Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Pa Kirgistanci imaju do jaja šareni pasulj, i uvozi se poslednjih 4+ godina koliko znam. Kineski luk isto nije novost.

Isto tako jedeš i paradajz iz Albanije. Jedino za poljake ne mogu da se setim, mislim da su oni uvozili onaj krompir kiflaš, koji je šatrogistro bolji od ovog standardnog :)

Naši prosto ne mogu da se takmiče sa nekim cenama... Fazon, kilo kineskog belog luka ti je ~400 kinti, dok je domaći ~700. E sada, stoji da je naš kvalitetniji, ali prosto penzioneri koji još uvek posećuju pijace nemaju love za isti :)

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Pa Kirgistanci imaju do jaja šareni pasulj, i uvozi se poslednjih 4+ godina koliko znam. Kineski luk isto nije novost.

Isto tako jedeš i paradajz iz Albanije. Jedino za poljake ne mogu da se setim, mislim da su oni uvozili onaj krompir kiflaš, koji je šatrogistro bolji od ovog standardnog :)

Naši prosto ne mogu da se takmiče sa nekim cenama... Fazon, kilo kineskog belog luka ti je ~400 kinti, dok je domaći ~700. E sada, stoji da je naš kvalitetniji, ali prosto penzioneri koji još uvek posećuju pijace nemaju love za isti :)

nista to nema veze sa tim da li mi znamo ili ne znamo nesto da proizvedemo...

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

nista to nema veze sa tim da li mi znamo ili ne znamo nesto da proizvedemo...

ma to stoji, ali niko neće da radi za džabe... apsolutno se ljudima koji se bave privredom ne isplati da doteraju nešto do BG-a i prodaju za te pare, dok im otkupci nude još smešnije

koliko znam, i u Šabcu sad imate neku novootvorenu veleprodaju voća i svi preprodavci kupuju robu kod njih

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Kod mene se kaže u Šabac, i zato nema problema sa jednačenjem suglasnika :D

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

jest to sapcu sabcu zajebana radnja

nemam pojma za tu veleprodaju sto marko spominje, osim hladnjaca 

anyway svakako se isplati voziti do bg-a i tamo prodati voce/povrce, samo i tu treba da preguras probleme kada krenes u tu avanturu

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

G, radio sam na Vidikovačkoj pijaci. Svi valjaju ispod cene, i velika količina njih ide u minus ili im kalira roba zato što drže cenu... Jako je teško to odraditi...

Inače kaže mi cura da je u blizini neke swisslion slatke kuće u centru ta piljara i valjaju na veliko

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...