Jump to content

Peticija proitv premeštanja Tesline urne u hram svetog Save


Slađan

Recommended Posts

ahahahahahaha...

 

ala se Čili razgoropadio... sa sve "jebite se svi" nastupom... [roflmao]

 

:)))))))))))))))

 

vidi, Čili, nemoj posle da se stidiš sebe "iz mlađih dana".

 

XD

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

jasno jasno:

 

"jebite se svi... (adendum:) vi, koji... (citat:) imaju problema sa... (kraj citata) Čilijevim shvatanjima o... (citat:) gorepomenutim grupacijama i... (kraj citata) Čilijevim... (citat:) razumom i... (kraj citata) vi... (citat:) koji se tripuju oko boga, crkvi i sličnih sranja da te stvari imaju iole kakvu bitnost u životu i realnosti (kraj citata)".

Edited by Debeli
  • Upvote (+1) 2

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

opet, rekoh, ovo mi deluje kao sitno dnevnopolitičko šićarenje.

Upravo to.

 

@Zverko

 

ja na primer mislim da nije kul da pokojni Dimitrije Tucović trune pod Slavijom dok tutnje tramvaji oko njega. Slavija nije groblje. nije u redu ni prema njemu, ni prema nama koji tu hodimo. ako rešimo i njega da izmestimo da li će da stoji ovaj tvoj argument o "fizičkom diranju"?

 

spinovano, ali legitimno pitanje.

 

Pa nije isto - Dimitrije Tucovic je sahranjen prvobitno na vojnom groblju, tamo gde bi najverovatnije i zeleo. Onda su se komunisti setili da ga prebace na Slaviju dok tutnje tramvaji oko njega kako kazes. Isto kao sto nije bilo u redu da komunisti njega pomeraju tako nije u redu ni da ovi pomeraju Teslu od mesta gde ga je porodica smestila s obzirom da on verovatno nije imao nekih zelja. U tom smislu mi je pomeranje Dimitrija Tucovica na groblje na kome je originalno bio ok, ali pomeranje Tesle nije. Ni pomeranje Njegosa nije, slazemo se tu.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

pkej.

 

pomeranje da postavimo pozitivistički: kad "smemo", a kad "ne bi trebalo".

 

vrlo je jednostavno zapravo, ako ćemo pošteno i precizno da razgovaramo.

 

dakle, sklonivši crkvu, ostaju nam "realna pitanja".

 

na stranu "smemo" bih stavio neke od sledećih slučajeva:

- ispravljanje greške/nepravde

- premeštanje na sigurnu lokaciju (poslednji slučaj je epsko-iskonsko "seljenje mrtvih" u RS posle Dejtona)

- viša sila, državni propisi, ...

- iskazivanje počasti

- ...

 

"ne bi trebalo":

- narušiti poslednju volju

- narušiti volju porodice, ako nije u suprotnosti sa poslednjom voljom

- ako se nečime iz "smemo" narušava dostojanstvo pokojnika

- ...

 

u Teslinom konkretnom slučaju, on naslednika nije imao, te je "volja porodice" zapravo volja potomaka njegovih daljih rođaka. u pravnom smislu je možda jednaka volji direktnog naslednika, ali u društveno-moralnom diskursu nije. Teslina urna nije vlasništvo porodice, već Muzeja, Države, u stvari Naroda, čak Čovečanstva.

 

tu dolazimo do uloge SPC u Srbiji. Srbija je više od države, a SPC je jedno sa Srbijom iz mnogih vrlo realnih razloga koji nekom mogu ili ne moraju biti prihvatljivi. možeš državu od crkve odvojiti jedino ako odvojiš državu od Srbije.

 

u korist prenosa Tesle u Hram u slučaju Čili protiv SPC, imam da izjavim sledeće:

 

SPC je jedina institucija sa neprekidnim trajanjem u Srba već skoro milenijum.

 

Saborni hram Svetog Save na Vračaru je najvelelepnija građevina u ovom delu sveta.

 

Nikola Tesla pripada Srbiji, pa sledstveno i Čovečanstvu.

 

prenos urne sa pepelom Nikole Tesle u Hram je čast i Tesli, i Srbiji i Crkvi i Nauci. time se na jedan vidan i simboličan način Srbija odužuje Nikoli Tesli. i da ne bude zabune: Srbija je gradila Saborni hram, nisu ni SPC ni Država.

