Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

Bullet Train (2022)

miks gaj ricija i tarantina koji niko nije trazio, bar ne u ovakvom izdanju

prica je losnjikava, kao i tempo (posebno u drugoj polovini), fore koje film ocekuje da publika proguta kao humor su u rangu onih andrije milosevica :tf:, a ne samo sto su lose nego ih i ponavljaju dok te ne ubiju u pojam, tipa crnac i belac su braca blizanci, jesu, ma nisu, ma jesu kEKe, pogresno izgovaranje stranog prezimena 5x i isto toliko puta ispravljanje, citav ovaj neki 'bit' (jbg fato!) sa crnjom, gde obozava tomas i drugari crtani i na osnovu njega cita ljude, je blaga katastrofa

pozitivno; i pored dosta kreativnih promasaja, kao i u pogledu humora, film je relativno zabavan i ima svakako i duhovitih scena, tehnicki je dobar, kamera je odlicna, muzika takodje, bred pit standardno dobar iako mu lik kao i citav film nije najsrecnije napisan, sa njim i moze neka prelazna ocena 6/10, da su nekoga drugog stavili verujem da bi bilo tesko gledjivo

ocekivao sam vise na osnovu trejlera, da bude solidna letnja zabava od filma, ovako nade prebacujem na Vengeance (2022)

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, mladenq said:

pozitivno; i pored dosta kreativnih promasaja, kao i u pogledu humora, film je relativno zabavan i ima svakako i duhovitih scena, tehnicki je dobar, kamera je odlicna, muzika takodje, bred pit standardno dobar iako mu lik kao i citav film nije najsrecnije napisan, sa njim i moze neka prelazna ocena 6/10, da su nekoga drugog stavili verujem da bi bilo tesko gledjivo

baš sam nešto polagao nade da će ovo biti zabavan film, sad si me ubio u pojam.

ali odgledaću ga svakako.

Link to comment
Share on other sites

Prey_2022_poster.png

Da se razumemo, nije sjajan film. Ali za razliku od svih nastavaka koji su izašli, ovaj se jedini vratio na jednostavnu formulu iz originala. 18. vek, pleme Komanča protiv primitivnije verzije predatora. Klinka koja je talentovan tragač skapira da im je predator na tragu, i pokušava da mu nađe slabost pre nego što ih sve poubija. Dobar tempo, odlično snimljen, za nijansu previše dvodimenzionalni likovi, scene borbe brutalno dobre.

Film ima par woke facepalm momenata (evropljani bad, natives good), i pati od istog problema kao i ostali moderni holivudski filmovi: kad krene ozbiljno sranje, klinka od 50kg ubija 5 odraslih ljudi prsa u prsa, i izdržava duže od 30s u pegli sa predatorom. Švarcija još mogu da svarim u takvoj ulozi, ali ovo je baš komično.

Sve u svemu Prey je vredan gledanja, i jedini film do sada koji je barem približno dobar kao original.

Edited by Jose Jimenez
  • Like +1 2
Link to comment
Share on other sites

Ne slusajte Kalija...on je NJIHOV! 😛❤️ 

Grozan film...imao sam osecaj da traje 5 sati koliko sam se smorio, jedan od retkih filmova koje sam premotavao. 

Sve sto Kali gore kaze je tacno + los CG i nije mi jasno kad prave filmove pricate Engleski ili Komanci, ali ne...mi smo odlucili da pricamo Engleski kao tinejdzeri iz 2020tih, ali da bi bili kul smo odlucili da malo malo ubacimo neki Komanci izraz...nije mi jasno. Jako tesko mogu da predjem preko takvih stvari u poslednjih par godina, gledam film i nerviram se.

Neko samo treba da napravi 15min kompilaciju borbi i to je to.

Dal je vredan gledanja...za nekog koga generalno ne zanima "sci-fi"/predator moze da preskoci bez problema, za nas koji gledamo razna sranja zbog sveta/tematike/nostalgije/nade da moze da bude OK, moze da se pogleda jer eto...Predator.

