Jump to content

Njuz (nije njuz)


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
On 5/30/2023 at 9:53 AM, Lucky said:

to sa pritiscima je jasno, ali sam mislio uvek da postoji i neki dodatni nivo obezbeđenja tih vrata.

doduše sad kad razmislim, onaj snimak koji sam video deluje kao da su ona "veća" vrata koja se koriste i za standardni izlaz/ulaz ljudi a ne ona što se "odlome" za slučaj opasnosti, moguće da ona funkcionišu drugačije.

Nije još zvanično, ali verovatno je ovo tačno. Mala visina, mala razlika izmedju pritisaka, airbusov mehanizam otvaranja, nervozan putnik i eto, otvori vrata 🙂

 

 

 

i doza Džoa 🙂

https://twitter.com/RNCResearch/status/1669187098371391490

ima neko na forumu da živi u USA, šta kažete za još 4 godine ovog? 🙂 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, manson said:

Nije još zvanično, ali verovatno je ovo tačno. Mala visina, mala razlika izmedju pritisaka, airbusov mehanizam otvaranja, nervozan putnik i eto, otvori vrata 🙂

 

pa da, pogledao sam na brzaka, to je realno jedini odgovor koji i može da ima smisla. 

sad se samo plašim šta će biti reakcija na ovo, tipa zabraniće sedenje na tim mestima ili tako nešto glupo 🙂

ili ubaciti neke dodatne sisteme zaštite tipa pored toga da li nosiš tečnost u rancu proveravaće i da li si nervozan i koji ti je nivo stresa! :))

15 hours ago, manson said:

ima neko na forumu da živi u USA, šta kažete za još 4 godine ovog? 🙂 

lik bukvalno ne može više ni da se kreće, mora da se pomera onako ceo iz kukova kao robot, mene čudi da i ovoliko može da kaže.

i treba da se kandiduje i onda premine prirodnom smrću tokom izborne kampanje otprilike, pa će morati AI da mu prave.

Link to comment
Share on other sites

Nema ni jednog bele rase, da ne kažem Srbina :c

Juče kod Miksija su imali oproštajnu priredbu u školi (kraj 4-og razreda). Učiteljica veronauke je napisala tekst, a priredba se zove Srpski svetitelji gde je svako dete dobilo da nauči deo teksta (kao pesmica) kojom se opisuje život jednog od srpskih vladara i vladarki svetitelji i bili su obučeni kao vladari sa krunama i mačevima itd... Na kraju se završilo sa svetim mučenicima iz Jasenovca, gde mislim da je pola roditelja pustilo suzu...

Baš mi je bilo drago što su potencirali našu istoriju i duhovnost, a ne europa-lgpt-ukrotard-svi-smo-pobednici tematiku.

 

Edited by absolute

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Zwerko said:

A šta tačno gledamo? Mislim osim što su crnci, azijati i indusi, ali kao kapiram da je radnja verovatno neki globalni koncern?

Pa šta ako je globalni koncern? Šta je loše u tome da je najbliža porodica bela u knjizi koja će se prodavati u Srbiji? Kada su već prevodili, pa još na ćirilicu, mogli su da stave i par drugih stock slika, da prilagode državi u kojoj će to da prodaju? Siguran sam da je recimo mama bez marame u nekoj Saudijskoj Arabiji ili tako negde 🙂 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, manson said:

Pa šta ako je globalni koncern? Šta je loše u tome da je najbliža porodica bela u knjizi koja će se prodavati u Srbiji? Kada su već prevodili, pa još na ćirilicu, mogli su da stave i par drugih stock slika, da prilagode državi u kojoj će to da prodaju? Siguran sam da je recimo mama bez marame u nekoj Saudijskoj Arabiji ili tako negde 🙂 

Mislim da pridaješ previše mogućnosti i želje lokalnim marketing magovima 🙂 Neko je dobio brošuru od "Zare" gde stoji "prevedite na svoj jezik ove termine i štampajte" i oni su upisali Mama i tata umesto Mom and Dad i to je to, ne ide dalje od toga. Jer kada bi menjali slike bi to moralo da bude angažovanje dizajnera, pa slanje negde tamo na odobrenje i slično. Te velike korporacije imaju izuzetno jedenje govana oko tih marketinških materijala pa bi se onda postavljalo pitanje da li Srbin tata gleda sa istim žarom dete kao crnac tata malo crnče. Tako da je jedna, vrlo realna, opcija da naši zapravo i ne mogu da utiču na to, a druga opcija je da je preveliko cimanje pa ih prosto zabole. 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, manson said:

