Jump to content

zanimljive slike


Guest

Recommended Posts

U međuvremenu po morskim vukojebinama u kalifornijskom zalivu...

 

Cymothoa_exigua5.jpg

 

1c864338eb306cb8987e9401023abf4a.jpg

 

monster2.jpg

 

 

 

Cymothoa exigua, or the tongue-eating louse, is a parasitic crustacean that enters fish through the gills and then attaches itself at the base of the fish's tongue. It extracts blood from the fisht causing the tongue to atrophy from lack of blood. The parasite then replaces the fish's tongue by attaching itself to the muscles of the tongue stub. The fish is able to use the parasite just like a normal tongue. It appears that the parasite does not cause any other damage to the host fish.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

 

Naleteo sam i na ovaj kratki crtać :D

 

http://vimeo.com/24744124

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Carevanje slika iz naše sportske prošlosti :D

 

http://www.mozzartsport.com/vesti/urnebesno-fotke-iz-proslosti-koje-vredi-ponovo-videti/68129

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...