Edited by Debeli
  • Upvote (+1) 1

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

ako ti smeta, ti me hajduj, obriši, mogu i ja tebe ako te mrzi...? 

 

I braniću i gejeve i transeksualce i pljuvati po crkvama i religijama do smrti i boli me kurac, a oni kojima to smeta mogu da se teraju u tri lepe pičke materine i komotno da mi se ne obraćaju više ikada. Ovo ozbiljno kažem, tako i na fejsbuku redovno filtriram budale tim "hipsterskim smaranjima" da vidim ko će da mi krene da mi sere oko boga, prava na religiju, gandija, dalaj lame, nadrilekarstva, horoskopa i ostalih sranja - super, ne slažemo se oko fundamentalnih stvari, kul.. sad znam, aj ćao.

 

izvini matori, nisam te prepoznao! a takvim nastupom mozes da ispadnes samo veca budala od tih budala koje hejtujes, no nebitno, izvini ako sam te uvredio, ti mene nisi.

  • Upvote (+1) 2

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

ti Drale kao da ne možeš da mrdneš iz istorije pa je ponavljaš. To što se hiljadu godina svako iole poznat trpa na crkvin tapet i premeštaju ostaci vamo tamo i što to tako blatantno prolazi već ko zna koliko ne znači da tako i treba. Mene lično zabole kurac ko je gradio i dalje gradi hram. Moja Srbija nije Srbija+SPC niti će ikada biti, sprdao se ti sa tim kao "prihvatanje ili neprihvatanje", to je tvoj proble/viđenje stvari. 

 

Ne znam šta to "SPC je jedina institucija sa neprekidnim trajanjem u Srba već skoro milenijum." treba da mi znači? Kao, treba da je poštujem kao neku tradiciju, jer eto, postoji toliko dugo, ima uticaja, šta?

 

Ne slažem ni sa tim da je najvelepnija građevina u ovom delu sveta (e, alo, najvelelpnija građevina u ovom delu SVETA! Manje Šešeljevih knjiga pls). 

 

Tesla = Srbija = Čovečanstvo? 

 

Eto, i ja sam deo te Srbije, kakva god da je i kako god je ko vidi i ne slažem se, nije mi čast, uvreda je za svu nauku i napredak postignut zahvaljujući i samo zahvaljujući nauci. Ja eto, kao deo te Srbije, ne želim da se odužim tako Tesli, njemu se država odužila muzejem. E sad što su muzeji postali rupe i što nikoga ne boli kurac za njih, nego moramo da premeštamo muzjske vrednosti u crkve jer su one eto, održavanije, to je sasvim drugi problem ovog društva. 

 

Kakva god da je familija, dalja, oni su odlučili da urna stoji u muzeju, a ne da se SPC reklamira sa istom i fura svoj fazon samo jer im se može, jer su bahata stoka. Što me dovodi do toga da je moj dobar prijatelj radio poslednjih godina na arhitekturi hrama i slušao sam muke i muke, kako se muče da sprave i naruče neke gelendere. Kada su isti stigli, ko god da je bio glavni, popovi, taj neki predstavnik države koji gradi svojim moćnim, srbskim znojavim i krvavim rukama taj hram, rekao - "e znate kako, nama se to ne sviđa, izradite nove.". Naravno, to je sve već plaćeno, tako da ako država gradi hram i plaća, voleo bih da kao građanin te države izjavim da ne bacaju naše pare pet puta na gelendere jer im se ne sviđaju.

 

HAE!

pljk!

Link to comment
Share on other sites

pa ok srbija je kul, al ima mnogo gamadi. cak, srbija je pre le pa, ali puna govama. što je to sad nešto nemoguće za pojmiti?

ima u spc i predobrog sveta, ali loši su eksponirani. to je zato jelte što je srbija puna seronja koje samo negativno pišu o srbiji.

meni bi bilo prava stvar ako je već pomeran tesla da se pomeri u kršten (heh) muzej kakav zasluzuje. i

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

izvini matori, nisam te prepoznao! a takvim nastupom mozes da ispadnes samo veca budala od tih budala koje hejtujes, no nebitno, izvini ako sam te uvredio, ti mene nisi.

