Jump to content

iPad / Android / Kindle / Surface


Trooper

Recommended Posts

ipad ima "proprajetari" blutut, radi samo sa apple uredjajima (ako se ne varam)

Kad ga JB imas BT stack, ali nije bas najbolje resenje

 

Drgance, meni nexus 10 super radi, nisam primetio nikakve ne-glatkoce. gledali smo yt, strimovali film, gledali HD, ja surfovao, mail, i igrao par igara.

PDF isto lepo radi, skroz je ok uredjaj.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

dunno, ovih par sto sam ja probao su seckali sve u 16 a novi novcijati bili :) ko zna.. secam se i reviewova sa vergea i anandtecha i mislim da nisu bili pozitivni :)

 

sad sam baš tražio jer sam bio skoro siguran da je prilično dobru ocenu dobio na verge : http://www.theverge.com/2012/11/2/3589170/google-nexus-10-review

 

da su ekosistem i kamera bolji dobio bi vrhunsku ocenu, bar po njima.

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

Ma rofl ... jebo vas epl.

da svi smo glupi. bt je must have uredjaj.

ofc na stranu sto si sve koji imaju jedan apple uredjaj i ne pada im na pamet da kupuju fonove, mekbukove i stavio u koš appleljubaca, vrhunski :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

A pazi sad

 

Ako praviš uređaj sa USB portom i hoćeš da omogućiš povezivost sa Apple mobilnim uređajima, moraš da kupiš neki proprietary čip (za koji se ne zna šta i kako tačno radi) od Apple-a i da ga ugrađuješ u svoj uređaj i povežeš na svoj USB bus da bi ga telefon ili tablet prepoznao. Šou potpuni

Link to comment
Share on other sites

A pazi sad

 

Ako praviš uređaj sa USB portom i hoćeš da omogućiš povezivost sa Apple mobilnim uređajima, moraš da kupiš neki proprietary čip (za koji se ne zna šta i kako tačno radi) od Apple-a i da ga ugrađuješ u svoj uređaj i povežeš na svoj USB bus da bi ga telefon ili tablet prepoznao. Šou potpuni

kako ja onda povezem komp sa ipadom, a nemam proprajtari čip u kompu?

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

ipad ima "proprajetari" blutut, radi samo sa apple uredjajima (ako se ne varam)

Kad ga JB imas BT stack, ali nije bas najbolje resenje

Ako praviš uređaj sa USB portom i hoćeš da omogućiš povezivost sa Apple mobilnim uređajima, moraš da kupiš neki proprietary čip (za koji se ne zna šta i kako tačno radi) od Apple-a i da ga ugrađuješ u svoj uređaj i povežeš na svoj USB bus da bi ga telefon ili tablet prepoznao. Šou potpuni

ja sam siguran da mozemo da nadjemo jos 15 edge-caseova gde iPad uredjaji ispoljavaju neku slabost ("omg ne mogu da postavim system wide hook u iOS da triggeruje kada se HD kodek ukljuci da mi startuje mikrotalasnu i napravi kokice dok gledam film").

However, u kontekstu svakodnevnog koriscenja u scenarijima koje sam opisao gore, izgleda da je po velikoj vecini iPad mnogo udobniji (responzivniji, precizniji, stabilniji, etc)

meni sad ostaje samo pitanje iPad Mini ili iPad Air. Uzeo sam danas od kolege Mini da se igram par dana i skapirao da imam mnogo debele prste za ono :( mozda je i stvar navike, al ono mi je dosta slican experience kao sa mobilnim telefonom. Ne kapiram ciljnu grupu za to.

Link to comment
Share on other sites

meni je Mini bolji za igre, ali je "klasični" udobniji za čitanje, tako da je pitanje šta ćeš najviše koristiti

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Ja sam daleko od nekog Apple fanboya, ali me zaista interesuje kako mislis to "unazadjuje trziste"?

 

Jedino sto oni imaju zatvoreni pristup svojim tehnologijama, pa se njihove tehnologije ne dele nego samo Apple brendiraju. U bilo kom drugom kontekstu ne razumem tu izjavu. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

meni je Mini bolji za igre, ali je "klasični" udobniji za čitanje, tako da je pitanje šta ćeš najviše koristiti

 

ovo je tačno. 

 

klasični je udobniji za neko duže čitanje jer ima veći ekran, jel.

imam mini (ovaj s retinom). meni je još vid malo oslabio pa ako čitam nešto duže od vesti u novinama nakon izvesnog vremena mi stoji na pedalj od face.

 

pored igrica dobar je i za gledanje stvari. za to nije previše mali, nekako mi je taman. a najveća prednost mi je što mi stane u džep i u šaku. doduše ne nosim ga svuda sa sobom jer me uglavnom ljudi gledaju kao idiota kad se pojavim s njime negde.

 

što se tiče browsovanja, meni je to savršeno. nije da sam nešto mnogo testirao klasičan ipad pa da mogu da uporedim gde je bolje, ali nikakve zamerke nemam. pored toga još ga i koristim za drndanje društvenih mreža. nekih aplikacija nema za ipad (instagram, vine) pa koristim one za iphone. jeste da to izgleda malo "jeftino", ali ništa strašno. kamera mu je odlična. 