 

Edited by Katsu
  • Like +1 1
  • Haha (+1) 1

Is there a flower shop in the tahraji desert?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Katsu said:

Sve sto Kali gore kaze je tacno + los CG i nije mi jasno kad prave filmove pricate Engleski ili Komanci, ali ne...mi smo odlucili da pricamo Engleski kao tinejdzeri iz 2020tih, ali da bi bili kul smo odlucili da malo malo ubacimo neki Komanci izraz...nije mi jasno. Jako tesko mogu da predjem preko takvih stvari u poslednjih par godina, gledam film i nerviram se.

delim ovaj stav, i bas o tome razmisljam sinoc dok gledam ovaj bullet train, i danas opet dok citav ovu recenziju jimenezovu

u fazonu, kao da je postalo normalno da se predje preko tih mega gluposti koje su neizostavni deo svih modernih holivudskih filmova, i onda kao analiziras ovaj ostatak da l je prihvatljiv, a ovo sto vredja inteligenciju svakome preko 10 god nema veze kao, na to smo izgleda svi pristali da trpaju u svaki film, ako ima bar 20-30min kvalitetne trake, top

edit: odgledah prey, katsu je bio blag, film ne moze uopste ozbiljno da se gleda

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

Има једна стара пословица "гледај ко ти каже а не шта ти каже". Кали је воке култура па од њега и не треба очекивати ништа боље... Имате толико старијих филмова, додуше нешто мање у одређеним жанровима... Ако узмете да погледате филм који је снимљен у последњих неколико година... Периоду воке културе и мањка људских вредности онда нема места за плакање и заслужујете патњу ЧД!

Погледах последњег човека паука и није лоша забава, али далеко од квалитетног филма. Uжас ко глуми главне глумце данас...

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

On 8/9/2022 at 7:44 PM, Katsu said:
On 8/9/2022 at 7:44 PM, Katsu said:

Ne slusajte Kalija...on je NJIHOV! 😛❤️ 

Grozan film...imao sam osecaj da traje 5 sati koliko sam se smorio, jedan od retkih filmova koje sam premotavao. 

Sve sto Kali gore kaze je tacno + los CG i nije mi jasno kad prave filmove pricate Engleski ili Komanci, ali ne...mi smo odlucili da pricamo Engleski kao tinejdzeri iz 2020tih, ali da bi bili kul smo odlucili da malo malo ubacimo neki Komanci izraz...nije mi jasno. Jako tesko mogu da predjem preko takvih stvari u poslednjih par godina, gledam film i nerviram se.

Neko samo treba da napravi 15min kompilaciju borbi i to je to.

Dal je vredan gledanja...za nekog koga generalno ne zanima "sci-fi"/predator moze da preskoci bez problema, za nas koji gledamo razna sranja zbog sveta/tematike/nostalgije/nade da moze da bude OK, moze da se pogleda jer eto...Predator.

 

 

On 8/9/2022 at 10:12 AM, Jose Jimenez said:

Prey_2022_poster.png

Da se razumemo, nije sjajan film. Ali za razliku od svih nastavaka koji su izašli, ovaj se jedini vratio na jednostavnu formulu iz originala. 18. vek, pleme Komanča protiv primitivnije verzije predatora. Klinka koja je talentovan tragač skapira da im je predator na tragu, i pokušava da mu nađe slabost pre nego što ih sve poubija. Dobar tempo, odlično snimljen, za nijansu previše dvodimenzionalni likovi, scene borbe brutalno dobre.

Film ima par woke facepalm momenata (evropljani bad, natives good), i pati od istog problema kao i ostali moderni holivudski filmovi: kad krene ozbiljno sranje, klinka od 50kg ubija 5 odraslih ljudi prsa u prsa, i izdržava duže od 30s u pegli sa predatorom. Švarcija još mogu da svarim u takvoj ulozi, ali ovo je baš komično.

Sve u svemu Prey je vredan gledanja, i jedini film do sada koji je barem približno dobar kao original.

Zanimljivo ali moj stav je negde između. 

