Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
On 9/18/2023 at 8:27 PM, mladenq said:

ali ovaj sto igra demona, skroz ok

 

da, taj je dobar i generalno je ok obe uloge odradio.

U svakom slučaju

Slotherhousehttps://www.imdb.com/title/tt15422224/

Ovaj film spaja dve glavne stvari koje volim u filmovima današnjice - sniman u beogradu + horor! Poseban "začin" je naravno sama radnja odnosno koncept, a on je otkriven već i u vešto smišljenom nazivu filma!

image.png

Lenjivac je ovde postavljen kao apex predator 🙂 koji u džungli ubija krokodila pre nego što ga lovokradice omame i donesu u civilizaciju da bi ga prodali 🙂

A civilizacija je Galerija Beograd tržni centar i ista ona kuća korišćena u većini filmova koji se snimaju kod nas (poslednje mi pada napamet novi Hellraiser). Radnja je u americi ofc, nego je snimano kod nas.

I tako Stefan Kapičić kao diler životinja nudi glavnoj junakinji umiljatog lenjivca, a ona ga potom odnosi u svoje sestrinstvo :)) Znači - lenjivac ubica + 20 članica "sestrinstva" provešće ludo veče u kući. Spremaju se izbori za "kraljicu" sestrinstva a pored glavne bitchy ribe koja naravno želi da bude re-izabrana, konkurencija joj je upravo - lenjivac!

Jednostavno, recept za uspeh!

Ocena na IMBD je 5.0 i neću slagati, malo sam fast-forwardovao, ali morao sam da pogledam ovo remek delo, makar iz respekta prema 50 ljudi iz Srbije potpisanih u credits na kraju :))

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mission Impossible 7 valjda 🙂 

Dead Reckoning

Pa ovo je zabavna nemoguca misija, nekako mi je zabavnija nego koliko vec prethodnih delova, a verovatno jer nisam pogledao ni jedan trejler, a mozda nisam ni znao da se snima nova misija

U svakom slucaju, pravi akcioni film, sa minimalno CGI, svaka cast kukuruzu kako sa 60 godina snima to sto snima 

Naravno i u ovom filmu ima svoj deo gde trci, to je vec postao mim, a izvodi neverovatne stvari bez kaskadera i dalje

Moj sok je bio da je ovo prvi deo filma, a da drugi izlazi u junu sledece godine. Mozda ce to biti i poslednji film za ovog tomovog dzejms bonda.

U svakom slucaju film pocinje sa najvecim kliseom ikada, kada prosto moras da se lupis po celu, i tome mi je i bila na kraju draz, dobra fora 

  • Like +1 1

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

No One Will Save Youhttps://www.imdb.com/title/tt14509110/

image.png

Ja ću odmah reći da ovaj film uopšte nije toliko loš! Očekivao sam ništa, a dobio jedan zanimljiv SF "horor". Plot je jednostavan - devojka koja živi u udaljenoj kući u manjem gradiću nije dobrodošla u samom gradu, što u startu ne znamo zbog čega. Tokom večeri dolazi do invazije vanzemaljaca i jedan od njih upada u njenu gajbu. Možda bi tu trebalo stati da ne otkrijem previše.

Ono što je zanimljivo je:

- Vanzemaljci zapravo nisu superiorni u smislu da ljudi nemaju nikakve šanse. Da, imaju naprednu tehnologiju i telekinezu ali ne svi (imam par klasa vanzemaljaca) i ako vas ne vide imate šanse 🙂

- Vanzemaljci iako mentalno superiorni fizički nisu baš i dodatno su "trapavi" na zemlji. Nije loš momenat jer doprinosi "realističnosti".

- U celom filmu ima bukvalno pet izgovorenih reči odnosno dve proste rečenice, koje se dešavaju negde posle sat vremena. To će reći da glavna junakinja praktično sve vreme ne izgovara nijednu reč, a sporedne uloge, kojih nema baš toliko, takođe nemaju svoj tekst.

Radnja jeste predvidiva, ali je dosta napeta, ima poneko iznenađenje i kraj je tu i tamo, zavisi kako ko na njega gleda.

 

 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Lucky said:

No One Will Save Youhttps://www.imdb.com/title/tt14509110/

Ja ću odmah reći da ovaj film uopšte nije toliko loš! Očekivao sam ništa, a dobio jedan zanimljiv SF "horor".