Link to comment
Share on other sites

Pa baš tom zatvorenošću.

Blutut moguć samo sa drugim apple uređajima. Možda ako imam prijatelja i hoću nešto da mu prebacim na primer je l' smak sveta da mogu preko blututa koji je napravljen tome?

Izmišljaju sopstvene adaptere za video izlaz, ne možeš normalan standardizovan HDMI kabal da utakneš u mekbuk npr, nego ti treba adapter. Zašto?

Zašto uopšte imaju drugačije kablove za svem moguće? Punjač za iPhone? U čemu je fora? Da bi ga prodavali samo oni za 20ak dolara?

0 modularnosti.

Pokvari ti se najmanja glupost, u kantu sa uređajem.

Ispadne ti šraf, 200$ moliću...

Cela ta "religija" i fandom oko Stiva Džobsa i kompanije... "Behlod iPod, nešto najnovije i najneverovatnije u svetu tehnologije, morate ga imati!" i masa vernika ode i kupi jer je On to tako rekao. Svi odjednom zaborave mp3, Steva je izmislio način puštanja muzike naravno.
"mi smo dizajnirali slušalice tako da dopremaju zvuk u vaše uši" ispala dizajnera?

Zato što im se poslovni model vodi time da korisnike teraju da uzimaju novi uređaj svake godine. Ako imaš stari velika je verovatnoća da će aplikacije da počnu da jednostavno ne rade više...

Zato što su preskupi jer eto?

Imam par drugara koji žive u tom svetu i njima su to najnormalnije stvari i situacije. Ja ne mogu da poverujem koliko su neki banalni idiotizmi njima najnormalniji...


Naravno možda sam u krivu negde, spreman sam da budem ispravljen ako sam loše informisan :)

Edited by Komek
Link to comment
Share on other sites

Cela ta "religija" i fandom oko Stiva Džobsa i kompanije... "Behlod iPod, nešto najnovije i najneverovatnije u svetu tehnologije, morate ga imati!" jer mp3 nije postojao i radio najnormalnije?

 

 

ali su svi bili sranje? :) zato je i ipod uspeo?

 

mislim, za neke stvari si u pravu, ima nekih oko kojih se može diskutovati ali ne mogu sad da postignem :)

Link to comment
Share on other sites

Nisu bili sranje, bili su jednostavni i obični. Radili su posao. Nisu koštali 400$ i bili su normalna priuštiva stvar.

Naravo da očekuješ za te pare da bude najbolji, što i jeste bio verovatno. Problem je u njihovom stavu gde oni izmišljaju stalno prvi i najnovije i najbolje nešto, pola stvari pokrali, ofarbali i prodaju na to što stave jabuku...

Link to comment
Share on other sites

Pa upravo ovo sto Laki kaze - iPod je uspeo zato sto je bio bolji od svih ostalih mp3 plejera, tada je Apple bio u kurcu samo takvom i nije imao ni pribliznu moc kao sto ima danas da "povede vernike". A Dzobs je vernike i dobio tako sto je napravio do jaja uredjaje. iPhone je napravio revoluciju na polju mobilnih telefona - prakticno svi mobilni koje danas koristimo su neka vrsta kopije iPhone-a. iPad je zapravo "ponovo izmislio" tablet, upravo sto ga je napravio tako da ga je lako koristiti, jer niko nije hteo da koristi Windows 7 Tablet edition sa 3 kile hardvera i glupavom olovkom. Macbook i Macbook Air su takodje bili revolucionarni za svoje vreme, iMac isto, Mac Pro ima svoju specificnu ciljnu grupu koja radi samo na njemu, itd, itd

 

To sto su zatvoreni je njihova poslovna politika, sve ti naplate odmah i naplate ti papreno jer cene da su im uredjaji kvalitetni, sto sustinski i jesu. Pa ko voli nek izvoli. Google ima drugu politiku, da ti sve za "dz", pa onda to naplati kroz reklame. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

bash si se nalupetao, a narochito ovo za hdmi konektor na mekbuku i sl. nikakav adapter ti za to ne treba jer je ulaz standardan.. a sto se tice punjacha, lightning connector ne bih menjao za microusb ili miniusb u zhivotu iz prostog razloga sto u mraku ne moram da gledam sa koje strane ga ubacujem u uredjaj (sto radim svako vece jel') a nemam razlog da im placam "20$" jer dobijem punjach uz uredjaj (koji btw radi na svim apple uredjajima nove generacije)..

Link to comment
Share on other sites

i ako ništa, treba zahvaliti Apple-u jer su ubili Flash, koji je odavno trebalo da ode u penziju

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Ali kad se setim kolika je sprdacina kao bila sto iPad nije imao podrsku za Flash, kao to je sranje, to ce odmah da propadne, pa to je glupost... Kakvi god oni bili na polju hardvera su trenutno jedni od retkih koji se poslednjih 10 godina nisu libili da povuku revolucionarne poteze. Jedino sto je to malo utihnulo otkad je Jobs umro, jedino mi je novi Mac Pro bio u fazonu revolucionaran proizvod, mada su i tu malo podlegli vise formi a manje sustini za masinu koja se nikada ni ne vidi. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...