Jump to content

Koliko zarađuju (naši) IT-jevci preko i da li je De1 rodoljub?


Recommended Posts

1 hour ago, Highl1 said:

De1 Nemac, agencije ne uzimaju proviziju plus PDV od juna prošle godine, sad to ide na račun onoga ko izdaje, pa su i ljudi koji izdaju svoje stanove batalili agencije :) 
I živo me zanima kako će da bira grejanje u stanu koji nadje, to je možda moguće u 2% stanova u celoj Nemačkoj, ako i toliko. Možda može da izabere kompaniju koja prodaje gas ili kompaniju od koje će uzimati struju, ali tip grejanja, no way Jose. 

I 30% niži troškovi, rofl. Možda je stan jeftiniji, ali hrana i struja i grejanje i net/mob i TV su isti svugde naravno. Opet, što se tiče hrane, zavisi gde kupuješ i kako se hraniš, ali to da je sad u istom lancu supermarketa nešto jeftinije na istoku nego na zapadu je neverovatna glupost.

Bitno da si, kao i uvek, udario post. Što si se nalupetao za sve pare, ništa novo, već vidjeno

Dobro je da si ti quotovao moj post i da si naveo sve stvari koje ja nisam rekao kako nisu tacne. Ja nisam rekao da je mobilni/struja i net jeftiniji vec sam govorio o troskovima koji su vezani za teritoriju a to je hrana/pice po restoranima, javni prevoz, stanarina.

Takodje rekao sam kako je bilo kad sam ja ziveo tamo i ja sam placao agenciji proviziju da li je to sad promenjeno ne znam...
Sto se tice grejanja koliko ja znam mozes da filtriras tip grejanja pri pretrazi stanova na sajtovima agencija tipa Etagenheizung, Zentralheizung... Nebitno ti znas sve bolje pa objasni coveku sta i kako :)

Link to comment
Share on other sites

pa možeš da filtrira, ali ti to neće dati tačnu predstavu koliko ćeš plaćati. Prosečan Nemac drži stan na 19 stepeni i plaća 30e mesečno, dok npr neko voli toplije pa plaća tih 30,40,50 ali mu u septembru dodje doplata za grejanje jer je trošio više. Opet to ne znači da može da MENJA tip grejanja, kako si ti spomenuo, već samo da možda se unapred informiše koji je tip grejanja u stanu, ali mu to apsolutno ništa ne pomaže u ceni.

Neko ko ide sa 30k bruto, 40k mnogo brine o ceni pića i hrane u restoranu. Javni prevoz je 80e po većim gradovima svugde, nema tu popusta jer je u pitanju istok i sl, još jedna glupost koju si lupio. Ali nastavi dalje

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

evo mene nešto zanima...

30-40k bruto, je koliko neto? 15-25k? oko 40-50% uzima država, zar ne? i sad me interesuje, ako je to plata 1,5-2k mesečno neto, u Nemačkoj, koliko je realno da taj sa takvim primanjima razmatra prehranu po restoranima? mislim, i u Srbiji sa 200k dinara ne možeš da ručavaš u restoranima ono kao boli me kurac... zapravo molim Peru da pojasni ono "mnogo brine o restoranima"...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

"ono kao boli me kurac" ke ključni deo, Marinice.

ne kažem da ne možeš da odeš u restoran, i više puta mesečno i sa nekim, kažem da ne možeš da budeš u modu HRANIM se po restoranima. mislim, možeš, ali ti onda to izađe kao rata za stan, na primer... a 200k je malo da, uz ostale troškove, plaćeš DVE rate (kirije) za stan. mada, ja imam porodicu, iz mog ugla je 200k smiješan iznos za LIVIN' LARDŽ mod. za "seks i grad mod" gde kod kuće niko nikad nije pojeo ni jednu viršlu i kuvano jaje, trebaju značajna sredstva i u Beogradu i u Njujorku.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Debeli said:

"ono kao boli me kurac" ke ključni deo, Marinice.