Kod mene bas suprotno, ocekivao sam zanimljiv sf horor, a dobio sam, sta znam, nekako meh film, ili ja nisam bio raspolozen za takvu postavku, gde neki vanzemaljac iz vedra neba ovoj upada u kucu kao razbojnik :d (iako opis manje vise to sugerise), ocekivao sam nesto 'suptilnije', moguce da bi mi na neki drugi dan bolje legao, ovako ugasih nakon nekih 20ak min

The Equalizer 3 (2023)

Ima nesto u ovim Equalizer filmovima, gotivna su mi bila i prva dva dela, pa tako i ovaj. To nesto je verovatno Denzel, jer bez njega ne vidim kako bih izgurao dalje od pola sata filma, koji je, sto vise o njemu razmisljas, sve gluplji, iako mu das benefit zanra kojem pripada. Bacih pogled malo na recenzije nakon gledanja, ovaj druskan je solidno sumirao mane filma:

Spoiler

It's been a while since I watched the first two Equalizers, but I remember them quite fondly as fun movies that found a nice balance between a simple yet effective story and brutal, well-made action scenes. So when I discovered that a third installmant was arriving soon, I was excited.

Today, that excitement was shattered upon actually seeing the movie. The Equalizer 3 stars Denzel Washington, of course. And he is once again brilliant. The story here is that Denzel runs into an international drug trafficking ring by accident while trying to steal back his Uber driver's pension fund. The opening is amazing, showing off beautiful cinematography and a creative action sequence in true Equalizer style. Enjoy it while it lasts, because that's the last you'll see of that.

After killing off a few mobsters, Denzel passes out by the side of the road and gets picked up by a random guy who just happens to be the son of a doctor who in turn just happens to like caring for random people with bullet wounds. Of course he is also called Enzo and he is an almost offensively stereotypical Italian. For the next hour or so, prepare to watch Denzel Washington drink tea. This movie contains more shots of Denzel drinking tea than it does of him firing a gun. In this little Italian town everyone loves Denzel for no apparent reason, to the point where random kids and grandmas walk up to him and give him gifts without even knowing him. There's a woman who basically throws herself at Washington from the second she sees him. Within a week, the people call him "one of them" and will literally die for him. It's just because he's American it seems, because he doesn't do much else. He watches the mafia terrorize the town and the people he apparently loves so much, but he doesn't actually get involved for weeks, not even when his favorite shop is burned to the ground.

Meanwhile, there's a hesitant subplot where a CIA agent is investigating the drug trafficking ring. She comes to Italy but doesn't seem too bothered with investigating the actual criminals. She just hangs around harrassing Denzel, who is not even trying to hide that he's guilty of many murders at this point. She acts like she's this accomplished agent, but literally all she does is repeat Denzel's findings to her superiors and take the credit for them. She explodes somewhere halfway through the movie and they basically give her a promotion and a medal of honor for it.

The mafia itself starts out quite menacing. They are well cast and very violent, but by the time Denzel finally starts killing them (over an hour into the movie) he immediately kills off all the good mobsters in an underwhelming 30 second shot. That's that then. Now all we have left is Victor, a stereotypical mob boss with not much character to him. He's just evil and he likes money and Ferraris. He is now real angry at Denzel for killing his brother and they have a standoff in the town square. It's quite cool and I was getting ready for an amazing shootout, but instead Victor just leaves to go eat spaghetti with his friends. I'm not kidding. This mob boss, apparently the head of five huge crime families, then goes to take a nap with only a few bodyguards around even though he knows this masterful assassin is hunting him down.

The final action scene mostly just killed my last bit of hope for this movie. The kills are dull and are just Denzel picking off guards with a knife one by one in pitch dark rooms. Victor barely puts up a fight and basically dies by getting hit by a Fiat Punto. That was it. The final Equalizer movie is now over and it contained maybe three minutes of actual Equalizing, most of which was incredibly boring. The cinematography is quite beautiful at times, the acting is great across the board, the Italian vibes are amazing and there's a few good and/or funny lines. But overall this movie was just an incredible letdown. I don't mind a slow buildup, but this doesn't build up to anything. The first half could've been great if the second half had a proper payoff, but all Denzel does is drink more tea and kill maybe five people to bring down the entire Italian mafia. The romantic subplot that is set up gets no real conclusion, the ending suddenly introduces a weird plot point that was never mentioned before and then it ends abruptly.

