Jump to content

Novi Mini Clubman


dovlagsi

Recommended Posts

Meni se sviđa što ma koliko da modernizuju i ubacuju nove modele, uvek znaš da je to Mini po nekim detaljima, pa čak i na ovom Frankenštajnu - stop svetla iako su oborena, imaju isti oblik i hrom lajsnu okolo, crni stubovi, silueta automobila itd

 

A da mozda stavis original minija pored ovoga pa onda probas da nadjes slicnosti? 

 

Pritom je ovaj novijeg datuma

787px-Rover_Mini_Cooper.JPG

 

 

a ovo je stariji recimo 

1964-morris-mini-cooper-s-970-mk-i-13.jp

 

 

Pa uporedi njih sa ovim odozgo, novim, a ne sa ovim vec unakazenim.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Kao što rekoh nešto uvek ima...Npr lajsne na branicima spojene sa lajsnama na blatobranima, oblik zadnjeg stakla, stubovi...Pri tom ovaj gore Clubman je potpuno nova klasa automobila koja nema veze sa ova dva mališana (bio je Clubman i nekada, ali kao što rekoh druga klasa potpuno), ali kad ih pogledaš znaš da je to Mini. Ako uzmeš da porediš Mercedese npr, pa tu ne možeš da nađeš sličnosti u 2-3 generacije (npr E klasa iz 90-ih, 2000-e i poslednja, nigde veze jedna s drugom). Verovatno ima uticaja (ne)menjanje dizajnerskih timova itd

Znaš me, znam te

Link to comment
Share on other sites

ne.. pomislim "jos jedno od ovih novih govana koje valjaju kao mini.. hoce li pustiti muceni auto da umre na miru.. bas se pitam kolku ce cenu sad napumpati za mediocre auto za ove sa roze kosuljama.. znaju kolko verzija ima, kolko i windows zna da proracuna copy time a nijedna nicemu ne valja" .. recimo

lik koji je dizajnirao mini je umro 1988, tako da ne znam kako je mogao da napravi ijedan od doticnih.. kako mislis da nisu menjali dizajnerske timove onda?

  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Ma manite se više priče o MINIju, taj brend je sad uzeo BMW kako bi zaradio pare. Ljudi takva kola očigledno traže i oni na tome zarađuju i prave ih tako kako ih prave. Mnei je lično novi Clubman mnooogo bolji kao auto nego li nesretni prošli.

 

Mini-Clubman_Concept_2014_photo_03.jpg

 

Mini-Clubman_Concept_2014_photo_01.jpg

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Samo treba imati u vidu da se onaj prvi sa slike ne poredi s starim minijem, nego s ovime:

 

img-1192637872.jpg

 

Sto je u svakom slucaju bilo ruzno kao djavo :)

 

 

 

ne.. pomislim "jos jedno od ovih novih govana koje valjaju kao mini.. hoce li pustiti muceni auto da umre na miru.. bas se pitam kolku ce cenu sad napumpati za mediocre auto za ove sa roze kosuljama.. znaju kolko verzija ima, kolko i windows zna da proracuna copy time a nijedna nicemu ne valja" .. recimo

 

Pa nece ga oni sigurno pustiti dok donosi ogromne kolicine kesa, a Mini to svakako cini. Plus sto su im neki novi modeli napravili bas do jaja uspeh, negde sam nasao da je trenutno oko 30% prodaje Minija Countryman, sto znaci da ljudi gotive male fensi "dzipove" koliko god se to meni ili nekome ne svidjalo. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Samo treba imati u vidu da se onaj prvi sa slike ne poredi s starim minijem, nego s ovime:

 

img-1192637872.jpg

 

Sto je u svakom slucaju bilo ruzno kao djavo :)

 

 

Pa nece ga oni sigurno pustiti dok donosi ogromne kolicine kesa, a Mini to svakako cini. Plus sto su im neki novi modeli napravili bas do jaja uspeh, negde sam nasao da je trenutno oko 30% prodaje Minija Countryman, sto znaci da ljudi gotive male fensi "dzipove" koliko god se to meni ili nekome ne svidjalo. 

