Jump to content

Posao u Nemackoj ....


Recommended Posts

ja samo moram da pitam - a zasto opet ne odes u austriju?

 

moja 3 drugara su zapalila tamo u zadnjih godinu dana, sa razlicitim kvalifikacijama i u razlicite gradove (grac, bec i linc) i svi su se snasli..sad su aplicirali za onu crveno crnu vizu (koja je neka kombina radne i boravisne valjda, al to tebi nije frka kolko sam shvatio) i sasvim im je dojaja..

 

izbegavaju srbe/bosance/hrvate i sve im je kul..

 

a ako si bas zapeo za lajpcig, svakako moras posetiti FKK Lajpcig, koji je jedan od boljih u Nemackoj a ulaznica ti dozvoljava i da pijes pivo za dzabe sto je prava retkost..

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

nema mi razlike izmedju nemacke i austrije ...svuda se prica nemacki, tamo gde sam radio je restoran bio zatvoren jedno vreme i nije bilo posla.

... a Lajpcig mi je nekako ... povoljan, a i zapao mi za oko posle gledanja milion slika ...

 

sto se tice engleske, ne bih bas tamo ... ako vec menjam drzavu, idem tamo gde je standard najbolji ( ne racunam skandinaviju), volim njihov red i disciplinu,

zene su ti ka so ...moze i bez al bljutavo

Link to comment
Share on other sites

a ostali moraju?

он не мора с разлогом. генетика...

 

:D

Ajde sad da racionalizujemo trolovanje u pola jedan noću.

geda rum

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

neverovatno mi je koliko ljudi vozi bicikl ovde ( nisam siguran dal je tako svuda jer pre nisam video dalje od Bosne nikad), ali parkinzi za kola su prazni, problem je gde da ostavis bajs ...

 

. ... hrana duplo jeftinija nego kod nas (bez preterivanja), i sad vidim koliko je smesno kad politicari kazu da cemo biti uskoro normalna zemlja ...

 

sirenu automobila sam cuo 3 puta od kad sam dosao..

 

 

 

 

 

 

pivo i rakija su isto jeftiniji..

zene su ti ka so ...moze i bez al bljutavo

Link to comment
Share on other sites

neverovatno mi je koliko ljudi vozi bicikl ovde ( nisam siguran dal je tako svuda jer pre nisam video dalje od Bosne nikad), ali parkinzi za kola su prazni, problem je gde da ostavis bajs ...

. ... hrana duplo jeftinija nego kod nas (bez preterivanja), i sad vidim koliko je smesno kad politicari kazu da cemo biti uskoro normalna zemlja ...

sirenu automobila sam cuo 3 puta od kad sam dosao..

pivo i rakija su isto jeftiniji..

To je sve ok, normalni prvi utisci :) doduse, jesi uboo najjeftiniji nemacki a po nekim merenjima i najbolji grad na svetu za zivot po tom parametru.

Link to comment
Share on other sites

[rant]Malo je porazavajuce kad procitam ovo, jer se secam kad je zapocet topic i ja sam se razmisljao da idem preko ali su mi ovi nasi koji su tamo pricali da je tesko i da ne moze da se nadje posao i da su zajebani Nemci za te stvari, i da treba da se zna Nemacki i sta sve ne...Fucking fuck fuck.

[/rant]

 

Anyway, drago mi je da si uspeo Tofz, samo cepaj!

Link to comment
Share on other sites

Posla ima svuda, samo ako hoces da se pomucis (i ja radim kao pomoc u kuhinji a kuvar sam, ali jbg... pocetak je sjeban)..

 

meni su isto pricali da su nemci netoleranti prema strancima, i posebno prema ljudima koji ne pricaju nemacki. uopste nije istina, posto ima gomila ljudi na poslu koji 

pricaju sa mnom na nemackom, pa mi objasnjavaju koliko god puta je potrebno, ili se trude na engleskom da pricaju ako znaju.

 

Jos im je zanimljivo sto sam radio u Austriji, pa kod nas i sad u Nemackoj i misle da mi je zabavno da putujem tako :D 

 

ugl. nepisano pravilo ti je da ne slusas nase ljude ... nikad

zene su ti ka so ...moze i bez al bljutavo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...