Jump to content

Suma sumarum 2013


Recommended Posts

BRAVO COKO!!!

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Jbt - treba followup posle ovoga

 

TL;DR verzija

 

 

-Stres

+Pare

 

+nisam ubio dete iako sam smotan ovoliko koliko sam

+nije me zena ostavila i dalje

+neocekivano otvorio kancelariju

+posetio 3 kontinenta ove godine

 

-radio mesecima 12-14 sati bez vikenda

-udebljao se od stresa

-jos skocio pritisak

-porodicni problemi tresli samo tako

-neki bliski ljudi me duboko razocarali

 

 

Sve u svemu necu da se zalim

 

Za 2014 zelim da pocnem da se redovno stondiram i da to nikome ne steti (!)

Link to comment
Share on other sites

2012

+ Dubai, Juzno Africka Rep, Italija, Grcka, Ceska, Tajvan, Tajland, Holandija. Dobro zezanje. Slovenija/Hrvatska/Bosna (ako se to racuna kao plus :D)

+ Dobar poslovni rezultat, prepoznat od strane kolega i nadredjenih

+ Dosta sam napredovao na licnom planu, naucio dosta

+ Drasticno smanjio igranje igrica

+ Smanjio bleju

+ Smislio neke poslovne projekte prilicnog potencijala

+ Na "To Do" listi mi ostale samo bliznakinje

- Jos uvek ne citam/ucim dovoljno, moram jos smanjiti bleju

- Potrebno mi je jos discipline i volje

- Nisam prestao da duvanim

- Nisam se iscimao mnogo za smisljene poslovne projekte tako da kasne

- Skapirao da bliznakinje u stvari i nisu nesto gotivna ideja

- Nisam dobio na Euro Millions lutriji iako sam planirao :D

2012 je bila dobra. Plan za 2013 je da se vise iscimam oko smisljenih projekata, porodicno predamo papire za Kanadu i lagano cekamo dobijanje imigrantske vize. Ukoliko se dobro organizujem upisao bih i kurs italijanskog ili spanskog.

 

+ Grcka, Danska, Ceska... nije bas kolicinski koliko prosle godine ali je bilo bahato :D

+ Sabio sljaku, odlicnan poslovni rezultat, prepoznat od strane kolega i nadredjenih

+ Rekao u firmi da hocu da idem preko, rekli mi da biram zemlju - prebacio se sa porodicom u Svedsku o/

+ Resio emigraciono pitanje, batalio Kanadu, Svedska mi je bolji izbor

+ Jos sam napredovao na licnom planu, naucio dosta

+ Jos vise smanjio igranje igrica

+ Smanjio bleju

+ Prestao da duvanim pre deset dana, sada jos da izdrzim bez cigara...jos jedno 70 godina :D

+ Sredio sve zube, stavio krune umesto skoro svih zuba (jos samo 7 originalnih imam u vilici)

 

 

+- Odbio dve ponude za direktorsko mesto (Benelux i Balkan), Svedska mi je bolji izbor zbog porodice

+- Jos uvek ne znam da li bliznakinje zasluzuju da budu na To Do listi :D

 

 

- Jos uvek ne citam/ucim dovoljno, moram jos smanjiti bleju

- Potrebno mi je jos discipline i volje

- Nisam resio smisljene poslovne projekte tako da kasne, krenuo sam da se cimam dok sam bio u Srbiji medjutim emigracija me sprecila da ih detaljnije realizujem

- Jos uvek nisam dobio na Euro Millions lutriji, planiram i dalje naravno

- Manjak fizicke aktivnosti

 

 

2013 je bila dobra. Plan za 2014 je da ucvrstim poziciju na novom radnom mestu i da sabijem rezultatima. Trebalo bi bar isplanirati za 2015 ako ne i resiti stambeno pitanje ovde (lokacija i da li kuca ili stan?). Zaposliti zenu, uciti Svedski (italijanski/spanski ce morati da sacekaju).

 

edit: formating :|

Edited by ZOLA
  • Upvote (+1) 2

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

pljus

 

+ mala raste prica i kapira neke stvari ko matorka, ispunjava dan mesec i godinu

+ zena konacno otkacila pravosudni, mozda i prestanem da placam da ide na posao od nove godine 

+ bracni zivot do jaja, jer je zena car pa zna kada da se skloni :D konacno iskombinovali produzeni vikend da iskuliramo

+ manje vise redovno fizicki aktivan s obzirom na okolnosti i tempo zivota

+ firma stabilno al mora bolje

+ nagledao se filmova i naigrao igara :P

+ bavio se domacinskim poslovima, organizovao spremanje, susenje mesa i slaninice o/

+ prodaja rakije raste stabilnih 15% godisnje o/

 

minjus

- u firmi nesnosan pritisak zbog opste nelikvidnosti, popizditis totalni

- procelavio sam (ne kao exile)

- manje se vidjam sa ekipom, svi su upali u porodicne momente i mali klinci na sve strane

- postajem pravi drkos s vremena na vreme, pogotovo kada krene sezona na poslu

- zapostavio spoljne aktivnosti, a toliko sam zeljan trenutaka u prirodi

 

nije lose moze i mora bolje

  • Upvote (+1) 2

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da nikada ovde nisam postovao, vreme je, veoma bitna godina ! 