Not every action movie has to be John Wick with non-stop firepower, but I do expect there to be some actual action. The Equalizer 3 never really delivers. It's a very pretty display of the Amalfi coast and Denzel's acting, but that's about it. It's a shame.

 

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, mladenq said:

Kod mene bas suprotno, ocekivao sam zanimljiv sf horor, a dobio sam, sta znam, nekako meh film, ili ja nisam bio raspolozen za takvu postavku, gde neki vanzemaljac iz vedra neba ovoj upada u kucu kao razbojnik :d (iako opis manje vise to sugerise), ocekivao sam nesto 'suptilnije', moguce da bi mi na neki drugi dan bolje legao, ovako ugasih nakon nekih 20ak min

vidiš zanimljivo. meni se baš dopao taj vajb 50ih u tom vanzemaljci momentu. bukvalno izgledaju kao kako su ih predstavljalji tada i totalno mi je primenjiv taj fazon upada vanzemaljac kao razbojnik jer kao došli su da ih "pokore" 🙂 

ono što razumem u ovome što pišeš je da jeste malo "mixed signals" ako gledaš trejler i samu najavu u smislu o čemu se tu zapravo radi i na koju će stranu da ode.

Link to comment
Share on other sites

Жена: Могли би да гледамо неку акцију.
Ја: Немој љубави пред децом, мали су...
Жена: Не Шведску будало..
Ја: Ево на ХБО има наставак култног МЕГ'а са Џејсоном Статамом.
После сат времена саморањавања хтео сам да угасим преплату на ХБО.
Скидам Нан 2 и одушевим се у сред бела дана, јер жена не сме после у вц да иде, ако гледамо ноћу овакве "Дум 3" искакалице, а невероватно је да у ко зна колико година видим наставак који је добар ако не и бољи од првог дела. Ма колико предрасуда имали према овом филму, после МЕГ2, све ми је квалитетно и одлично!
https://www.imdb.com/title/tt10160976/?ref_=nv_sr_srsg_1_tt_7_nm_0_q_the%20nun%202

Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih pređemo odlaskom u nemoguće.

76561198022439373.png

Link to comment
Share on other sites

Reptile, dobar film, nista revolucionarno, ali ima kvaliteta na svakom cosku, ako volite ove krimi tam vam filmice, nisam zazalio, dobar kasting, mada je kraj mogao i bolje da se skocka 

 

They Cloned Tyrone - ovo sam zazalio, jer je jos jedan crnacki film, koji je otprilike za crnacku publiku (ne bih da zvucim rasista jer zapravo nisam). Ne znam koliko sam filmova vec probao da gledam koji su u tom fazonu i ne vredi, ne mogu taj njihov vajb da progutam i savladam. I ti neki fazoni koji su mi iskreno smesni jer su nekako dovitljivi i originalni rekao bih, prestanu da budu smesni jer ih ponove 10 puta u 20 min...  prekinuo posle 40ak min 

Edited by G!!!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, G!!! said:

They Cloned Tyrone - ovo sam zazalio, jer je jos jedan crnacki film, koji je otprilike za crnacku publiku (ne bih da zvucim rasista jer zapravo nisam). Ne znam koliko sam filmova vec probao da gledam koji su u tom fazonu i ne vredi, ne mogu taj njihov vajb da progutam i savladam. I ti neki fazoni koji su mi iskreno smesni jer su nekako dovitljivi i originalni rekao bih, prestanu da budu smesni jer ih ponove 10 puta u 20 min...  prekinuo posle 40ak min

haha, ovaj sam zapravo skinuo jer sam nešto ovlaš pogledao trejler, i onda kad sam se malo udubio dodatno odao mi je taj vajb "crnačkog filma" i batalio sam gledanje.

Link to comment
Share on other sites

On 9/18/2023 at 8:27 PM, mladenq said:

Talk to Me (2022)

iz kategorije 'horori od 90min'

tinejdzeri bez mozga su protagonisti, pa nece nedostajati momenata 'da li je moguce da su ovoliko glupi', ali iskreno, nije dosadan, napet na trenutke, lagana preporuka za one koji vole gore-pomenutu kategoriju

Nije loš ovaj film na kraju, pogledah ga sinoć.

Čak mi se pomalo i dopada što su na taj fazon "tinejdžeri su glupi" jer ne kriju to i idu na tu liniju da bi prosto to oni zapravo i uradili sa godinama koje imaju. 

