Jump to content

zanimljive slike


Guest

Recommended Posts

SAMO U SRBIJI, DEVEDESETE FTW!

 

BZvP9zbCEAAC8nH.jpg

 

Hah, vrhunski je ovo ... ja se ne sećam naravno skroz jer sam bio klinac kako je to išlo iz dana u dan, ali ovo je dobar "pregled". Interesantno je što je neki mučenik i svaki dan morao da preračunava koliko košta pretplata (ovo što piše odmah desno :)) kao i da li se neko stvarno pretplatio i na taj način uštedeo bezbroj dinara! :)

 

@ riba zgib - dosta se ona zeza tu fino, da ovaj bajko popusti ostade ona bez vilice :)

Link to comment
Share on other sites

Hah, vrhunski je ovo ... ja se ne sećam naravno skroz jer sam bio klinac kako je to išlo iz dana u dan, ali ovo je dobar "pregled". Interesantno je što je neki mučenik i svaki dan morao da preračunava koliko košta pretplata (ovo što piše odmah desno :)) kao i da li se neko stvarno pretplatio i na taj način uštedeo bezbroj dinara! :)

 

 

Ja se nažalost sećam...

Tada su privatnici menjali nalepnice sa cenama više puta dnevno, a državni supermarketi su radili nivelacije tipa svakog dana (što je nedovoljno često). Onda je bila fora da dobiješ keš ujutru, trčiš kod dilera da kupiš marke, pa ih onda razmeniš uveče i kupiš duplo više stvari nego što si mogao ujutru.

Da ne pominjem mahinacije čekovima, koje su prodavnice po zakonu morale da primaju.

 

U svakom slučaju, ne vratilo se...

Tu su samo zarađivali oni koji su imali mogućnosti da ispumpavaju keš iz sistema. Svi ostali su propadali ili preživljavali na neke mađioničarske fazone.

Edited by Dandy

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

da ali je zato bilo cekova koji nikada nisu prosli

 

  :tf:

 

osim sto valjda hiperinflacija nije trajala cele devedesete vec fazon nekoliko meseci ?

negde sam citao da je godisnja inflacija i u samoj sfrj bila previsoka ?  blabla bla politika offffftopik

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

osim sto valjda hiperinflacija nije trajala cele devedesete vec fazon nekoliko meseci ?

negde sam citao da je godisnja inflacija i u samoj sfrj bila previsoka ?  blabla bla politika offffftopik

 

Bas je bila pre neki dan emisija o tome na tvu pa sam se malo podsetio. Najgori period je bila druga polovina '93 i pocetak '94, odatle su i ove novine. Inace razocarao sam se jer sam skontao da nije bila najveca hiperinflacija na svetu ikada. Pretekla nas Madjarska u periodu '45-'46.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...