+ 2012-a je bila najgora godina mog zivota kada sam se zakleo sam sebi da mora mnogo stvari da se promeni, ispostovao sam zakletvu u ovoj godini 
+ kada je bilo skoro nemoguce upisati sledecu godinu zapeo sam kao nenormalan i polozio brdo stvari i tako spasio izgubljenu akademsku godinu 
+ dobio bitku sa anksioznoscu bez ikakve pomoci ili lekova , nikada nisam bio svestan da to nije laksi poremecaj i da moze ozbiljno da sjebe coveku zivot, sva sreca na vreme shvatio kako spreciti i leciti 

+ batalio kocku, nikada nisam verovao u one price "drustvo me povuklo" ali sam na svojoj kozi osetio koliko to iz zezanja postaje ozbiljan problem, i to sam na vreme odjebao , ali na zalost ostavilo je posledice finansijske prirode za kasnije 
+ napredovao u zanatu koji me jednostavno ispunjava, obezbedjuje novac za ove studentske dane i skinuo teret mojima donekle sa ledja i tako pokrpio posledice kockanja koje su pogodile i mene i drustvo 
+ jednostavno u ovoj godini ispravio sve svoje nedostatke, odjebao ljude koje treba odjebati, ostao sa ljudima koje cenim i mislim da sam konacno stvorio osobu  kakva zelim da budem 
+ vratio se na RuR, ne znam ni kako sam ovde dosao , ne znam apsolutno nikog, dosta je hejta, zanimljiv je ceo sklop ljudi koji vise ovde i postao mi je svakodnevnica  
+ postao sam ujak najzejabnijem stvoru na planeti

+ sestra upisala faks, upisala ono sto voli , pokidala prvu godinu, uzima stipendije, zaposlila se kao prevodilac vec , evo kida sada i drugu, ponosan stariji brat jednostavno :) 
+ druzio se sa drugaricom iz inostranstva  koja mi je jedna od najgotivnijih osoba koje znam 

 

 

- 2012-a je toliko bila sranje , da sam posledice trpeo pola ove godine 

- dozvolio sebi da razvijem anksioznost 

- Cale i keva - svaki put se smorim kada vidim koliko su ih godine pregazile, finansije nisu idealne, mislim da ni zdravlje nije najbolje ( posebno kevino ) ali da se to sve precutkuje zarad mira 
- djevojke, cele godine vezu nisam imao ( imao jednu ekspres vezu u stvari :D ) , sve se svodilo 2 dana i poz poz  gg , zvuci gay ali malo se zapitas posle nekog vremena u cemu/kome je problem 
- upisao novu godinu na faksu, ali odmah me je pustio elan, jednostavno ne znam sto studiram kada mi se ne svidja program, ali mislim da je glupo sada prestati pa sam u nekom uzasnom limbu , moracu da zavrsim neki drugi faks kako god umem i mogu 
- nisam putovao apsolutno nigde, celo leto presedeo u gradu, ni lokalno jezero nisam posecivao vise od 2-3 puta 
- batalio sviranje gitare 
- previse vremena za kompom, premalo jurcanja za loptom 

U jbt tek sam sada skontao kakva je ovo godina bila :D 


 

Edited by ArktickaLubenica
  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

† Ортак и ја затворили једну кладионицу и уопште сабијао сам у клађењу више од очекиваног - тако да сам покрпио све што сам желео и остало ми новца да могу да се иживљавам. :)

† Натерао сам себе да регулишем устајање, чак и кад гледам НБА цело вече и генерално сам дисциплинованији него претходних година.

† Развио сам контакте са људима који ће ми доста значити у животу.

 

 

- И даље никако да натерам себе да седнем и научим један испит, колико ми је остало да завршим факс, што је стварно лењост овер 9000.

- Превише на мене утичу спољашње ствари и допуштам себи да се сморим због других људи више него што би требало.

- Пропустио сам идеалну прилику да спрцам рибу на коју сам се ложио две и по године. 

