Jump to content

Peticija proitv premeštanja Tesline urne u hram svetog Save


Slađan

Recommended Posts

/sign i za igija.

 

Pa evo, neka SPC izgradi mauzolej dostojan Tesle, neka naprave neku spektakularnu postavku u njemu, dovuku replike mašina i aparata i pokriju ceo njegov rad, ubace kompetentne i ljude od struke da sve to objašnjavaju posetiocima, a na ulazu neka, skromno kako i priliči, samo okače tablu sa ugraviranim "Velikanu od njegovog naroda" (što bi i bio fakat), i naklon do zemlje za tako nešto. Naravno, ništa od toga, jer je ovo čisto marketinško bafovanje gaina uz minimum cimanja.

 

 

sve i da SPC uradi bukvalno, od reči do reči, to što si napisao, pljuvanja bi opet bilo, i ne bi bilo manje intenzivno nego sada. i jedna i druga strana ove diskusije skupljaju poene svaki put kad se spomene SPC, jedni glumeći vernike a drugi pljujući dotičnu.

 

I braniću i gejeve i transeksualce i pljuvati po crkvama i religijama do smrti i boli me kurac, a oni kojima to smeta mogu da se teraju u tri lepe pičke materine i komotno da mi se ne obraćaju više ikada. Ovo ozbiljno kažem, tako i na fejsbuku redovno filtriram budale tim "hipsterskim smaranjima" da vidim ko će da mi krene da mi sere oko boga, prava na religiju, gandija, dalaj lame, nadrilekarstva, horoskopa i ostalih sranja - super, ne slažemo se oko fundamentalnih stvari, kul.. sad znam, aj ćao.

 

tužno je kako je u današnjem javnom diskursu čitavo pitanje ljudskih prava svedeno na prava pedera. čuj, filtriraš ljude po tome ko podržava prava pedera a ko ne. ne po tome ko poštuje društvene norme i zakone, ko se odgovorno ponaša prema javnoj svojini, ko je dobar supružnik i roditelj, ko se kako odnosi prema životnoj sredini, ko je dobar čovek... ne, bitno je da neko deklarativno podrži homoseksualce (jer, kako uošte da ih podrži u realnosti?). katastrofa.

 

i šta ćeš da uradiš kad naletiš na gej hrišćanina, čili? blejao sam s jednim takvim pre par dana, lik je as gay as they come a ima ikonu i kandilo na gajbi. zabagovaće ti bet-odelo, division by zero.

 

tl;dr: ako pitamo čilija, možeš da budeš serijski ubica, ako podržavaš gej prava, dobar si.

Link to comment
Share on other sites

/sign i za igija.

 

 

sve i da SPC uradi bukvalno, od reči do reči, to što si napisao, pljuvanja bi opet bilo, i ne bi bilo manje intenzivno nego sada. i jedna i druga strana ove diskusije skupljaju poene svaki put kad se spomene SPC, jedni glumeći vernike a drugi pljujući dotičnu.

 

 

tužno je kako je u današnjem javnom diskursu čitavo pitanje ljudskih prava svedeno na prava pedera. čuj, filtriraš ljude po tome ko podržava prava pedera a ko ne. ne po tome ko poštuje društvene norme i zakone, ko se odgovorno ponaša prema javnoj svojini, ko je dobar supružnik i roditelj, ko se kako odnosi prema životnoj sredini, ko je dobar čovek... ne, bitno je da neko deklarativno podrži homoseksualce (jer, kako uošte da ih podrži u realnosti?). katastrofa.

 

i šta ćeš da uradiš kad naletiš na gej hrišćanina, čili? blejao sam s jednim takvim pre par dana, lik je as gay as they come a ima ikonu i kandilo na gajbi. zabagovaće ti bet-odelo, division by zero.

 

tl;dr: ako pitamo čilija, možeš da budeš serijski ubica, ako podržavaš gej prava, dobar si.

 

Ivane, jesi ti glup ili se samo praviš ili troluješ ili se samo praviš da si super pametan pa ćeš sad kao da propituješ sve detalje oko svake reči koje napišem tim snishodljivim tonom koji inače furaš sa svima?

 

Nek je neko super otac, ako dođe i kaže - pederi treba da crknu, to nije prirodno - onda me ne zanima kakav je otac ili šta već, nek se tera jer u mojim očima je čovek koji mrzi bez razuma druge ljude koji su drugačiji od njega na način koji njega ne tangira i to da li je dobar otac, muž, ovo, ono, to nema nikakve veze sa tim da li je loš čovek, a ne vidim kako neko može da bude dobar otac i uzor svojoj deci ako ima takve poglede na svoje sugrađane.

