Jump to content

Trajanje baterije na Nexus 5


predastika

Recommended Posts

Ma da I dva puta punjenje baterije dnevno,meni se dogadjalo nekad I 3 puta da moram da punim od 7h ujutru,i camera je shit

 

Ovo se desava jer google je usrao servise i baguju opasno (ne dopustaju deep sleep).

Ako si rutovan mozda mozes da sredis to. 

N5 je super telefon, google je shit, hocu reci android OS bi bio vrh da nema google bloat/spyware integrisan u njega. 

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Ovo se desava jer google je usrao servise i baguju opasno (ne dopustaju deep sleep).

Ako si rutovan mozda mozes da sredis to. 

N5 je super telefon, google je shit, hocu reci android OS bi bio vrh da nema google bloat/spyware integrisan u njega. 

 

Ma daj ne bulaznite ... traje mi baterija izmedju jednog i dva dana na n5 i mozda malo manje od toga je trajala na n4, a ima ovde jos ljudi sa tim telefonom kojima je isto tako jasno da lupate gluposti.

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Ma daj ne bulaznite ... traje mi baterija izmedju jednog i dva dana na n5 i mozda malo manje od toga je trajala na n4, a ima ovde jos ljudi sa tim telefonom kojima je isto tako jasno da lupate gluposti.

 

Ne govorim o tome nego da recimo na mom budjavom telefonu sam sve lepo podesio rutovao i pogasio govna, telefon radi kao zmaj, baterija traje odlicno ne moram da ga menjam dok ne crkne. 

I onda izadje google play service update i pojavi se wearable servis koji popali jos 10 servisa koji su toliko ubagovani da ne dopusta deep sleep telefona i drejnuje bateriju.

 

I onda ide zacarani krug trazi stari apk trazi gluposti za rollback itd. Vecina ljudi nije rutovana niti ima zivaca da se sa tim glupostima bahce a to se desava manje vise svaki veci update.

 

 

hardverski n4/n5 je super telefon, ali zato smrt guglu sloboda narodu :) 

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Ne govorim o tome nego da recimo na mom budjavom telefonu sam sve lepo podesio rutovao i pogasio govna, telefon radi kao zmaj, baterija traje odlicno ne moram da ga menjam dok ne crkne.

I onda izadje google play service update i pojavi se wearable servis koji popali jos 10 servisa koji su toliko ubagovani da ne dopusta deep sleep telefona i drejnuje bateriju.

I onda ide zacarani krug trazi stari apk trazi gluposti za rollback itd. Vecina ljudi nije rutovana niti ima zivaca da se sa tim glupostima bahce a to se desava manje vise svaki veci update.

hardverski n4/n5 je super telefon, ali zato smrt guglu sloboda narodu :)

Prestani da lupetaš.
Link to comment
Share on other sites

Haha jesam te uvredio sto pljujem po omiljenoj kompaniji?

 

Izvinjavam se ! 

Edited by StormScion
  • Upvote (+1) 2

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Ne govorim o tome nego da recimo na mom budjavom telefonu sam sve lepo podesio rutovao i pogasio govna, telefon radi kao zmaj, baterija traje odlicno ne moram da ga menjam dok ne crkne. 

I onda izadje google play service update i pojavi se wearable servis koji popali jos 10 servisa koji su toliko ubagovani da ne dopusta deep sleep telefona i drejnuje bateriju.

 

I onda ide zacarani krug trazi stari apk trazi gluposti za rollback itd. Vecina ljudi nije rutovana niti ima zivaca da se sa tim glupostima bahce a to se desava manje vise svaki veci update.

 

 

hardverski n4/n5 je super telefon, ali zato smrt guglu sloboda narodu :) 

 

Jel ne umes da citas sta?

 

Imam taj jebeni telefon i traje mi baterija normalno. Ivan ima n4, Vitja ima n5 i svi se smejemo koliko lupetas.

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Jel ne umes da citas sta?

 

Imam taj jebeni telefon i traje mi baterija normalno. Ivan ima n4, Vitja ima n5 i svi se smejemo koliko lupetas.

 

Ne umes ni ti da citas.

Nigde nisam napisao specificno da baguju na N5 servisi. 

