Jump to content

Njuz (nije njuz)


Recommended Posts

"Ићи ћу у затвор 400 дана по тужби Југослава Ћосића и Жаклине Таталовић. И ако ви мислите да је то у реду, ако јавност у Србији мисли да је то у реду, остаћу свих 400 дана у затвору. И то ће се десити ове године”.

Оно што је пре два месеца најавио у подкасту Радио Телевизије Србије Драган Ј. Вучићевић је пре два дана, у понедељак, 3. априла је и урадио. Отишао је у затвор.

Матеја Агатоновић, члан управе УНС-а, каже за Око магазин да у оваквој ситуацији, уколико не платите кажну идете у затвор, то можемо да тумачимо као потпуно легитиман чин протеста против правосуђа.

Новинар Немања Рујевић каже да је “славна робија од једног дана круна циркуса који је Драган Ј. Вучићевић направио око себе јер није хтео да плати глобу па је глумио некаквог политичког дисидента у Совјетском савезу педесетих година”.

Са друге стране, новинар Филип Родић ово види као храбар потез.

“Он сматра да је њему учињена неправда и одлучан је био да се против те неправде бори”, каже Родић.

Питали смо колеге новинаре да једном речују опишу шта је оно што смо гледали испред зграде Окружног затвора?

“Жалост”, каже Милован Станић, главни и одговорни уредник "Информера".

“Лажна представа”, мисли Жељко Бодрожић, председник Независног удружења новинара.

“Петпарачки”, одговор је Немање Рујевића.

“Неправда”, каже Филип Родић.

“Србија”, одговара Александар Апостоловски, колумниста Политике.

 

Link to comment
Share on other sites

Апостоловкси је лаконски одговорио. Свиђа ми се 🙂

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

lol 🙂

Quote

 

Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture potvrdilo je urbanistički projekat za formiranje kampusa Fakulteta likovnih umetnosti u Beogradu.

Na parceli od 10.572 m2 na uglu ulica Mila Milunovića, Župana Časlava i Bulevara vojvode Putnika, biće zadržana namena postojeća tri objekta, uz rekonstrukciju i eventualno povezivanje pasarelom - slikarski atelje, administracija i održavanje nastave i depo i grafički odsek.

U budućem kompleksu je planiran novi višenamenski objekat koji se sastoji od poslovno-rezidencijalnog dela (poslovni apartmani) zatvorenog tipa namenjenog službenoj organizaciji Fakulteta, radionice za pripremu i obradu grafičkih ploča, depoa za grafičku i slikarsku zborku FLU i galerije.

U okviru ovog objekta gradiće se i podzemna garaža.

 

koliko li će rusa i drugih bliskih vlasti odjednom postati zaposleni fakulteta na neodređeno vreme sa gajbama na Senjaku :)))

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Надлежне службе истражују пуцњаву у којој је полиција убила мушкарца у његовој кући на северозападу Новог Мексика након што су стигли на погрешну адресу.

Полицајци Фармингтона убили су Роберта Дотсона након што су примили позив о породичном насиљу и отишли до његове куће, уместо до оне која се налази преко пута, наводи локална и државна полиција.

"Срце ми је сломљено. Господин Дотсон није био предмет позива“, рекао је шеф полиције Фармингтона Стив Хеб и додао да је то "невероватно трагичан крај".

"Изузетно ми је жао што смо у овој позицији”, нагласио је Хеб.

Полиција Новог Мексика навела је да су полицајци грешком покуцали на врата броја 5305 у Улици Вели Вју, куће у којој је живео Дотсон, а да је позив стигао из куће са бројем 5308.

Пошто нико није одговарао на куцање на врата, полицијски службеници су замолили диспечера да позове особу која је пријавила инцидент и замоли га да дође до улазних врата.

У неком тренутку, Дотсон је отворио врата своје куће наоружан пиштољем, а најмање један полицајац је испалио најмање један метак из пиштоља, и убио Дотсона на лицу места, наводи државна полиција позивајући се на снимке камере.

 

Amerika :))

Panduri odu na pogrešnu adresu :))

Lik na gajbi ima pištolj sa njim otvara vrata pandurima 🙂

Panduri pucaju na njega i ubijaju ga.

I njegova žena ima pištolj kreće da puca na pandure :))

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pa ovo je vrh!