Zapravo nije mi bio dugačak film da bih morao da ga premotavam. Možda samo početak malo, ali posle ima neki tempo i prođe relativno brzo, skoro uvek je neka akcija, nema puno smora, u tom smislu mi je pozitivno. Sa druge strane, ne mogu da kažem da je neki super ultra film, tj. nisam siguran da bih ga baš preporučio za gledanje, možda ako nemate šta drugo.

On 8/9/2022 at 7:44 PM, Katsu said:

Sve sto Kali gore kaze je tacno + los CG i nije mi jasno kad prave filmove pricate Engleski ili Komanci, ali ne...mi smo odlucili da pricamo Engleski kao tinejdzeri iz 2020tih, ali da bi bili kul smo odlucili da malo malo ubacimo neki Komanci izraz...nije mi jasno. Jako tesko mogu da predjem preko takvih stvari u poslednjih par godina, gledam film i nerviram se.

Za ovo sam čitao da su kao hteli da idu na foru da pričaju svi komanči i onda kao da pređu na engleski, međutim to im se nije dopalo i onda ako sam dobro razumeo postoji dabing na komanči (komančiju?) ili tako nešto pa ako hoćeš možeš da gledaš verziju gde sve vreme pričaju komanči nema engleskog. sve isti glumci su snimali glasove i navodno su gađali reči da se sinkuju sa pomeranjem usana. 🙂

A ovako, svašta naravno tu nešto nije ok kod ovakvog filma ali mislim da su mi top 2 stvari:

Spoiler

Neverovatno mi je da su pustili da Naru bude Scorpion iz Mortal Kombata. Mislim ono bacanje tomahavka i vraćanje prkosi verovatno svakom zakonu fizike kojem može da prkosi, čak i ako uzmemo da ona tako brzo masteruje to sve, prosto da onako baci i onda da posle povuče ka sebi i vrati joj se u ruku je jednostavno nemoguće.

Finalni fajt i scena sa kacigom, ne razumem kako bi predator mogao da bude toliko glup, ne znam šta bi opravdalo to - čak i da nije imao trening kako mu radi lasersko navođenje mogućnost da bude takav retard je baš neverovatna. Posebno ako je već imao prethodni fajt gde se sve to isto odigralo i skapirao je da mu oružje nije radilo kako treba, pa i da je nesvestan tog baga tada bi ga otkrio. To mi je baš nešto bilo previše. Ok, cela borba što reče kali gore je smešna da ona ubija predatora a on pre toga masakrirao 50 likova sa puškama na keca, ali ovo mi je baš bila jagoda na vrhu 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ja sam bas fan prva dva Predatora (ko nije), i ovaj Predator mi je skroz ok legao, bas nisam nista ocekivao, zapravo sam ocekivao u napred da cu da ugasim posle 5 min, ali eto nisam, ispustao sam ono cudno izdisanje kroz nos na neke plitke forice, i sve vreme ocekivao da se duboko razocaram, ali eto nisam stigao

woke momenata nisam uhvatio, a i ne razumem da  je woke momenat da su evropljani u americi bili losi (ja ceo zivot zivim u ubedjenju da jesu, ali nije to ni bitno nego zasto je to sada woke momenat nemam pojma)

klinka je underdog, ima par zaista nekih providnih fazona, ali mi nije bio naporan za gledanje, ona se bori sa predatorom na svoj fazon mada u glavnom bezi, njen buraz isto tako neverovatno se bori na njegov fazon, sta vise to mi je bilo skroz ok,  u poredjenju sa jednim te istim akcionih filmova ala marvel i slicno, lepo mi je bilo da gledam kako indijanci masate belce a i kao fora na kliker zajebe predatora, fuck yeah lol

predatorovi gadzeti su mi vrh, i svidja mi se sta su uradili sa njim, i kako je on beta verzija predatora koje najvise volimo... nisam gledao trejlere i te objave pa mi je mozda i to pomoglo nemam pojma, a mozda sam prosto digao ruke od bilo kakvog ocekivanja originalnog kvaliteta

