Jump to content

Sedan ili karavan?


Junkie

Recommended Posts

Samo ne treba brkati karoseriju i platformu. Na primer golf i jetta su potpuno iste platforme, potpuno ista mehanika, motori, sve, samo je razlika sto karoserija ima dodat gepek (ili primer s Polom sa i bez gepeka ili Pezo 206). S druge strane Bravo i Brava jesu ista platforma, samo razlicita karoserija, ali Bravo i Marea nikako nisu, samo su dizajnerski slicni, tj skoro isti. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ja mogu samo da kažem da sam oduvek mrzeo "izvedenice", odnosno alternativne karoserijske izvedbe jednog modela, kao što su sedani napravljeni od hečbeka.

Uvek je bolje kad je auto od starta projektovan kao sedan, kao npr. Mitsu Lancer ili Citroen C5, mislim da se tu uklapam sa ovim sto mohi prica

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Konkretno u toj situaciji imas obrnut primer koji je jednako los - od Lancera napravili hatchback, uzas. Meni je recimo i Chevrolet Cruze isto ruzan kao hatch, ali znam da ima ljudi kojima se i svidja.

Edit: I niko nije sporio da su neki od tih izvedenih automobila uzasno ruzni, samo sto Mohi nece da prihvati da je Jetta izvedena od Golfa :)

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Gleadj ovako mohi. Uzmi blatobran sa jette i stavi na golfa = paše. Vezni lim = paše, koševi= paše. Sa prednje strane je apsolutno identičan auto. Sa zadnje (naravno) nije.

 

Vrata prednja su identična.

Evo ti jetta 2 mohi

 

Vw_jetta_2_v_sst.jpg

ali ti ne znaš.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

konkretno

golf mk3 mi je ruzniji od venta .. u americi se prodavao kao jetta mk3 ..

default golf

http://www.danielcurnock.co.uk/data/189/1.jpg

isti s prednjim delom od venta .. menja se hauba, farovi i vezni lim

http://i294.photobucket.com/albums/mm116/conord1000/redmk32.jpg

vento

http://www.netmotorbase.com/images/volkswagen-vento-gl_green_5.jpg

 

civic mk4 je GENIJALAN kao hatch

mk5,6,7 kao sedan

mk8,9 hatch

 

novi audi a3 sedan bi sutra uzeo da imam da iskesiram

 

impreza hatch je nesto najruznije sto su mogli jadnom autu da urade..

 

u principu 99% su C segment kola.. clio ili thalia i polo ili polo sedan me ne zanima... svakako mi je premalo iznutra da bi mi gepek nesto znacio.

vise volim sedan liniju auta.. gepek kod sedana je meni 2x prakticniji, posto u hatchu nikad ne tovarim do krova.. kad na ovih divnih -10c otvorim gepek da izvadim nesto ne zalede se svi unutra.. ako moram nesto vrednije od stvari da ostavim u autu bacim u gepek, ne moze da dohvati iz kola lako a niko nece da se jebe da obija gepek kad je isti posao ko za vrata gde vidi sta ima... itd itd..

 

recimo taj a3 sedan konkretno.. imao bi mesta unutra kolko mi treba.. imao bi veci gepek koji mi odgovara.. svi delovi bi kostali koliko i za a3 koji je klasu ispod a4 i kod kupovine i kod odrzavanja.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...