Jump to content

Devizni račun - gde?


Recommended Posts

Kao što ime topika kaže, moram da otvorim devizni račun pa me interesuje da li imate neke preporuke što se tiče banaka? (provizija, održavanje i sl.) Treba mi zbog primanja novca iz Holandije (svakog meseca ~120-130e) pa mi bank transfer deluje kao najlogičnije rešenje.

 

I još nešto. Jel standardna procedura pojavim se sa ličnom kartom i završim to za 15 minuta (kao tekući) ili ima razlike?

 

Hvala :)

:v

Link to comment
Share on other sites

I ja imam devizni u Intezi kao Vuds, sve je ok, otvara se lako.

 

Doduše mislim da je Dvny često kukao na Intezu a posebno devizni račun, pa nađi onaj topic "gde otvoriti račun u banci" ili tako nešto, možda ti pomogne.

 

No ja za sada nisam imao problema sa njima.

Link to comment
Share on other sites

Ja imam devizni u Rajfajzenu i nemam nikakvo odrzavanje, nikakav trosak otvaranja i zatvaranja, mogu da orocim 6 meseci sa nekom mizernom kamatom, ali mislim da ne moze niko da mi uplati novac na racun bez ovlascenja :/

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

@ivan jel sa tim računom imam neki ebanking ili ne? ili standardno moram da šaljem poruke da proveravam stanje računa? :D

 

 

Imaš ebanking kao i za dinarski i možeš da prebacuješ pare na karticu (ali ne i sa kartice nazad na devizni - to je dvnyju smetalo između ostalog).

 

Ovo za uplate ne znam, nisam dobijao uplate na taj devizni.

Link to comment
Share on other sites

Ja imam devizni u Rajfajzenu i nemam nikakvo odrzavanje, nikakav trosak otvaranja i zatvaranja, mogu da orocim 6 meseci sa nekom mizernom kamatom, ali mislim da ne moze niko da mi uplati novac na racun bez ovlascenja :/

 

Moj burazer je sad skoro hteo da otvori devizni racun tamo i rekli su mu to - moze na racun da uplati samo neko ko je ovlascen na taj racun. Ipak, mislim da se to odnosi samo na uplate u Srbiji, verujem da regularno mogu da ti uplate iz inostranstva preko onog Swifta i tih fora. Mislim da je to pravilo zapravo zato sto se taj devizni promet kod nas vise kontrolise, mogu ovi bankari mozda da daju bolje objasnjenje. 

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ja bih izbegao Raiff iz prostog razloga sto su jedini lihvari koji traze depozit 20e (osim ako se nesto promenilo, onda sorry), a kada ugasis karticu kao vrate ti lovu, a naplate ti 15e gasenje racuna :D

A sto se tice cimanja odakle lova i slicno, mislim da je to vise do sluzbenika nego do banke, posto sam se naslusao najraznijih prica sa vise strana i bukvalno svako ima svoju pricu.

To sto ti je Vitja rekao za kombinaciju Moneybookers/Neteller kartica je najbolja opcija, nikom se ne pravdas, dizes lovu sa bankomata i boli te kurac. Na Neteleru dnevno mozes da dignes 1000e, na MBu 250e, provizija na neteleru je 2,95 ili 3,95, sad sam zabagovao, a na MBu 1,95e. I kurs na bankomatu racunaju recimo trenutno po 111. Ali opet, barem ces biti stres free.

  • Upvote (+1) 1

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Uplate na devizni mogu samo ovlašćeni za to, tako je od pre recimo 6-7 godina, pre toga je moglo, ali to važi za uplate na šalteru. 

 

Devizno iz inostranstva radi preko swifta-ibana itd, valjda baš zato što je "u sistemu" na taj način i zna se poreklo novca.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...