 

nisam hteo da te uvredim, ti si meni jako gotivan čovek :D ali mi nije jasno kako može nekome da smeta podrška, koliko god bila dosadna, razrešenju, pozitivnom razrešenju gorućih socijalnih problema kao što su osnovna ljudska prava? Ako meni neko dođe i krene da sere što meni smetaju homofobi, šta ja imam da se raspravljam sa takvim čovekom? koliko god on tu želeo neki fer dijalog, raspravu, mene to ne zanima. Što ja da gubim živce na budalu kada hoće da se raspravlja, a ne da razume? Zato lepo, ako se tu ne razumemo, hvala, doviđenja. I kao vlasnik drugog po redu fejsbuk naloga, tim filtriranjem stoke sa istog, u donosu na prošli profil, mnogo mi je lakše i lepše da blejim tamo nego pre.

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

možeš državu od crkve odvojiti jedino ako odvojiš državu od Srbije.

 

Slozio bih se s tobom da smo u 14. veku i da Srbijom vladaju Nemanjici, ovako tvoja konstatacija nema mnogo dodira s realnoscu.

 

 

 

u korist prenosa Tesle u Hram u slučaju Čili protiv SPC, imam da izjavim sledeće:

 

SPC je jedina institucija sa neprekidnim trajanjem u Srba već skoro milenijum.

 

Saborni hram Svetog Save na Vračaru je najvelelepnija građevina u ovom delu sveta.

 

Nikola Tesla pripada Srbiji, pa sledstveno i Čovečanstvu.

 

prenos urne sa pepelom Nikole Tesle u Hram je čast i Tesli, i Srbiji i Crkvi i Nauci. time se na jedan vidan i simboličan način Srbija odužuje Nikoli Tesli. i da ne bude zabune: Srbija je gradila Saborni hram, nisu ni SPC ni Država.

 

 

Nu, ne rece mi, kako to da crkva nema problem da u svoju najvelelepniju gradjevinu u ovom delu sveta stavi neciju urnu a pritom se zestoko protivi kremiranju uopste? (osim ako nisi pripadnik neke druge vere)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

pa i pepeo sv. Save bi bio u Hramu, da ga Turci nisu razvejali.


Slozio bih se s tobom da smo u 14. veku i da Srbijom vladaju Nemanjici, ovako tvoja konstatacija nema mnogo dodira s realnoscu.

 vekovi posle su precenjeni, uostalom, tad smo bili Carstvo...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako sad ovo da ti objasnim - ali pepeo Svetog Save je tu dospeo zato sto su ga Turci spalili, znajuci da je to protivno obicajima Crkve kako bi ga ponizili, u tom cinu je on postao jos vise velikomucenik nego sto je bio. Sa druge strane niko nije namerno spalio Teslu da bi pokazao kako je protiv SPC, niti je imao zelju da mu razaspe pepeo svuda unaokolo, vec ga je uredno sacuvao i doneo u muzej, kako se to i radi s normalno kremiranim ljudima. A tom kremiranju se upravo SPC protvi.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako sad ovo da ti objasnim - ali pepeo Svetog Save je tu dospeo zato sto su ga Turci spalili, znajuci da je to protivno obicajima Crkve kako bi ga ponizili, u tom cinu je on postao jos vise velikomucenik nego sto je bio. Sa druge strane niko nije namerno spalio Teslu da bi pokazao kako je protiv SPC, niti je imao zelju da mu razaspe pepeo svuda unaokolo, vec ga je uredno sacuvao i doneo u muzej, kako se to i radi s normalno kremiranim ljudima. A tom kremiranju se upravo SPC protvi.

pa šta sad SPC ima s tim što je Tesla kremiran? verovatno bi mu sveštenik rekao da to ne radi, ako je to uopšte njegova odluka bila, ili njegovoj porodici bi rekao, ako su oni odlučivali. nije SPC Vatikan da te kune zato što ne slušaš.

ti Drale kao da ne možeš da mrdneš iz istorije pa je ponavljaš. To što se hiljadu godina svako iole poznat trpa na crkvin tapet i premeštaju ostaci vamo tamo i što to tako blatantno prolazi već ko zna koliko ne znači da tako i treba. Mene lično zabole kurac ko je gradio i dalje gradi hram. Moja Srbija nije Srbija+SPC niti će ikada biti, sprdao se ti sa tim kao "prihvatanje ili neprihvatanje", to je tvoj proble/viđenje stvari. 