 

Ako je neko gej i hrišćanin i seče vene na boga, svejedno je budala u mojim očima, nema veze dal je crn, beo, gej ili kako već, ako podržava to što podržava. Jedino što je mnogo lakše profilterisati ljude oko tako nekih osnovnih mišljenja kao što su jelte prava da neko postoji, u ovom slučaju homoseksualci, a to ne isključuje ni homoseksualce, kao što ima i crnaca rasista, kineza rasista. Tako da ako je neko rasista i homofob, to mi je odličan pokazatelj kakav je čovek u biti, ako tebi nije, onda ne znam šta da ti kažem.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

aha, ok, ipak nije division by zero, mržnja crkve ima viši prioritet od homoseksualnosti u čilijevom algoritmu za brisanje sa fejsa. džaba ti i podržavanje gej prava, ako si vernik, čili neće da ima ništa s tobom. i nećeš da trpiš ljude koji mrze bez razuma, osim ako ne mrze SPC, onda su super.

 

btw, ne znam odakle ti pravo da komentarišeš moj navodno snishodljivi ton kada si ti taj koji je ovde napisao da svako ko se ne slaže s tobom nema mozak.


ry3NSsB.jpg

Link to comment
Share on other sites

znaš kako, stvarno me smara ovde da se ponavljam. Trebalo je u startu da kažem - evo peticije, ko hoće nek potpiše, ko neće, boli me kurac, a ne ovde da vrtim istu priču u krug radi tvoje trolovske zabave i pružam ti materijal za spinovanje jer ti je dosadno. U startu si odmah krenuo da potpaljuješ da sad ja tu krenem da objašnjavam a zašto je to dobro ili nije. Nemaš pet godina, skapiraj sam da li jeste ili nije, ako si u nemogućnosti kao što je izgleda većina na ovom topiku koji imaju 20+, 30+ godina da dođeš do nekog zaključka u vezi nečega, a ne da budeš "jao, pa ja nemam mišljenje o tome ali nemoj biti tako bezobrazan", ja ti ne mogu pomoći.

 

I iskreno, opet u neku ruku mi je drago što sam ovoliko srao jer volim kada naleti ovakav topik s vremena na vreme i onda stvarno vidim sa kakvim ljudima provodim svoje slobodno vreme na ovom forumu. Kao što mi je topik o gej paradi pre koju godinu otvorio malo oči o određenim ljudima ovde, tako je i ovaj topik.

 

Najverovatnije ću da anfolovujem ovaj topik, rekao sam šta imam, više puta, a da glumim sad neko ispitivanje pred komitetom gde će sitničari i trolovi kao ti da traže pukotine u svemu i da u njih guraju kurac, mi ne pada na pamet.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Свако са иоле мозга неће бити против премештања!

 

A možda će se neko sa malo mozga zapitati šta je to SPC skoro uradila za unapređenje nauke i obrazovanja uopšte u zemlji, s obzirom da im je Tesla tako bitan kao naučnik, jel. Donacije mladim talentima? Sponzorisanje odlaska na takmičenja i usavršavanja? Ulaganje u Petnicu? Rad na ostajanju obrazovanih koji treba da vuku ovu zemlju napred?

Ja maogu da razumem da je nekome nešto van svake kritike po defaultu, ali to što neko zauzima takav stav ne znači da i svet funkcioniše na taj način.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

znaš kako, stvarno me smara ovde da se ponavljam. Trebalo je u startu da kažem - evo peticije, ko hoće nek potpiše, ko neće, boli me kurac, a ne ovde da vrtim istu priču u krug radi tvoje trolovske zabave i pružam ti materijal za spinovanje jer ti je dosadno. U startu si odmah krenuo da potpaljuješ da sad ja tu krenem da objašnjavam a zašto je to dobro ili nije. 

 

u startu sam te naveo da obrazložiš svoj stav jer sam naslutio da nećeš u tome uspeti, i bio sam u pravu jer su se tvoji argumenti ovde sveli na "SPC je zla jer ja tako kažem". vrtiš istu priču u krug jer zapravo nemaš argumente. da te preduhitrim: tvoje emocije prema crkvi nisu argument.

 

I iskreno, opet u neku ruku mi je drago što sam ovoliko srao jer volim kada naleti ovakav topik s vremena na vreme i onda stvarno vidim sa kakvim ljudima provodim svoje slobodno vreme na ovom forumu. Kao što mi je topik o gej paradi pre koju godinu otvorio malo oči o određenim ljudima ovde, tako je i ovaj topik.

