Jump to content

Freelance. Kako do para?


jasamnepismen

Recommended Posts

Devojka je nedavno pochela da radi freelance grafichki dizajn na oDesku i Elanceu. Skapirali smo da je najlakshe prebaciti pare sa sajta na Skrill account pa sa njega na Visu Electron Bancaintese.

 

Nismo sigurni oko podizanja para u banci. Iz nekih pricha sam skapirao da je potrebno potpisivanje nekakvog dokumenta odakle te pare stizu, pri svakom podizanju. Znam i da pokerashu potpisuju da su pare od nagradnih igara(?) i tako ih podizu.

 

Shta je najpametnije raditi u ovom sluchaju tj. kako najbezbolnije doci do para? Svaki predlog je dobrodoshao.

.

Link to comment
Share on other sites

Samo se jednom da izjava prilikom prvog podizanja. Bolja sema ti je da izvadis Skrill Master Card i odjebes komplet uvid drzave u zaradu. Znaci imas Skrill Master Card i cim ti pare legnu na Skrill account pare su ti dostupne. Nema provizije prilikom placanja karticom, cak je u kurs za dolar bolji. Najpametnije je koristiti moneybookers, odjebati domace banke i koristiti Skrill Master Card.


Imas i www.freelancer.com

Taj sam uvek koristio.

Edited by Parlament ZOOM
Link to comment
Share on other sites

@Parlament Zoom aj kad je vec pokrenuta tema, jel si podizao lovu na bankomatima u zemlji i kolika je provizija? (za inostranstvo znam)

Hvala.

@topic Ako povlacis pare sa Skrill-a mozes da napises bukvalno bilo sta sto ima malo razuma, tipa privatna transakcija, pomoc iz inostranstva, a kada stize sa Elance-a i slicnih direktno wire-om onda stavis honorar i sve je ok. Kao sto je Parlament Zoom napisao samo se prilikom prvog priliva sa jednog izvora Skrill ili Elance recimo potpisuje izjava, doduse ako promenis valutu primanja onda opet moras potpises izjavu, dakle posebna izjava za dolare, posebna za evre, barem je tako u Intesi. :)

Edited by KingLui

skipper.jpg

The only light at the end of the tunnel is light of upcoming train.

Link to comment
Share on other sites

kao sto su ti rekli jedino sto se potpisuje je ta izjava o prilivu sredstava, moras samo da napomenes da hoces da potpises trajnu izjavu kako ne bi morao da se cimas do banke svaki put kad ti legnu pare. ja kao pokeras sam uvek navodio honorar kao primanja i nikad mi nisu pravili problem (ni u rajfajzenu/hipo/intezi). e sad, cuo sam da do odredjene sume ne vrse uvid u primanja dok ako predje tu cifru moraju da podnesu izvestaj poreskoj (na godisnjem nivou), koliko je to tacno ne znam, znam samo da sam ja u toku 2012 imao priliv oko 17k i niko me nikad nije pitao odakle mi te pare. najbolje neko strucan da se javi po pitanju poreske i objasni kad se oporezuje, a ovo ostalo sto sam pomenuo je iz licnog iskustva.

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Podizao sam pare na bankomatima. Fee je od strane MB 1.80 $ . Kod banaka nije isto, sve uzimaju razlicitu proviziju. Ali uglavnom podizao sam na Intesa bankomatu i na kraju me izaslo bolje nego da sam povukao na intesin racun i menjao po intesinom kursu. Jer kada podizete na domacim bankomatima dinare, kurs racuna i dalje Skrill koji je bolji nego kod domacih banaka.

Link to comment
Share on other sites

 

 

We add 2.99% for transfers between USD, GBP, EUR, CAD or PLN currencies. 3.99% for transfers between USD, GBP, EUR, CAD, PLN and any other currency. 4.99% for transfers involving any other currency.