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, G!!! said:

predatorovi gadzeti su mi vrh, i svidja mi se sta su uradili sa njim, i kako je on beta verzija predatora koje najvise volimo... nisam gledao trejlere i te objave pa mi je mozda i to pomoglo nemam pojma, a mozda sam prosto digao ruke od bilo kakvog ocekivanja originalnog kvaliteta

verovatno ovo poslednje 🙂

ali stoji i dobar deo stvari koje si rekao.

prosto nije najgrdniji film u novijem periodu, ali ima tako nekih momenata. tipa, francuzi koji su iskarikirani na maks ono smešniji su nego u stripu da su bili 🙂 i kao svi tupavi i to sve 🙂

Glorious https://www.imdb.com/title/tt12724306/

image.png

J.K. Simmons pozajmljuje glas Ghatanothoa-u koji beži od Cthulhua i "skriva" se u klonji na polu-napuštenom parkingu negde u nekoj zabiti u Americi.

Glavni glumac (ujedno i jedan od tri koja ćemo videti u filmu ali on jedini je zapravo u filmu pored Simmonsa ostali su totalno sporedni) upada u "zamku" u klonji. Ghat traži određenu uslugu od glavnog junaka, u ovom horor / komedija ostvarenju koje možete da preskočite 🙂 Simmons je korektan ali sam film i nije baš.

Vengeance https://www.imdb.com/title/tt11976532/

image.png

Ne znam tačno šta je sa tim "super kreativnim" ljudima što pored toga što su scenaristi i režiseri i producenti, još moraju i da glume u svom filmu.

BJ Novak još od Office mi je ostao zapamćen kao osoba koja nema pojma da glumi. Možda je on ovako kreativan ali za glumu definitivno nije što potvrđuje i ovaj film gde je glavna uloga.

U najkraćem, zove ga burazer od devojke koja mu je bila one night stand da ga obavesti da je ubijena i cela njena porodica tripuje se da su oni dugo bili zajedno (kroz film će se objasniti i zbog čega). On iz Nju Jorka nevoljno potom odlazi u Teksas na sahranu da bi mu pomenuti burazer saopštio da misli da je ova ubijena i traži od njega da zajedno nađu ubicu.  Na momente dosadnjikav, na momente zabavan, najviše nekako neobavezan sa krajem koji nosi nekakvu "poruku" u skladu sa imenom filma, ali i uvodom u taj kraj koji je dosta onako plitak. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, G!!! said:

woke momenata nisam uhvatio

kako nisi, pa film je o komanci tinejdzerki koju mizogeno okruzenje najgenericnijih likova koji su tu samo da joj kazu 'pa ne mozes ti da lovis, idi u kujnu!' sprecava da lovi, a ona je toliko dobar lovac, da sta god pokusava da ulovi, ne uspe, a najjace je kad je lovila jelena tako sto ga ganja 'on foot', pritom izvodi parkour dok trci, i kad ga stigne (da, brza je kao jelen), gadja ga tomahawkom:d, a toliko dobro trackuje, da upadne u zivo blato, pa u zamku, ali redovno kad god nesto usere neko se pojavi da je spase

uprkos svim tim njenim ociglednim nedostacima u prvoj polovini filma, u nastavku dobija plot armor zajedno sa svim ostalim skillovima na max, pa tako malo nakon sto upadne u zamku za zivotinje cime bi trebala biti skoro pa onesposobljena nacisto?, resava 5 odraslih vojnika pesnicom, kao i na kraju predatora koji bench-pressuje medjeda iz zabave, ali je izgleda bas za tu finalnu borbu zaboravio da popije lek protiv retardiranosti

 

Why do you want to hunt?