ne kažem da ne možeš da odeš u restoran, i više puta mesečno i sa nekim, kažem da ne možeš da budeš u modu HRANIM se po restoranima. mislim, možeš, ali ti onda to izađe kao rata za stan, na primer... a 200k je malo da, uz ostale troškove, plaćeš DVE rate (kirije) za stan. mada, ja imam porodicu, iz mog ugla je 200k smiješan iznos za LIVIN' LARDŽ mod. za "seks i grad mod" gde kod kuće niko nikad nije pojeo ni jednu viršlu i kuvano jaje, trebaju značajna sredstva i u Beogradu i u Njujorku.

rekao si rucavati, a ne da nista ne pojedes kod kuce, a za samo rucanje u restoranu a ne svaki obrok je dovoljno. dobro, ako imas ratu za stan, kola, I ko zna sta jos, onda ne mozes, ali smo pricali generalno I ja mislim da je 200k plata ok da mozes da rucas po restoranima.

 

Link to comment
Share on other sites

svuda postoje restorani sa linijom i platoom, ili kafane sa dnevnim menijem, gde za 300-500 dinara možeš da jedeš, ali nisam mislio na to. mislio sam odeš lepo u pravi restoran i pukneš crvenu do dve za ručak, kako valja i dolikuje. ima i doručak kod Trpka: dva slana štapića za 36 dinara, a ima i cezar salata na splavovima za 800 dinara. i jedno i drugo je doručak van kuće, ja sam mislio na takav restoran, a ne burek i jogurt s nogu... 

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

pa ako je rucak 2 crvene, to je mesecno 60 crvenih a imas 200 crvenih, ostane 140 crvenih

eto da ja ebloloiram.

Inace malo da dodam na cene hrane zapad vs srbija, svakako da nisu klasicna gastoska sranja "E ovde jeftinije hehe". Jeste jeftinije nesto, neto je skuplje, ali gledajuci statistiku i kolko trosim mesecno za hranu, skuplje je nego u srbiji.

Ali ono sto brine je zapravo sto je minimalno skuplje. Evo par da nabacim poredjenja za normalnu hranu (bez djubreta) - u marketima (pijaca je skupa ovde)

Losos :20 eura
Biftek : 14-18
Pilece belo : 9-12
Kilo paradaja od 0.5 (maxi style) - 4 (neki do jaja ko sa sela)
Paprike : oko 3 pa navise
jabuke : 1.5
Kruske 1.5
Mleko 0,7-1.2

 

I tako. Komunalije su ofc skuplje, internet je skuplji, garderoba je isto kao hrana i skuplja i jeftinija (ali radnja sa jeftinom robom - gospode kao da sam na hadziluku ili na proslavi cica tominog dana)

Svakako da nije isto ili jeftinije kao u srbiji

Jos jedna mala blasfemija : usudjujem se da kazem da je ovde hrana dosta kvalitetnija nego u srbiji (pijaca/maxi/mesara). Zapanjen sam

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

 

3 minutes ago, mncu said:

prosto, npr plata ti je 200.000 I da na ruckove potrosis I 90.000 mesecno - ostaje ti 110.000 :D

ahahahaha...

e stvarno si me nasmejala, smejem se sad u kancelariji.

 

:))))))))))))))))))))))

2 minutes ago, kruko said:

ŠTA ĆEŠ SAD DRALE, A?!

sjebala me za sve pare... ahahahaha...

mogu da kažem samo blago onom ko je oženi.

 

:))))))))))

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam koji zivot vi zivite i u kom delu beograda, kad vam je 200k jedva dovoljno*. Da svaki dan rucas u restoranu, da imas auto i iznajmljujes stan opet bi trebalo da bude dovoljno za 2 osobe (ne racunam porodice). Isto sam se i prosli put iznenadio u topiku o nbgu ako se dobrom secam, kad si ti drale pomenuo da je za cetvoroclanu porodicu potrebno oko 2 soma ojra.

@hajli, dei

Koliko je na kraju realno da ode mesecno na zivotne troskove i troskove rezija averadz dzoa jer realno nisam nesto zahtevan?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, f4ts0 said:

pa ako je rucak 2 crvene, to je mesecno 60 crvenih a imas 200 crvenih, ostane 140 crvenih

eto da ja ebloloiram.