Pa šta ako je globalni koncern? Šta je loše u tome da je najbliža porodica bela u knjizi koja će se prodavati u Srbiji? Kada su već prevodili, pa još na ćirilicu, mogli su da stave i par drugih stock slika, da prilagode državi u kojoj će to da prodaju? Siguran sam da je recimo mama bez marame u nekoj Saudijskoj Arabiji ili tako negde 🙂 

ako nisi bitna država (čitaj, ona koja može da proda XYZ proizvoda i napravi toliko prometa), što mi svakako nismo, onda ih baš briga 🙂 ne znam koja je radnja u pitanju, ali moj take za ovo je da ni ne rade u lokalu nego tipa centrala koja pokriva ceo region a nalazi se u npr Poljskoj dobila zadatak da lokalizuje na tih 10ak jezika, lupila imena prevode i pustila u print tamo negde.

najdalji domet koji možemo da izvučemo je da oni povuku taj materijal i to je to, ali da je neko unapred pisao u fazonu "e zamenite ove slike sa belcima" ne bi nikad - nismo Kina nažalost pa da moraju 🙂

Evo svež primer, iskočila mi je reklama za Game Pass microsoftova pre neki dan, nažalost ne na ovom kompu pa nemam sad screenshot ali ispis je na ćirilici i piše neka reč koja ne postoji na srpskom, ali se vidi pokušaj :)) ne mogu sad ni da se setim koja je. znači da je prosto MS za CEE region lokalizovao preko neke agencije u Mađarskoj i rekao puštaj! 🙂

Link to comment
Share on other sites

Meni video reklama iskače stalno na latinici i skroz je normalan tekst. A ovo pridružiti nije nemoguće da je Google "call to action" dugme. Ali ispis na ćirilici na samoj reklami nisam dobio.


No da se vratimo na temu - otvaranje u oktobru u Beogradu na vodi.

https://twitter.com/lazalaki969/status/1669763174638206979?t=wEbOLmbted8KWAO5jJdMqA&s=19

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zwerko said:

Meni video reklama iskače stalno na latinici i skroz je normalan tekst. A ovo pridružiti nije nemoguće da je Google "call to action" dugme. Ali ispis na ćirilici na samoj reklami nisam dobio.

ok je pridružiti kao call to action na dugmetu (ajd' kao neka bude) ali na vizualu? 🙂

1 hour ago, Zwerko said:

No da se vratimo na temu - otvaranje u oktobru u Beogradu na vodi.

videh da se otvara i airserbia u beogradu na vodi, znači treba popuniti prazne lokale :))

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jose Jimenez said:

Mogu da otvore još 100 kafića, makijato 10€, BDP skače 10%.

iskreno, mene čudi kako broj kafića rapidno opada kako se odmakneš od BW ka Adi, tu ima toliko mesta još - recimo ceo potez kod sajma, pa tamo posle oko Radničke... a da ne pričamo o drugoj strani obale, tamo kod starog sajmišta a pre brankovog mosta, prava riznica prostora!

Link to comment
Share on other sites

On 6/17/2023 at 11:23 AM, Lucky said:

ok je pridružiti kao call to action na dugmetu (ajd' kao neka bude) ali na vizualu? 🙂

videh da se otvara i airserbia u beogradu na vodi, znači treba popuniti prazne lokale :))

Ovo mogu ja da odgovorim.. neko je poslao "please translate 'join' for us" pa nije dao ni vizual, ni kontekst, ni ništa nego je eto top secret 😄 Pa kad izađe je u fazonu "hjaoo ne možemo sad da menjamo, već je otišlo na X lokacija"

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Junkie said:

Ovo mogu ja da odgovorim.. neko je poslao "please translate 'join' for us" pa nije dao ni vizual, ni kontekst, ni ništa nego je eto top secret 😄 Pa kad izađe je u fazonu "hjaoo ne možemo sad da menjamo, već je otišlo na X lokacija"

haha, rln da je tako bilo 🙂 slažem se. 

retkost je da zapravo pošalje neko i prateći dokument da objasni kontekst fraze koja se prevodi 🙂

Link to comment
Share on other sites

Znači imali smo do sada:

- nije avion još stigao sa svoje destinacije (iako je prvi let zorom)

- posada nije stigla još uvek na let (ovo mi se nije desilo ali videh u vestima)

- kasne letovi jer nema delova za remont :))

a sada imamo i:

Quote

Због квара система за рендгенски преглед пртљага Ер Србија саопштава да је могуће значајно одступање од реда летења. Наводе да су у сталном контакту са службама Аеродрома и да предузимају све да ублаже последице по путнике и да саобраћај прилагоде насталим околностима. Због ситуације на аеродрому министар Горан Весић позвао руководство "Вансија" на хитан састанак.