Obično ta priča glupih tinejdžera je kao - dal hoćemo, dal nećemo, jao jao plašim se, ali možda ipak ajde, čekaj stani, i onda u tom prenemaganju postane smešno. Ovi su ono "leeerooooy jenkins" fazon YOLO i to 🙂

A nema ni previše jump scare-ova što je takođe ok nisu išli na te jeftine trikove.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Pogledah i ja "Talk to me" prosle nedelje pa zaboravih da bacim komentar ovde. Iako nije los moglo je to bar nesto bolje. Pokusao je svega da se dohvati po malo  i na kraju jedno veliko nista. Inace svideo mi se kraj! 

Ono sto mi je najveci promasaj filma je glavna glumica da ne kazem glavna trovacica. U redu je kapiram, random horor je, koga boli ona stvar... Ali je toliko uzasna u toj ulozi da je mi je preseo film. Na kraju filma sam se obradovao! 🙂

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, FATA said:

Pogledah i ja "Talk to me" prosle nedelje pa zaboravih da bacim komentar ovde. Iako nije los moglo je to bar nesto bolje. Pokusao je svega da se dohvati po malo  i na kraju jedno veliko nista. Inace svideo mi se kraj! 

Ono sto mi je najveci promasaj filma je glavna glumica da ne kazem glavna trovacica. U redu je kapiram, random horor je, koga boli ona stvar... Ali je toliko uzasna u toj ulozi da je mi je preseo film. Na kraju filma sam se obradovao! 🙂

Da, da, to sam zaboravio da prokomentarišem, dosta smara ova glavna glumica. Šta više mislio sam da je samo za ovu ulogu tako napravljena, međutim posle kad sam guglao vidim da inače fura taj kratka kosa fazon i očigledno juri takve uloge gde je "problematična" ili "neshvaćena".

The Wonderful Story of Henry Sugarhttps://www.imdb.com/title/tt16968450/?ref_=nm_flmg_t_4_dr

image.png

Nekako sam prvo pogledao ovaj, pročitah negde u međuvremenu da ima još 3 priče mimo ove, ali nisam previše ispitivao, prvo sam nabasao na ovu. Vidim da su druge kraće, možda su i malo drugačije, u svakom slučaju nije ni ova predugačka, oko 40 minuta, ali iskreno više od toga bi bilo previše jer film praktično nema pauzu. Ne samo da govore relativno brzo već sve vreme ide razgovor ili naracija. 

Mimo toga je simpatično u Andersonovom fazonu, nema tu neki wow momenat koliko je fino ispričana priča.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lucky said:

Da, da, to sam zaboravio da prokomentarišem, dosta smara ova glavna glumica. Šta više mislio sam da je samo za ovu ulogu tako napravljena, međutim posle kad sam guglao vidim da inače fura taj kratka kosa fazon i očigledno juri takve uloge gde je "problematična" ili "neshvaćena".

Na stranu kakve uloge glumi antipaticna je kao pojava. Bukvalno nikakva harizma, nikakva energija, uzasna kao pojava a povrh svega toga ne zna ni da glumi.

Kad si pomenuo filmove u kojima je glumila sad pogledah i The Portable Door (2023) - IMDb koji deluje zanimljivo sa Waltzom ali mi se ne da rizikovati!

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, FATA said:

Na stranu kakve uloge glumi antipaticna je kao pojava. Bukvalno nikakva harizma, nikakva energija, uzasna kao pojava a povrh svega toga ne zna ni da glumi.

Kad si pomenuo filmove u kojima je glumila sad pogledah i The Portable Door (2023) - IMDb koji deluje zanimljivo sa Waltzom ali mi se ne da rizikovati!

pa ne može ni valc da nosi ceo film uvek 🙂 pošto je ocena 6.1 ne bih rizikovao na tvom mestu!