- Кладионица на којој сам узео највише пара ме је лимитирала и то на најбезобразније могуће лимите, чак ми је подршка на чету индиректно рекла да је за мене боље да напустим тај сајт - тако да сад морам изнова да редукујем систем, пошто сам се на клађење ту највише ослањао у последње време.

 

-† заљубио сам се ко магарац и буквално не умем да проценим је ли то добро или лоше.

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

+ dobio prvu koledz diplomu koja manje vise ne sluzi nicemu trenutno

+ nastavio da cepam koledz basket i prebacio sa na cetvorogodisnji univerzitet.

+ sabio prvi semestar sa maksimalnim ocenama

+ trenirao celo leto ko konje individualno. Nabacio shut, poluhorog, odraz...

+ zaljubio se u mladjanu amerikanku koja mi je totalno zarotirala zivot. Ni sam ne znam jel ovo za minus ili plus, al ajd nek bude plus. Mozda ispadnem najveci idiot ikada a mozda i zabodem americki pasos :D

+ rekreativno od pokera zaradjivao za dzeparac

 

-nisam bas najsretniji na novm faksu, mogao sam da sacekam jos malo u odabiru

-nisam nabacio masu

-nisam bio u Srbiji preko leta i mnogo mi nedostaju porodica i drugari

-zamalo sjebao koledz karijeru sam sebi

 

 

Planovi za 2014:

 - Da treniram jos jace i sabijem ostatak sezone kao sto bi trebao

 - Da zavrsim i drugi semestar isto kao prvi

 - Obezbedim stipendiju za 4. godinu. Po mogucstvu u nekoj drugoj skoli

 - Da skupim kintu da dodjem kuci preko leta, odem na Exit i ostale zajebavancije

 

 

Toliko

  • Upvote (+1) 1

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

 

+ Vrteo u Makedoniji!

 

Sto nisi cimao?!

 

+ Upisao Fakultet

+ Upoznao puno ljude

+ Dobio vozacku dozvolu

+ Krenuo da nosim sociva umjesto naocare

+ Tu sam negde oko 190cm+, sto mi je i bio cilj

+ Upoznao jednu vrhunsku curu na fakultetu [ - videcemo kako ce to da produzi dalje ]

+ Bio na zakintosu i proveo se do jaja

 

 

- Zgolemio mi se diopter 

- Nisam jos kupio kola, to je bio plan 

- Prekinuo da se druzim sa nekoliko likova sa kojima sam mozda trebao da produzim 

 

Manje vise to bi bilo to, dobra godina, nadamo se na bolje u buducnost!

 

Plan za 2014 bi bio da iscistim celu prvu godinu na faxu, da kupim auto, da mi se prijateljski krug prosiri jos vise, i da 2014 zavrsim sa jos vise pluseva nego ovu.

 

- Prota car.

Edited by tower-
Link to comment
Share on other sites

Coka, Gruja i Zola objasnili, može lock

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Ush bila je burna godina...

 

+ sredio sve sto se tice faksa i napredovanja na akademskom planu, imam otvoreno mesto za doktorat gde god zelim

+ napredovao u firmi postao glavni menadzer(mrzim tu rec)

+ podigao kevinu kancelariju kako bi izdavali prostor u drugom delu

+ zaradio dosta kesa i potrosio ga na roditelje, porodicu, prijatelje i ostale

+ upoznao gomilu ljudi i iz te gomile nasao par ljudi sa kojima cu ostati zauvek u kontaktu

+ sklopio gomilu dobrih poslova

+ poceo da zivim samostalno i da se krecem po Evropi iz jednog grada u drugi i za sada mi je super (kao sto neko rece samacki zivot je car)

+ sabio nemacki kako dolikuje

+ poceo da ucim francuski

+ naucio dosta zivotnih lekcija i mentalno sazreo

+ putovao dosta ali opet nedovoljno

+ konacno spojio vise od 3 meseca u teretani

 

- otac mi je ponovo bio bolestan od raka ali to je sada, da kucnem u drvo, sredjeno

- potrosio gomilu kesa na gluposti

- nemam jasan plan gde cu biti u narednih godinu dana

- nisam bio nigde ni na letovanju ni na zimovanju kako dolikuje jer nisam imao vremena

 

Iako nemam puno minusa i godina je bila manje-vise ok u sledecoj godini bih zeleo da:

 

* nadjem mesto gde cu da ostanem duze od 6 meseci (da mogu da bar opremim stan kako zelim)

* pocnem da zivim sa zenom svog zivota

* krenem da radim u struci kao pravnik

* organizujem neko lepo egzoticno letovanje

* kupim auto

* naucim jos po koji jezik

  • Upvote (+1) 3
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...