Because you all think that I can't.

top k3k

Edited by mladenq
  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Lucky said:

Ne znam tačno šta je sa tim "super kreativnim" ljudima što pored toga što su scenaristi i režiseri i producenti, još moraju i da glume u svom filmu.

pa mozda je u fazonu da samo on moze da iznese lik kojeg je napisao na nacin na koji je zamislio dok je pisao!

slazem se da je nidje veze glumac, msm kako je 'glumio' rajana u ofisu tako i ovde glumi, ali meni je veci problem casting ovog lika iz narkosa, nekako mi bas nije za ovu ulogu

4 hours ago, Lucky said:

U najkraćem, zove ga burazer od devojke koja mu je bila one night stand da ga obavesti da je ubijena i cela njena porodica tripuje se da su oni dugo bili zajedno (kroz film će se objasniti i zbog čega). On iz Nju Jorka nevoljno potom odlazi u Teksas na sahranu da bi mu pomenuti burazer saopštio da misli da je ova ubijena i traži od njega da zajedno nađu ubicu.  Na momente dosadnjikav, na momente zabavan, najviše nekako neobavezan sa krajem koji nosi nekakvu "poruku" u skladu sa imenom filma, ali i uvodom u taj kraj koji je dosta onako plitak. 

samo, glumci na stranu, meni je ovo bilo solidno, nedavno sam pogledao trailer i bilo mi u planu da pogledam kad izadje, pa si me malo demoralisao sa ovim meh rezimeom od danas, ali nisam se pokajao sto sam mu ipak dao sansu

meni bio uglavnom zabavan film, zanimljivi dijalozi, zanimljiv rasplet, mislim sve u skladu sa samim ocekivanjima koja imas od ovakvog filma a i sa samom mogucnosti da se ovakva tematika obradi na kol'ko tol'ko originalan/zanimljiv nacin

ne znam sto si tako kraj i 'uvod u kraj' doziveo kao da su plitki, meni je bilo ok, mada ja nisam doziveo kraj kao poruku u skladu sa imenom filma, pa se mozda tu razilazimo

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, mladenq said:

slazem se da je nidje veze glumac, msm kako je 'glumio' rajana u ofisu tako i ovde glumi, ali meni je veci problem casting ovog lika iz narkosa, nekako mi bas nije za ovu ulogu

5 hours ago, Lucky said:

ma on je tu neki polu bitni nebitni sporedni rednek, meni on nije toliko smetao ... zapravo taj cast cele porodice mi je ok, zajedno sa el stupidom :)) najjači momenat mi je što je titl takođe sa El Stupido: kad on nešto kaže :)) dobro su ih odabrali i sestre ove i kevu i babu, šta ga znam.

39 minutes ago, mladenq said:

ne znam sto si tako kraj i 'uvod u kraj' doziveo kao da su plitki, meni je bilo ok, mada ja nisam doziveo kraj kao poruku u skladu sa imenom filma, pa se mozda tu razilazimo

pa ja baš jesam, kao - ovaj je njemu objasnio (na taj način na kraju filma 🙂 kako nije svet baš takav kakvim ga je ovaj predstavljao.

i razmislio sam, i dalje mi je "meh" ka "ok" - u smislu može da se pogleda kad naletiš itd, ima neka dobra fora, može da se nasmeje čovek...

Spoiler

 

a zapravo najviše gađam na to što prvo kao svi znaju da je bila drogoš 🙂 a kao niko ne kaže ovome, razlozi minimalni.

drugo, panduri ne znaju ko diluje tablete a ešton ima ceo osvetljeni šator u kojem se diluje.

ajde nema veze, panduri su pajglu, ešton ima ceo osvetljeni šator, na mestu gde je žurka, koji diluje, svi znamo da diluje, ova je odvedena na "afterparty" koji svi znaju da je afterparty, na mesto gde ih sve nose iz eštonovog šatora ... hm ... ko li je "ubica"???

ima njen telefon, dve sestre kao ne znaju pin, el stupido ne zna pin, iako zna da su joj to srećni brojevi i stoje joj i na komodi.