 

kako slicno razmisljamo, jel si video! I to sam I ja prvo htela da napisem 60, ali rekoh ajd nek bude I 90!

 

Drale, pa nema sta da objasnjavam, to je neki moj utisak. prosto napravi racunicu. jos narocito ovo sto si rekao ako te rucak ispadne jedna ili dve crvene. Npr znam da bih ja mogla. Jedino sto ja ne pijem uz jelo pa me ne kosta puno rucak

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Orange Bud said:

A deca, zena, kola, benzin, vrtic, sport, letovanja, zimovanja, lake i teske droge, svadbe i sahrane..

Cak u ovoj racunici racunam da stambeno pitanje imas reseno. Glupo je lupiti tolike pare na restoran.

 

 

ne kazem da nije glupo niti sam rekla da se slazem da treba jesti svaki dan u restoranu, samo kazem da je Drale lupio da je 200k nedovoljno.

Link to comment
Share on other sites

Just now, FATA said:

Ne znam koji zivot vi zivite i u kom delu beograda, kad vam je 200k jedva dovoljno*. Da svaki dan rucas u restoranu, da imas auto i iznajmljujes stan opet bi trebalo da bude dovoljno za 2 osobe (ne racunam porodice). Isto sam se i prosli put iznenadio u topiku o nbgu ako se dobrom secam, kad si ti drale pomenuo da je za cetvoroclanu porodicu potrebno oko 2 soma ojra.

ne da je jedva dovoljno, nego NIJE DOVOLJNO, ako imaš porodicu da jedeš svaki dan u restoranu.

jebiga, i ja sam bio momak i znao sam za noć da bacim kamaru crvenih, i nije mi nikad bilo žao, ali se vremenom menja percepcija o novcu.

Just now, mncu said:

kako slicno razmisljamo, jel si video! I to sam I ja prvo htela da napisem 60, ali rekoh ajd nek bude I 90!

 GREAT MINDS THINK ALIKE!

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, FATA said:

Ne znam koji zivot vi zivite i u kom delu beograda, kad vam je 200k jedva dovoljno*. Da svaki dan rucas u restoranu, da imas auto i iznajmljujes stan opet bi trebalo da bude dovoljno za 2 osobe (ne racunam porodice). Isto sam se i prosli put iznenadio u topiku o nbgu ako se dobrom secam, kad si ti drale pomenuo da je za cetvoroclanu porodicu potrebno oko 2 soma ojra.

 

e pa ne precerujmo, nije dovoljno za dve osobe

Link to comment
Share on other sites

pa nije dovoljno kad na ručak daš 90k, još na čizme, pedikira, manikira, kozmetičara, frizera i pilates daš ostatak para, pa za gorivo moraš da cimaš muža/dečka.

a decu neka hrane babe, ionako se živi u muževljevoj dedovini.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, FATA said:

Ne znam koji zivot vi zivite i u kom delu beograda, kad vam je 200k jedva dovoljno*. Da svaki dan rucas u restoranu, da imas auto i iznajmljujes stan opet bi trebalo da bude dovoljno za 2 osobe (ne racunam porodice). Isto sam se i prosli put iznenadio u topiku o nbgu ako se dobrom secam, kad si ti drale pomenuo da je za cetvoroclanu porodicu potrebno oko 2 soma ojra.

@hajli, dei

Koliko je na kraju realno da ode mesecno na zivotne troskove i troskove rezija averadz dzoa jer realno nisam nesto zahtevan?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Inostranstvo - ako si sam u nemackoj dovoljno je ~ 2000

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ako u Sorabiji zaradjujes 200k onda nemas vremena za pedikira, manikira, pilates a vala ni da spremas rucak :DD

 

12 minutes ago, Debeli said:

 

ahahahaha...

e stvarno si me nasmejala, smejem se sad u kancelariji.

 

:))))))))))))))))))))))

sjebala me za sve pare... ahahahaha...

mogu da kažem samo blago onom ko je oženi.

 

:))))))))))

pa zapravo I jeste blago onom, kad se ocigledno ne bahatim kao npr ti pa mi 200k nije dovoljno za hranu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...