 

taj fazon, kapiram da ti je važno da znaš ko šta misli o crkvi, lista fejsbuk prijatelja mora redovno da se filtrira!

 

ry3NSsB.jpg

 

 

Najverovatnije ću da anfolovujem ovaj topik

 

 

 
zašto? em ti je otvorio oči, em nas tako lepo vređaš:
 
Svako sa iole malo mozga će biti protiv ovoga,
 
ok, kada sam rekao one sa iole malo mozga, ti si se sam isključio iz te grupe izgleda. 
 
ne generalizuj ko žena neka.
 
a oni kojima to smeta mogu da se teraju u tri lepe pičke materine i komotno da mi se ne obraćaju više ikada.
 
oni koji se tripuju oko boga, crkvi i sličnih sranja
 
ne seri, dobro znaš šta sam rekao, ne spinuj sada da bi branio svoje veračko, homofobno dupe :D [zbog smajlija je sve u redu, prim. moja]
 
zastranio si ti na sve strane vidim
 
Hram = kurac.
 
Ivane, jesi ti glup ili se samo praviš
 
sitničari i trolovi 
 
skapiraj sam da li jeste ili nije, ako si u nemogućnosti kao što je izgleda većina na ovom topiku

 

 

Link to comment
Share on other sites

/sign i za igija.

 

 

sve i da SPC uradi bukvalno, od reči do reči, to što si napisao, pljuvanja bi opet bilo, i ne bi bilo manje intenzivno nego sada. i jedna i druga strana ove diskusije skupljaju poene svaki put kad se spomene SPC, jedni glumeći vernike a drugi pljujući dotičnu.

t

 

Upravo to što si tako napisao govori o tome da su ljudi svesni da je nešto trulo u državi SPC, i da će trebati mnogo vremena da prođe da se operu od svih sranja koje ih prate (a niti imaju nameru da to rade, niti smanjuju efforte da idu u  suprotnom pravcu). Jedino što se tu u većini glava pali taj "e, čekaj, crkva, tradicija, hiljadu godina, srpstvo, ovo, ono, e, to se ne dira i ne kritikuje....". SPC u predhodnih hiljadu godina i SPC danas nisu ista stvar, iako počivaju na istom konstruktu, i sadašnja iteracija brutalno izopštava sve što joj se može naći na putu da ostane monolitna tu gde jeste (dok je sve oko nje pustoš i beda), s vremena na vreme bacajući mrvice da zavara trag onima kojima su mrvice dovoljne da ih i dalje podržavaju.

 

"What do all men with power want?..."

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Bravo Igi!

 

Sto se tebe CheighLee tice, jeziv si (pusa za Kjutija) u tom nastupu. Da ne duzim i ne lomom prste sad pokusavajuci da ti objasnim, neces razumeti sada. Probacu da opisem ukratko, pa ko razume:

 

- ja sebe smatram patriotom, i stalo mi je do moje zajednice, drzave, identiteta i tako toga. cesto dodjem u situaciju da je pored mene neko ko se takodje smatra patriotom, a ko je po meni olicenje problema pred kojim se svi zajedno nalazimo. sovinizam, rasizam, nadobudnost, zaslepljenost, histerija, foliranje, bezaobrazluk, nevaspitanost, i slicni kvaliteti prste iz te osobe i ona je za mene veliki problem, jer nasa borba nema sanse sa takvim ljudima, toliko je zapravo otezavaju. 

 

- e isto tako sebe smatram i liberalom, drustvenim ne ekonomskim, naravno :). stalo mi je do prava svih nas pojedinacno i kolektivno, stalo mi je do individualnosti bez obzira sto mislim da nam je spas u sabornosti, i volim za sebe da mislim da mi prihvatanje razlicitosti oko sebe dolazi sa lakocom. a onda se nadjem pored "vatrenog borca za liberalne vrednosti" i shvatim da i ta borba sve vise propada i daje nezeljene posledice urpavo zbog isto toliko nesvesnih, nadobudnih, nevaspitanih, zaslepljenih napaljenka.. i ni zbog cega drugog.

Edited by Ramirez
  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

znaš kako, stvarno me smara ovde da se ponavljam. Trebalo je u startu da kažem - evo peticije, ko hoće nek potpiše, ko neće, boli me kurac, a ne ovde da vrtim istu priču u krug radi tvoje trolovske zabave i pružam ti materijal za spinovanje jer ti je dosadno. U startu si odmah krenuo da potpaljuješ da sad ja tu krenem da objašnjavam a zašto je to dobro ili nije. Nemaš pet godina, skapiraj sam da li jeste ili nije, ako si u nemogućnosti kao što je izgleda većina na ovom topiku koji imaju 20+, 30+ godina da dođeš do nekog zaključka u vezi nečega, a ne da budeš "jao, pa ja nemam mišljenje o tome ali nemoj biti tako bezobrazan", ja ti ne mogu pomoći.

