Jump to content

Prosečna potrošnja goriva kod vozila - X


svinja

Recommended Posts

prodali onaj DS4, pa uzeli quad :tf:

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Не знам да ли ова вест заслужује посебан топик али ево начина да се смањи потрошња горива :) 

 

Piroćanac Jovica Pešić izumeo je uređaj koji omogućava uštedu goriva u motorima sa unutrašnjim sagorevanjem i do 50 odsto. Uz to, kako kaže, njegov izum emisiju štetnih gasova, poput ugljen-monoksida, smanjuje skoro tri puta u odnosu na klasične savremene motore.

Kako je za Tanjugu izjavio Pešić, kome ovo nije prvi pronalazak, uređaj je prošao brojna ispitivanja na Mašinskom fakultetu u Nišu čiji su rezultati veoma ohrabrujući pa ga uskoro očekuje i serijska proizvodnja.

http://www.24sata.rs/specijal/zivot/vest/e-to-je-pravi-pirocanac-napravio-uredaj-koji-stedi-polovinu-goriva/122122.phtml

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Samo sto turbina koristi izduvne gasove kao pokretac da ubaci cist vazduh pod pritiskom, ako sam dobro razumeo ovo vraca izduvne gasove u cilindar (nisam citao clanak nego ovo sto dovla rece). Ne vidim poentu toga osim ako auto nema lose sagorevanje pa da u izduvu ostane jos smese, a pritom nema kiseonika u izduvu bez koga nema sagorevanja i tako.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...