Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

2 hours ago, millanče said:

Uporedi to sa dvojkom, gde upoznaš Dajsona kao čoveka kome su porodica i rad na procesoru za skajnet bukvalno sve, i koji shvati da sve mora da žrtvuje. Osetiš tu i zapamtiš nešto. Ne, ove filmove danas pišu retardi.

mislim da je i tada bilo krš filmova, zapravo siguran sam, poenta je što samo oni dobri ostanu zapamćeni, kao uostalom i u muzici itd 🙂

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, FATA said:

fora je sto su tada ti krs filmovi bili gledljivi, ovo danas je vredjanje inteligencije...

Htedoh napisati tri pasusa od po 6 redova, i napisah ih, pa obrisah, jerbo je ovo ono što sam suštinski hteo reći.

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, FATA said:

fora je sto su tada ti krs filmovi bili gledljivi, ovo danas je vredjanje inteligencije...

ili smo mi bili mlađi i bio je drugačiji period i do nas nije dopiralo 90% filmova koje sad možemo lagano da skinemo preko neta?

3 hours ago, toma said:

tako je, juce uhvatih on deadly ground na tv-u. top zabava, lakiju bi se sigurno svidjao!

 


A mystical martial artist/environmental Agent takes on a ruthless oil corporation.

 

bez daljeg!

Link to comment
Share on other sites

Zaintrigiran sam i nisam do jutros ni znao da postoji Terminator 6 kao nastavak dvojke, moram da skinem 😄

Inače, danas sam gledao T3 da vidim je l manje glup posle 17 godina, i nije. Taman sam se lepo podsetio koliko su akcioni filmovi prve polovine dvehiljaditih bili sranje, kombinacija fotografije devedesetih, preseravanja CGI-jem zbog naglog razvoja 3D grafike, i glumatanja na nivou gengsta rep spotova (ovo je počelo negde oko Aliena 4 i Blejda 1, pre toga se ne sećam da je bilo tako upadljivo).

 

 

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Odgledah Terminator: Dark Fate, definitivno nije najgluplji film u serijalu, a i od trojke je bolji (pošto mi je još svež utisak). Priča je takva kakva je, nisam oduševljen uvođenjem Legiona bez dubljih objašnjenja, ali makar ne mlate hladnoratovsku praznu slamu sa nuklearnim holokaustom od pre 40 godina jebiga.

Link to comment
Share on other sites

On 4/24/2020 at 1:27 PM, toma said:

tako je, juce uhvatih on deadly ground na tv-u. top zabava, lakiju bi se sigurno svidjao!

 


A mystical martial artist/environmental Agent takes on a ruthless oil corporation.

 

o to je legendaran film.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

On 4/24/2020 at 11:35 PM, voodoo_ said:

Aliena 4 

Alien 4 gledas kao Jeunet-ovo zajebavanje i scenografiju sa plejadom njegovih glumaca i onda ti bude cak i ok.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

On 4/24/2020 at 11:35 PM, voodoo_ said:

Inače, danas sam gledao T3 da vidim je l manje glup posle 17 godina, i nije. Taman sam se lepo podsetio koliko su akcioni filmovi prve polovine dvehiljaditih bili sranje, kombinacija fotografije devedesetih, preseravanja CGI-jem zbog naglog razvoja 3D grafike, i glumatanja na nivou gengsta rep spotova (ovo je počelo negde oko Aliena 4 i Blejda 1, pre toga se ne sećam da je bilo tako upadljivo).

haha ovo sa gensta rep spotovima je takva istina. doduše zapravo sa većinom tih spotova - pre neki dan sam naleteo na J Lo if you had my love pa sve sa onim likom što je gleda preko kompjutera i kuca nešto po hi tech tastaturi, bukvalno template za spotove iz tog perioda.

A Rainy Day in New Yorkhttps://www.imdb.com/title/tt7139936/

MV5BODAwZDlhZjUtYzM2MS00MGVmLWFjNWMtODc5NjM2OTNkNjExXkEyXkFqcGdeQXVyMzIzNDU1NTY@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Znam, znam šta ćete reći - gledaš krš horore a za ovo ćeš reći da ne valja, ali meni ovo nešto baš bledunjavo, nema veze sa onim što sam očekivao od Vudi Alena. Ok, ima tu standardnih njegovih fazona, projektovanje kroz likove, uvek te neke trenutno moderne glumice, lepe, itd itd, sve je to ok, ali priča je skoro pa nepostojeća, ovaj Timoti ne znam što je nekakav trenutni hit ovde je baš loš, ova Selena Gomez izgleda kao prase u faci, sve je nekako isuviše nabacano i završi se i pre nego što je počelo.