Govorio sam globalno za google servise. Mozda ti sada radi na n5 ok ali mnogima baguje na drugim telefonima pogledajte samo XDA forume. 

 

Ja sam i branio N4/N5 a kukao na google. Baterija je vise nego adekvatna ukljucujuci i nexususe. Software je uvek kriv za battery drain nezavisno od telefona. Ono sto je porazavajuce da google cesce zasere stvar nego random app developers (a to sto imaju 10 aktivnih android verzija i 200servisa pa je taj posao tezak i komplikovan je isto njihova krivica).

 

Medjutim kada se udari na google ko da sam opsovao krsnu slavu :) 

Edited by StormScion
  • Upvote (+1) 1

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Mnogima kao sto si ti.

 

Zamisli, rutovao si telefon i poskidao xy nekih servisa i onda kad je izasao apdejt pojebalo se nesto. Mora da je gugl nesto lose tu odradio, a nisi ti nista kriv sto si radio stvari koje su HACK-ovi i verovatno sjebavaju garanciju.

Edited by mohican
  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 5

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Telefon je rutovan bas zbog tih servisa i battery drejna, ne zato sto je kul.

 

Nemamo svi 4.4.4 vanila android. A i za to je Google kriv :) 

 

Ali jesi u pravu sto se tice pitanja rootovanja i  brljanja po sistemu naravno da ce nesta da podje po zlu.

Svi ovi dodatni OS skinovi povrh razlicith verzija androida su to vec dovoljno zakomplikovali da ce uvek da se desi brljotina.

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Znaci sad je gugl kriv sto ne pravi Android po meri svakog proizvođača telefona i što na telefonima drugih proizvođača skalamerije poput touchwiza i sencea loše implementiraju gugl servise koji imaju otvoren api koji na stock Androidu radi savršeno?

Svaka čast.

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

pa nisu oni krivi što proizvođači ubacuju svoj bloatware na telefone

 ako sam dobro razumeo o čemu se priča

 

 inače, meni na vanila androidu, na moto g, baterija traje dva dana aktivnog drkanja

pls :) meni nekada traje ceo dan, ali uglavnom moram da ga punim predvece.

Link to comment
Share on other sites

 pa nisu oni krivi što proizvođači ubacuju svoj bloatware na telefone

 ako sam dobro razumeo o čemu se priča

 

 inače, meni na vanila androidu, na moto g, baterija traje dva dana aktivnog drkanja

 

 

 

Oni su napravili takav dogovor sa tim proizvodjacima i to im dopustili zarad brzeg sirenja androida.

 

I njihov bloatware (google+ primer) ne moze da se obrise i mnogo je dublje integrisan nego vecina bloatwarea od prizvodjaca. 

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

 pa nisu oni krivi što proizvođači ubacuju svoj bloatware na telefone

 ako sam dobro razumeo o čemu se priča

 

 inače, meni na vanila androidu, na moto g, baterija traje dva dana aktivnog drkanja

 

Ne znam kako :/

Jedan dan i to je to. Na stranu sto je poceo da "gubi" mrezu s vremena na vreme :(

Link to comment
Share on other sites

Oni su napravili takav dogovor sa tim proizvodjacima i to im dopustili zarad brzeg sirenja androida.

 

I njihov bloatware (google+ primer) ne moze da se obrise i mnogo je dublje integrisan nego vecina bloatwarea od prizvodjaca. 

 

Bogte ala lupetas ... android je opensource, svaki proizvodjac telefona moze da ga uzme, modifikuje KAKO GOD ZELI dok god objavi kod za opensors deo koji je modifikovao, a povrh toga moze da doda sta god hoce svoje za sta ne mora dati sors.

 

I sta je onda gugl napravio dil sa samsungom da samsung touchwiz bude sranje da bi im dao android? Jel to pokusavas da kazes? Ja ne mogu da verujem koja kolicina gluposti.

 

Pa da je modifikovanje androida zabranjeno, xda bi bio odavno ugasen ...

 

Obrati se samsungu ako ti je galaxy sranje sto i jeste i ako moras da mu stavljas custom rom koji je pravio neki lik u garazi, a koji je bolji od touchwiza koji prave stotine samsung developera.

