Jump to content

Promena fakulteta - misljenje


Recommended Posts

Pozdrav, trenutno studiram ekonomiju. Upisao sam je jer volim marketing kao pojam, ali ne idu mi brojevi. Ne zelim da guram nesto na silu i posto sam pauzirao godinu sve vise razmisljam o tome da odustanem i da upisem FPN- socijalni rad. Zanima me misljenje o njemu i da li je neko odavde zavrsio taj faks ili je jos uvek tu?

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Pa pazi, volim jezike i drustevene predmete. Takodje volim psihologiju (i super mi je isla u srednjoj i super mi ide irl) a psihologiju na filozofskom ne mogu da upisem iz razloga sto nemam neke bodove. A jos i da ne upadnem na budzet moracu da radim tako da ne bih uspeo toliko da bubam. Naravno ja moram da radim i da upadnem na budzet, zato mi je socijalni rad neka dobra, a ne toliko zahtevna alternativa tome. Zato mi je potrebno misljenje koliko je zapravo moguce studirati to i raditi u isto vreme. Svestan sam da u svakom slucaju moram da ucim, da ne zelim da ucim upisao bih visu osnovnu i samo bih radio.

  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Znam da je velika razlika, samo je problem sto sam se zeznuo u ekonomiji jer sam od nje zeleo da neki HR,marketing sto ima interakciju sa ljudima a ne da sedim za kompom i pisem kalkulacije firmi. Tako da mislim da bi mi FPN legao lepo ako bih izveo ovo sto sam ja zamislio.

Link to comment
Share on other sites

Ма упиши историју. С обзиром шта нам наприча артичка лубеница о квалитету који се тражи, довољно све да научиш напамет што су други сажвакали и претходно преписали већ сажвакано, и не да ћеш завршити факс, него можеш да постанеш и доктор, па и члан САНУ. У случају да нешто пробаш да сам промислиш, има да те јавно спале на Врачару и/или дегажирају на неки други факс...

Нема размишљања, нема рачунања, а уз пут можеш да задовољиш хоби те дневне психологије и помно проучаваш ретардираност којекаквих доктора наука, крема нашех интелектуалног друштва.

Edited by brue
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

evo morao sam da procitam, nije mi dao djavo mira. Dakle ti si upisao ekonomiju da bi bio HR i radio sa ljudima.

Takodje super si u psihologiji, ali nemas bodove da je upises, ali bas si ono super (tesio si ortaka u kaficu kad je dobio KORPU heh)

Ali na FPN ces steci HR iskustva.

Ja bi ti preporucio, ako je ovo istina da upišeš letačku akademiju u vršcu, i da posle uzmeš kišobran i odlučiš sa koje zgrade ćeš ispoštovati vitju.

A drugi savet je da batališ faks na godinu dve dok ne stekneš mentalni kapacitet ili zrelost da proceniš pravilno mogućnosti i želje.

Ofc FMK ti je uvek tu

to sto si okruzen takvim drustvom, ne mora da znaci da su i svi ostali. Bio sam na besplatnim seminarima za mlade, interakcija mi je super i tu se videlo da mi ide, isto kao i angazovanje odredjenih ljudi za odredjene poslove, ali ne ide mi faks toliko dobro (a i imam zivotnih problema) da bih ja mogao samo njemu da se posvetim zato me interesuje FPN..

Link to comment
Share on other sites

mislim da je i prethodni predlog validan


Bio sam na besplatnim seminarima za mlade, interakcija mi je super i tu se videlo da mi ide, 

 

super. srecno.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ja sam na Ekonomskom i na smeru sam (Trgovinski marketing i menadžment) gde se minimalno radi sa brojkama i ipak može da se pobegne kolko tolko od brojeva. E sad ne znam na kom si ti ekonomskom, koliko vi smerova imate i to..

TMM jeste laganica u odnosu na ostale smerove, ali da bi dosao do toda treba da da dve godine koje su opste a tu ima vise nego dovoljno brojeva, tj matematike, statistike, ekonomsko matematickih metoda i modela itd, sto i sam znas. Takodje, bulbi, kako upisa ekonomiju zbog HR kad tamo ni nema toga. 

Link to comment
Share on other sites

Ма упиши историју. С обзиром шта нам наприча артичка лубеница о квалитету који се тражи, довољно све да научиш напамет што су други сажвакали и претходно преписали већ сажвакано, и не да ћеш завршити факс, него можеш да постанеш и доктор, па и члан САНУ. У случају да нешто пробаш да сам промислиш, има да те јавно спале на Врачару и/или дегажирају на неки други факс...

Нема размишљања, нема рачунања, а уз пут можеш да задовољиш хоби те дневне психологије и помно проучаваш ретардираност којекаквих доктора наука, крема нашех интелектуалног друштва.

Nemoj. Neke stvari koje je brue napisao jesu tacne, ali ucenja ima nenormalno mnogo :) 

A proucavanje retardiranosti se svodi na kolege, neki od mojih profesora jesu retardi, ali neki su i zivotni uzori.

Link to comment
Share on other sites

Pa interesuje me i marketing.. Zbog toga, a i kada sam bio u hajatu, HR je bio ekonomista, a ne psiholog pa sam mislio da moze i tako da se prodje. Jebiga, sjebao sam se, znam, ali sad hocu da ispravim to i da upisem ono sto mi ide i sto bih hteo da radim u buducnosti. Samo ipak mislim da pravite razliku (ili je ja pravim?) izmedju FPN-a i defektoloskog?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...