to da se reše automobila koji nisu po nekom ekološkom standardu ili možda uopšte sa SUS motorom pošto je jedan od auta koji je uvezao bio nešto Tiguan iz 2019. I sad na auto od tipa 30k evra je ta subvencija tipa 5-6, nije uopšte malo, samo se nešto čeka nekoliko meseci i mora valjda preko Slovenije ili tako nečega. Sve u svemu posle se prodaje po regularnoj ceni ovde i much profit :) ali ako sam dobro shvatio ta šema je bila aktuelna samo do početka ove godine tj više nije...

Sent from my 23090RA98G using Tapatalk

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zwerko said:

Znam lika koji je dovezao nekoliko automobila odande prošle godine - long story short Norveška daje neke ozbiljne subvencije na to da se reše automobila koji nisu po nekom ekološkom standardu ili možda uopšte sa SUS motorom pošto je jedan od auta koji je uvezao bio nešto Tiguan iz 2019. I sad na auto od tipa 30k evra je ta subvencija tipa 5-6, nije uopšte malo, samo se nešto čeka nekoliko meseci i mora valjda preko Slovenije ili tako nečega. Sve u svemu posle se prodaje po regularnoj ceni ovde i much profit 🙂 ali ako sam dobro shvatio ta šema je bila aktuelna samo do početka ove godine tj više nije...

Sent from my 23090RA98G using Tapatalk
 

moguće da je onda to.

ja sam nešto ovlaš pričao sa likom koji radi to i dalje, nešto mi je pominjao da prosto ima "u talasima" brendove i marke, kao tipa sad neke Mercedese A klase dovoze svi, nemam pojma što, ali možda baš zbog tih subvencija ako su nekako uvezane sa možda datumima proizvodnje kola ili tako nešto.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...