Plus te niko ne tera da koristis gugl servise, vecina korisnika androida u kini ih ne koristi i ne vidim da im nesto fali. Imas sasvim dobru integraciju sa drugim servisima.

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Besmisleno je da se za trajanje baterije koristi argument "meni traje xx vremena" jer je svacije koriscenje telefona razlicito. Precizno merenje se moze postici samo sintetickim testovima koji su isti za sve, tipa phonearena radi takve benchmarke za svaki telefon koji urade opis pa mozes tamo da poredis. I opet, to sto u njihovom sintetickom testu ta baterija traje 5 sati ne znaci da nece kod jednog korisnika trajati isto toliko a kod drugog dva dana. 

 

Drugo trajanje baterije zavisi od softvera, ali to je samo jedan od faktora, drugi su naravno kapacitet, ekran, procesor, druge komponente i sl. Bloatware utice na smanjenje trajanja baterije ali zavisi od telefona, primera radi LG G2, koji je skoro isti hardver kao i Nexus 5, ima bateriju koja priblizno traje 30% vise od N5, sto odgovara priblizno nominalno vecem kapacitetu. U tom konkretnom primeru mozemo reci da softver koji je LG stavio na svoj telefon ne trosi primetno vise bateriju od "vanila" Google varijante. Nazalost ovakva poredjenja su vrlo retka jer je tesko naci bas toliko slicne telefone. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Bogte ala lupetas ... android je opensource, svaki proizvodjac telefona moze da ga uzme, modifikuje KAKO GOD ZELI dok god objavi kod za opensors deo koji je modifikovao, a povrh toga moze da doda sta god hoce svoje za sta ne mora dati sors.

 

I sta je onda gugl napravio dil sa samsungom da samsung touchwiz bude sranje da bi im dao android? Jel to pokusavas da kazes? Ja ne mogu da verujem koja kolicina gluposti.

 

Pa da je modifikovanje androida zabranjeno, xda bi bio odavno ugasen ...

 

Obrati se samsungu ako ti je galaxy sranje sto i jeste i ako moras da mu stavljas custom rom koji je pravio neki lik u garazi, a koji je bolji od touchwiza koji prave stotine samsung developera.

Plus te niko ne tera da koristis gugl servise, vecina korisnika androida u kini ih ne koristi i ne vidim da im nesto fali. Imas sasvim dobru integraciju sa drugim servisima.

 

Zar google play servise ne razvija google a ne samsung? Dakle ako uzmemo korisnika sa npr stock galaxy telefonom koji nije rutovan i dobije GPS update i to zasere stvar kriv je samsung iako je google proizveo taj software i OTA ga prosledio na taj uredjaj ? Tom logikom svaki developer aplikacija moze da krivi custom ROMOve proizvodjaca. Ne branim sugavi sljamsung cak naprativ, ali je i tu google debelo odgovaran. 

Ali to nije ni bitno...

 

Android je open source a google servisi su proprietary :) 

To ti je ono slobodan si da radis sta god hoces ali ce ti leva noga biti vezana lancem za zid. A lanac rdjav pa zagadjuje rane. 

Google servisi nisu savrseni i baguju cak i stock nexus uredjaje a sta se desava na ostalima ne moram ni da pricam.  

 

Ovo za kinu je super i hvala braci kinezima ali ti telefoni na kojima nema googlovog spy/bloatwarea se ne prodaju kod nas. 

Tako da ih nema u znacajnim kolicinama.

 

Sve se to tako taljiga tako da bi iduce godine kupio novi telefon koji ima fizicki vecu bateriju za 5% da bi time resio problem koji je nastao zato sto je neki proces zabo telefon i izvukao mu svu bateriju.

 

Meni telefon radi savrseno, samo kazem da su im servisi bagoviti pogotovo na starim verzijama OSa koje vecina ljudi i koristi.

Znas koliko ih je briga da optimiziju za jelly bean ili ICS lol. Uskoro ce tako biti i za kitkat kada izadje L verzija. 

 

Inace ne koristim galaxy samsung uredjaje jer je touchwiz govno :) 

Edited by StormScion
  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...