 

I iskreno, opet u neku ruku mi je drago što sam ovoliko srao jer volim kada naleti ovakav topik s vremena na vreme i onda stvarno vidim sa kakvim ljudima provodim svoje slobodno vreme na ovom forumu. Kao što mi je topik o gej paradi pre koju godinu otvorio malo oči o određenim ljudima ovde, tako je i ovaj topik.

 

Najverovatnije ću da anfolovujem ovaj topik, rekao sam šta imam, više puta, a da glumim sad neko ispitivanje pred komitetom gde će sitničari i trolovi kao ti da traže pukotine u svemu i da u njih guraju kurac, mi ne pada na pamet.

 

 

pa ti onda obrisi forum lepo ako mislis da su ljudi na njemu debili...dosao si sa nadmenim stavom, napao ljude, a ne njihovo misljenje i rekao im da su debili ako se ne slazu sa tobom i jos se nesto vredjas, nigga pls

  • Upvote (+1) 2

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Upravo to što si tako napisao govori o tome da su ljudi svesni da je nešto trulo u državi SPC, i da će trebati mnogo vremena da prođe da se operu od svih sranja koje ih prate (a niti imaju nameru da to rade, niti smanjuju efforte da idu u  suprotnom pravcu). Jedino što se tu u većini glava pali taj "e, čekaj, crkva, tradicija, hiljadu godina, srpstvo, ovo, ono, e, to se ne dira i ne kritikuje....". SPC u predhodnih hiljadu godina i SPC danas nisu ista stvar, iako počivaju na istom konstruktu, i sadašnja iteracija brutalno izopštava sve što joj se može naći na putu da ostane monolitna tu gde jeste (dok je sve oko nje pustoš i beda), s vremena na vreme bacajući mrvice da zavara trag onima kojima su mrvice dovoljne da ih i dalje podržavaju.

 

mogu načelno da se složim s tobom, ali mislim da nisi dovoljno razgraničio samu SPC od likova koji se uz nju šlepaju da bi skupljali političke poene. a u postu na koji odgovaraš sam hteo da ti ukažem da, pored tih likova, postoje i ovi koji političke poene skupljaju pljujući SPC. možda nisu toliko brojni ali su glasniji jer po pravilu imaju bolji PR.

Link to comment
Share on other sites

Sto se SPC tice i to kako to vise nije ona SPC od pre 600 godina, koju biste kao postovali da se nekako stvori medju vama, a ja u to ne verujem ni trunku... sto se nje tice, iz koje je tacno pozicije kritikuje Pipboy, recimo? 

 

Kao sto rekoh, crkvu cine isti ljudi koji su njeni savremenici. Oni Srbi tada su bili mozda i mnogo bolji ljudi od nas, pa im je i crkva bila lepsa, ozbiljnija, mudrija,... A mi smo ovakvi kakvi smo, gori od te nase crkve kakva je sada, tako da iz te perspektive, ova sada SPC je zaista duhovni i materijalni nastavljac iste one SPC koju biste kao postovali i cenili, bar isto onoliko koliko smo mi ostali duhovni i materijalni nastavljaci nase sprske zajednice. 

 

Ako joj je misija bila da bude bolja od svog savremenika i da mu daje putokaz i nadu, onda ona i dalje igra svoju ulogu adekvatno.

 

Plus, a ovo je meni posebno interesantno, obzirom da zivimo u vremenu kada se svi, svesno ili nesvesno, pretplacujemo na neke religije i crkve, bile one materijalisticke ili duhovne, posto svejedno usvajamo misljenja, stavove i nazore nekih drustvenih autoriteta, opet svesno ili nesvesno, i posto je proizvod svega toga danas ovo sto imam od modernog coveka, da ne kazem specificno Srbina, onda ja sve manje i manje vidim problem, i kao ateista, da SPC ima ulogu koju ima u nasoj zajednici. Manje losi bismo bili, i sa vise sanse i nade bi koracali u buducnost svakog dana, da umesto svega cemu danas dopustamo da nas obrazuje i pere mozak to dopustimo SPC.

 

Za one sa jeftinim ulaznicama, to naravno ne znaci da ja ovim pozivam da se svi prekrstimo i pomolimo, samo slikovito ocenjujem situaciju iz svog ugla.