Link to comment
Share on other sites

sta znam, ja ga pogledah sinoc, vise mi je los nego sto je gledljiv

radnja na sve strane, gluma losa i za standarde ovakvog nekog filma, za polovinu glumaca sam imao utisak da nisu placeni kesom nego 'exposure-om', da je bar rasplet originalan, a ne onaj najklise koji ocekujes u ovakvom filmu, pa da mu se bar na to da neki bod

fore fazoni i drustveni komentar, zbog cega svi i gotivimo burra je li, i od cega se ocekuje da bude najjaci segment filma, i to mi se nekako cinilo bajato i lenjo, reciklirani delovi iz njegovih specijala od pre 5-6 god, ko ga iole prati vec je sve cuo davno, vise puta, i izvedeno u formatu u kojem burr briljira i verovatno koga bi se trebao drzati

ovaj reziserski izlet je poprilicno trapavo izveden

Link to comment
Share on other sites

On 10/23/2023 at 8:20 AM, Lucky said:

Nekako sam prvo pogledao ovaj, pročitah negde u međuvremenu da ima još 3 priče mimo ove, ali nisam previše ispitivao, prvo sam nabasao na ovu. Vidim da su druge kraće, možda su i malo drugačije, u svakom slučaju nije ni ova predugačka, oko 40 minuta, ali iskreno više od toga bi bilo previše jer film praktično nema pauzu. Ne samo da govore relativno brzo već sve vreme ide razgovor ili naracija. 

pogledah još dve:

Poison https://www.imdb.com/title/tt28912885/?ref_=nm_flmg_t_1_dr

The Swanhttps://www.imdb.com/title/tt28912758/?ref_=nm_flmg_t_3_dr

ok su, šta ga znam, kao epizoda sitcoma jer traju 20ak minuta. par heh fora i tako. dobri su glumci, opet dobar taj fazon radnje bez pauze u naraciji.

ostaje mi još jedna, nisam je stigao pogledati.

Link to comment
Share on other sites

Pogledao sam na kraju i The Rat Catcherhttps://www.imdb.com/title/tt28912858/

Šta ga znam, priča kao priča je verovatno slabija od Poison i The Swan, ali je Fajns odličan ovde i sam apsurd cele radnje. Ok je odgledati kao celinu svih ovih kratkih filmova.

Corner Office https://www.imdb.com/title/tt13849558/

image.png

Zanimljivo je videti Dona Drejpera 10 godina kasnije 🙂

Šalu na stranu, nema veze sa Donom Drejperom ofc 🙂 

Rađeno po kratkoj priči nekog šveđanina, obrađuje temu korporativnog života i donose priču o Orsonu (Jon) koji kreće da radi u novoj firmi, željan da se dokaže kroz svoju superiornost i izdominira. Koncept rada mu je 55 minuta rada, 5 minuta odmora 🙂 Tokom jednog od tih odmora dok odlazi u wc nailazi na vrata do neke sobe koja izgleda kao savršeno sređena direktorska kancelarija iz recimo osamdesetih. Problem je u tome što samo on vidi tu sobu. 

Malo su mi se motale neke paralele sa "Living" i "Severance" ali u suštini nema veze sa tim. Vidim da nije baš najbolje ocenjen na imdb (6/10) ali meni se film zapravo dopao. Zaključio sam da će utisak o filmu dosta zavisiti od toga koliko je gledalac imao prilike da se susretne sa korporativnim radom i životom. Ko god je imao prilike da dronuje sigurno će se dobro zabaviti. Kome je to apstraktno, moguće da mu se neće dopasti film.

Link to comment
Share on other sites

Severnjačka Utehahttps://www.imdb.com/title/tt18072882/

image.png

Počela slobodna zona, pa da se pogleda ponešto!

Raznovrsna grupa ljudi koju povezuje strah od letenja nalazi se u grupi za odvikavanje straha od letenja 🙂 Nakon obuke zapravo idu i na svoj prvi zajednički let - iz Londona za Island 🙂

Nema nemu specifičnu vrednost film, koliko je više za haha momente, a režirao je neki očigledno ljudi islanđanin ali ništa njegovo nisam još gledao, pa ima taj jedan specifični vajb.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sttevann said:

Uhvatio sinoc na HBO - Old
https://www.imdb.com/title/tt10954652/?ref_=nv_sr_srsg_4_tt_7_nm_0_q_old

Sta znam, prica mi je ok, ali realizacija prilicno plitka. Kao da sam gledao neku B produkciju, fazon onaj kanal Scyfy ili kako se vec zvao.

Uglavnom, ocena od 5.8 otprilike odgovara...

baziran je na stripu tj. grafičkoj noveli (!) - https://www.amazon.com/Sandcastle-Pierre-Oscar-Levy/dp/1906838380

a iskreno malo mi je neobično realizovao Šalajamalanalalan ovaj film, ne liči mi na njegova prethodna dela.

A strip je malo možda "mračniji" pa probaj njega 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...