ajde Countryman i "običan" Mini, ali ko kupuje ovog Clubmana, to mi nije jasno

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

ne.. pomislim "jos jedno od ovih novih govana koje valjaju kao mini.. hoce li pustiti muceni auto da umre na miru.. bas se pitam kolku ce cenu sad napumpati za mediocre auto za ove sa roze kosuljama.. znaju kolko verzija ima, kolko i windows zna da proracuna copy time a nijedna nicemu ne valja" .. recimo

lik koji je dizajnirao mini je umro 1988, tako da ne znam kako je mogao da napravi ijedan od doticnih.. kako mislis da nisu menjali dizajnerske timove onda?

U to kakav je auto, ne ulazim, generalno ne volim Mini, posebno ne ove nakaradne varijante, ali ima neko drugi ko je izračunao da mu se isplati da pravi ovo...Kad kažem dizajnerski tim, mislim na ceo tim koji je odgovoran za oblika auta, od "crtača" do čelnih ljudi u samoj kompaniji koji odlučuju o svemu. Sami dizajneri (radilice, crtači) imaju malo slobode, njihovo je da daju oblik autu koji im je detaljno opisan, a taj oblik zavisi od nekih ljudi na višim pozicijama koji diktiraju samu "filozofiju" brenda

 

Prodaja im očigledno ide dobro (2012), imaju svoju ciljnu grupu koju su pogodili i to je to, samo us rezultati bitni na kraju ;-)

http://www.telegraph.co.uk/finance/newsbysector/industry/9935859/Mini-accelerates-to-new-sales-record.html

Znaš me, znam te

Link to comment
Share on other sites

Za koga su to jedini bitni rezultati? Jel neko od nas ovde sedi na celu bmwa pa da nam je bitan samo profit i da nas zbog profita boli uvo sto to radimo na lesini nekih klasika i na kompleksima kupaca?

 

Ako cemo da pricamo ovde onda to "prodaje se" nema nikakvu tezinu. Ni klasican bmw-ov mini nema nikakve veze sa starim minijem osim sto je nasminkan isto, a ovo cudo tek nema nikakve veze sa minijem.

 

A ako necemo da poredimo danasnji mini sa starim, ovaj mi je ruzniji od klasicnog.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Sve zavisi sa kog stanovišta posmatraš, da li kao kupac ili kao proizvođač. Tebi se kao kupcu ne sviđa Mini, misliš da deru sa cenama itd i to je ok, oni su našli računicu, napravili su auto za određenu ciljnu grupu kompleksaša kako ih ti zoveš i rade to uspešno.

 

Da li je lepši ili ružniji je individualno.

 

Meni liče jedni na druge, koriste prepoznatljive detalje i to je to, ti si to nazvao "našminkan isto"

 

 

po pitanju prodaje ga u hothatch klasi golf jede za dorucak..

 

so your point is?

 

I šta sad, zato što je Golf jede sve druge u toj klasi, niko više ne treba da pravi automobile u toj klasi? Našli su računicu i uspešno zarađuju na svom proizvodu, isplati im se direktno ili indirektno, kad to ne bude slučaj, ugasiće Clubman-a i to je

Edited by Boyka

Znaš me, znam te

Link to comment
Share on other sites

po pitanju prodaje ga u hothatch klasi golf jede za dorucak..

 

Dva pitanja - prvo kako Golf i Mini zavrsise u istoj klasi? :) A drugo je zapravo konstatacija, hot hatch termin nije za bilo koji hatchback automobil, vec mora da bude namunjen s jakim motorom i sl, pa bi tu poredjenje moglo da bude Golf R (ili bar GTI) i Mini JCW (ili bar Cooper S), ali se ne moze bas taj termin upotrebiti za celokupnu gamu modela, a pogotovu ne za klasu :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...