Edited by Ramirez
Link to comment
Share on other sites

nisam to rekao, rekao sam da su neki debili. Neću da napuštam forum, a napustiću topik jer očigledno nisam ispunio Ivanove duboke standarde pojašnjavanja nečega što bi moralo svakom normalnom čoveku da bude jasno ali se on pravi mutav po običaju da bi kao dokazao kako je on u prećutnom startu bio pametniji. 

 

A to što sam navodno vređao sad ovde "sve" ljude, a u stvari sam vređao samo draleta, ivana i izgleda ramija, to nije uvreda koliko je istina. Jel Drale homofob? Jeste, što bih ga zvao drugačije, sam je to direktno i indirektno priznao više puta? Jel se ivan postavlja kao da je iznad svega i svih stavom? Jeste, nebrojeno puta, i svaki put kada ti neko prebaci to, ti ga spinuješ u nedgoled neki suprotnim pričama kao što sada ja ispadam neki liberalni militantni ekstemista samo jer si ti tako rekao, umesto da naučiš da čitaš, a ne da mora za svaki detalj neko da ti crta. Ti si onaj tip čoveka, bar na forumu, koji bi ispinovao i ubistvo deteta da ako neko ne može da opravda zašto je to loše, znači da nije loše. Za ramija ne znam šta da kažem ali se izdaje za jedno, a ovamo prodaje neku filozofiju koju izgleda ne podržava ali je prodaje, eto, može mu se, deluje politčki korektnije ili šta već.

 

Bilo kako bilo, otišao sam, a vi se provedite i uživajte u kupusanju dal je crkva zla, dal nije, dal je Tesla želeo ovo ili ono i šta želi SPC, dal su Karađorđe i ortaci super ekipa za blejanje u hramu ili ne, ko upravlja državom, kako je narod bezumna masa koja prati trendove i sve što im se servira, itd.

  • Downvote (-1) 2

pljk!

Link to comment
Share on other sites

nisam to rekao, rekao sam da su neki debili. Neću da napuštam forum, a napustiću topik jer očigledno nisam ispunio Ivanove duboke standarde pojašnjavanja nečega što bi moralo svakom normalnom čoveku da bude jasno ali se on pravi mutav po običaju da bi kao dokazao kako je on u prećutnom startu bio pametniji. 

 

nisi ispunio standarde pojašnjavanja koje nisam izmislio ja već važe u svetu parlamentarizma već milenijumima. upecao sam te, visiš na udici i koprcaš se naizmenično ponavljajući stavove koje smatraš argumentima, menjajući teze između tesle, SPC i gej prava, i vičući "upomoć! spinovanje!"

 

da ne zaboravimo vređanje svakoga ko se ne slaže s tobom! eto, ponovo si izjavio da su, između ostalih, nenormalni zola i igi, koji su se ovde svrstali među one kojima nije jasno to u šta pokušavaš da nas ubediš. slutim da zapravo nemaš nameru da vređaš sagovornika, ali jednostavno nemaš kapaciteta da vodiš civilizovanu debatu sa ljudima koji zastupaju suprotne stavove, pa prebrzo sve svedeš na banalni "svako ko nije uz mene je dement" ad hominem nivo.

Link to comment
Share on other sites

Samo da kazem da mi je bas muka i pun kurac ovih izdajnika, djindjica, ateista, branilaca prava pedera muslimana i ostalog polusveta, ono kad vidim koliko ste zadrti i opsednuti antisprskom ustaskom politikom zeludac mi se okrene

When the going gets tough, the tough get going

Link to comment
Share on other sites

 

i šta ćeš da uradiš kad naletiš na gej hrišćanina, čili? blejao sam s jednim takvim pre par dana, lik je as gay as they come a ima ikonu i kandilo na gajbi. 

I ovaj moj, ffs da nemamo mutual gay frienda? :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ok smirile su se strasti..

 

Ovo sto SPC radi je apsolutno nepotrebno i cista glupost sa njihove strane. Kao prvo zato sto je Tesla bio agnostik, sto znaci da nije verovao ni u jednu religiju pa shodno tome ni u Hriscanstvo. 

 

Zasto bi njegova Urna bila u rukama institucije u koju on nije verovao ?
Zasto se SPC uopste gura tu i zasto pokusava uopste da izgura to ? 

 

Urna treba da ostane u muzeju nauke gde bi i sam Tesla vise zeleo da bude. Crkva nema nikakva prava da trazi njegove ostatke, i te fore da mu odaju "pocast" su tako jadne da je to strasno i samo  ovce mogu da veruju bilo cemu sto cobanin (crkva) im servira. Vise lici da sebi oce da dizu rating, a verovatno su teli da ga spale na lomaci zato sto suruje sa djavolom. 

Edited by SpiRo
  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...