 

Ne znam šta to "SPC je jedina institucija sa neprekidnim trajanjem u Srba već skoro milenijum." treba da mi znači? Kao, treba da je poštujem kao neku tradiciju, jer eto, postoji toliko dugo, ima uticaja, šta?

 

Ne slažem ni sa tim da je najvelepnija građevina u ovom delu sveta (e, alo, najvelelpnija građevina u ovom delu SVETA! Manje Šešeljevih knjiga pls). 

 

Tesla = Srbija = Čovečanstvo? 

 

Eto, i ja sam deo te Srbije, kakva god da je i kako god je ko vidi i ne slažem se, nije mi čast, uvreda je za svu nauku i napredak postignut zahvaljujući i samo zahvaljujući nauci. Ja eto, kao deo te Srbije, ne želim da se odužim tako Tesli, njemu se država odužila muzejem. E sad što su muzeji postali rupe i što nikoga ne boli kurac za njih, nego moramo da premeštamo muzjske vrednosti u crkve jer su one eto, održavanije, to je sasvim drugi problem ovog društva. 

 

Kakva god da je familija, dalja, oni su odlučili da urna stoji u muzeju, a ne da se SPC reklamira sa istom i fura svoj fazon samo jer im se može, jer su bahata stoka. Što me dovodi do toga da je moj dobar prijatelj radio poslednjih godina na arhitekturi hrama i slušao sam muke i muke, kako se muče da sprave i naruče neke gelendere. Kada su isti stigli, ko god da je bio glavni, popovi, taj neki predstavnik države koji gradi svojim moćnim, srbskim znojavim i krvavim rukama taj hram, rekao - "e znate kako, nama se to ne sviđa, izradite nove.". Naravno, to je sve već plaćeno, tako da ako država gradi hram i plaća, voleo bih da kao građanin te države izjavim da ne bacaju naše pare pet puta na gelendere jer im se ne sviđaju.

 

HAE!

ма капирам ја тебе, ти си у подскупу Србија минус СПЦ. то и даље не значи да постоји "твоја Србија" за почетак, постоји само Србија, са неким подскуповима.

 

као традиција је као ето некима битна, макар утолико што ти, не знам, постојиш 20 година, а нешто постоји 1000 година. и ти си ту јебена страна.

 

Балкан је део Света. да. овде има више историје него у целом Сибиру.

 

"Тесла - Србија - Човечанство" је читљиво за оне са скупљим улазницама.

 

држава се одужила музејем, а СПЦ хоће да му се одужи Храмом.

 

Храм >>> Музеј

 

ако ме капираш. не зато што сам верник, заправо сам један јако застранио православац, али православац, али брате, чисто материјалистички, храм надјебава музеј.

 

то што си своју младалачку омразу према Свету усмерио према црквама, религији и мрачним будалама, ће те проћи. младалачка омраза према Свету, мислим ће те проћи, а ово са религијама - на томе мора да се ради, не смемо да запустимо такво стање, може да одведе гадним стрампутицама.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

zastranio si ti na sve strane vidim, pa bereš šta ti paše i kad ti paše od argumenata pa sklapaš neko retoričko strašilo koje samo to i jeste - strašilo.

 

Hram = kurac. Štaviše...... muzej nikada neće postati hram u modernom društvu ali hram može da postane muzej! Tako da muzej > hram.

 

Jeste, jedna je Srbija sa raznim sranjima i podskupovima u njoj, samo što je tvoj skup da je SPC, hram i cela zajebacija nešto najveće i najjače ikada totalna nadrealnost kojoj MORAMO mi ostali da se podredimo, hteli-ne hteli. Jasno je da postoje i vernici i oni koji ne veruju ali se automatski sve podređuje vernicima, crkvi. Kao što je neko ovde rekao - Srbin = automatski pravoslavac. To naravno nije istina ali se SPC bori jako da građane, te svoje prisvojene države Srbije osudi i popljuje na svakom koraku ako se ne ušeme u njihov šablon.

