Jump to content

Game of Thrones - topik SAMO o seriji -


Recommended Posts

lose vesti =o(

pored toga sto ce imati samo 7 epizoda, s7 ce da pocne kasnije, u maju ili cak junu sledece godine - zbog vremenskih prilika!

posto u seriji dolazi zima, svi eksterijeri moraju da se snimaju po tmurnijem vremenu, cak i u hrvatskoj i spaniji gde je nacelno uvek suncano
zato ce snimanje s7 da pocne kasnije (a ne u julu-avgustu kao obicno) a ako snimanje krece kasnije onda i serija krece kasnije...

znaci sem sto cekamo knjigu ko ozebli sunce, sad cekamo i seriju mesec-dva duze nego pre =o(((

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

7+6 do 8 (jer su pricali da imaju jos 13-15h materijala to go) pa ako su epizode duzhe onda je njihov ukupan broj manji


ne mogu da urade 13 epizoda odjednom jer su produkcioni troskovi serije mnogo veci od klasicnih americkih network procedurala koji su mahom u zatvorenom/studiju, snimaju se po shablonu i imaju malo velikih eksterijera/efekata i zato mogu da izguraju 22-26 po sezoni
ako se ulice u dubrovniku koriste za eksterijere onda je sumanuto praviti sekcije gradova po irskoj/islandu ako dobiju slican efekat ako sacekaju x nedelja....

tj MOZHE da se uradi i 13 po sezoni i snimanje tamo gde je sneg+ izrada neophodnih kulisa, ali bilo bi njima mnogo skuplje pa to nece da rade jer im je finalni cilj da posluju pozitivno =o))

Link to comment
Share on other sites

Jasno je da produkcija >10 epizoda za godinu dana nije moguca, samo kazem kako bih ja voleo da jeste...

Dubrovnik glumi KL koji je poprilicno na jugu, suncan je i svetao, cak ni kisa ne pada. Ne snimaju se scene severnih naselja tamo (makar ja nisam primetio), a i ne znam koji optimista ceka sneg u Dubrovniku. Snimise 6 sezona u njemu, valjda su nesto shvatili o podneblju? Preostaje im druga lokacija sa kulisama, CGI ili tone i tone vestackog snega...

Edited by Mawtchie
Link to comment
Share on other sites

Ja sam problem čekanja na Martina rešio tako što sad čekam nastavke Aspect Emperor-a, Gentleman Bastard-a, Faithful and the Fallen, Stormlight Archive i Kingkiller-a ... a bože zdravlja čim malo dignem glavu od ovog usranog faks avanturizma i Mistborn ću da dočitam a debeli može da odugovlači do sudnjega dana...

  • Upvote (+1) 1

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Quote

Jebote kako ovak Shekk postize sve pored zene/dece/posla/faxa:)

Mogu da uradim bilo šta dokle god to nije ono što bi trenutno trebalo da radim!

 

Quote

(plus i za shekija, iako je ovo o seriji topik ;o))

Hvala, potpuno sam prevideo, izvinjavam se, pobenavio od previše obaveza!

 

Quote

 popio mi nemacki mozak, 

To doktore! 

  • Upvote (+1) 1

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Ма и иначе нисам имао неког контакта са њим, а и то мало није било у некој конструктивној дискусији.

Пре неког времена сам хтео скроз да укинем ignore листу, али од овог задњег upgrade-а форума, нит је могуће погледати пост неког ко ти је на ignore, нит је могуће склонити људе са ignore листе. //пријавио "проблем" на оном топику, али ништа, слаба администрација [;)])

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...