Jump to content

Replica satova


Recommended Posts

Jel imao neko iskustva sa kupovinom replica poznatih(i naravno veoma skupih) satova iz inostranstva?

Imam zelju da kupim replicu jer realno nikada necu imati para za original, a nisam siguran postoji li neki "provereni" sajt gde necu pokloniti nekome pare a dobili nista.

Link to comment
Share on other sites

A polovan originalni sat?

Sustina je da je kvalitetna replika skoro kao nov originalni sat neke komercijalnije firme. Ja licno ne kupujem satove koji su osetljivi na vodu posto mi ne pada na pamet da ga skidam svaki put kad perem ruke.

Edited by djolodjolo

Nigde je nema glasine su tačne,

snaš'o sam se najzad, džaba ni da čačne

Meni želja, ortak hvali svoje seno

A šta ću, volim zeleno !

Link to comment
Share on other sites

kakav bre polovan sat, kakve bre replike satova od 40 000 eura, sta ja to citam, gde sam??

 

Si ti cuo za ovog Olivera ili onog Cedomira? Oni su pasionirani kolekcionari :)

 

Elem, replika sata po meni nema mnogo smisla, onaj ko zna sta je neki tamo besan sat ce i da zna da ti nemas para za isti, a onaj ko ne zna ce mu biti svejedno. Kao sto rece neko bolje kupi neki ok "konfekcijski" sat fazon Fosil, Seiko i sl za pare koje bi dao za repliku. Jedino ako nisi u fazonu odes na splav pa muvas klinke na foru "jel znas ti mala da ovaj sat samo kosta 40k evra" :)

A polovan originalni sat?

 

Mislim da ti satovi ne gube nesto specijalno na vrednosti cinjenicom da je polovan, jedino ako nije varijanta "ispao s kamiona, ima i ruku na sebi" :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Jel imao neko iskustva sa kupovinom replica poznatih(i naravno veoma skupih) satova iz inostranstva?

Imam zelju da kupim replicu jer realno nikada necu imati para za original, a nisam siguran postoji li neki "provereni" sajt gde necu pokloniti nekome pare a dobili nista.

jel imas neki na umu? Ptrtpostavljam IWC ili Zenith?
Link to comment
Share on other sites

Koliko ja znam kopije mogu da se nadju i na sajmovima antikviteta. Nekada se u Slaviji odrzavao jedan rel. cesto. Nema sigurice da ces kupiti nesto OK, jbg. moras da znas o satovima ili da vodis nekoga ko zna.

Ja licno mislim da ako nemas love za Pateka od 50k treba da nosis Casio od 250, ali tvoja ruka, tvoj ukus :)

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

jel imas neki na umu? Ptrtpostavljam IWC ili Zenith?

zelja je Ulysse Nardin El Toro

http://www.luxurybazaar.com/items/itemid_144494_El_Toro__Black_Toro_326033.html

 

Nije mi cilj doci do kvalitetnog sada jer vec imam takav(doduse extreme varijantu), ono sto zelim je izgled koji jedino mogu da nadjem kao repliku na nekim(za sada) sumnjivim sajtovima.

Takvi satovi ne mogu bas da se nadju kao ispali iz kamiona i da lagano mozes da predjes granicu sa njima jer obicno imaju "pasos" i proveravaju se.

 

Posto vidim da niko nema nikakvu informaciju o replika sajtovima prepustam vam potpuni take over topika!

FEED THE TROLLS! :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...