 

To što crkva postoji hiljadu godina, a ja eto bednih 30, ne čini crkvu većom od mene niti ne znam kako to uopšte porediš (nije stvarno pitanje, retoričko je pitanje. Da se ne zajebeš pa kreneš da odgovoaraš). Ljudi su radili sranja pre hiljadu godina i verovali u sranja dugo i pre toga jer nisu znali za bolje, nisu umeli bolje i to je tada bilo sasvim prihvatljivo u nekoj meri. Danas znaju, umeju, a opet dosta njih je zatrovano religjiskom tradicijom i odbija da odbaci te gluposti, neki manje, neki više.

 

To što je Srbija+SPC već neko vreme ustanovljena institucija koja eto, ovakvim potezima reši da nas podseti na svoje pravo postojanje, ne znači da je to dobro i da tako mora da bude i da mi svi to moramo prihvatimo. Kome onaj koga boli kurac za crkvu da se u tom slučaju žali kada svakih sat vremena tandrče onaj kurac od zvona u hramu, svaki jebeni dan? Što taj neko mora da trpi ta sranja zarad nečije vere koja se ukorenila u državu i narod kao rak koji zatupljuje ljude i steže ih u obruč tradicionalizma? Šta, jel će da zove komunalce, a oni će mu eto reći "jao, pa jeste, prelazi to svaku normalnu buku u decibelima znate po propisima i ustavima ali ono, religijske slobode, jbg." Gde je nereligijska sloboda? Gde je slobodan dan na poslu za onog što je ateista, pa nema slave da slavi i da se zajebava sa sličnim glupostima?

 

I ne brini, ja ne mrzim religiju, niti crkve, već imam jaku netoleranciju prema postojanju istih u modernom društvu tj. njihovom globalnom uticaju. Vidiš, mržnja te okupira, kada mrziš ti o tome mozgaš ceo dan i noć, ti na tome radiš, ti tu planiraš. A netolerancija se rađa kada se recimo u ovom slučaju neko petlja sa prirodnim tokom stvari, sa razvojem društva, nauke i svesti, a to SPC radi, sa državom kao validatorom svojih (ne)dela i to prosto smeta, nije mržnja sa moje strane već agresija na društveni poredak sa njihove strane. I nažalost, ja u tom, ovom svetu, ovoj državi moram da živim i preferiram da budem okružen sa što manje budala koje će da me smaraju sa svojim socijalnim retardiranostima ako je to ikako moguće. I to što će SPC da bukvalno otme posmrtne ostatke jednog od najhvaljenijih naučnika čisto zato jer im tradicija nalaže i plus su bahati i izopačeni samo tako, iako nema nikakve razumne logike da to rade, smatram jako lošim potezom, bio taj patrijarh ili Pera pekar.

 

Čovek se bavio naukom, a ne religijom, i u nauci mu je mesto, a ne među viševekovnim kriminalcima, koljačima, uzurpatorima i zabluđivačima kao što je crkva. I već se ponavljam, neću više. Nije toliko sam Tesla poenta koliko je princip da crkva to ne sme, ne može da radi.

  • Downvote (-1) 5

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Pa evo, neka SPC izgradi mauzolej dostojan Tesle, neka naprave neku spektakularnu postavku u njemu, dovuku replike mašina i aparata i pokriju ceo njegov rad, ubace kompetentne i ljude od struke da sve to objašnjavaju posetiocima, a na ulazu neka, skromno kako i priliči, samo okače tablu sa ugraviranim "Velikanu od njegovog naroda" (što bi i bio fakat), i naklon do zemlje za tako nešto. Naravno, ništa od toga, jer je ovo čisto marketinško bafovanje gaina uz minimum cimanja.

 

I slažem se da naučnike ne treba izdvajati od Boga, religije, šta već (naročito imajući u vidu vremenski okvir Teslinog života), poenta je da je crkva ta koja izdvaja i stigmatiše naučnika kao takvog iz stada, ali sad im odgovara da se kite njime jer ima puno "lajkova" u svetskim razmerama.

ja glavu dajem da bi vecina komentara ostala ista...

"klasicno izdrkavanje crkve... dokle su spremni da idu samo da bi svojatali naucnika"... :D

ako ti smeta, ti me hajduj, obriši, mogu i ja tebe ako te mrzi...? 