Naravno Vesara je odmah uskočio :))

i još im je i zapretio!

 

Quote

 

Компанија `Ванси` дугује одговоре на много питања на сутрашњем састанку, почев од тога зашто немају довољно запослених, па до тога зашто им не ради опрема коју су сами купили и бирали. 

Имају 24 сата, до сутра ујутру, да припреме план како ће да реше проблем у коме су се нашли. 

 

a najveći stručnjak ih je lepo zamolio:

Quote

На аеродрому, пред полетање првог авиона за Чикаго, председник Србије Александар Вучић (
@avucic
) јавно је замолио компанију `Ванси` да монтирају нове траке и да запосле више људи. Али није вредело пошто изгледа нису чули шта је председник рекао.

Inače, par ljudi koji su putovali ovih dana, da ne računam @mladenq i @Dule_smor mi kažu da je apsolutni haos od redova.

Ja kad sam išao bila je gužva na pasoškoj na izlazu, ali ovo što vidim na pasoškoj na ulazu je pakao. Pre jedno tri-četiri meseca sam se vraćao odnekle i proveo sam sat vremena u gužvi na pasoškoj. Doduše ne znam koliko tu Vansi može da pomogne (osim rekonstrukcijom tog dela za pasošku da prošire za "radna mesta") jer je više pitanje MUP-a, ali verovatno je to povezano jedno sa drugim.

Pre par godina su uklonili onaj aparat za automatski ulazak, iz ne znam kog razloga, kad je dosta štedeo vremena, a makar i da su napravili dobar sistem da se zna ko gde ide na pasošku kao svugde, nego ovamo kod nas svako ide na isti put pa ako ispred tebe dođe lik iz Afrike sa vizom, čekaš pola sata.

 

Turiste koji su uplatili letovanje na turskoj egejskoj obali, već je po dolasku na aerodrom, jutros oko 3.30 dočekala neprijatna informacija da je let pomeren za 9.45. Međutim, oko 7h je objavljeno da let neće biti realizovan ni u to vreme, a novi termin još nije poznat.

 

Quote

„Imaju rok od 24 sata“: Vesić udario na francusku firmu koja drži aerodrom zbog kašnjenja letova, jer „nisu poslušali Vučića“

Prethodno su, na istom gejtu beogradskog aerodroma, putnici koji su imali zakazan let za Atinu noćas u 00.45, za glavni grad Grčke odleteli tek jutros u 6.39, što je izazvalo dosta negodovanja i žustre rasprave sa osobljem.

tako da, tldr, ko planira na more nek ide kolima :))

ili tipa iz Kraljeva, ionako mi deluje da je taj aerodrom totalno prazan - možda je zapravo i skroz ok opcija ići odatle :))

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, absolute said:

Jbš mi sve, ne razumem da naprave takvu debilanu. Šta god da krenu i koliko god para da ulože, bude samo još gore, a ne bolje.

meni je dodatno trip što ovde hajde da kažemo nema veze toliko sa vesarom i vučkom, jer kao dali su koncesiju, vansi je preuzeo i drži milion aerodroma po svetu, trebalo bi da znaju šta rade. i sad oni svašta tamo nešto rekonstruišu, ali da "core" nisu rešili mi je nejasno. znači uzmeš i proširiš kapacitet aerodroma, pustiš još milion aviona ali ostaviš istih pet šaltera za proveru pasoša kao pre 50 godina i još ništa ne uradiš da odvojiš - EU, non-EU, Srbija i tako tih par kategorija.

Quote

 

Situacija na beogradskom aerodromu "Nikola Tesla" ni ovog jutra nije bolja. Kasni najmanje osam letova, a putnici i dalje ne dobijaju dovoljno informacija. Vest o novim letovima koji kasne dolazi u trenutku dok se čekaju zaključci sa sastanka ministra građevine, saobraćaja i infrastrukture Gorana Vesiča s predstavnicima kompanije "Vansi" koja rukovodi beogradskim aeordromom.

Trenutno kasne letovi ka sledećim destinacijama: Dalmanu, Krakovu,Cirihu, Istanbulu, dva leta ka Tivtu, Banja Luci i Heraklionu. 

 

sajt aerodroma je inače super napravljen tako da ako piše da let ima novo vreme samo piše koje je a ne i koje je bilo originalno tako da ne može da se provali tačno koliko šta kasni.

osim kad stoji da poleće u xx a piše da je odleteo pet sati posle toga 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...