Link to comment
Share on other sites

Pre neko vece pred spavanje prelistavao Netflix, i naleteo slucajno na Middleditch & Schwartz, improvizaciju.

https://www.imdb.com/title/tt12027034/

Ne znam da li bi se svakom svidelo (mojoj zeni je bilo onako, mada ona nije ljubitelj standupa, improvizacije, i slicnih stvari, i prvih 5 min je cackala telefon 😄 ), ali ja sam se ismejao kao sto nisam u skorije vreme, suze su mi kretale.

Odgledao samo prvi deo, tako da ne znam kakva su preostala dva, ali preporucujem (za ljubitelje improvizacije i standupa). 
 

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

On 4/26/2020 at 8:48 PM, togFU said:

Podsetilo me na ovaj cuveni excel messaging 😄

 

ima onaj genijalni meme tipa "jel se sećate kad je keli roland napisala poruku tipu u excelu i onda se iznervirala što joj ne odgovara" :)))

On 4/27/2020 at 11:18 AM, sttevann said:

Pre neko vece pred spavanje prelistavao Netflix, i naleteo slucajno na Middleditch & Schwartz, improvizaciju.

https://www.imdb.com/title/tt12027034/

Ne znam da li bi se svakom svidelo (mojoj zeni je bilo onako, mada ona nije ljubitelj standupa, improvizacije, i slicnih stvari, i prvih 5 min je cackala telefon 😄 ), ali ja sam se ismejao kao sto nisam u skorije vreme, suze su mi kretale.

Odgledao samo prvi deo, tako da ne znam kakva su preostala dva, ali preporucujem (za ljubitelje improvizacije i standupa). 
 

Gledao sam ovo, dobro je, totalno neobavezno.

A uzeo sam inače da pogledam i remaster Dunea kao ide ovaj za 2020 pa da mogu da napravim usporedbu (!) kada dođe vreme. Bez obzira ko šta misli o filmu, toliko se stvari promenilo da nova verzija prosto ne može ni da bude slična, ovo je kao "prepričavanje knjige" sa gomilom podataka i koječega, narod danas nije navikao na tako nešto. Nadam se da će da naprave totalni otklon od svega toga.

Link to comment
Share on other sites

The Lodgehttps://www.imdb.com/title/tt7347846/

MV5BNDQ2YWVmZjEtMTE1ZS00MDk1LTg5ODUtMDVlODk0OTM2ODMwXkEyXkFqcGdeQXVyMTkxNjUyNQ@@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Bio na FESTu, namerno sam ga preskočio tad znajući da će biti na narodnim sajtovima a i nije baš da mora u bioskopu da se gleda.

Inače potpisuju ga ono dvoje što su radili Goodnight Mommy  https://www.imdb.com/title/tt3086442/?ref_=nm_knf_i1 koji je bio generalno interesantan .

Ovaj je nekako više u fazonu "mnogo hteli mnogo započeli", osim ako

niste u fazonu e ako glupa deca, dobila su šta su tražila

onda će vam biti super! 🙂

Link to comment
Share on other sites

The Assistant https://www.imdb.com/title/tt9000224/

MV5BMjBkMDZkNjctNmZhNi00Mzc5LTk0OTctNzFlMDExYzM3ZDNhXkEyXkFqcGdeQXVyNDY2MjcyOTQ@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Čudan film, bez neke konkretne radnje osim jednog dana u životu "sekretarice" u korporaciji. Sve vreme stvara neku teskobu najviše u slučaju da je gledalac zapravo radio u nekoj korporaciji 🙂 Šteta je što ima relativno glup kraj odnosno nedorečen, tako da ostaje bez ikakvog pametnog zaključka. Što može da bude samo po sebi zaključak, kao "sutra je novi (isti) dan". Ne mogu da preporučim osim ako kao što rekoh neko nije radio u korpo okruženju.

-----------

Swallow https://www.imdb.com/title/tt8372298/

MV5BYmUxYzAxMTgtNzhjNC00YjI1LTlmMTItOGU0ZmZjZmQ5NmVlXkEyXkFqcGdeQXVyODY3Nzc0OTk@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Nije pr0n! :)) Žena sa pica poremećajem, vrlo neprijatan film da budem iskren. Pica, nisam imao pojma da se tako zove, je poremećaj u kojem ljudi imaju poriv da jedu nejestive stvari, pa tako ova jede špenadle, klikere, fidžet spinere i tako to... Ima tu kao dodatnih nivoa drame, nije loše za sporo popodne što se kaže. Rizikujem da me @mladenq isproziva 😞

------

Fantasy Island https://www.imdb.com/title/tt0983946/

MV5BOWE2ODZhYWYtNTFiYy00MjdmLWIzZGEtNTkyOTc1NDIwMjk4XkEyXkFqcGdeQXVyMzY0MTE3NzU@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Mega treš, za totalno zaobilaženje.