 

 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Lucky said:

ma on je tu neki polu bitni nebitni sporedni rednek, meni on nije toliko smetao

mislim ne znam kako nebitan, bitan je za pricu, u skoro svakoj je sceni kao i novak, ali mi nije delovao uverljivo kao rednek iako ima taj izgled, imao sam utisak kao nekako cudno glumi redneka, ako to ima smisla:D

 

malo sitnicaris, msm kao svi znaju, al ono, ovi su se valjda porodicno dogovorili da ne govore a ostali sto bi i govorili kad se ide sa pricom da je od-ed, valjda je logicno da je drogos, msm policajci, eston itd, jedino stoji da nema bas smisla da onaj lik sto je neki lokalni narko diler ne kaze, on bi morao da zna to, osim ako nije zbog te zaljubljenosti prema toj ubijenoj odbijao da to sebi prizna

sto se tice policajaca, kroz film se vristi o njihovoj nesposobni i korumpiranosti drzavnih ustanova, ne bih rekao da je toliko ne znaju koliko im puca k/glupi/ili su placeni da se prave glupi

ovo trece, nemam pojma, previse nesto zakljucujes i na osnovu svojih zakljucaka izvodis neku logiku sta je ocigledno ili ne, pa valjda ima i onaj lokalni neki narko diler, plus pun k ima drogosa tu, plus nije je ni ubio eston, stvarno je valjda od? on je samo odvukao tamo, to je mogao bilo ko da uradi, a i da je stvarno sve tako ocigledno kao sto pricas, tj i da je eston ubio i policajci znali, pa vracamo se na ovo drugo, ocigledno su nesposobni/korumpirani bla bla

nisam upratio to na kraju za pin kako mu je sinulo, msm da mi nesto odvuklo paznju na minut, ali da, realno mogli su da provale, mada opet moze biti 'fora' na redneke, da su gluperde

meni se svidja kraj, prvo jer me iznenadio, licno nisam ocekivao da ce ga ubiti tu, a drugo jer ga nisam dozivio kao osvetu njegovu zbog te male, nego vise kao njegovo budjenje iz te drustvene desentizacije/odvojenosti i kao njegovo fu moralnom relativizmu kojeg se i sam gnusam i generalno toj racionalizaciji zla

24 minutes ago, Lucky said:

i razmislio sam, i dalje mi je "meh" ka "ok" - u smislu može da se pogleda kad naletiš itd, ima neka dobra fora, može da se nasmeje čovek...

od mene malo veca ocena, u fazonu preporucujem da se pogleda, jer gledajuci naspram the gray man i tipa ovaj sad prey, sto prolazi kao prosek neki sad za 'moze' se pogledati kad naletis, ovo je znatno bolji film

kenjam se na forum, ne mogu da sredim u editu ovo sto je otislo u spoile a nije trebalo ;d

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, mladenq said:

kenjam se na forum, ne mogu da sredim u editu ovo sto je otislo u spoile a nije trebalo ;d

na IMDB vidim da ima tipa 6,7 ocenu ili tako nešto i ja bih rekao da je ona realna, to je ta neka ocena koju i od mene dobija 🙂

Spoiler

 

Za pin mu je sinulo tako što je el stupido rekao nešto "ja tebe volim puno" što ova skraćuje na četiri cifre "1358" (lupam sad brojeve) što su isto bili njeni srećni brojevi (el stupido to kaže) isto kao što je imala sa narko dilerom ono 575 heart sees heart ili šta beše. i onda je ovaj em to čuo od el stupida em video na njenoj komodi ta četiri broja koja je ukrala iz onog burger jointa (gde i sestre ukradu onaj broj par večeri pre).

OK, shvatam kritiku korumpiranih pandura, ali što bi se Ešton cimao da je odvede na lokaciju gde se presecaju jurisdikcije kako bi "zavarao trag" ako je on nije ubio i sama se OD-ovala? Tj. čak i da je nije ubio, što bi se cimao toliko? Da, to što ga je ubio jeste iznenađenje tj. klimaks filma i taj momenat na kojem je sve gradio oko te scene i da jeste to njegovo "buđenje"