Quote

Banjalučki policajci skakanjem testirali tribine na teniskoj areni uoči turnira

Pripadnici Policijske akademije MUP-a RS-a su skakanjem po tribinama ispitivali statiku novoizgrađenog teniskog kompleksa u Banjoj Luci uoči turnira "Srpska Open".

kliknuti na link za FOTO VIDEO
https://www.klix.ba/sport/tenis/banjalucki-policajci-skakanjem-testirali-tribine-na-teniskoj-areni-uoci-turnira/230410154

Edited by togFU
Edit: Već mi se drugi put dešava da tekst nakon što sam zatvorio /quote, forum taj tekst ipak ubaci u quote iako ne bi tebalo...
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, togFU said:

Pa ovo je vrh!

a ja sam naučio da se kaže "u Banjoj Luci" 🙂 ne mogu sad da proveravam dal' je ispravno, ima smisla ovako na prvu, ali mislim da nisam nikad čuo nekoga da je tako deklinovao 🙂

9 hours ago, togFU said:

Pripadnici Policijske akademije MUP-a RS-a su skakanjem po tribinama ispitivali statiku novoizgrađenog teniskog kompleksa u Banjoj Luci uoči turnira "Srpska Open".

 

Inače je ceo ovaj Srpska Open genijalni momenat gde sele turnir iz Srbije u Republiku Srpsku kao "zbog renoviranja" centra Novak :))

Link to comment
Share on other sites

On 4/11/2023 at 9:55 PM, togFU said:

Pa ovo je vrh!

Panduri su ga istestirali, tako da je mogao da bude svečano otvoren!

Quote

 

Тениски комплекс на коме ће се одржати АТП турнир Српска опен у Бањалуци свечано је отворен. Један од конкурената за титулу на турниру из серије 250 биће и најбољи тенисер света Новак Ђоковић.

Турнир у Бањалуци одржаће се од 16. до 23. априла, а сем Ђоковића биће присутна и друга бројна имена из врха тениса.

Поред девет постојећих тениских терена Тениског савеза Републике Српске, који су у потпуности реконструисани, изграђен је централни са више од 6.000 места.

 

Super momenat je što su snimili promo video ono čak ni brending nije završen a da ne pričamo o blatu okolo :))

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, voodoo_ said:

da, na .hr sajtovima 😄

 

pazi, nije nemoguće, ali sam onda razmislio - imaš tipa vrnjačka banja pa je u vrnjačkoj banji, jeldE? 🙂

Ne mogu da budem siguran šta je ovde osnova dal je Banja il je Luka 🙂 - nesam školovao!

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, voodoo_ said:

Ali vrnjačka je pridev pa se menja po padežima kao pridev, a Banja nije

 

 

Youre Wrong Schitts Creek GIF by CBC

ako je verovati guglu:

Quote

 

Ime ovog grada nema veze sa banjom (lečilištem) niti sa lukom (pristaništem), već sa jednim banom i njegovom livadom. Reč banja u nazivu ovog mesta je stariji prisvojni pridev od imenice ban – banova, imenica luka nekada je značila – livada kraj reke. Dakle, sintagma banja luka nekada je bila banova livada, što je kasnije pretvoreno u ime grada – Banja Luka.  Srastanjem prideva i imenice nastala je složenica Banjaluka.

Ime ovog grada može se pisati na dva načina: Banjaluka i Banja Luka.

Dativ od Banjaluka glasi Banjaluci, a od Banja Luka Banjoj Luci.

Ako od složenice izvodimo ime stanovnika, ono će glasiti Banjalučanin, stanovnica Banjalučanka. Prisvojni pridev je banjalučki.

Ako ime izvodimo od dvočlanog naziva, ono ima spojni vokal o i glasi Banjolučanin, Banjolučanka, a pridev je banjolučki.

 

Učimo nešto novo svakog dana!

37 minutes ago, togFU said:

Kaže se "Banjoj Luci" i meni je zvučalo prvi put kad sam to "otkrio" pre par godina... a jutros na RTS-u sam video "U BANJALUCI" (ovako spojeno)

ima i za tebe gore u citatu ponešto!

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Мени изгледа да је хтео да му крљне језичину али је заборавио да има камера около.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Kakvi fini ljudi!

Quote

 

ПРИПАДНИЦИ напуљске мафије контактирали су родитеље 26-годишњака којег су наводно грешком убили и његово тело растворили у киселини. Како би им надокнадили штету, понуђена им је исплата од 60.000 евра и стан од 120.000 евра, пише Тајмс.

Понуда је идеја Салватореа Камароте и Карла Напија, двојице мафијаша од 56 и 64 године, који су оптужени да су наручили убиство Ђулија Ђачија. Тај неимар је ликвидиран давне 2000. године, када су га упуцали и чекићем изгњечили зубе, а његови остаци потом растворени у киселини да би се прикрили сви докази о његовом убиству.

 

 

Link to comment
Share on other sites

joj, znamda se pecam na ove Lucsy fore za budženje postova, ali evo

I? šta je bilo na kraju? jesu ubili i pravog ili samo ovog pogrešnog? U drugom delu piše da jesu i to sada davne 2000. godine? jesu li trenutno u zatvoru ili ne? može link source?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...