Jump to content

Trajanje baterije na Nexus 5


predastika

Recommended Posts

Zarazen :) 

 

salim se nemam ja problema sa tim da google njushka u pozadini samo da ne baguje sistem :) 

Edited by StormScion
  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Zar google play servise ne razvija google a ne samsung? Dakle ako uzmemo korisnika sa npr stock galaxy telefonom koji nije rutovan i dobije GPS update i to zasere stvar kriv je samsung iako je google proizveo taj software i OTA ga prosledio na taj uredjaj ? Tom logikom svaki developer aplikacija moze da krivi custom ROMOve proizvodjaca. Ne branim sugavi sljamsung cak naprativ, ali je i tu google debelo odgovaran. 

Ali to nije ni bitno...

 

Android je open source a google servisi su proprietary :) 

To ti je ono slobodan si da radis sta god hoces ali ce ti leva noga biti vezana lancem za zid. A lanac rdjav pa zagadjuje rane. 

Google servisi nisu savrseni i baguju cak i stock nexus uredjaje a sta se desava na ostalima ne moram ni da pricam.  

 

Ovo za kinu je super i hvala braci kinezima ali ti telefoni na kojima nema googlovog spy/bloatwarea se ne prodaju kod nas. 

Tako da ih nema u znacajnim kolicinama.

 

Sve se to tako taljiga tako da bi iduce godine kupio novi telefon koji ima fizicki vecu bateriju za 5% da bi time resio problem koji je nastao zato sto je neki proces zabo telefon i izvukao mu svu bateriju.

 

Meni telefon radi savrseno, samo kazem da su im servisi bagoviti pogotovo na starim verzijama OSa koje vecina ljudi i koristi.

Znas koliko ih je briga da optimiziju za jelly bean ili ICS lol. Uskoro ce tako biti i za kitkat kada izadje L verzija. 

 

Inace ne koristim galaxy samsung uredjaje jer je touchwiz govno :) 

 

Slobodan si da NE KORISTIS GUGL SERVISE IAKO SU TI NA TELEFONU INSTALIRANI.

 

TO JE ONO IMAS DVA AUTA, JEDAN TI RADI, A DRUGI NE I ONDA NE VOZIS OVAJ STO NE RADI I NE MOZE DA TE OSTAVI NA PUTU.

 

Iako taj primer nije dosledan jer gugl servisi rade i meni i vitji i ivanu i masi drugih osim tebi, predastiki i ostaloj 15-25 ekipi.

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

pa šta znam, normalno pričam, tu je i whatsapp, i vajber, wi-fi kod kuće, nisam pogasio servise (na mob mi stiže i mejl i gtalk), ostavio sam aktiviran onaj automatski bekap

 

 ali ne "drkam" telefon kad nemam šta pametnije da radim, a što vidim da je opšti trend. kapiram da je to zaludno čačkanje telefona najveći potrošač, jer ti ekran pojede bateriju

a napisao si da ti traje "dva dana aktivnog drkanja"... meni je npr danas u pola 7 skinut sa punjenja i u 5 popodne je bio potpuno prazan. a bez drndanja, sa 1-2 puta dnevno odlaskom na net mi je na moru baterijala trajala 6 dana.

Link to comment
Share on other sites

@mnjah

 

ma ti mora da nemas n5, jer rur prdonje kazu da n5 ima dva dana bateriju iako na netu ne govore da je bas tako :D

 

ili n5 ima dva dana bateriju ako ga koristis 5 puta dnevno :P

sto lepo ne kazes rur beogradjani :tf:

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

^^

:D

 

my bad, koristio  sam  mesec dana  n5 i moje uporebe baterijala je trajala jedan dan (mejlovi, vesti, vajber, razgovori, sms, 3g, fotkanje detatea i tako to bla bla) i prosledio ga dalje jer mi je mnogo punjenje ujutru i uvece

g2 koji redovno koristim vec vise od 6 meseci sa druge strane dobaci do 2 dana pa recimo u 80% slucajeva

 

sa svakim novom generacijom ocekujem drasticno povecavanje autonomije telefona, ne znam zasto ne nabudze nekakav kejs sa dodatnom baterijom :)

 

bem li ga, 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mislis na ovako nesto? http://www.aliexpress.com/item/High-Quality-For-LG-G2-3800-mAh-Power-Bank-Backup-Charger-Battery-case-with-holder-stand/1684069682.html

 

Imao sam ja to za S2, radilo sasvim ok, ali mi sad realno nije ni potrebno jer mi trenutni fon izdrzi ceo dan kako god pa mi nije problem. A sto se trajanja baterije tice mislim da su proizvodjaci u fazonu da je sasvim ok ako ga punis jednom dnevno. I u novoj generaciji LG telefona su zrtvovali bateriju zarad marketinski bolje pozicionirane vece rezolucije ekrana. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

pa upravo, nije mi jasno zasto nema tih gadzeta od strane samih proizvodjaca :) 

 

ono iznenadjuju me po malo te sitnice, u realnoj upotrebi nekako mi je logicnije da telefon fura vecu bateriju umesto nemam pojma 6", quad hd displeja a nema ni karticu za prosirivanje prostora :) nekako prebrzo povecavaju te ekrane, mislio sam da ce hd rezolucije na displejima se zadrzati malo duze

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2d 1h 6m (24%) verovatno mi je zabagovao n5, dajte neki predlog u koji servis da idem

n5 je onda idealan telefon za tebe, drago mi je zbog toga

 

sto ne menja cinjenicu da nekim nije, verovatno ako ga aktivnije koriste, otkud znam, meni je mob poprilicno aktivan za vreme radnog vremena, a i posle - nisam nikada nekakva merenja vrsio  da bih mogao da navedem tacne brojke (osim pregleda racuna od telenora na kraju meseca)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pa s obzirom da nisu sigurni da mogu da doguraju dva dana sa jednim punjenjem za dovoljan broj razlicitih korisnika, a da ti telefon gura dan i pola dana :] nema poente jer ga neces puniti u podne i vuci punjac sa sobom da bi to mogao da uradis onda su skontali da baterija treba da im izdrzi minimum jedan dan, sto i radi osim u slucaju 15-25 ekipe koji nisu predmet njihovog interesovanja.


I to ce ostati tako dok ne naprave bateriju koja ce da gura 3 dana jer onda mozes da je punis posle 2 preko noci itd itd.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Kakav jebeni gugl now ako nisi ulogovan ni na jedan gugl nalog? Kakvo paljenje SERVISA ako nisi ULOGOVAN NI NA JEDAN SERVIS?

 

proximity senzor nije servis.

 

Moja prva sugestija topiku je bila da ljudima koji se zale da trajanje baterije google servisi drainuju bateriju nasta ste ti i ivan poludeli. 

Sada smo dosli do toga da google servise treba da iskljucimo. 

 

 

Nisam mislio na proximity senzor nego na novi googlov servis koji su ubacili valjda zbog pametnih satova koji je aktivan cak i ako nemamo satove niti smo ih ikada uparivali sa telefonima.

Radi se o wake:com.google.android.gms/.auth.be.proximity.authorization.userpresence.User PresenceService

definise se kao Wearable Service

Mislio sam na user presence service nisam mogao odmah da se setim kako se zove. 

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...