Nisu mi bitni panduri tu koliko cela porodica koja "traži osvetu" a kao ne znaju da je matematika tu po meni 1+1 - ešton ima tapiju da valja drogu na tim žurkama, šta više u sred ničega u polu mraku jedini ima šator kao da je cirkus osvetljen kao da je nova godina, gde čak ni ne krije tablete već one stoje kao u supermarketu na ponudi. Znaju svi da odatle vode ljude na afterparty tj. onu lokaciju - ok, panduri neće da se petljaju, šta tu može da bude nejasno celoj rednek porodici? jedino ako ne idemo na to da su glupi 🙂 a celo dovlačenje novaka u teksas je da bi "našli ubicu i osvetili se". mislim, lakše bih shvatio da su se pravili mutavi da bi njega navukli da ubije ovoga, ali to bi onda odvelo film u drugom smeru. naravno ostavljam da sam možda nešto propustio.

slažem se sa generalnom porukom njegovog "buđenja", tu nema šta.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

na IMDB vidim da ima tipa 6,7 ocenu ili tako nešto i ja bih rekao da je ona realna, to je ta neka ocena koju i od mene dobija 🙂

paa, u sustini se slazem sa tom ocenom (6.9 je ipak!), ona bi trebala da predstavlja skroz korektan filmic, s tim sto danas su ocene naduvane pa svako sranje dobije tu negde ili vise, kao npr ta dva koja sam gore naveo

 

au ja sam mislio da ja preterujem sa sitnicarenjem, a ti si jos gori, morao sam da se vratim da pogledam tu scenu, i sad mi je zapravo skroz prihvatljivo sto ovi nisu skontali, pa znaci ona ima sa svakim zasebno taj neki code za tu neku frazu? sa narkosom ona 3 broja sa ovim malim ta 4, ko zna da li su sestre i brat ikad culi za tu konkretnu kombinaciju, mozda je sa njima imala nesto drugo sto su i probali da ukucaju itd, bas natezes:D

a ovo za estona je ocigledno, msm da, pandurima generalno puca k, ali ne mozes ni ti da 'provociras' vlasti, u smislu ako je odvuces tu onda se nece niko cimati, jer imaju taj izgovor na konto jurisdikcija, i to bi bio neki precutni dogovor izmedju krimosa i pandura, a da nije tako, onda bi morali nesto da rade, a ne moze biti dobro za posao da panduri nesto istrazuju/rade tu gde dilujes konkretno, msm ono, gud enuff logika

znaci ti mislis da je porodica trebala da zna da je to eston uradio i da je to preocigledno? pa vracamo se na ono sto sam spomenuo vec, imas lika onog narkosa koji doslovno govori da je on ubio, sto bi onda koj k oni mislili da je eston? plus moze biti bilo ko od drugih narkosa, a dovlacenje novaka i generalno to forsiranje njega mi se vise cini ako inicijativa rednek brata nego citave porodice, sto on i kaze u onom trenutku kad novak sazna da je mala bila drogos, u fazonu bukv kaze, jbg kao, hteo sam da se druzimo:D, sto je skroz ljudsko ponasanje, u procesu tugovanja ili sta vec, iako u filmu mozda ocekujes neki veci razlog/logiku

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, mladenq said:

paa, u sustini se slazem sa tom ocenom (6.9 je ipak!), ona bi trebala da predstavlja skroz korektan filmic, s tim sto danas su ocene naduvane pa svako sranje dobije tu negde ili vise, kao npr ta dva koja sam gore naveo

znači ja kad gledam horor od 6.5 onda je to "jao lakijeva kategorija" ali kad je 6.7 (ili sad podignuto na 6.9) BJ Novak onda jao jao korektan filmić! OK!

jeste bolji film od prey, jel se čini da je neko zapravo malo promislio o scenariju i radnji 🙂 grey man nisam gledao.

Quote

 

haha, nemam pojma, ajde da ja budem taj koji sitničari 🙂 meni je to logično, nije da je sa svima imala svoju frazu - heart sees heart je svima pričala a srećni brojevi joj stoje na komodi, nema teorije da druge dve sestre nisu za to znale 🙂 ali ok 🙂

a za ostalo ok, možda previše pridajem značaja tome, meni je to malo delovalo nelogično posebno kada pričamo o mestu od 100 stanovnika gde svi sve znaju, taj "uvod u kraj" mi je najtanji deo toga do samog kraja koji je ok, nekako bih video par opcija da to može drugačije da bude napisano, tipa, nije ešton nego onaj njegov side-kick a ešton za to nije znao, saznao je tad u tom pred-finalu ali onda bio na fazon "jbg, it is what it is" i onda ga ovaj rokne, to bi mi nekako imalo više smisla.

