Jump to content

Problem sa kulerom na grafickoj


Diego

Recommended Posts

u poslednje vreme mi se pregreva graficka ati6700, padne mi fps u cs go samo (jer je to najzahtevnija igra koju igram, i vremenski je igram najduze u odnosu na ostale) , i ako isforsiram igranje ugasi se graficka i moram da resetujem komp.

cistio sam graficku, i mislim da ima neki drugi problem. recimo ventilator kad okrecem prstom, kao da se ne okrece lagano poput kulera na procesoru (i5-3450).
a kada kompjuter radi, kuler se povremeno pali i gasi, ali se sam ventilator ne vrti bas preterano brzo, ni dugo iako je temperatura verovatno jos uvek iznad normalne.

kontam da se mozda nakupilo prljavstine izmedju statora i rotora. al nisam uspeo da pristupim tom delu. ili je neki drugi problem.

da li da kupujem novi kuler, i sta da trazim u prodavnici. ili da probam nesto drugo?

I see by your outfit, that you are a cowboy.

Link to comment
Share on other sites

Koji tačno  model grafike imaš, od kojeg proizvođača, može li slika? Pošto je 67##, imaš, recimo, 6750, koja najverovatnije nema mogućnost da menja broj obrtaja, i naprednije, 6770 i 6790, koje bi trebalo da to imaju. Ako utvrdiš da nije do kontrole broja obrtaja, ili da je ista neprimenjiva (ako ventilator ima samo dve žice, nema tu kontrole nikakve), onda klasika - rasklapanje, čišćenje i podmazivanje ventilatora, eventualno skidanje celog kulera i zamena paste. Konačno, ako tom ventilatoru nema spasa, najekonomičnije je "nabudžiti" neki standardan ventilator umesto njega.

Edited by milanche
  • Upvote (+1) 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

nemam pojma, na cpu-z mi pise 6700. micro-star international co ltd msi, core 800, size 1024mbytes, memory 1100mhz

instalirao sam afterburner pa cu probati nesto da cackam fan speed, za sad sam ostavio na auto.

najvise me bunilo to sto se prstom teze okrece ventilator nego na procesoru recimo. al opet ne znam dal je zapravo tako po difoltu

bonus pitanje. kolko mi je graficka losija od procesora, da li su u pribliznom rangu? tj. dal bi se isplatilo da uzmem novu graf koja ne bi "kocila" procesor u igrama?

Edited by Diego

I see by your outfit, that you are a cowboy.

Link to comment
Share on other sites

A jesi probao cisto da pogledas kako se ponasa ventilator dok je upaljena igra, vrti-ne vrti, vrti sporo? Meni je riknuo kuler na Sapphire 6850 i bukvalno se zaglavljivao na momente pa pose radio ponovo...

 

Sto se procesora tice on je dobar, ali je za igre ipak najbitnija graficka, tako da ne moze ona njega da gusi. Procesor je takav da on ne bi gusio ni najjace kartice, tako da slobodno mozes da uzmes nesto jace, a koliko je opet pitanje para i sta hoces da igras.

  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

cini mi se da bolje radi kuler od kako sam stavio msi afterburner. sad vrti cesce i brze nego sto je pre, kad je imao momente da se zaglupi, zavrti na kratko pa stane...
ne bi mi bile problem pare pri uzimanju graficke, samo ne bih da kupujem trenutno, a igram samo cs go (low settings) i dark souls2 za sad. pa sam se nadao da mi potraje ova graficka, dok mi se ne bude eventualno igralo nesto zahtevno.

mislim da jesam, slikacu uvece ili sutra ujutru pa cu editovati

I see by your outfit, that you are a cowboy.

Link to comment
Share on other sites

Nema ni potrebe. Pogledaj u Afterburner-u profil za ventilator, trebalo bi da imas neki grafikon gde podesavas brzinu venta u % za odredjenu temperaturu pa su tu poigraj. Ako ti to ne pomogne onda slikaj grafiku cisto da vidimo jel moze da se kaci neki normalan kuler pa da tako furas dok ne dodje vreme za novu grafiku...

  • Upvote (+1) 1

Nigde je nema glasine su tačne,

snaš'o sam se najzad, džaba ni da čačne

Meni želja, ortak hvali svoje seno

A šta ću, volim zeleno !