Link to comment
Share on other sites

On 2/9/2020 at 8:08 PM, mladenq said:

Odd Thomas dosta vuce na Jacksonove 'The Frighteners', samo losiji, poprilicno predvidljiv i previse se oslanja na cringey naraciju glavnog lika, ali, on the plus side, manje vise svako zensko u filmu forsira izrazito upadljiv dekolte

Pogledah odd thomasa sinoc i potvrdjujem da je djubre 

  • Upvote (+1) 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

The Cubehttps://www.imdb.com/title/tt0123755/

MV5BZTIyZGM3NDItMTNmNS00Yzc4LTg2MzItOWY4MTE1NDlmZDIyXkEyXkFqcGdeQXVyMTAwMzUyOTc@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Kakav i dalje genijalan film 🙂 Pride imam flešbek na gledanje na tvu tipa na politici ili gde je već bio sad se ni ne sećam. Za ovaj budžet od dva dinara sjajno ostvarenje. 

The Gentlemenhttps://www.imdb.com/title/tt8367814/

MV5BMTlkMmVmYjktYTc2NC00ZGZjLWEyOWUtMjc2MDMwMjQwOTA5XkEyXkFqcGdeQXVyNTI4MzE4MDU@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Gde ima da se nađu trenerke što nosi Kolin i ekipa? :))

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 5/30/2020 at 10:58 AM, beba isus said:

jel gledao neko take shelter iz 2011?

ja sad prvi put, film ODRO, nisam gledao tako dobar film jako dugo

pa ovo je ok odgledati samo zbog šenona ako ništa drugo 🙂

I See Youhttps://www.imdb.com/title/tt6079516/

MV5BNzVkOWM5YTEtMDdkNi00YjMzLWEzNWEtODEwN2IyZTc4Yjg2XkEyXkFqcGdeQXVyMjc5MTg0MzQ@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Najveći horor ovog "horor" filma je zapravo Helen Hant koju možda ne bih ni prepoznao da nisam video da glumi:

EP_623a3cf0-fimage_story.jpeg

Na ovoj slici još izgleda OK.

Mimo toga, zanimljiv polu-Šalajamananaski koncept filma, ima nekoliko "sporednih priča" koje ostaju otvorene do kraja (vidim to je sad "novo crno") ali generalno i zaključak čitavog filma.

Na fejl stranama - klinac od Helen igra Overwatch i onda nonšalantno ode u kuhinju da sipa vodu da pije u sred  meča a saigrači mu to ne zameraju :))

Link to comment
Share on other sites

On 5/31/2020 at 6:16 PM, mladenq said:

video sam tizer za ovo nisam pogledao celo 🙂

Becky https://www.imdb.com/title/tt10314450/

MV5BNDcxY2IxMmUtZDhlNy00NWM1LWI2MTgtOGRkMTEyZjc5MDMxXkEyXkFqcGdeQXVyNzAwMjU2MTY@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Debeli Kevin Džejms koji glumi nacistu ubicu jer verovatno najsmešniji deo filma (i njegovo ostvarenje sna da ne glumi neke polu priglupe komedija likove 🙂 Ostatak filma je bukvalno namenjen za sve one trenutke kad ste hteli da glavni junak zapravo zvekne negativca umesto da beži od njega. Naravno nema tu nekog kvaliteta, ali makar ima tog vida satisfakcije.

Link to comment
Share on other sites

jutros naleteh na tv na Anastaziju (Anastasia, 1997) i odgledao sam ga bez daha. kad sam ga gledao na davni Božić pre 22 godine to je bio najbolji crtani dugometražni film koji sam ikada video. iako bih danas možda našao neki kvalitetniji film, sigurno ni jedan nije izazvao takvu lavinu osećanja kad sam ga gledao prvi put i Anastazija mi je stoga daleko najomiljeniji animirani film. da li zato što je tada izazvao umornog ali favorizovanog Diznija na spektakularan način, nudeći dugometražnim crtanima novu svežinu ili zato što sam težak rusofil u duši ili zato što mi smeđe žene sa plavim očima predstavljaju sudbinu...

tek, podeliću sa vama scenu i pesmu i tekst, koja sublimišu sva moja pisanija na ovu temu, i koje se sećam decenijama pošto sam je prvi put video i čuo u neverovatno osećajnom izvođenju Liz Kalovej (danas sam video da je numera nominovana za Zlatni globus te godine, ali mi nije jasno kako nije pobedila na svim dodelama):

 

ONCE UPON A DECEMBER

Dancing bears, painted wings
Things I almost remember
And a song someone sings
Once upon a December.
 
Someone holds me safe and warm
Horses prance through a silver storm
Figures dancing gracefully
Across my memory.
 
Someone holds me safe and warm
Horses prance through a silver storm
Figures dancing gracefully
Across my memory.
 
Far away, long ago
Glowing dim as an ember
Things my heart used to know
Things it yearns to remember.
 
And a song someone sings
Once upon a December.
Edited by Debeli
  • Upvote (+1) 1

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...