 

I braniću i gejeve i transeksualce i pljuvati po crkvama i religijama do smrti i boli me kurac, a oni kojima to smeta mogu da se teraju u tri lepe pičke materine i komotno da mi se ne obraćaju više ikada. Ovo ozbiljno kažem, tako i na fejsbuku redovno filtriram budale tim "hipsterskim smaranjima" da vidim ko će da mi krene da mi sere oko boga, prava na religiju, gandija, dalaj lame, nadrilekarstva, horoskopa i ostalih sranja - super, ne slažemo se oko fundamentalnih stvari, kul.. sad znam, aj ćao.

lal...

branicu do kraja sve drale ovoga sveta i boli me kurac... a vi ostali mozete da se terate u tri picke materine i komotno da mi se ne obracate vise...

skapirao sam vladavinu prava i postovanje seksualne i verske opredeljenosti u punom sjaju...

izvini drasko sto sam te uporedio sa izopacenim bolesnicima... amin...

[roflmao]

  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

Ajde makar budite iskreni prema sebi i drugima kada govorite o SPC. Ovo Igorevo "nemam problem sa crkvom nego sa ljudima" je na nivou, ne smeta meni Srbija, nego Srbi. judi u toj crkvi su generalno isti kao i ljudi oko vas, na pijaci, u basu, u prodavnici, gde god.

tu zapravo i lezi srz njegovog nezadovoljstva... nije problem pijaca ili bus... tamo nema glavesina... glavesine su korumpirane kao i u ostalim sverama drustva... :P

ima u spc i predobrog sveta, ali loši su eksponirani.

 

Link to comment
Share on other sites

kada se prica o ovim temama, treba imati u vidu slichne svetske presedane. Na prvom mestu to je kompleks, koji sadrzi i crkvu, Les Invalides u Parizu, u kojem se nalazi Napoleon, Ferdinand Fosh, Sebastijan Voban.... Napoleon se u crkvi nalazi samo zasto je krsten kao dete, jer je lik bio ateista koji je crkvu posmatrao pragmatichno i oportunisticki - samo kao sredstvo odrzavanja drustvenog reda.

 

Drugi, mnogo poznatiji, sada sekularni, mauzolej je pariski Panteon u kome se nalaze Volter, Ruso, Zola, Igo, Marija Kiri.... od kojih su Volter i Igo bili najveci moguci ateisti, a bili su sahranjeni u ovom objektu, koji je bio i svetovni i duhovni kroz svoju istoriju (naizmenichno mislim). Nemam problema sa Teslom u hramu Svetog Save, jer je to covek kojem religija nije smetala, on je smatrao (dok je nije ignorisao ) delom svoga nasledja, sto je svakako istina, jer su mu u porodici mnogi bili svestena lica.

 

Dakle nemam nista protiv da Tesla bude u Hramu Svetog Save za sada, ali bih zeleo da se ( ne mora u beogradu jer Beograd nije cela Srbija) negde napravi nasha verzija Panteona, koji bi bio sekularan i da u njemu jednog trenutka budu mosti svih nashih velikih umova (ne i vojskovodja), od Tesle, Milankovica, Andrica, Maksimovicke.....

To je to. Lock please.

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

zapravo bi podrzao ili da se samo premesti urna ili da se cuti o tome

 

ovo kvazi deomkratsko razglabanje i pametovanje da li je to opravdano ili nije, i pametovanje svakog o tome da li je pravoslavna crkva djavolja rabota ili ne, da li je da li je da li je .... nam je totalno nepotrebna u drustvu u ovom momentu...

 

fokusirajamo se i radimo nesto svrsishodno u zivotu 

 

p.s. zar je dom invalida crkva ? koliko znam ima svoju kapelu ali to nije samo crkveno zdanje ? fenomenalno i jezivo mesto 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

shto bi ga premeshtali ?

 

ja sam protiv toga, cak sam i potpisao

 

stvarno ako nemamo vecih problema nego da  premeshtamo urnu nikole tesle u hram, onda neka je i premeste

 

a i shta ce njegova urna u u hramu svetog save? 

 

jel pre neki dan bilo 900 godina od rodjenja stefana nemanje, bolje da su zaludni popovi pridali vishe paznje njemu, faking ocu ove nacije i srpske pravoslavne crkve i neshto uradili/donirali studenici

 

a tesla je genije, naucnik, koji jedini dodir sa crkvom ima preko oca koji je bio svestenik i ne treba da pociva u hramu

 

bolje da uzmu njegovu urnu i da je lansiraju u jebeni svemir, a josh bolje da je ostave tu gde jeste

Edited by psy
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...