Link to comment
Share on other sites

Hmm... Taj je malo nezgodan posto bi u slucaju otkazivanja kulera morao ili da promenis ceo kuler nekom aftermarket varijantom ili da izvadis ovaj rotor samo i preko njega da zakacis neki standardni kuler od 12cm recimo. Ova druga investicija ti je oko 500 din i zahteva da budes malo kreativan tj da smislis kako da pricvrstis kuler uz taj hladnjak. Idealno bi bilo nekom duzom izolovanom zicom ili nekim debljim gumicama. Takodje u ovoj drugoj varijanti neces moci da kontrolises brzinu ventilatora ali to nije ni bitno - bice dovoljno hladna.

Vizuelno bi to bila budzevina i tesko da bi mogao da je prodas ali bi imao skroz ispravnu kartu - pod uslovom da je jedino kuler bio problem.

Edited by djolodjolo

Nigde je nema glasine su tačne,

snaš'o sam se najzad, džaba ni da čačne

Meni želja, ortak hvali svoje seno

A šta ću, volim zeleno !

Link to comment
Share on other sites

Hmm... Taj je malo nezgodan posto bi u slucaju otkazivanja kulera morao ili da promenis ceo kuler nekom aftermarket varijantom ili da izvadis ovaj rotor samo i preko njega da zakacis neki standardni kuler od 12cm recimo. Ova druga investicija ti je oko 500 din i zahteva da budes malo kreativan tj da smislis kako da pricvrstis kuler uz taj hladnjak. Idealno bi bilo nekom duzom izolovanom zicom ili nekim debljim gumicama. Takodje u ovoj drugoj varijanti neces moci da kontrolises brzinu ventilatora ali to nije ni bitno - bice dovoljno hladna.

Vizuelno bi to bila budzevina i tesko da bi mogao da je prodas ali bi imao skroz ispravnu kartu - pod uslovom da je jedino kuler bio problem.

 

Mislim da mu nije toliko problem za prodaju, realno se te kartice na oglasima prodaju sad za 50 evra u "kao nove" izdanju. Bolje mu je da mu pegla ta kartica jos pola godine- godinu za te pare. 

 

Ja sam svoju 6850 nabudzio, s tim da nisam skidao ceo kuler jer je mnogo komplikovanije od ovoga pa sam samo skarabudzio ventilator sa stare GeForce 8800GTS. Ovako moze da uzme ceo novi ventilator od 80mm jer mislim da ce lepo da legne. Evo mog do-it-yourself projekta, pre i posle stanje, samo se drzala na zici:

 

old_new.jpg

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Koliko ja znam integrisana grafika se automatski gasi cim registruje neku drugu grafiku, bila ona ispravna ili ne.

Koji monitor imas? Ako imas vise inputa na monitoru probaj da recimo integrisanu stavis na dvi a onu drugu na hdmi pa samo pogledaj koji od ta dva daju signal. Takodje mozda nisi ukljucio dodatno napajanje za grafiku, pogledaj dobro da li grafika ima jos neki dzekic za struju.

Edited by djolodjolo

Nigde je nema glasine su tačne,

snaš'o sam se najzad, džaba ni da čačne

Meni želja, ortak hvali svoje seno

A šta ću, volim zeleno !

Link to comment
Share on other sites

nisam osposobio jos uvek.

na integrisanoj komp radi kako treba
kad disejblujem integrisanu, ne mogu pokrenem komp. bilo da je nova graficka ubodena ili ne.
forsiranje pci-e slota ne pomaze.

jedino sto mi pada na pamet da je pci-e slot umro, ili nesto drugo na ploci
manje moguce je da mi napajanje tm500-psap-f1 500w nije dovoljno (i5-3450, 8gb rama, 1 hd 800gb, r7-250x)
ili jednostavno nesto failujem o cemu nista ne znam :D

I see by your outfit, that you are a cowboy.

Link to comment
Share on other sites

Nah. Jedno

edit: zakljucak, nije mi kompitabilna graficka sa plocom iz nekog razloga.

probao sam novu graf na drugom kompu, -radi 
probao drugu graf na mom kompu -radi
stavio napajanje sa drugog kompa na moj sa novom grafickom - ne radi

sto znaci da mi radi pci-e slot, dovoljna su napajanja za graf, radi graf na drugoj ploci.
odo da je zamenim za neku drugu. hvala na pomoci ;)

Edited by Diego

I see by your outfit, that you are a cowboy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...