Jump to content

Prosečna potrošnja goriva kod vozila - X


svinja

Recommended Posts

prosecna mu JESTE 4-4.5l ... pun rezervoar je 1200+

presao sam ~20k u njemu i 100% je tako

ja retko sta znam da tako smesno trosi

 

a da ti ja za 3k prodam audija, i za tih 500 odradis uvoz lepo.. gospodski sa zenom na more :) .. trosi malo vise od renoa al boze moj

Gospodski cu ja i Meganom lagano, jos kad zena polozi, nema sreci kraja :D

Link to comment
Share on other sites

Vozio sam ja Megane 1.5 dci deset dana i na kraju je prosečna potrošnja bila skoro 9. Jeste bilo dosta uspona sa stalno uključenom klimom ali nije Beograd baš ravan pa da tu troši duplo manje.

Mislim, malo jači motocikl troši 5, halo

 

ja znam provereno, da bez klime, taj motor trosi 7-8 prosecno

 

a ovo sto vicy kaze, i ja mogu da izadjem na autoput upalim tempomat u petoj brzini na 80, da potrosnja bude 2 litre i da posle 100 km bude prosecna 3-4 :D

  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Grande Punto 1,3 Multijet koji bi kao trebalo da je skroz ekonomičan nismo uspeli da spustimo ispod 5L u prosečnoj potrošnji ali to sa baš baš ekonomičnim i "vodimo računa o svemu" voženjem. Inače ovako bude oko 5,5-6l.

Dosta zavisi i od relacija koje vozis. Tipa meni je sad prosecna potrosnja full u gradu 6.5, ali isto tako ja na posao idem auto putem od B. Kose do Dusanovca kad nema guzve. Objektivno mi je u gradu oko 7.5, ali ja mogu da idem unaokolo i da se hvalim kako mi je 6.5. Isto kao sto bi coveku koji svaki dan ide istu relaciju samo u suprotnom smeru potrosnja bila verovatno 8.5 jer bi provodio po sat vremena dnevno u guzvi na auto putu.

  • Downvote (-1) 4

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

nigde nisam rekao da vozi cale po gradu sa srednjom potrosnjom od 4 - 4.5L, ali izmedju ostalog i po gradu kad ga djira ne predje preko 5L SREDNJE potrosnje

izmedju ostalog Astora ne zivi u BG i bole ga kurac za gradsku potrosnju

edit - da, cale mi je ekonomican i ne daje gas

Edited by grbic
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...