 

Kurs im je za dinar 113.nesto(ako sam dobro skontao) ali ovih 5% sto ti uzimaju je mnogo. Pre neki dan sam povukao 150e na intezin racun. Skrill mi skinuo 2.95e u startu i banka ce uzeti oko 350 400din sto je oko 6e.

Da sam na bankomatu skidao ovom skrill karticom, 5% je 7.5e + 1.8e fee = 9.3e

Link to comment
Share on other sites

Neke banke ne uzimaju uopste proviziju. To sto si povukao 150 evra moze samo da skodi. Nekad skrill posalje wire i debelo te oderu za wire. Cini mi se da to rade na preko 100 $. Sve ispod skinu oko 2-3 $ i nema provizije za wire. Poenta - ako zelis da povlacis pare na domace racune povlaci manje kolicine da te ne bi odrali.

Link to comment
Share on other sites

Prvo, izmedju USD, GBP, EUR, CAD. PLN i random valute (dinar) je 4% (to je ono sto tebe interesuje), a izmedju random valute i dinara je 5%.

Drugo, u poslednje vreme je skril krenuo da se ciganise, pa pare u tvoju banku salju preko 3-4 razlicite banke, tako da ce ti stizati uvek 10-15 evra manje od planiranog. Na primer (ovo je bilo pre oko mesec dana, ne znam, mozda se promenilo u medjuvremenu), skidao sam 125e cini mi se, u banku je stiglo 114e. Ortak je skidao cini mi se $140, stiglo mu je $118 (il tako nesto, znam da je popizdeo :D )

Kazem opet, mozda se u poslednjih mesec dana nesto promenilo, ali ne verujem. Uzeo sam i ja skrill karticu i mogu reci da sam prezadovoljan.

I da, za povlacenje sa bankomata, mislim da je najbolja inteza (skidao sam 5k dinara, sa skrilla je povuceno 44.16e, dok je za istu sumu ortaku skinuto 46.70e na bankomatu komercijalne)

Link to comment
Share on other sites

То која је банка добра, то би требало да је еци пеци пец, тј. да се мења на пар дана прилично рандом.

 

Свако ће те драти са тим мастеркардовима, али су картице згодне за коришћење. (још више ће те драти са оним цимањима преко сто банака и те форе. најмање ћеш бити дран ако ти чојк просто пошаље паре ''нечим за слање пара'', али то слабо ко оће да ради).

 

Имаш и пејониров мастеркард ако те интересује да рачунаш који ће те драти ко магаре, а који ко магаре + још један промил:) Мада ја мислим да је све то исти курац, овај дере фиксно, овај дере процентуално итд.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Sad se vratio iz banke... bio da potpisem ono sranje.

10e su mi skinule te banke izmedju :D Ne znam zasto su poceli da pljackaju ovoliko. U februaru ove godine sam povukao 2 puta po 250e(dakle platio sam 2 puta MBu onaj withdrawal fee) i na kraju sam imao na racunu u banci 491.nesto.

Sad povukao 150e, MB skinuo u startu 2.95, meni leglo 137.05 i banka ce mi skinuti jos 300din(inace 0.25% od sume skida inteza;300din minimum) sto je skoro 16e sve zajedno :(

Link to comment
Share on other sites

wire transfer, zasto bi se maltretirao sa kojekakvim karticama. Elance ima dobar support, slobodno se obrati njima ako te nesto buni. Ispravite me ako gresim, ali na izvoz intelektualne svojine ne bi trebalo da ima poreza?

Edited by Immz

This video contains content from Jimmy Kimmel Live, who has decided to block it in your country.

[23:47] <manager-> jao dete jao dete :D

chickenonaraft.kom

Link to comment
Share on other sites

ne naplacuje se odrzavanje deviznog racuna vec je to provizija na novcanu transakciju. npr. do 100e je fixno 1e, od 100+1 do 1000 je 3e+%, a od 1000+1<X je Xe+%. mrzi me sad da trazim papire, ali sam 100% siguran da je slicna racunica (na priliv sredstava).

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...