 

 

Link to comment
Share on other sites

zar nije lakijeva kategorija, horori koji su 5 i nesto ili ispod i isto tako ocenjeni turski filmovi dabovani na ruski!

nemam pojma, meni je ok sto je eston, jer upravo ce takvi degenerici koji vode pricu i useravaju se od para, probati onako da racionalizuju/relativizuju stvari, gde su pritom puni sebe jer su apsolutno prokljuvili sistem i ljude i sve i ne mozes ti njima dohakati, ni verbalno, a kamoli ovako!

zato mi je top sto ga samo rokne

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mladenq said:

zar nije lakijeva kategorija, horori koji su 5 i nesto ili ispod i isto tako ocenjeni turski filmovi dabovani na ruski!

 

 

ovo drugo da, turski dabovani na ruski, ali nemoj da se vređamo, horore ispod 6 retko kad gledam!

Spoiler

i meni je top što ga je roknuo, to jeste svetla tačka tog kraja, ali da se ne ponavljam, uvertira za taj kraj mi je tanka.

 

Link to comment
Share on other sites

zanimljivo mi je koliko sitnicaris za ovaj film, gde je zapravo stvarno neki trud ulozen u pricu, zaplet, rasplet, itd, a ako se dobro secam, the invisible man, koji je kolosalno retardiran, bas u tom smislu, detalja koji su nelogicni/glupi, prosto bodu oci u svakoj drugoj sceni kol'ko nemaju smisla i koliko se nije truda ulozilo oko njih, ti je bio odlican:D

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mladenq said:

zanimljivo mi je koliko sitnicaris za ovaj film, gde je zapravo stvarno neki trud ulozen u pricu, zaplet, rasplet, itd, a ako se dobro secam, the invisible man, koji je kolosalno retardiran, bas u tom smislu, detalja koji su nelogicni/glupi, prosto bodu oci u svakoj drugoj sceni kol'ko nemaju smisla i koliko se nije truda ulozilo oko njih, ti je bio odlican:D

hahaha, ne mogu baš da se setim da sam rekao da je odličan film - da ne pretražujem ionako ne radi pretraga (c) @Dule_smor, ali što film dalje ide u fikciju ja sam spremniji da mu progledam kroz prste. Jednostavno, prag tolerancije mi je nešto veći kad gledam Predatora 🙂 nego kada gledam "realnu priču iz života". Za invisible sam možda rekao da je ok, mada sigurno sam imao neke zamerke tipa npr kako može elizabet moss da bude "riba" na koju se ovaj loži, ali brate pričamo o liku koji ima odelo nevidljivosti :))) ovde govorimo o "realnom" scenariju, samim tim bih voleo da bude realnije osmišljen jer "nije teško" u odnosu na "u ček sad ću iz ove scene da se izvučem tako što kažem da predator je ustvari takođe član apač plemena i zapravo otac od glavne junakinje kojeg ona nikad nije upoznala jer su joj rekli da je poginuo u borbi". Ja tu nemam šta da to dovodim u pitanje, ako je i glupo jbg sve je moguće :))

Link to comment
Share on other sites

prag tolerancije bi trebao da ti bude isti u pogledu unutrasnje doslednosti, nevezano da li je sci fi ili ne

15 minutes ago, Lucky said:

hahaha, ne mogu baš da se setim da sam rekao da je odličan film

 

On 3/20/2020 at 10:20 PM, Lucky said:

The Invisible Man https://www.imdb.com/title/tt1051906/

MV5BZjFhM2I4ZDYtZWMwNC00NTYzLWE3MDgtNjgxYmM3ZWMxYmVmXkEyXkFqcGdeQXVyMTkxNjUyNQ@@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Vrlo dobar sve pohvale.

:tf: 

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...