Jump to content

Očekivana plata IT tehničara?


Recommended Posts

I vikendom :tf:

 

Šalim se!

Pa svracam cesto! Sto bi rekli moji na poslu ne moras dobiti tender ali moras biti prisutan da te vide!

  • Upvote (+1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Kao neko ko zivi kao kao nomad u poslednje vreme (za 14 godina u Moskvi, ziveo sam u 5 raznih stanova), mogu da kazem da je mnogo lakse ziveti bez roditelja, pa makar bio i siroma'...

 

Problem jeste u vaspitanju i to pogotovo kod onih koji su rodjeni u BG-u i velikim gradovima - roditeljski dom je tu, da ostanes bez posla roditelji i rodbina pomazu, veze i kontakti u svom gradu. Sasvim je drugacije za ljude koji dodju da rade/zive u vecem gradu. Postoji konkretan izbor - ili ces da uspes i da zivis u tom vecem gradu ili ces da fejlujes i vratis se u svoje "selo". Da ne pricam o odnosu "velikogradjana" sa "pridoslicama".

 

@Ivan i Kili - verovali ili ne, postoje zemlje gde je ekonomska situacija jos gora nego kod nas, pa ljudi ne sede sa roditeljima do 30-40 godina. A to sto se neki od nas secaju Jugoslavije, samoupravljanja i socijalizma i nadaju se da ce se to vratiti ako budu cekali "ozbiljan posao" je problem suocavanja sa realnoscu... 

Edited by ZerBah
  • Upvote (+1) 3
  • Downvote (-1) 2

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

ajde neka zwerko i srba objasne kako neko u beogradu da živi solo sa platom od 22 hiljade, pa da se razilazimo polako

pa tesko! sem toga kakva je to karijera za 22 hiljade? na severu nemačke se kreće od 22 hiljade, ali maraka.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

sem toga kakva je to karijera za 22 hiljade?

 

znam da se sprdaš, al odgovoriću ozbiljno: svaka karijera koja zahteva neku licencu za čije je dobijanje neophodno x godina staža, pa su mladi profesionalci srećni ako tih x godina uopšte rade za platu, jer većina volontira.

 

znači pravnici, lekari, arhitekte, revizori... jebiga, političari ne moraju.

Link to comment
Share on other sites

ajde neka zwerko i srba objasne kako neko u beogradu da živi solo sa platom od 22 hiljade, pa da se razilazimo polako

Pricamo o tome da li neko da radi za minimalnu platu ili da sedi kod kuce i ceka da mu nesto padne s neba. Ako neko s 20-25 godina krene da radi, makar i za minimalac, mnogo su vece sanse da na primer do 30. godine zivota ako je iole normalan, sposoban i ambiciozan dogura do nekog posla koji se placa na primer 40-50k dinara, dakle malo iznad proseka u Srbiji. Ako jos se organizuje s nekim da ima cimera za dvoje ljudi se sasvim ok stan moze iznajmiti za 250 evra sa sve rezijama. Dodajmo na to da ga roditelji nesto dotiraju, kao sto bi ga dotirali i da je kod kuce, sasvim moze ok da se zivi samostalno.

Ovde je bilo price da li covek uopste treba da se javi na posao ako je plata manja od 40.000? Ja sam sa 25 godina radio to odrzavanje kompova za 18k mesecno preko omladinske zadruge (ok to je 2005. bilo vise nego danas, ali nije bilo ni priblizno danasnjih 40k). I kad sam nasao posao koji se placa 500 evra mesecno sam naravno oberucke prihvatio. To sto sam i pored relativno solidnih primanja ostao da zivim s kevom jeste taj problem vaspitanja jer ovde nije nista cudno da zivis s roditeljima u tridesetoj godini zivota, sto te zapravo sputava u mnogim stvarima. Ja ne izdvajam tu sebe, ja tvrdim samo da je postavka drustva i dalje takva da nas pravi mrmotima.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

tuga, bas citam danas clanak za nekog lika koji je pozajmio 300 evra i za 5 godina vratio skoro 10.000 evra zelenasima...mada meni i dalje nije jasno koliki mozak treba da budes da uradis tako nesto...pa ako imas da im vracas godinama kamatu mozes valjda tih prvih 300 evra da stvoris nekako

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

celo, ako ti treba sledeci put za beogradnocu.com, mogu da ti sredim po 5% pa da pijes evian vodu i ribama da pazaris neko drugo pivo umesto zidarca :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To sto sam i pored relativno solidnih primanja ostao da zivim s kevom jeste taj problem vaspitanja jer ovde nije nista cudno da zivis s roditeljima u tridesetoj godini zivota, sto te zapravo sputava u mnogim stvarima. Ja ne izdvajam tu sebe, ja tvrdim samo da je postavka drustva i dalje takva da nas pravi mrmotima.

ili je prosto glupo da daješ 100% kamate za stan, kada već imaš stan u posedstvu tvojih roditelja. I onda prosto lurkuješ dok ne napreduješ dovoljno da bi uzeo neki stambeni kredit... Zar ne misliš da je to logičnije malo? :)

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Na ovom topicu svi pricaju kao da smo se burazer i ja rodili sa zlatnom kasikom u ustima :tf:

 

Iste, ako ne i gore su bile startne pozicije 90-ih kada sam ja poceo da sljakam. I radio sam i za 100 maraka u pocetku, pa mi nisu placali platu, pa sam se jebavao sa klijentima kao sto je Grmec da mi isplate pare za reklamu u koju sam ulozio svu svoju crkavicu. Na kraju sam otisao zato sto mi se pruzila prilika, a sada saljem posao i pare iz Rusije nasim ljudima (naravno, "cisto zbog toga da bi ih eksploatisao kao najgori tajkun"). Tako da mi popusite malo onu stvar i sedite sa svojim mama i tatama i jedite govna na forumu.

  • Upvote (+1) 3
  • Downvote (-1) 3

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...